Jump to content
  • Kayıt Ol

Fansublardaki karaokeler

spartiate

Karaoke konusunda fikriniz nedir?  

127 oy

1. 1. Karaoke konusunda fikriniz nedir?

• Karaokeye ne gerek var yahu. Yazýn romajisini normal þekilde geçin.
      7
    • \kf ve \k zamanlamalý karaokeler bana yeter. Efekt vermeye gerek yok.
      22
    • Karaoke dediðin bol efektli olur, böyle hoplar zýplar, yanar söner. Uðraþýn kardeþim aaa!
      67
    • Baþlangýç ve bitiþleri zaten direk geçiyorum, benim için farketmez
      35

Önerilen İletiler

Evet arkadaşar, yeni bir anketle karşınızdayız... sorumuz basit, animelerin açılış ve kapanışlarındaki karaokeler ile ilgili görüşünüz nedir? isanlar bu karaokeleri yapmak için günlerini harcamaya devam mı etmeli yoksa hiç karaoke konmasa bile olur mu?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 88
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• spartiate

8

• Hitokiri

7

• Susano'o

5

• Mikado

4

ben açılış ve kapanış karaokelerinin bir albenisi olduğunu düşünüyorum çoğu zaman o açılış ve kapanışlarıyla beraber izliyorum bence böyle devam etmeli

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

birkaç bölüm peşpeşe izleyeceksem mutlaka 1 bölümün açılış ve kapanışını izlerim. karaokeler renk katıyor bence, olmazsa olmaz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tek bi animede tek bir bölümünde bile izlemeden geçtiğimi hatırlamıyorum. Bazen kapanışları geçiyorum ama op.ları hiç geçmedim.

103 bölüm D.Gray-Man de bile atlamadım. İzlemeden geçince bölüm pat diye başlamış gibi geliyor, ayrıca karoekeler başlamadan önce gaza getiriyor bence xD Zaten genelde 12 bölümde bir değişmesi sıkılmamı engelliyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

3 (karaoke olsun olmasın giriş ve kapanışlar geçmem) şıkkı da işaretleyebilmek istiyorum. Karaokelere aşık olsam da kesinlikle her fikre saygılıyım bu konuda. Karaokesi olmayan bir fansuba kötü diyemem kesinlikle.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Karaokeler olduğunda zaten geçemiyor insan, ister istemez izliyor yani istese de geçemiyor, bir çekişme yaşanıyor beyin ve el arasında ("Bas ulan şuna da başlasın artık bölüm" - "Hayır dur basma çok güzel olmuş dur şuraya da bakıyım şurası da geçsin dur dur hayıır *açılış bitmiş, bölüm başlamıştır*").

İtiraf edeyim çoğu zaman kapanışları izlemem ama açılışların neredeyse hepsini izliyorum ^^ (Eğer ardarda izlersem de Özz'ün dediği gibi mutlaka 1 tanesini izlerim.)

3. şıkkı işaretlemek isterdim ama o kadar sert bir üslupla söyliyemem ben, karaokeler olsa iyi olur ama olmasa çok da dert etmem. Çünkü Fansub dediğin sadece karaokeden ibaret değil ^^'

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben iki numarayı seçtim. Karaokenin amacı zaten sevdiğimiz bir şarkıya eşlik edebilmektir. Çok yanar döner olması şarkısına göre güzellik katar aslında ama, her şarkıda da efekt güzel olmuyor. Hak eden şarkı var, hak etmeyen şarkı var. Ayrıca her efekt her şarkıya da uymaz. Bayanların makyaj yapması gibi bence. Rüküş bir karaoke yerine sade bir karaokeyi tercih ederim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Karaoke dediğin bol efektli olur, böyle hoplar zıplar, yanar söner. Uğraşın kardeşim aaa!

Eğer karaoke güzelse şarkı ne olursa olsun izliyorum. Static Subs ve Eclipse'in karaokelerini hayranlıkla izlediğimi hatırlaırm hep. (hele Zero no Tsukaima)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Karaokeye ne gerek var yahu. Yazın romajisini normal şekilde geçin.

