Jump to content
  • Kayıt Ol

Bir animede sizi en çok sinir eden şey nedir?

kimsesiz

Önerilen İletiler

Konuyu çok fazla dallandırıp budaklamak yani gereksiz yere bir kaç bölüm fazladan eklenince öyle sıkıcı oluyor ki anlatamam çizimleri bile harika olsa sıkıldıktan sonra izlemeye devam etmem asla.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

birden fazla başlık var ama benim ilk en çok sinir eden şey

senaryo karakter uyumu bazen çok saçmak oluyor

özelikle erkeklerı odun olması daha doğrusu 5x15 kalas olmaları

ve sır konusunda ne saklayıp nede söylemeleri:qegenmis:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mal, kötü zihniyetli, kalitesiz, gereksiz ana karekterler

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ecchi unsurlardan nefret ederim,insandan çok savunmasız melek tipte kızlardan ve onların gerçekçi olmayan vücut ölçülerinden nefret ederim. bide her şeyi bilen hiç yanılmayan karakterler vardır ya onlardanda nefret ederim hani bir sahne olur mesela adam derki aaa ölecek mi? sonra o karakter araya girer ve der ki: hayır ölmeyecek tam o sırada zartı zurt yaptı ve bu 45050606206340 kez tekrarlanır. sinir olduğum bir olaydır.

aynı şekilde birden içindeki güç tavan yapıp tam yenilecekken yenen tipler hele o esnada söyledikleri... yok gözlerini diker çünkü onlar benim arkadaşlarım der falan :S

ha bide savaş esnasında düşmanla yapılan sohbetler var bitiyorum ona. adamlar savaşın ortasında bir kenara bırakıolar sobet etmeye başlıyorlar ya :zor: yaw adam konuşuyor indirsene yere işte :D

içimden geçen her şeyi yazmışsın..hele ecchi ve savaş muhabbetleri beni öldürüyorr234yt7

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gantz gibi ve helssing para için sanatını ve senaryoyu hiçe sayanlar örnek isteyen ler olursa pm atsın

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 ay sonra...

öncelikle en nefret ettiğim baş (erkek) karakterin ezik olması.Kendini geliştiren tiplere eyvallah fakat duygusal fazla iyimser tiplere dayanamam ve her nasılsa çok güçlü rakiplerini devirmeyi başarıyorlar

Küçük kız karakterler vardır bilmem şimdi örnek aklıma gelmiyor.Genelde bu karakterler 8 - 12 yaş arasıdır sürekli mız mızlık edip bağırıp çağırıp oni-chan onee-chan diye gezerler.(Bleachteki Yachiro hariç neden bilmiom ama onu tatlı buluyorum)

Kızların hep baş karakterlere aşık olması.Aslında güseldir fakat realizm anlamında yan karakterlerin manitasız kalması yada serinin 2. yada 3. güzel kızlarına kalması onlara acımama sebebiyet veriyor.Bazende o kızlarda baş karaktere aşık olur ve hiç biride kaybetmeyeceğini söyler

Erkek gibi kızlar

büyük gözler (burası şakaydı xD)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

En heycanlı sahnelerden birini izliyorum yada heycanlı bir sahne izliyorum. Ortam gergin, aşırı ciddiyet rüzgarları esiyor, galyana gelmişim, filtresiz dertler ediniyorum, ne olacak acaba diye kendimi yerken çat diye malak bir sahne koyup, yüz ifadelerini ineğe benzetmeleri, kafada su damlası çıkarmaları beni delirtiyor. Ya ciddi olsun ya olmasın. Aksiyonun doruk noktasında böyle bir sahne ne arar kardeşim. Slam Dunk mesela. Ulan ölüyorum orada, zaten bir maç 5 bölümden aşağı bitmiyor, en heycanlı yerinde, Sakuragi'nin en karizmatik halinde o inek suratını görünce veriyorum veriştiriyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

-Dandik bir fanservice zihniyeti (Tonla örneği var ama ilk aklıma gelen nedense Macross F, Seikon no Qwaser, Queen's Blade ve Utawarerumono)

-Derinliği olmayan senaryonun explotion ile kanırtılmaya çalışılması (Elfen Lied, Kurogane no Linebarrels ve daha şimdi sayamayacağım bir sürü anime)

-Her bölümün neredeyse %40-70 aynı animasyonlardan ve aynı olaylardan oluştuğu shoujo'lar (Sailormoon)

-Ripoff dolu ve şaka gibi Anime'lerin özgün ve ciddi anime ayağına lanse edilmesi (Macross F ve Code Geass)

