Jump to content
 • Kayıt Ol

Kurallar


bedifeci

Önerilen İletiler

10ndbmb.png

Bu forum, belli başlı uyulması gereken ve uyulduğunda herkes için daha iyi olacak kuralları barındıran bir forumdur, bu yüzden her üyenin zaman bulduğunda bu kurallara bir göz atmasını umuyoruz. (Sıkılıyorsanız en azından koyu ve renkli fontta olanları okuyunuz.)

Kurallar

 1. Saygı; bildiğiniz gibi her birliktelikte olan en önemli gereksinim saygıdır, bu forumda da sürekli gelişimi sağlamak, üyelerin birbirlerine olan yaklaşımıyla doğrudan bağlantılıdır. Bu yüzden bu forumda birbirimize saygılı ve mesafeli olmalıyız,
  ancak tabiî ki can sıkıcı olaylar da olabileceğinden, bu durum gerekiyorsa “özel mesaj” ile ya da forum yöneticileriyle konuşarak çözülmeye çalışılmalı, ancak kesinlikle forumda tartışılmamalıdır.
 2. Sohbet; sonuçta bu forum bir anime forumudur, elbette ki animeler ile ilgili tartışmaların yanında üyeler farklı konuları da tartışabilirler ve tartışabilecek kısımlar da mevcuttur. Ancak konulara mesaj yazmak, foruma yük gelmemesi açısından belli kurallar dahilind gerçekleşmelidir. Biliyoruz ki mesaj kirliliği hem foruma hem de üyelere sıkıntıdır. Bu yüzden üyeler bir konuya konu açılış amacı dışında mesaj, ardı ardına mesaj, boş mesaj ya da sadece smiley yollamamalıdır.
 3. Ayrımcılık; ırkçılık, cinsiyet veya benzer ayrımcılık yapmak hoş görülemez. Eğer bu tür veya benzer konularda fikirleriniz varsa kendinize saklayın çünkü bu sitede bunları duymak görmek isteyen kimse bulunmamaktadır. Eğer bu tür bir mesaj ya da konu veya herhangi bir etkinlik yaparsanız forumdan süresiz olarak uzaklaştırılırsınız.
 4. İletiler; sitemiz kayıt olabilen herkese hitap ettiği için mümkün olduğunca yazdıklarımıza dikkat etmeliyiz.(Üyelerimiz arasında 18 yaş altında bayan veya çocuklar da bulunmaktadır.) Ayrıca İletileri yollarken ulaşma ihtimali olmayan başka bir
  forum ya da kişi hakkında suçlayıcı, aşağılayıcı veya küçük düşürücü yazılara bu forumda kesinlikle izin verilemez. Bununla beraber siyasi yazılara da yer verilmeyecek, particilik-politika yapılmayacak ve T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajların foruma gönderilmesi yasaktır.
 5. Yasadışı; forumda, sitenizin ziyaret edilmesini istemeniz, sitenizde satılan veya aracı olunan bir ürünün reklamını yapmanız, ayrıca bunlar dışındaki tüm ticari kaygı güden mesajlar ve buna ilave olarak yasadışı program, film, anime dağıtımı ve crack, hack, appz direk vermek veya yol göstermek yasaktır, verildiğinde tamamen veren sorumludur.
 6. Spoiler; özellikle anime/manga ile ilgili konularda konuşurken/tartışırken bunları izlemeyen/okumayanların olduğunu bilmeliyiz ve bu mesajlar okunduğunda animenin veya manganın gidişatını ya da sonu ile ilgili az da olsa ipuçları içeren yazılar, görüntüler vs. gibi içerikli mesajlarınız spoiler içerisinde verilmelidir. Ayrıca forumumuzu temiz tutmak için çözünürlüğü yüksek resimler de spoiler içerisinde verilmelidir.
 7. İmza Kuralları; en fazla iki imza kullanmanıza izin verilmiştir. Bunların da boyutları en fazla 350 * 250 piksel olmalıdır (350/250). Eğer daha fazla imza kullanmak istiyorsanız spoiler içerisinde kullanabilirsiniz.
 8. Avatar; avatarınız en fazla 120x150 piksel boyutlarında olabilir. Aksi halde sistem otomatik olarak resmi küçültür.
 9. Kaynak Gösterme; Yapılan anime/manga tanıtımları ya da herhangi özgün olmayan sunumlarda kullanılan kitap, yazar ismi ya da site adı kaynak olarak açıkça belirtilmelidir, aksi halde doğabilecek yasal sorumluluk sunumu yapana aittir ve site çalışanları tarafından durum fark edildiğinde yapılan sunum yapana gerekli uyarı yapıldıktan sonra en geç 1 gün içinde silinecektir.
 10. Değiştirme; forum admin ve mod.’ları kurallara uymayan mesajları değiştirme ve/veya silme hakkına sahiptir.

