Jump to content
  • Kayıt Ol

Orange

loykad

Önerilen İletiler

9. bölüm çok sinir etti.

Çizimler berbattı. Yakın plan neyse ama biraz uzak çekim yapınca çok sırıtıyordu. Yahşi güzelim bile absürtleşmişti. O çizerlerin kafasına terlikle vuracağım.

Kakeru uyuzlaştı. Suwa ile yakışıyorlar. Naho'yu boşverin. Neyse sinir bir bölümdü işte.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 63
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• loykad

22

• bLueeekun

10

• gundamaster

8

• Burak

7

gundamaster

Bölüm 9

Bütçenin dibe vurduğu bir bölümdü. Ondan daha sinir bozucu olan ise Naho'nun hödüklüğünün zirve yapmış olmasıydı. Bu hödüklükle liseye kadar nasıl gelebilmiş bu kız :(

Kakeru sonunda ölecekse (ki bence ölecek) bu kızın hödüklüğünden ölecek. Sawako bundan daha iyiydi yaw :/

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu neydi ya? Ciddi ciddi anime diye koydular bölümü önümüze. Çizimler neydi ya öyle tiksindim izlerken. Hayır zahmet edip kaş göz çizmişler, Allah razı olsun. Onu da yapmasalar zaten kim kim belli değil. Hele bir kaç sahne vardı aman Allah'ım. Kas falan çizeceğiniz diye karakterleri çizmeyi unutmuşlar.

1.bölümdeki Suwa ile bu bölümdeki Suwa'yı al, bir tane çocuk bulmacası içerisine koy, "Aradaki 10 farkı bulun" de, bulunur yani. Allah'tan saç rengini karıştırmamışlar.

Ohhhhh rahatladım, Re:Zero hafiften beklentilerimi karşılayınca eleştirememiştim. Neyseki Orange sayesinde stresimi attım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Önce Nahoooooooooo sonra Kakeruuuuuuuuuuu sonra da Suwaaaaaaaa diye bağırdım. Bölümdeki tek iyi şey esmerim ve Hagita'ydı. Arkadaş Hagita gibi kendini böyle sevdiren dolu dolu bir karakter görmedim. Nasıl ısındık hepimiz, çok doğal bir karakter olmuş bence. Kendine has karakterini ve çizgisini bir kez olsun bozmadı, gelecekteki hali bile sevecen. Azu kaptı valla sağlam çocuğu, esmerim kaldı yalnız. Kapanıştaki şu hali de inanılmazdı:

[bimgx=250]https://pbs.twimg.com/media/CsGFKUNWYAAyqFs.jpg[/bimgx]

Açıkçası KakeruxNaho kavgası bana çok zorlama geldi. Ya da ne bileyim anime bence içini yeterince dolduramadı o sahnenin. Çok eften püften bir kavgaymış gibi geldi. Naho'nun korkmuş olmasını ve paralize oluşunu gerçekten anlayabiliyorum her ne kadar kızsam da. Size hep sevecen davranan sevdiğiniz çocuk her an canına kıyacak diye yanlış bir hareket yapmaktan korkuyorsunuz. O kadar dikkat etmenize rağmen söylediğiniz tek şey yüzünden çocuk size bildiğiniz bağırıyor, tersliyor hatta terk ediyor oracıkta. Bunun şokunu ve çaresizliğini Naho'nun o saniye yaşaması çok doğal, kız hayatında ilk kez yaşıyor böyle şeyler üstüne gitmeyelim.

Diğer arkadaşların da Kakeru'yu kurtaralım diyip diyip bir anda "Suwa seni destekliyoruz git Naho'ya açıl" demesi çok saçma geldi. Ulan Suwa o kıza açıldı diye Kakeru şu an öldü zaten. Siz bu çocuktan ne çabuk vazgeçtiniz? Diğer insanların hayatı etkileniyor diye resmen göz göre göre Kakeru'yu tekrar ölüme terk ettiler. Çok garip.

Anime bence çoğu duyguyu doldurmakta başarısız kaldı, daha mangayı okumadan hissedebiliyorum. Karakterlerin hareketleri çoğu zaman boş ve mantıksız geliyor. Anlam veremiyorum.

