Jump to content
  • Kayıt Ol

Bir animede sizi en çok sinir eden şey nedir?

kimsesiz

Önerilen İletiler

25dk'lık bir bölümün 15dk'sının flashback ile geçmesi.

O tür animeler +300 bölümlük saçmalıklar oluyor, ne yapsın yapımcıda bizdeki akasya durağı doktorlar vb yada arka sokaklar gibi sallıyorlar. Toplu şekilde o serileri bitirseler daha iyi olur bence.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Animelerde en sevmediğim şeylerin başında

Harem serilerinde tipsiz, gözlüklü, sapık otoku tipli karakterlerin başrol olması

Kugimiya Rie'nin seslendirdi lolita tsundereler.

Tecavüz sahneleri

Küçük çocukların vahşice öldürülmesi ve yapılan eziyetler

Elfen Lied trende oğlanın kız kardeşini gözleri yaşlı şekildeyken Lucy'in ikiye bölmesi

Yine FMA kızını kimeraya çeviren doktorun yaptıkları

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

"Alpha" karakterlerden ne kadar tiksindiğimi farkettim son günlerde.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kız arkadaşıma izlemesini önerdiğim anime'nin bir yerinde ecchi olduğunu unutmuş olmam. :D Benle alakalı ama ecchi konusunda nefret ediyorum :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Shoujo, josei gibi tarzlardan tiksiniyorum. Karakter tipi olarak da yandereleri ve aptal ana karakterleri sevmem. Bir animede kötü bir karakterin geçmişindeki acı olaylar yüzünden kötü olmasından da nefret ederim, olacaksa sapına kadar kötü olsun ya da hiç olmasın.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bir animede kötü bir karakterin geçmişindeki acı olaylar yüzünden kötü olmasından da nefret ederim, olacaksa sapına kadar kötü olsun ya da hiç olmasın.

Bu konuda aynı şekilde düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...
Animelerde en sevmediğim şeylerin başında

Harem serilerinde tipsiz, gözlüklü, sapık otoku tipli karakterlerin başrol olması

Kugimiya Rie'nin seslendirdi lolita tsundereler.

Tecavüz sahneleri

Küçük çocukların vahşice öldürülmesi ve yapılan eziyetler

Elfen Lied trende oğlanın kız kardeşini gözleri yaşlı şekildeyken Lucy'in ikiye bölmesi

Yine FMA kızını kimeraya çeviren doktorun yaptıkları

Ben de rahatsız olurum ama o kadar değil ne de olsa hayatın bir parçası değil mi? Önemli olan nasıl bir konumdan bakıldığı hatta bunları görmek iyi hissettirebiliyor bana bazen:qsustum:...Şimdi alıntı yaparken spoilerı gördüm hafızamdan silmeliyim Elfen Lied'i izlemedim izlemeyi çok istiyorum:dft005: Ben animelerdeki fazla şirin kızlara, evlilik hayali kuran çiftlere ve diğer detaylara sinir olurum v(eskiden olmazdım) ki bu nedenden ötürü bazı türlere yöneliyorum ama orada da varlar : ) Kaçış yok...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Hentailerden ve gereksiz yere fazla ecchi kullanılan animelerden açıkçası nefret etmekle birlikte bunların neden yapıldığını da anladığımı söyleyemeyeceğim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

benim animelerde en nefret ettiğim şey çoğu animenin sonunun ya saçma sapan bitmesi yada bir sonunun olmaması.Çoğu animeyi bir sona bağlamadan bitirmeleri benim acaba zamanımı boşamı harcadım dememe neden oluyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sürekli aynı şeylerin tekrar etmesi sinirimi bozar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 7 ay sonra...

Aşırı aptal karakterlerin kafasını asfalta sürtesim geliyor resmen nasıl iticilikse :ssok: artıkrer5we

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...
gundamaster

Bir animede Hanamichi ya da benzeri bir karakter varsa yeterli.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bir animede Hanamichi ya da benzeri bir karakter varsa yeterli.

%65 oranında da olsa katılıyorum. Ama arada sırada güldürüp bir işe yaradıkları oluyor.

Not: "Kafası kızıl diye Hanma Baki'yi de bu katagoriye dahil edeyim deme abi sakın. :) "

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

İçinde Güzel hatun, ecchi, harem yada Kan dehşet barındırmayan tüm animeler suçludur nokta :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hikayenin plot'una hiçbirşey ekleyemeyen episodik bölümler ve bunun 70'li, 80'li, 90'lı yıllarda değil, 2000'lerin serilerinde karşımıza çıkartılması. Hani o zamanlar bunu bir özür olarak görebilirdim ama 2000'lerde bunu yapmasınlar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Düzgün bir konusu olmayıp yalnızca görüntüye dayalı animelere gıcık oluyorum <_< Yani; olabilecek en basitinden bir konu oluşturup müthiş çizimlerle göz boyanma durumu olunca gelde çek kolaysa ^^' boşa zaman <_< Bunun dışında en başta iyi olup sonra gözü dönen karakterler olunca animede onlara da sinir oluyorum. Pekâla, bazıları kabul edilir cinste hoş kurgulanmışsa tamam ama yani bazı mantıksız durumlar olunca, kafamı monitöre geçirip ağlayasım geliyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sakura gibi gereksiz karekterler...