-Travesti kılıklı başrol karakterleri (Turn A Gundam ve Macross F)

-Anime izlerken önyargı duymamaya çalışırım ama Visualnovel ve Bishiounen oyun uyarlaması serilerde genelde nedense hep bir default antipati hissediyorum hep

-Overpowered güçte Mecha'ların olduğu serilerin drama'larla değil aksine ilerlemesi, kapostroflarla değil şaka gibi sonlarla bitmesi. Benzer şekilde masif hissedilen atmosfer ve ciddiyet sorunları (Macross 7 ve G Gundam)

-Shounen mecha hissiyetı, hesapta ölmüş olması gerekenlerin rahat ettirilmemesi, ya en geç 10-20 bölüm sonra sonraki sezona respawn edilmeleri, plot armor hedesi, ya maskot, ya figüran ya joker görevi gören bayan karakterler (Gundam SEED, Code Geass)

-Hesapta okulda geçen serilerde derslerden gayrı herşeyi görmemiz

-Norio Wakamoto'nun kanırtarak seslendirme yaptığı seriler

-Erkeklerin alayının fonksiyonsuz canlı formları yada düşman olduğu seriler

-Yeğenlerin birbirine çakma noktasına geldiği bunun da normal olay gibi işlendiği seriler

-Savaşın ortasında araya giren chibi sahneler

-İlk gaza gelenin diğerini dövdüğü dövüş mantığına sahip dövüş serileri. Benzer şekilde dövüş serisi diye hep aynı konseptte şeyler görmemiz (1995 öncesindekileri saymazsak şu ana dek gördüğüm "farklı" tek dövüş animesi Natsuki Crisis'di)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Olmadık yere, duygularını ifade etmek için kendi kendilerine konuşmaları yada bir karakter için endişelenince ortada bir aksiyon bile yok iken başka bir karakter tarafından adının söylenmesi.

Not: Bunu ayrıca klişe başlığına da yazayım. Gerçekten kullanılıyor ara sıra.

aynen ya bu kızın işi gücü yok nu onu bunu düşünüyor aşırıya kaçmadan azda kendin için yaşa şu hayatı ya.

-

-Travesti kılıklı başrol karakterleri (Turn A Gundam ve Macross F)

aynen ya Alto'nun saç tipi neya öyle Macross dedikleri buysa diğer karakterinde pek aşağı kalır yanı yok baş karakterler çok gıcık ama allahtan sıkıcı değil .

Nome sherly niye bu kadar çok seviliyor anlamış değilim orjinal bir karaktere sahip bile değil pembe dizilerde gördüğüm karakterlere benziyor açıkçası aptalın önde gideni bence.

kaç aydır yıkanmıyor o giysiler:qalkis: ne haldedirler şimdi

İlk sezonda erkek karakterimiz ve kız karakterimiz yavaştan aşık olurlar sonra kıza birşey olur erkek karakterimiz depresyona girer araya 13-14 yaşında bir kız koyarlar bir iki hafiften fan-service yaparlar sanki yeni bir aşk doğuyormuş gibi ...nefret ediyorum ya nereden çıktı o kız, ağzını burnunu kıracam nerede benim baş kız karakterim nereden çıktı bu velet diyorum olacak iş değil ,en basitinden DTB2,Phantom serisi git ya güzelim animeye neler ettiler

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

-Bir animede biri ölünce ondan sonraki bölümler boyunca flashback'lerle ve ya diğer karakterlerin hayal güçleri ve beyin fırtınaları sayesinde sürekli gözükmesi.

- Havalı, soğuk, pek arkadaş canlısı olmayan her yaklaşıma insan dışı hareketlerle karşılık veren karakterler. (Örn: KHR'den Hibari, Slam Dunk'dan Rukawa)

- Kun,-san,-chan eklerini dillerinde tam bir kafa ütüleme aracı yapan karakterlerin olması. (Slam Dunk'tan Haruko, Naruto'dan Sakura)

- İçinde koca koca gözlü, sevimli, saf, insan mısın sen dedirten karakterler bulunan animeler. (Angel Beats Kanade, Tüm Clannad tayfası)

- İçinde Suzumiya Haruhimtrak karakteler bulunan animeler.(Angel Beats Yuri, ve beni sinir eden şahsiyetin ta kendisinin bulunduğu anime Suzumiya Haruhi no yuutsu)

- Bir karakterin güçlenecek gibi gözükmesi, iki aşığın birbirlerinin aşkını farkedememesi, yara üstüne yara alınılması ama ölünülmemesi... Bu gibi şeylerin bütün anime boyunca sürmesi. Hele ki anime 24-25 bölüm ve ya 12 bölüm gibi kısaysa bittikten sonra sövüş moduna geçirtiyor.