Neyse kapanışı esmerimin güzelliğiyle yapayım:

[bimgx=500]https://pbs.twimg.com/media/CsGFDVJW8AAKsc1.jpg[/bimgx]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aslında mangada da böyle oluyor. Yani burada animeninde yapacağı pek bir şey yok. Yani direk mangaka yapamamış, hikayeyi. Suwa'cılarda üzülmesin, Kakeru'cularda üzülmesin diye birbirlerine pas atıyorlar sürekli işte.

Kavga zaten über saçma bir şey. Mektupta böyle böyle yazıyor, ona şöyle şöyle dedikten sonra bunu demiş diye söylüyor, sonra gidip aynısını söylüyor. Yani hani uzasın diye çıkartılan bir kavgaydı.

Bir sonraki bölümde ne demek istediğimi de anlarsınız. Ben Orange serisinin mangakasını beğenmedim. Kusura bakmasın yani, karakterler güzel, karakterlerin işlenişi güzel fakat ne yazık ki konu aşırı derecede sınıfta kalıyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu Kakeru gerçekten çok büyük bir dayağı hakediyor. Bir an geliyor bizimkiler güzel gelişme kaydettiler diyorum sonra Kakeru yine birden arıza veriyor. Hele o kavga sahnesini yapmacık olmasını geçtim, çok fazla gereksizdi. Bütün bölüm o sahneye bizi hazırladılar. Sürekli kavga edilecek, özür dile muhabbetini sürekli dile getirdiler. Ama Naho yine beceremeyip hem kavgaya sebep oldu hem de özürünün dileyemedi. Konuyu bir türlü farklı yere çekemedi. Bu kızda çok beceriksiz arkadaş. En başta cahil kız çekingen falan dedim de artık bu durumun açıklaması olamaz.

Olan Suwa'ya oldu. Bu çocuk umarım mutlu olur. Umarım anime biterken gelecekteki hallerini görürüzde kime ne yapmış öğrenebiliriz. Yoksa kalbimizde Suwa acısını hiç geçiremeyiz. :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Böyle bir bölüm bekliyordum, yoksa Kakeru çok boş bir karakter olarak kalacaktı. Açıkçası şu an Kakeru'yu da, Kakeru gözünden Naho'yu da anlayabiliyorum. Biraz hızlandırılmış oldu ama yazarın vermek istediğini çok iyi anladım. Kakeru'nun annesinden gelen o mesaj yürekleri parçaladı. Özellikle ben de annemle bir şeyler yaşadıktan hemen sonra bu sahneyi görünce salya sümük oldum valla.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...
gundamaster

Seyircinin istediğini vererek mutlu bir sonla bağladılar fakat ben serinin genelinin çok hoşuma gitmemesinden dolayı bu sondan da etkilenmedim.

Naho ve Kakeru diğerleri kadar sevilebilir olsaydı ve iki arasındaki bağ daha kuvvetli olsaydı seri için daha iyi düşüncelere sahip olabilirdim ama izlediğim; sümsük bir shoujo kızı ve kalın kafalı erkek arkadaşı arasında geçen ve bunları aşık etmeye zorlayan sevilesi karakterlerden ibaret bir şeydi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

% 100 katılıyorum. Dediklerini geçtim o altılı arasında arkadaşlık bağlarını da ben çok göremedim. Arada Hagita sağolsun güldük eğlendik ama karakterleri hiç benimseyemedim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu konuda hepimiz hemfikiriz sanırım, ortada gözle görülür bir "kopukluk" var. Ben belki mangada iyidir, anime acele etmiştir demiştim haftalar önce ama Burak sağolsun mangada da aynı kopukluğun yer aldığını söylemişti. Mangakanın becerikszliği veya aceleye getirmesi olabilir. Çok kaliteli karakterler ve çok gelişmeye müsait karakterler fakat içleri dolamadı bir türlü.

Kendi fikrimce serinin en en en güzel bölümü koşu yaptıkları bölümdü. Aralarındaki dostluğu, emeği, sevgiyi vs ne varsa o bayrak yarışı yaptıkları sahnede hissettim. Hagita'nın koşuşu olsun, hepsinin koşarken gerçekten ellerinden geleni yapmaları olsun çok harikaydı.

