Jump to content
  • Kayıt Ol

Orange

loykad

Önerilen İletiler

İzledim. Açıkçası silgi olayına o kadar da şeyapmadım ya, mektupta Kakeru böyle böyle yazdı demiyor zaten "mutlaka oku ve ona ne hissettiğini söyle" yazıyor yanlış hatırlamıyorsam. O an kızlar çağırınca "bi sn silgimde not var" diyemezdi herhalde. Tabii gizlice alıp bakabilirdi bu kısım da artık işin entrikası :D Korkmayalım çünkü bu sefer bir şeyler değişik, hem Kakeru mesajı okudu hem de turuncu saçlı yakışıklı yarim artık her şeyi biliyor. Turuncu saçlı yakışıklı yarim o kadar da ısrarcı biri değil, kız eğer birinden hoşlanıyorsa onun uğruna elinden geleni yapacaktır. Kakeru'ya da hatta bizzat gidip anlatacağını düşünüyorum çaktırmadan. Görelim bakalım.

Bir anda mesaj yağınca benim edit yaptığım yorum arkada kaldı iyi mi :011:

O değil açılış ne kadar güzel ya, dayanamıyorum mutlu mutlu koşan gençleri görünce. Days of Dash etkisi yaratıyor nostaljik bi hisle gözlerim doluyor. Üstelik tam o koşma sahnesinden önce Kakeru hariç hepsinin yüzü birer birer düşüyor kıyamam esmer kız üzülmesin :(

Bir de şu saçı toplu enerjik kız da sanırım Kakeru'dan hoşlanıyor ya öyle bir his alıyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 63
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• loykad

22

• bLueeekun

10

• gundamaster

8

• Burak

7

Bölümün yarısı boştu, ortalarda gözlerim doldu yazık kalbim parçalandı. Keşke arkadaşlarına en başta anlatsaydı, o kadar da cesaretlendirmeye çalışmışlardı gizliden gizliye onu. Turuncu saçlı yarim yaptı yine yapacağını ;w; Çok tatlılar lem.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Bölüm 04

Sonunda Naho bir adım attı. Arkadaşlarının bir şeyleri sezip onu yüreklendirmesi çok güzeldi. Kakeru zaten o askıntı sevgilisi yüzünden o güzelim arkadaşlıktan geri kalıyordu hep. Onun için an meselesiydi ama nazlı Naho hemen konuşamadı. Sonunda patlayarak konuştu ve şu an için ortam daha da güzelleşti.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

KIZIL SAÇLI YARİMİN YAPTIKLARINI GÖRÜYOR MUSUNUZ EY AHALİ :011: Vay arkadaş böyle arkadaşlık nerede bulunur ya, nasıl da hallediyorlar mevzuyu şak diye :D Bi bizim gözlüklü biraz geç düşürüyor ama olsun, onun da dobralığı lazım arada. Esmere de at kuyruğu pek yakışmış <3

Sci-fi kısmına da paralel evrenlerle girdik ama pek buradan da öteye gideceğini sanmam. Boşverin paralel evreni bizimkiler çok tatlılar eridim bittim <3

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bugün Orange mangasını bitirdim. Şu an şuraya şunu yazmak istedim hazır popülerken;

Veriyim mi spoiler? Kırıyım mı tüm hevesini? Yıkıyım mı kurduğun hayalleri? Napıcan animeyi izlemeyi mi bırakıcan?

Edit Spoiler

Herkesi mutlu edecek bir son hazırlamışlar. Hüzünlenmeden izleyebilirsiniz

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

^ Manga sonu spoiler mı şimdi o kutudaki, açmadan nasıl duralım :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Evet hikayenin sonu hakkında spoiler içeriyor. Ben uyarımı yapayım. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Eh yani öyle çok abartı bi spoiler değil tabi de. Azdan çok eğer kafanızda birşeyler yürüttüyseniz anlarsınız.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Açmıyayım o zaman ben. Böyle serilerde pek teoriler beklentiler içine girmek olmuyor. Sadece ilk bölümden neye dikkat edeceğimi not alıp sonrasında kendimi yaprak gibi akışına bırakmayı seviyorum. Üzüntüsü utancı sevinci hayal kırıklığı derken hayat gibi yaşıyoruz işte :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster
Bölüm 3

Bu seride şunu anlamıyorum. Naho olacak olayları tam olmadan okuyor ya da yönetmen kötü iş çıkarmış, öyle gözüküyor. O mektubu ilk aldığında hepsini okuyup zaten olayları biliyor olması gerekmiyor mu? Gelecekten bir mektup gelmiş. Her gün bir sayfa modunda okuyacağına ilk gün hepsini okursun normalde. Tam olmadan önce okuyor sonra biz izliyoruz.