Üyelere Tavsiyeler

 1. Nezaket; herkes saygı ve sevgi içerisinde foruma katkıda bulunmalı ve mümkün olduğu kadar kavga ve kargaşadan kaçınmalıdır. Bir sorun olduğunda alevlenmek yerine konuşmayı keserek idarecilerle bağlantıya geçmeniz önerilmektedir.
 2. Saygı; site üyelerine olduğu gibi çalışanlarına karşı da saygılı olmanız sitenin işleyişi açısından zorunlu bir davranıştır, site yöneticileri ile hiçbir şekilde bir polemiğe girilmeyecek fakat sorumlularla (modlar) ilgili bir şikâyetiniz olduğunda, forumda tartışma yapmaksızın herhangi bir yönetici ile bağlantıya geçmeniz önerilmektedir.
 3. Çift konu; bir konu başlığı, bölüm, bilgi veya paylaşım gibi konular açmadan önce o konuda daha önce açılmış konu/başlık olup olmadığını kontrol etmeniz önerilmektedir.
 4. İmza, avatar; imzalar veya avatarlar, echhi veya benzeri ya da daha ağır nitelikli (şiddet içerikli) resimlerden oluşamaz, bu sitede bu duruma izin verilmemektedir. Ayrıca yukarıda bahsedilen imza ve avatar kurallarına uygun olmalıdır.
 5. Birden fazla hesap; bir üyenin birden fazla hesap açmaması önemle rica olunur. Bu durum fark edildiğinde üyenin hesabı kilitlenecektir. Sonuçta IP’leriniz görülmektedir. Şişirme site istemiyoruz.
 6. Resim gönderme; resim yollamak için; tinypic.com, imagevenue.com, photobucket.com, vs. gibi sitelerden faydalanabilirsiniz, zira bu foruma resim upload edilmemektedir.
 7. Hitabet; üyeler siteye bir rumuz ile kayıt olmaktadırlar, tabii ki isterlerse kendilerini tanıttıkları tanıtım bölümünde gerçek isimlerini verebilirler, fakat forum içerisinde konuşurken verilen bu gerçek isimlerin değil, kayıt olurken alınan rumuzların kullanılması foruma daha sonra katılacak olan yeni üyelerin de sohbet veya tartışmalarda yabancılık çekmemesini sağlayacaktır.
 8. Dilimiz; bilindiği gibi forumumuzun dili, öz dilimiz olan Türkçedir. Forumumuzun daha geniş kitlelere hitap etmesi, büyük ölçüde forumda kullanılan lisanla da alakalıdır. Eğer ki forumda düzgün bir Türkçe kullanmayıp, aksine argo ya da anlamsız şekiller veya karma dil kullanımına izin verilirse, büyük olasılıkla bu düzeyi yüksek ve foruma katkısı olacak kullanıcılarımızın, düşen seviyeden ötürü forumu terk etmelerine neden olacaktır. Bu nedenlerden dolayı, forumkullanıcılarına düzgün Türkçe kullanımı önemle önerilmektedir.
 9. Son olarak; kuralları, tavsiyeleri okuduktan sonra Site rehberi göz gezdirmeniz siteye daha çabuk ısınmanızı sağlayabileceğinden tavsiye olunur.

SİTEYE KAYIT OLMUŞ HERKES KURAL VE TAVSİYELERE UYMAYI KABUL ETMİŞ SAYILIR.

Kurallar ve önerilerin fazla olduğunu biz de kabul ediyoruz, ancak sonuçta yazı-esaslı sohbet sitesi olduğumuzdan bu kurallara uyulduğunda siteden alınan tat daha fazla olacaktır. Kısacası kalite yükselecektir.

Hazırlayanlar: Beyazm - Bedifeci

Resim: D.Falcon

Not: Kurallar site yöneticilerinin tümünün onayından geçmiştir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

 • İleti 0
 • Oluşturma
 • Son yanıt

En Çok Yazanlar

 • bedifeci

  1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

En Hareketli Günler

Yollanan Resimler

Misafir
Konu kilitli olduğu için cevap yazamazsınız.
×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?