Jump to content
  • Kayıt Ol

Bir animede sizi en çok sinir eden şey nedir?

kimsesiz

Önerilen İletiler

romantizim gibi başlayıp hareme sarması... Çünkü izlerken kendimi ister istemez dişi baş karakterin yerine koyarım. Gözüme en batan şey de bleach gibi shounen animelerde omzundan büyük yarıklar alan karakterlerin o kolu hala kullanabilir olmalarıdır. insan biyolojisine ters bi kere... onun dışında herkes gibi kendisini feda etmek gibi zorunluluğa giren karakterlerden de hoşlanmıyorum. Ve son zamanlarda izlediğim animelerin hiç birinin sonu istediğim gibi bitmiyor. Ben bunun sebebini Japonların depresifliğine bağlıyorum... ne tam bir kavuşma oluyor ne de ayrılma. En sağlam en iyi karakterlerin birden bire öldürülmesine de sinir oluyorum.:soylev:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

salak ve yersiz, gereksiz fazla karakterlerin doldurulması, çizimekten sıkılmış ama maddi kaygılarla yapılmaya devam edilen animelerde ki çizim bozuklukları, gene aynı kaygılarla konunun saptırılması, birde bazı animelerin mangalardan ayrılması çünkü bayıldığım bir mangayı iğrenç bir anime olarak görmek istemem şahsen ya da konun kıslatılmış ayrıntıların atlanılmış olmasını görmek istemiyorum

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Romantizm anime mangalarında 2 erkek 1 kız durumu.

Harem. Sevmiyorum ben yahu. 3 tane erkek 4 tane kız ya da tam tersi olsun ne bileyim.

Shoujo one shot mangalarda kızın "birini çok sevmesi ama söyleyememesi" durumu. Ya bi git mangaka ya. En az 490843288637294230 one shot var böyle. >_>

Aşırı saf, odun erkek karakterler.

Mangalarda çok büyük gözlü kızlar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

Neden her zaman sonunda biri oluyor =.=. Biktim artik alamaktan =.=.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Romantizm anime mangalarında 2 erkek 1 kız durumu.

Harem. Sevmiyorum ben yahu. 3 tane erkek 4 tane kız ya da tam tersi olsun ne bileyim.

Shoujo one shot mangalarda kızın "birini çok sevmesi ama söyleyememesi" durumu. Ya bi git mangaka ya. En az 490843288637294230 one shot var böyle. >_>

Aşırı saf, odun erkek karakterler.

Mangalarda çok büyük gözlü kızlar.

aynen ^^ ama 6789543 tane bishounen ve hiç kız olmasada olur :D

aşırı abartılan ama abartılacak bir şeyi olmayan karakterlerden nefret ediorm bir de resmen adamı tüfekle tarıyorlar ama kurşunların arasından sıyrık almadan kurtuluyor ya sinir olurum

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gerksiz flashbackler on saniye öncesini falshback lerle göstermeler ...

bni sinir ediyo

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Vampir hikayelerini sevmiyorum.Ama bir animede en çok sevmediğim şeyse ensest ilişkiler ile eşcinsel karakterler ve yakınlaşmalardır.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ama bir aniemde en çok sevmediğim şeyse ensest ilişkiler ile eşcinsel karakterler ve yakınlaşmalardır.

aynen.

Bir de Japonların saçma bakış açıları var bazı olaylara. Bir karakter sevgilisini aldattıysa aldatılan kendini bayağı suçlu hissediyor, kendini yeteri kadar savunmuyor, bu da sinir bozucu bir yön.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

1-

Uzun serilerdeki fillerlar:sonuncu:

herşeye katlanırım ama işte fillerlara katlanamıyorum...

bkz: bleach... öyle bir hale getirdilerki ana senaryoyu takip eden 20 bölüm başına 45 tane filler izliyoruz nerdeyse.. filler ların sezon süren uzunluklarından zaten bayıyoruz bide cart diye araya sokulan filler bölümler iyice koparıyor insanı (bkz: kan onji li bölümler) şuan 13. sezonu gösterimde ancak filler bölümleri çıkartınca elinizde 7.5 sezondan az bölüm kalıyor (evet saydım :D)

mesela naruto da bazen çok filler veriyor ama ana senaryodan kopmuyor yani sonuçta köydeki yeni görevleri yapıyorlar güçleniyorlar vs... diyebiliyorsun ama bleach de tam iyi bir dövüşün ortasındayken ertesi bölüm bi bakıyosun okulda ufak sarışın bi kızla laf dalaşı yapıyorlar......