-Animenin mangadan ayrı bir finalle bitmesi.(Air Gear, Gantz vb...)

- Sonuna kadar iyi giderken son bölümde batıran animeler.

- Hep iyilerin kazanması. Pek gerçekçi olmuyor.(Kötülerin kazandığı bir anime varsa tavsiye edin lütfen)

-Animenin başında ana karakterden güçsüz olduğunu kabullenmeden devam eden ama sonradan ''sen benden güçlüsün, onu kurtarabilirsin, şunu yenebilirsin'' gibi yalaka moduna geçen karakterlerin bulunması.

- Fan service erkek/kadın karakterlerin bulunması.(Ulan herkesin de eli yüzü düzgün mü olmak zorunda?)

- Adamın beynini çorba yapan, belli bir konusu varmış gibi gözüken, içinde salak ile avanak gibi karakterler olan animeler(Baccano)

-Hesapta okulda geçen serilerde derslerden gayrı herşeyi görmemiz

School Days mesela...

Bunlar en çok sinirime dokunan şeyler. :kotnu:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu gün school rumbleyi bitirme gafletini yaptım.

Başlarda süper di arda arda 52 bölüm izledim. Tam 3 ncü sömestiri izliyordumki oda ne ,

topu topu 2 bölüm . Bölüm adlarıda 25 ve 26 . Bir yanlışlıkmı yaptım diyordum ki gercekten sezon 3 sadece 2 bölümmüş. O iki bölümde ne Tenma - Karasuma ilişkisi ne Eri-Harima ilişkisi, ne Harima Yakumo ilişkisi vs vs vs . hiç biri bir sonuca varmadı. Benim gönlüm erkeklere ilgisi zayıf olan Yakumo harima birlikteliği idi oda yalan oldu kız kardeş sevgisi yüzünden. izlediğim onca bölüm yalan oldu. Böyle ucu acık biten animlere zaman harcadığıma çok üzülüyorum. 5g4

Main_srchart.gif

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

Genelde Ana Karakterlerin düşmanlarini bir türlü öldürmemeleri... :@

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Erkek karakterin geri zekalı, sapık ama ne hikmetse devasa bir güce sahip olması.

Kız karakterlerin gidip en amele karaktere aşık olması, peşinden koşması. (Bknz; Kanokon-Chizuru)

Ecchi anime yapacağız derken abartıya kaçılması. Serinin abaza gençlik dizi haline getirilmesi.(Bknz; Queen's Blade böeğ)

Kötü karakterler birbiri ardına giderken iyi karakterler tamamen pert edilmesine rağmen, iman gücü ile geri dönmesi. (Bknz; One Piece, Bleach)

Mangalarında kan gövdeyi götürmesine rağmen, animede sansürlemeye çalışmak, ya da kanın rengini siyah yapmak. Wtf?! (Bknz; Fairy Tail, Bleach, KHR!)

Ana karakterin sürekli Power Up yapması. Ve önüne ne türlü bir düşman çıkarsa çıksın allem edip kallem edip o düşmanı yenmesi.

Bla bla.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Cahil köylüler. Özellikle Naruto'da Naruto'yu Gaara'yı kabullenemeyip mal mal davranan köylüler... Ah hepsi ölsün uyuzların :sinsin:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

zırt pırt ağlayan,naz yapan,"ben en iyiyim" havasında olan,savaş esnasında ^^' kapışmayı bırakıp gücünü , amacını anlatmaya başlayan (örneğin ^^' bleach karakterleri ^^' en sinir olduğum noktada şu : aizen in mangada adamın karşısına geçip derdini anlatması ^^' ki bu çok saçmaydı xD spoiler vermek istemedim hihi... zaten mangayı okuyan bilir xD neyse) karakterlere gıcık olurum ^^' böyle karakterleri görünce animeye deli oluyorum ^^'....

her bölümde birbirinin aynısı fakat farklı yerlerde farklı bi şekilde işlenen konular olduğunda benim sinirim tavan yapıyor... ya kardeşim neden her bölümde konu birbirinin neredeyse aynısı olur ki ... gel de yayını kesme >.< keşke yapabilsem xD ... 100-1000'lerce mail atasım geliyor böyle serileri görünce... animenin tam ortasında yada sonunda veya başınca herneyse işte... ortaya çıkıp ben şuyum buyum senin babanım vb şekilde olan olaylarada sinir oluyorum... ya sen ne diye ortaya çıkıyorsun ki , ana karakter seni aradı mı...