Bu arada Orange'ın bir de filmi çıkacakmış alternatif son tadında. Bu sonda da Suwa'nın o gece Naho'yu teselli ettiği andan itibaren olacakmış sanırım. Hani nasıl evlendiler gibisinden. Kakeru'nun ölümünü yaşayışlarını falan da göreceğiz galiba.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hmm arkadaşlık bağı vs pek derin gelmedi bana da. Suwa (adam :P) gibi bir karakterle tanıştık o yeter^^ Yan hikayesi çıkacakmış, bol Suwa'lı olursa tadından yenmez.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

9. bölümden itibaren her bölümü izlediğimde buradaki yorumlara baktım. 11. bölümde olan olaya ben de sinir oldum. Fakat sinir olduğum kişi Kakeru değil 2 kızımız(Sarışın ve diğeri) ve Hagita. Birden Suwa' yı desteklemeye başladılar, belki de geleceği değiştirmemeliyiz diyerek Kakeru nasılsa ölecek, onun kaderi o dermiş gibi saçmaladılar. Kavga meselesinde de hem bizim kız saçmaladı hem biraz da Kakeru. Ben Kakeru' ya hak verebiliyorum çünkü melankolik bir ruh hali içinde. Annesi ölmüş ve sorumlusunu kendi gibi görüyor. Ayrıca, nenesi de hasta. Onun da yanında olmazsam ve ölürse bu pişmanlığı kaldıramam diye düşünüyor bence içten içe. Psikolojisi düzgün değil yani. Yanınızda da biri:" iyi olacak, biraz daha kalamaz mısın?" diyor. Hem nereden bilebilirsin diye kızıyor hem de bencilliğine kızıyor. Naho açısından bakarsak, biraz daha kalamaz mısın sorusunu belki konuşarak rahatlatabilirim diye soruyor ama Kakeru öyle bakmıyordur muhtemelen.

Seride en sevdiğim karakter kesin ve net olarak Suwa. Kendi duygularını geri plana atarak, arkadaşını kurtarmak için elinden geleni yapıyor. Yeri geliyor Naho' yu cesaretlendiriyor, yeri geliyor Kakeru' ya biz yanındayız, birlikte aşarız bu sorunları mesajı veriyor. Herkese Suwa gibi bir dost lazım.

Son bölümde Naho' nun baya bir yol aldığını görüyoruz. Kendi çekingenliğini bir kenara bırakarak Kakeru' yu kurtarmak için elinden gelenin fazlasını yapıyor. Devamlı peşinde, bir şekilde Kakeru' nun kabuğunu kırmaya çalışıyor ve başarıyor. Kakeru yine intihara kalkışsa da arkadaşlarını düşünüp son anda vazgeçiyor.

Gelecekteki grubumuzun dediği gibi, Kakeru' yu kurtarsalar da onların dünyasında var olmayacak. Kakeru onların hayatından sonsuza kadar silindi. Mektubu yollasalar da öteki dünyada ne olduğunu asla bilemeyecekler. Bir de günü gününe nasıl yazdınız o mektupları? Ben dün ne yaptığımı hatırlamıyorum, bunlar 10 yıl önce olmuş olayları gün gün mektuba yazmışlar. Mektubu okuyan karakterlerimiz de gün gün okuyor mektubu. Bir yorum okumuştum, biz olsak o mektubun tamamını okurduk, ezberlerdik bile diye. Ben de o yoruma katılıyorum. Geçmişe mektup yollama kısmı da biraz saçma geldi fakat pek takılmamaya çalıştım o kısma.

Özet geçmek gerekirse, izlerken bazı sinir olduğum noktalar olsa da seri fena değildi. Onlardan biri de yukarıda bahsettiğim birden Suwa tarafına dönmeleri. Madem destekleyeceksin ve bir şeyleri değiştirmek istiyorsun, tutarsızlık yapma. Onun dışında izlerken pek sıkıldığımı hatırlamıyorum. Sezonun 8 puan veriyorum seriye. Sadece Suwa bile yeterli bu puanı vermemde :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?