(amma uzun yazdım çok içime oturmuş belliki :D)

2- ortada veya yarım kalan insanı tatmin etmeyen sonlar... şöyle akılda soru işareti bırakmayan ve ''keşke şöyle olsaydı'' demediğimiz herşeyi yerli yerinde kaçtane son gördük ?

daha başka şeylerde var ama onlara katlanabiliyorum en azından :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

bütün seri boyunca hiçbi işe yaramadan sadece ayak bagı olan ana karakterler: Emiya Shirou!!! Alphonse Elric!!

doru düzgün bi işe yaramadıgı gibi bi de boş teneke gibi sürekli ses çıkaranlar: Kurosaki Ichigo! Uzumaki Naruto!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bütün seri boyunca hiçbi işe yaramadan sadece ayak bagı olan ana karakterler: Emiya Shirou!!! Alphonse Elric!!

Emiya için neyse de Alphonse için biraz ağır kaçmış gibi hem küçük kardeş o :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ana karaktere boost.

Yahu ana karaktersin diye en iyi olmak zorunda değilsin. Prensipli zeki ve iyi kalpli ol yemişim en güçlü olmayı. En iyi olman lazımsa bile bunu normal yollardan yap lütfen

Güldükten sonra yana yatan kafa ve kapanan gözler (Klasik tatlı anime kızı)

....

-karakterlerimizin sanki başka giysileri yokmuş gibi hep aynı şeyi giymelerine (iş-okul üniformaları dışında) 20 yıl önceki animeleri anlıyorum da yeni çekilenlerin de pek çoğunda böyle. aksiyonlu animelerde dövüşlerde kıyafet ne kadar zarar görürse görsün bir sonraki bölümde yeni alınmış gibi tertemiz ve sağlam şekilde karşımıza çıkar.

-erkek karakterin gidip en gıcık, salak kıza aşık olması, bu kızın da olur olmadık yerde bu çocuğa tekme tokat girmesine, kendini bulunmaz hint kumaşı sanmasına

-bayan karakterleri genelde işe yaramaz göstermeleri, bir bölüm boyunca sürekli ağlarlar ama işe yarar tek bişey yapmazlar.

-ortaokul ve lise öğrencilerinin olabileceklerinden çok daha fazla olgun çizilmesine. aynı şekilde bayan karakterlerin yüzleri ve vücut ölçülerinin çizimlerindeki tezatlığa, sanki baş ve gövde farklı vücutlara ait gibi

-uzun serilerde (naruto, onepiece gibi) 5-6 bölümde anlatılabilecek bir hikayenin 15-20 bölümü bulmasına sinir oluyorum.

İlk olayı gintama da açıkladılar. Çok zor oluyormuş yeni kıyafet :hehe:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Abartı derecede güçlü ve bir okadarda cılız ana karakterler...Naruto,One piece gibi olanları saymıyorum onlar artık Doğa üstü güçler dediğimiz temadalar...Ama özellikle Dövüş sanatları temalı olan animelerde Ufak tefek karakderlerin yaptıkları şeyler beni deli ediyor...Nerde Guts nerde...(Guts bilmeyenler için Berserk'in ana karakteridir...Onun ötesi bi karaktere henüz rastlamadım)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@zhenya

Gatts gerçekten harika bir karakter. Mangasını henüz okumadığım için oradaki hallerini bilemem ama, animesindeki halleri bile sevmeme yetti. Ayı gücü...

Benim en sinir olduğum şey animenin alakasız bir son ile kısa kesilmesi. Bkz: Tenjou Tenge.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

basit diyaloglar.

klişe diyaloglar.

önceden tahmin edilebilir sözde zekice kurgu.