Ne kadar da hoş bir şık. Elim ister istemez bu şıkka gitti. Her ne kadar karaokeleri sevsemde, openingleri ard arda izlesemde, fazla abartılısı göz çıkarmasada bir orta şık olduğunu düşündüğüm için, bu seçeneğe oyumu veriyorum. Olmasada openingi izleceğim ve yorumumu katacağım, öyle değil mi? : )

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Açılış şarkısını dinlediğim anime azdır. Kapanış şarkısını dinlediklerimse açılış şarkısını dinlediklerimden azdır. Gereksiz uğraş.

Başlangıç ve bitişleri zaten direk geçiyorum, benim için farketmez

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

İzlediğim animenin başlangıç ve bitiş şarkılarını bir ilk bölümde bir de son bölümde izliyorum. Daha da izlemeyip direk geçiyorum genelde. Bu nedenle benim için karaokenin pek bir değeri yok. Olsa da olur olmasa da olur benim için. Demem o ki:

"Başlangıç ve bitişleri zaten direk geçiyorum, benim için farketmez."

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Karaoke dediğin bol efektli olur, böyle hoplar zıplar, yanar söner. Uğraşın kardeşim aaa!

Seçtim bu sıkkı ama bunun nedeni izlerken değil yaparken hoşlanmam XD. Genelde seriyi izlerken ilk bölümde açılış ve kapanışa bakarım. Bunun nedenide nasıl yaptıklarını merak etmem. Bunun dışındada direk atlar geçerim. Doğru veya yanlış. Ama zaten HardSub yapıyorsan kesinlikle yapmalısın...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

" Karaoke dediğin bol efektli olur, böyle hoplar zıplar, yanar söner. Uğraşın kardeşim aaa! "

Hayatımda hiç yapmadım ama bu karaoke muhabetinin fazla abartıldığını düşünüyorum. En fazla ne kadar zor olabilir ki? Zaten 20-25 bölümde bir yapıyorsun kusura bakma da 3-4 saatini ver yani. Bana kalsa 10 saatini vermen bile problem değil sonra yatıyorsun paso. Ayrıca bir encoder'ı en fazla uğraştıran şey bu olsa gerek. Başka türlü yazıyı gömüp o hali çıkartıyorsun. Bekliyorsun işte. Bi de upload işi sendeyse upload'ını yapıyorsun. Pekte bi aksiyonu yok Encoderlığın. Veya ben bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Oyum 2. ye gitti. Aslında 4. ye atıcaktım. Fakat, ayıp olmasın dedim. :D

Her serinin "Opening" ve "Ending" ini bir kere seyrederim. Başka bir açılışa geçtiğinde veya kapanışa geçtiğinde onuda izlerim. Eğer uykum var ise 2-3 kere daha geçmiyorum, yani geçicek halim yoksa. :D Lkain gözlerim kapalı oluyor. Sadece müziği dinliyorum. Eğer serinin müzik iyi ise onu direkt listeme eklerim. (Animeyi değil, müziği.)

Ayrıca, pek gerek yok gibi karaoke`ye. zamanlamaya bile gerek yok, boşuna uğraş gibi geliyor bana. Lakin olucaksa "/kf, /k" zamanlama sistemi olsun. :X

Edit: Pek bir işim olmadı karaoke ile, fakat sanırım bu "/k,/kf" zamanlama sistemi zordu zaten.(Yani efekt vermek bir layer açıp oraya efekti açmaktan ibaretti sanırım. Efeği bulmak için ise bir site vardı yanlış hatırlamıyorsam. Oradan kolayca yapabiliyorduk.) Bu yüzden 2. yede oy versem, 4. diyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Karaoke efekleri severim baya kötü yani böyle gözlerimi dikip odaklandığımdan şarkı sözlerini veya gösterilen kareleri kaçırıyorum sonradan bir daha izlemek zorunda kalıyorum.