animelerin çizimlerinin değişmesi ^^'

kızların çok safsalak görünmeleri ^^' özellikle o gözler büyük çizildiğinde... öf öf >.< zeki ama aptal gibi görünen kızlarada sinir oluyorum ... ne sanıyorsun sen kendini ya >.< @kendini zeki ama aptal gibi gösteren kıza >.<

ecchi unsurlarının aşırı derecede abartılması ^^'

en tarz en kafa karakterin animede tam olarak ön plana çıkartılmaması ^^' ya resmen adamı sevilsin diye çiziyorlar... >.< sinir oluyorum böyle şeylere >.<

kardeşlerin birbirine aşık olması olayı ^^'

ana senaryodan uzaklaşılması ^^'

karakterlerin vb şeylerin farklı olduğu fakat başka bir animeyle konusunun birebir aynı olması ^^'

ya neyse ^^' sıkıldım yazmaktan xD hihi bir ara kafama eserse devam ederim hihi xD

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Blu Ray'den yapılan TV serisi riplerinde 4 bölümü 1 DVDye sığdıramayan (3 bölümlük şekilde DVD yazsak 1-1.5 GB boşa alan kalıyor!), -720P sisteminde bile- Movie riplerinde 90 dakikalık bir filmi 4.4 GB'ya sabitleyemeyip bazen 4.5 GB bazen de 16 GB'a çıkan beceriksiz rip grupları beni öfkeden kudurtuyor.

Ulan, insan izleyecek bunları insan!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mangadan aalaksız bölümer koyulması (Bleach)

Mangası devam edip animenini yarıda kalması (Air Gear, Kenichi)

Ecchilikten başka bir halt olamamsı konunun giderek hentaiye kayması (KissxSis)

Kafalarına göre son uydurmaları (Gantz ulan bari anlaşılır bir şey yapsaydınız)

En sağlam kötü karakterin sonraan iyi birine döbüşmesi (En sevdiğim adam olmasına rağmen Vegeta böyle biri nasıl iyielre katılılır ya :sok aglama:)

Bir erkeğe bir den fazla kzıın aşık olamsı(kissxsis, to aru majutsu no index)

Karterlerin ve konunun çok gzüel olup animenini akıcı olmaması(Samurai Deeper Kyo)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 7 ay sonra...

Küçük emrah karakterler,Lütfen bir zahmet hemen nalları dikin!!1r56

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sapık erkek karakterlere genelde gıcık olurum.(Akikan ve Sora no Otoshimono da oldugu gibi)

Seri bitmesine rağmen birbirine açılamayan aşıklara uyuz olurum.

Kardeşler arasında aşk ve benzeri yakınlaşmalara son derece karşıyım.

Serilerde yaş bağlamında orantısız olan çiftlere.

Sevdiğim seiyuları uyuz karakterleri seslendirirken görmek

Savaşın ortasında yaptığı tekniği açıklayan animelere(Naruto, Bleach)

Saçma sapan fiilere

Harem serilerinin sonunda bir seçim yapamayan erkek karakterlere son derece uyuzum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hazır başlık en tepedeyken bende nefretimi kusayım o zaman. :004-32:

yeşil, lacivert, pembe, morcivert ve dünya üstünde hiçbir insan evladında görülemeyecek değişik saç renklerine ve büyük göğüs ölçülerine sahip mini etekli okullu kızların olduğu animeler. qıhım

Karizmatik, sessiz ve kendi içinde fırtınalar koparken bunu kimseye belli etmediği için herkes tarafından soğuk bulunan ve nefret edilen yan karakterler dururken sanki kendi derdi bütün dünyanın meselesiymiş gibi davranan mızmız ana karakterlere ve herkesin böyle karakterlere bayılmasına sinir olurum.

Savaşırken veya birilerini öldürürken sırıtan karakterler. Bunu yapıp da kendisine yakıştırdığım bir tek Alucard var. Onun da ölümsüz olduğunu düşürsek sırıtması çok doğal bende ölmesem bende pişkin pişkin gülerim.:dft005:

Vee son olarak bir animede en çok tahammül edemediğim bir şey varsa oda ikiz kardeşlerdir.5g4

oh be üstümden sanki bir yük kalktı :mutlulh:

bu yazılar gene niye böyle büyük olmuş

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ölümcül bir dövüşün ardından kötü elemana son darbesi indirecek olan iyi elamanımızın arkadaşı (-ki genelde kız olur bunlar 'yameteeeeee' diye bağırırlar falan ) tarafından bir şekilde durdurulması.