şaşkın dişi karakterler.

bir erkeğe aşık olan birden fazla şaşkın dişi karakter.

fazla kahraman erkek karakter.

sinir oldukça edit'lerim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

...hafıza kaybından nefret ederim. Seri boyunca bir sürü aksiyon olur, karakterlerin duyguları gelişir, tecrübe edinirler ve flashbacklere müsait bir seri haline gelir anime. Lakin ne iğrençtir, bir savaş sonrası veya başka bir şekilde, karakter hafızasını yitirir. Tüm o şeyler boşa gitmiştir. Seri, o karakterin hafızası yerine gelene kadar inanılmaz sıkıcı bir hal alır. Hele ki anime, kişilerin birbirini tanımadığı biçimde sonlanırsa daha da öte bir iğrenç hal alır.

Buna ek olarak, şu sıralar gözüme batan bir şey; Kız karakterin omzuna dokunsan, orgasm olmuş misali ses çıkarması.

11 eyes animesinde Yuka karakterinin rüzgar yüzünden eteği kalkması ve sanki eteğini çekip koparmışlar gibi ses çıkarması.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Erkek karakterlerin kız gibi çizilmesi deli ediyo beni sevemiyorum o karakteri örneğin Yuji.

Yaoi-Yuri unsurlar sevmiyorum öyle anime izlemedim ama iğrenç geliyo.

Erkek karakterlerin aşırıya kaçan çizimleri bazen omuzları oldukça geniş çiziliyor mesela Shirou .

Ana karakterler güzel çiziliyo yan karakterler sanki salatalık basit ,öylesine, sonuçta her karakterin kendine özgü bir hayatı olmalı sanki diğerleri aptal örneğin

the melancholy of haruhi suzumiya (ilerde başka olaylar olursa bakış açım değişir tabi)

olmadık ecchiler tam animenin güzel yeri araya bi ecchi giriyo o güzelim konulu animeyi mahvediyo sonunda ona göre puan veriyorum

oldukça iyi konulu bi anime komedi falan var belki shoujo karakterler ya hemen aşık oluyo ya da hiç bir şeyin farkına varamıyorlar ,son bölümlerde iş işden geçmiş oluyo

baş vücut oranları belki orjinal çizim öyledir ama bi orantı olmalı baş küçük omuzlar geniş hiç hoş olmuyo

animenin havası daha ağır olsa çok daha iyi olacak komediye çeviriyorlar

herşeyde ağlayan karakterler ilk defa bir arkadaşı oldu diye insan ağlarmı sadece bu değil herhangi birşeyde ağlıyor hiç sevmiyorum böyle karakterleri ezik geliyo bana

karşısındaki kişi onun aşkına karşılık vermedi diye neredeyse onun önünde ağlayacak biraz güçlü olsun ezik ezik olmuyo böyle

bazı animelerde yeterli aksiyon olmuyo 3d efekt kullanılmış olabilir ama bu o animenin iyi olduğunu göstermiyo sinir oluyorum böyle şeylere .karakterler oldukça yavaş dövüşüyo vay be o kadar şey yaşasın demek bu kadarmış

harem animeleri bazen güzel oluyo ama sonları oldukça basit geliyo istedğim karakter değil saf kız bir gülümsemesiyle herşeyi çözüyo.(bazen güzel oluyo aslında herşeye rağmen gülebilmek bu da bir başarı)

karakterler karşılarında olan olaydan hiç etkilenmiyo ya kaçıyo ya da hemen dalıyo hiç şok belirtisi yok.

bazı animerlerin adıyla kendisi arasında hiç bir bağ yok bazı animerlerin ismi havalı geliyo izliyosun tam bi haya kırıklığı.

bazen ilk bölümlerde karakterler hakkında garip gibi laflar duyuyorsun muhtemelen kız ciddi ama olay yok kız birşey yapmıyo günlük faaliyetleri oraya buraya gidelim sen şunu giy falan filan sonra bi bakıyosun olay yok ki araya birşey sıkıştırmışlar animenin karakterlerini uzaylı yapmışlar.araya bir kaç ey sıkıştırmışlar SHnY dedikleri kadar iyi bir anime değil bence hele gereksiz film sahnesi ,Haruhi çok güzel Ofo avlıyo. Haruhiyi seviyorum ama diğerlerinin hakkını yemeyelim

giysi sorunu ya hep aynı şeyleri giyiyorlar yada devamlı farklı renklerde olan aynı kıyafetler .