Ayrıca her seriyi 2-3 farklı grup çeviriyorsa 1 bölüm de normalde indirmediğim gruptan indiririm karaokesini görmek için.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Dvdden izlemeyi sevdiğim ya da hiç olmazsa raw olsun dediim için karaokeye önem vermiorum. Kişisel zevkim tabii. Benim için çevirisi güzel olsun, laubali olmasın yeter. Aslında açılış ve kapanışları izlemeyi severim ama burada öyle bi seçenek yoktu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

epic fail kavramına güzel bir örnek oldu:) şurda 2. şık seçilsinde bir daha efektle uğraşmayayım diye dua ediyordum, 3. şık aldı başını yürüdü... neyse, after effect kullanmaya devam o zaman:)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben 2. şıkkı işaretlemiştim Sparti *-*

Anket sonuçlandı mı şimdi ? (*Saf*)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

2. seçtim bende. Karaoke bende seviyorum izlediğim animelerde izlerim ama ben son zamanlarda (son zamanlar derken 5-8 aydır) karaokenin boş birşey olduğu zamanımızı boşuna harcadığımız bir olaydır diye düşünüyorum. Karaoke zaman ister kulak ister. Türk anime forumlarda toplasanız kaç tane karaoke beğendin derseniz ben 2-3 tane derim. İsim vermeyeyim. Evet 2-3 tane süper karaoke var. Ne bilim bir karaoke yapacaksan farklı birşey yapmak lazım hep aynı yapmamak lazım ya da benzer birşeyler. Türkiyede karaoke yapanlar genelde güzel yapıyor ama ne bilim şimdi yapan tarafıda düşünmek lazım. Yapan kişinin bol zamanı okul, iş gibi unsurları bulunmamasını mesela ben şiddettle tavsiye ederim. Okul ve iş tabi önce gelir ama karaoke ve fansubu bu 2 unsurdan önde tutanlarda vardır.

Daha fazla birşeyler yazıp içimdekileri dökmek isterdim ama neyse. Son söz Türkiyede fansubun gelişmesi için softsubda gelişmesi lazım ve karaoke softsuba engel olabilir. O yüzden karaokeye hayır üstte Japoncası altta Türkçesi olması yeterde artar bana.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şimdi bir karaoke için de 2-3 saat harcamaya gerek yok. Elinizden geleni yapıyorsunuz zaten. İkinci seçeneği işaretledim ben de.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

3. seçeneği işaretlemiştim bende. Ben olmasını isterim çünkü hoşuma gidiyor şarkı çalarken yazılarla takip etmek güzel birşey benim için.

Açıkcası ne kadar zor olduğunu bilmiyorum. Ancak yapılması çok zor olmasın diyecekte değilim. Bir kere dinamik yazıları gördükten sonra statik yazıları görmek bana sıkıcı geliyor.

Bencilce olabilir ama izleyici olarak ben en fazla nasıl zevk alırım ona bakarım ve ekranda da karaoke efekleri görmek isterim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Önceden 4 numaralı seçeneği yapıyordum.Tabi artık bende karaoke yapınca baya bi inceliyorum diğer fansubları bu yüzden oyum 3 e gidiyor :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yahu bu encoderların karoeke yaygarasını bi türlü kavrayamadım gitti. Hayır yani bi encoder ne yapıyor ki? Alt yazıyı video'a gömüyor. Sonra alt yazıyla beraber çıkartıyor. Başka ne aksiyonu var Encoderlığın. Bi Encoderda çıksın desin şöyle şöyle yapıyorum kafam patlıyor yaparken. Veya anlatsın bilmediğim başka şeylerde mi yapıyorsunuz da zor geliyor karoeke yapmak? Özellikle şu sıralar ortalıkta " editde encoderlık kadar zor olsa gerek " birşeyler dönüyor ondan baya merak ediyorum neler yapıyor encoderlar. Bir açıklama bekliyorum. Mükemmel bir karoeke ne kadar sürüyor ve Encoderların yapıpta bilmediğim şeyler varsa bunlar neler? Dostane bi soru bu, kimseyi sorgulamıyorum yanlış anlaşılmasın. Sorgulayamam da zaten.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Olayın üstüne saatlerce, günlerce, haftalarca kafa patlatmadan yorum yapmadan kimse bilemez encoderın sıkıntısını. Boş boş konuşmanın gereği yok, bana kalırsa encoding, manga düzenlemeden çok daha zor bir mevzu...

Neyse ankete gelince, üçüncü seçeneğe verdim ben oyumu. Karaoke dediğin efektli mefektli olacak, açılışa-kapanışa ayrı bir renk katacak, tad verecek. Bir fansub için karaoke olmazsa olmaz bana kalırsa..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?