Demiştim ve 6. bölümle bunun aynen böyle olduğu ortaya çıktı. Bu kadar mı meraksızdı bu kız :/ Bu kısım epey saçma geldi bana.

Onun dışında mektubu alanın sadece Naho olduğunu düşünmek de benim saflığım:006: Diyorum herkes ne kadar da düşünceli Naho ve Kakeru'yu bir araya getirmeye çalışıyorlar kendi hislerini hiçe sayarak falan. Turuncu kafaya sevdiği birini başka adama sunduğu için ayrı ayar oluyorum. Meğerse herkes kendine mektup yollamış. Sonuçta bir yolunu buldularsa hep birlikte gönderecekler tabi. Bundan daha normal ne olur? :022:

Kakeru'nun itiraf sahnesi müzikle birlikte çok hoş olmuş, bölümdeki en vurucu sahneydi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Anaa çok hızlı geçiş yaptılar ya :D Bu kadarını beklemiyordum.

Seriyi izlemiyorum ama niye şaşırıyorsun ki? Zaten mangası da az chapter olduğu için hızlı geçişler yapıyordu. :D Gerçi eskilerin shoujolarında adamlar 18 chapterlık mangadan 40-50 bölümlük anime serisi çıkarmışlar. Son zamanlarda shoujolar da iyice kısa oldu artık. :(

Neyse araya girmiş oldum. Galiba serisini izlemeyeceğim. Yorumları okumaya geliyordum hep çünkü yorumlara göre izleyecektim ama şimdilik izleme planımı rafa kaldıracağım. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bromance tavan yaptı ya hiç alakam olmadığı halde ben bile Naho'yu şu an sildim bu ikisini desteklemek istiyorum :@:

Esmer hatunumunan kızıl saçlı yarim seriyi omuzlamış götürüyor, gözlükten de güzel hamleler bekliyorum aslında güldürüyor epeyce. Azu ve esmerde de büyük ihtimalle var bu mektuplardan. Eminim onlar daha mektubu aldıkları gibi birbirlerine söylemişlerdir böyle böyle diye. Hatta Naho'ya da her seferinde baskı yapıp duruyorlar "bak bir şey gizleme bizden bize de söyle anlat" diye ama Naho salak gibi gülüp duruyor sadece. Her hareketine mazeretim var ama bu kızlara içini dökmeme konusunda Naho'ya epey uyuzum. Küsüp gitmeseler bari adam yerine konmadıkları için dayanamam :(

Ya bir de taa en başlarda bizim karakterler gelecekte oturup mektup çıkarıyorlardı yerin altından. O ne alakaydı veya nereye bağlanacak merak ettim. Mangayı okuyan arkadaşlar spoillemesin de <_<

Bir de bir de günümüzde 18. yaşını kutluyorlar, geçmişte de 17. yaşını kutluyorlar o nası iş anlamadım. Arada 1 sene varsa bunlar ne ara evlendi çocuk yaptı :O

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bromance tavan yaptı ya hiç alakam olmadığı halde ben bile Naho'yu şu an sildim bu ikisini desteklemek istiyorum :@:

Esmer hatunumunan kızıl saçlı yarim seriyi omuzlamış götürüyor, gözlükten de güzel hamleler bekliyorum aslında güldürüyor epeyce. Azu ve esmerde de büyük ihtimalle var bu mektuplardan. Eminim onlar daha mektubu aldıkları gibi birbirlerine söylemişlerdir böyle böyle diye. Hatta Naho'ya da her seferinde baskı yapıp duruyorlar "bak bir şey gizleme bizden bize de söyle anlat" diye ama Naho salak gibi gülüp duruyor sadece. Her hareketine mazeretim var ama bu kızlara içini dökmeme konusunda Naho'ya epey uyuzum. Küsüp gitmeseler bari adam yerine konmadıkları için dayanamam :(

Ya bir de taa en başlarda bizim karakterler gelecekte oturup mektup çıkarıyorlardı yerin altından. O ne alakaydı veya nereye bağlanacak merak ettim. Mangayı okuyan arkadaşlar spoillemesin de <_<

Bir de bir de günümüzde 18. yaşını kutluyorlar, geçmişte de 17. yaşını kutluyorlar o nası iş anlamadım. Arada 1 sene varsa bunlar ne ara evlendi çocuk yaptı :O

Ya saygıdeğer başbakanımız Binalı Yıldırım'dan alıntı yapacağım müsadenle. "Teknoloji çok gelişti, artık bunlara kafa ermiyor. O yüzden fazla kurcalamayacan"

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Arada bir sene yok, büyük ihtimalle Kakeru 18'ini görmeden intihar edecek. 10 yıl sonra toplanıp doğum gününde gidince hepsi bir araya gelmiş oluyor ve o yüzden 18. diyorlar bence.