Tam villian diyebileceğimiz elemanların ana karakterle karşılaştıktan sonra sevgi böcüğü-emo olması ( bknz : gaara )

İman (sevginin(!) ) gücü.

Ana karakter tam ölecekken bedeni rejenere olmuşcasına god-mode'a girmesi.Yeter arkadaşım dayak yedin kabul et işte.

Salaklığı ile güldürmesi amacıyla yaratılan büyük göğüslü salak ötesi karakterler ( bknz : orihime )

Pısırık karakterler özellikle Hinata.(O naruto-kun dedikçe ağzına ağzına vurasım gelir )

Karakterleri cool yapıcam diyerekten tarzını değiştirme akabinde olan karizmasınun da yerle bir olması. ( Gamaran'dan Gama gerçi manga ama olsun.)

Tam savaşın ortasındayken karakterlerin durup birbiriyle konuşmaları.

Daha varda yazdıkça sinir katsayılarımda artış meydana geldiğinden yazmıyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

gerezekalı gibi elleriyle acayip şekilde hareketini yapan baş karakter yada her hangi bir karakter,fazla el hareketiyle bunları yapınca gıcık kapıyorum.

Kendini konuşma ve ikna gücünle,giyiminle,karizmanla karşındakine anlat.o elleri birgün kopartırım....:dft005:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

özellikle bleachsi shounen serilerinde gördüğümüz dayak yiyen baş karakterin 5 katı güçlü şekilde ayağa kalkıp en en en muhteşem kötüyü anında öldürebilmesi :pinonkyo:

kurosaki-kunnnn dan başka bişiy demiyen büyük göğüslü aptal kız karakterler :sikintili:

mutlaka her seride bulunan süpersapık karakterler :1459mr:

beni deli ediyor ve vermillion a da ayrıca katılıyorum tam kafalıklar valla :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

2342342 darbe alıp tam son darbeyi alacakken mücadeleye devam etmesi.

Öl artık be ! :qhipnoz:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Güçlerini yeni keşfeden ve bu işi uzun zamandır yapan hayvani güçteki adamların yanında çömez olan karakterimizin daha 35-40 bölüm geçmeden bu abilerin birini devirecek güce gelmesi, akabinde karakterlerin güç dengesini sağlamak için bu abilere bi yığın özel/gizli yetenek.

Mesela Ichigo'nun 'sadece bir kaptanın baş edebileceği' Menos'u devirmesi ve ilerleyen bölümlerde Ikkaku, Renji..vs gibi kaptan olmayan adamların rahatlıkla Menos indirmesi (demekki kaptan bir rütbe değil, güç seviyesiymiş de haberimiz yokmuş)(bu arada kaptan ne ya :D tamam onlar bir takımın kaptanı ama, askeri bir sınıflandırma var ortada ve sonuç olarak o adamlar 'yüzbaşı' abicim :) Kaptan Amerika gibi ayrıntılı düşünülmeden yapılmış bir çeviri sanırsam :D ).

Ve yine Ichigo'nun Renji'yi, Kenpachi'yi, Byakuya'yı devirmesi gibi, lan sen shinigami olalı kaç gün oldu da o herifleri dövüyon.

Karakterimizin öğrendiği ardı arkası kesilmeyen gizli teknikler.

Ana karaktere abayı yakmış, ama bizimkinin varlığından pek haberdar olmadığı kızlar(bkz; Orihime, Hinata ve türevleri)

Özellikle ecchi serilerde ana karakterin bu 'ecchi' durumlara düşmesi için çok sakar, şanssız..vs olması.

Krakterimiz güçlendikçe yeni düşmanlarının da daha güçlü olması

Yani 300. bölümde dövdüğü herif 100. bölümde gelse ağzına edecek ama, adam şanslı işte güç sırasıyla geliyolar.

Daha çok da var ama bunlar yeter :D

Bir de içerik kısmını geçtim, animasyon olarak 3Dden hoşlanmıyorum, ayrıntılı bir mechayı 3D değilde 2D olarak çizen stüdyoya saygı duyarım ( mesela TTGL, özellikle Arc Gurren Lagann'ın hastasıyım arkadaş :D )

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?