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

giysi sorunu ya hep aynı şeyleri giyiyorlar yada devamlı farklı renklerde olan aynı kıyafetler .

Bu çok sık rastlanılan ciddi bir sorun bence, gerçekçiliği azaltıyor.Hani elbette herkes hergün farklı kıyafet giyemez,giymesin de ama serinin başından sonuna kadar neredeyse herşeyiyle aynı görünümde karakterlerin olduğu bir sürü anime var; hatta bunu çözebilmiş bir anime var mı asıl, onu araştırmak lazım.Ben hatırlamıyorum.Bir de saç sorunu var bence özellikle de kızlarda.Sürekli İki yandan toplanmış ya da sürekli açık/toplu saçlar da gerçekçiliğe gölge düşürüyor.Hiçbirşey olmazsa ders çalışırken bari rahatsız etmesin diye toplasın saçını kız karakter.Ayrıntılara dikkat etmeden harika bir kurgu ortada olmadığı sürece harika bir anime de ortaya çıkmıyor.Bence.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Olmadık yere, duygularını ifade etmek için kendi kendilerine konuşmaları yada bir karakter için endişelenince ortada bir aksiyon bile yok iken başka bir karakter tarafından adının söylenmesi.

Not: Bunu ayrıca klişe başlığına da yazayım. Gerçekten kullanılıyor ara sıra.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Olmadık yere, duygularını ifade etmek için kendi kendilerine konuşmaları yada bir karakter için endişelenince ortada bir aksiyon bile yok iken başka bir karakter tarafından adının söylenmesi.

Kesinlikle bu görüşe katılmakla beraber şu kendi kendine konuşmayı biraz daha açmak istiorum: illa bi mesaj olsun anlamsız da olsa (ki çogunlukla öle oluyor) felsefik gibi görünecek ama karmaşık bişi sölemem lazım burda mantıgıyla hareket ederek bir saat geyik yapan karakterlere sinir oluorum :sonuncu:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu çok sık rastlanılan ciddi bir sorun bence, gerçekçiliği azaltıyor.Hani elbette herkes hergün farklı kıyafet giyemez,giymesin de ama serinin başından sonuna kadar neredeyse herşeyiyle aynı görünümde karakterlerin olduğu bir sürü anime var; hatta bunu çözebilmiş bir anime var mı asıl, onu araştırmak lazım.Ben hatırlamıyorum.Bir de saç sorunu var bence özellikle de kızlarda.Sürekli İki yandan toplanmış ya da sürekli açık/toplu saçlar da gerçekçiliğe gölge düşürüyor.Hiçbirşey olmazsa ders çalışırken bari rahatsız etmesin diye toplasın saçını kız karakter.Ayrıntılara dikkat etmeden harika bir kurgu ortada olmadığı sürece harika bir anime de ortaya çıkmıyor.Bence.

Ouranda kıyafetler çoğunlukla değişik oluyodu bunu belirtmek istedim :)

Bende animelerde animenin ecchi ile hiçbir bağlantısı olmadığı halde birden ecchi sahneler belirmesine sinir oluyorum

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

O animede İnoue varsa yeter:D

şaka bir yana, kıyafetler çok gözüme çarpıyor.. bir de değişmeyen saç stilleri artık can sıkıcı galiba..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bir erkek karaktere bütün kız karakterlerin ya da bir kız karaktere bütün erkek karakterlerin sebepsizce vurulması ve son dönem yapılan animelerde gereksiz yere ecchi cizimleri kullanılmasına iyiden iyiye gıcığım. Animelerde sona eskliden takılırdım ama artık yönetmen-mangaka ya da kimse buna karar veren buna saygı duyuyorum. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

bn animelerde;

görünüşte gzl iyi gibi görünen ama saf, aptal olan bazı kız karakterler,

animenin sonunun sacma olması yada anime sonuca varmadan yarıda bırakılması,

her animede bi by yada byn havalı olması (aslında hr animede yoq =) ) (ör.Sasuke...hiç sewmiorum bn onu...herkes nie onu bu kadr sewer bilmem:D) işte animede bunları sewmem :)

vs...vs ... işte daha gelmedi aklıma :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?