7. bölüm gerçekten güzeldi. Seriyi Suwa götürüyordu zaten iyice gözüme girdi bu bölüm. Böyle şip falan gibi saçmalıkları hiç sevmem ama Suwa ve Kakeru iyi olurdu. :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aynen, arada bir sene falan yok. Evrim geçirmelerine baksana tabibinin dediği gibi on sene rahat var. Hadi olmadı beş olsun. :P Harbiden seriyi Suwa sırtlıyor. Naho'nun haraketlerine bende mantıklı açıklamalar getirebiliyorum ama bu kadar fazla değil mi sizce? Çocuk intihar etti edecek Suwa araya dalmasa Naho kılını kıpırdatmayacak. Ondan sonra çok pişmanım tripleri görecektik. :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Animede var mı ama mangada şöyle bi muhabbet var. işte bunlar 27 yaşına geldiklerinde yani 10 sene sonra buluşup, 10 sene önce hayallerini yazdıkları tüpleri açmaya gidiyorlar, sözleşmişler işte "10 sene sonra bakalım hayallerimiz örtüşcek mi diye?" Neyse açıyolar bakıyolar işte bla bla bişeyler yazıyor, Kakeru'da da "İnş herkes beraber olur gene" diyor. Bunlarda biz işte Kakeru öldükten sonra hiç görüşmedik, onun isteğini yerine getiremedik falan fıstık diyolar. Sonra işte doğum gününde gidiyolar, İşte "o zaman 18 yaş gününü kutlayamadık, sen bizden bunları istemiştin hediye olarak al hacım" diyolar. Yani 27 yaşındalar fakat o ölümden sonra ilk defa tekrar bir araya geldikleri için kutlayamadıkları 18. yaşı kutluyorlar.

P.S:Biliyosunuz ki Kakeru reiz 18'ine girmeden sizlere ömür

P.S:Undermine'ın Suwa'ya kızıl saçlı yarim demesinin sebebi de "Reinhard van Astrea" inceden benzemesi. :qegenmis:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

O sahne var işte, ben de ona istinaden sormuştum öyle bir sahne de vardı sahi o ne oldu acaba diye :D

Kızıl saçlı yarim olayı bi 7 senelik falan bu arada. Ben turuncu saçlı erkek karakterlere pek dayanamıyorum da hepsi benim yarim :@: Reinhard kırmızı saçlı yarim onun kategorisi ayrı şövalye o :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Açılın düğün var!

Bu bölümün yıldızı kesinlikle Hagita'ydı. Ben o ufaklıktan hoşlanacağını düşünmüştüm, ufaklık da Suwa'dan hoşlanır falan üçgenler beşgenler çiziyordum ama garip oldu böyle :011: Açılıştaki gençlerin koşma olayının da buraya bağlanması güzel oldu, düşünmemiştim bu şekilde hiç. Hagita koşamıyor ama olsun benim için çok popüler şu an :@:

Naho resmen 8 bölümün sonunda artık bana gerçekten dizimi dövdürdü, bildiğiniz hırladım evde isyan etmekten. Hadi ilkinde anlamadın, ikincide nasıl anlamazsın bu kadar kütük olabilir mi bi insan :TTT: Neyse ki Suwa (ve muazzam annesi) falan derken gözümüz doydu. Mektup olayını hepimiz bekliyorduk zaten kızlar çok belli ediyordu. Hagita'nın mektubu söylemek için esmeri çağırmaması üzdü :TTT: Esmerimin giydiği süveter çok tatlıydı bir de.

Şimdi Naho - Kakeru, Hagita - Ufaklık dersek. Geriye esmerle kızıl kalıyor sap olarak. Bunları da birbirine everdik mi oh tamamdır bu iş iki favorim birbirini bulsun :@:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Esmer benimdir. En yakın zamanda teklif edeceğim. Suwa da gitsin başkasını bulsun.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hocam esmeri verme konusunda tereddütler yaşıyorum ama hadi neyse yabancıya gitmesin. Ben de Suwa'yı alayım, annesi de yanında bonus geliyormuş :@:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Suwa çok yiyor ama o çocuğu doyurmak mesele olur. Neyse ki annesi pek sevimli. Sana hep yardım eder.

Esmer de ileride biraz asi bir tip gibi oluyor ama olsun, her halini severim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Esmer şimdi de yeterince asi değil mi ya? Kakeru daha senpaile çıkmaya başladığı gün "ben bu kıza ayar oldum" diyip duran tek kişiydi, derken daldı zaten tekme tokat en son yavrum benim :@:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Evet, zaten o an benim gönlümü çeldi yahşi güzel. Pek sevimli pek de haşin. Masaya soğanı koyup böyle çat diye kıracak gibi bir havası var. Niyeyse içimi kıpırdattı. Hafif mazo kişiliğim var gibi görünüyor. Neyse esmerim biçim biçim...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?