Komedilik açısından ana karektere vuran kişilere...

Eldeki konuyu iyi kullanamama

Konunun işleşinin saçmalaması

Eşdeğer bir son verilmemesi

Yeni sezonda manganın ilersine atlaması

Dehşet çizimlere sahip ama eksik konu ve işleyiş olmaması

Gibi...Daha çok var aslında...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...

Çok ama çok aşırı saf hatta salaklık derecesinde olan ana karakterler. Mesela; Amnesia'daki kız gibi. Arkadaş tamam paralel evren bilmem ne eyvallahda ulan bi sorgula ya. bi konuş, bir şeyler yap. Yok mal yani bildiğin. diğer örnekte Diabolik Lovers, abi vampirlerin içinde gerizekalı ama ne hikmetse idrak edememişcesine oradan oraya gidiyor, her gittiği yerde ısırılıyo ama bi aklına gelmiyo ortalıkta görünmeyeyim diye. Ya da kime bulaşmaması gerektiğini çözemiyor. Sözde saf, temiz, cici kız imajı çizmek isterlerken kızı salak mı salak biri olarak gözümüze sokuyorlar. İşte animede insanın sinirlerini zıplatan şeylerden biri bu.

Bir diğeri de konuyu gizemli yapacağız diye çorbaya çevirip çevirip sonunu bi yere bağlamadan bitirmeleri. İnsan anime bittiğinde ''noluyo lan?! saatlerimi bunun için mi harcadım?'' diye düşünmeden edemiyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Fanservistir.

Olmadık yerlerde gözüme sokulan göğüsler, popolar beni rahatsız ediyor. Bakın, erkeğim ve karşı cinse ilgim var. Bu konuda bir sıkıntı yok yani. Göğüs ve popo görmek değil yani beni rahatsız eden. Sahnede doğal bir şekilde koyulmasından çok, "al dostum bu popo, bu da göğüs, gerisi sana kalmış" dercesine gözüme sokulması.

Örnek vermek gerekirse Perfect Blue'da karakterin tecavüze uğrama sahnesi beni rahatsız etmezken,(ki sahne ilerledikçe kadının göğüslerini de açıyorlar)

perfect-blue-avi_snapshot_00-32-41_2013-06-15_17-52-03.jpg

Monogatari serisindeki böyle bir sahne beni aşırı derecede rahatsız edebiliyor,

[bimgx=750]http://i.imgur.com/h1W64.jpg[/bimgx]

Şu son sahneyi açıklayayım izlemeyenlere. Gördüğünüz karakter abisini omuzlarına almak için eğiliyor. Olay bundan ibaret. Ama yapımcılar, bu olayı sahnelemek için böyle bir yol seçiyorlar.

Beni rahatsız eden bu tarz şeyler. Doğallığın dışına kaçması. Tecavüze uğrayan bir kadının vucudunu görmek oldukça doğal bir şeyken, abisini omuzlarına almak için eğilen bir karakterin poposunun ve cinsel organın hatlarını görmek baya yapmacık bir şey olarak geliyor bana. Tabi ki de anime sektöründe de çoğunlukla fanservis satıyor. Adam benim zevkime bakacak değil ya, parasına bakıyor. Ki haklı da.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Night head genesis te iki kardeşten küçük olanın o yaşına rağmen her bölüm ''oniii-chan oniii-chan oniii-chan" diye ağlaması ve o animedeki her türlü saçmalık

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

"Ano..." ve "Onii-chan"

Bu iki kelime beni sinir ediyor. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hikayenin devamı mevcut olmasına rağmen yarıda bırakılan uyarlamalar. Yapacaksınız bari tam yapın yarıda kesmenin mantığı nedir?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Monogatari serisindeki böyle bir sahne beni aşırı derecede rahatsız edebiliyor,

[bimgx=750]http://i.imgur.com/h1W64.jpg[/bimgx]

Şu son sahneyi açıklayayım izlemeyenlere. Gördüğünüz karakter abisini omuzlarına almak için eğiliyor. Olay bundan ibaret. Ama yapımcılar, bu olayı sahnelemek için böyle bir yol seçiyorlar.

Aslinda serinin yazari, Monogatari'nin animeye uyarlanacağini aklindan hiç geçirmemiş biliyor musun? O yüzden böyle diş firçalama olsun, uç noktalara kadar gitmiş nasilsa animesi gelmez diye. Kendini tatmin etmek mi desem, NisioisiN kendi cümleleriyle açiklamişti niye bu kadar uç sahneler olduğunu da hatirlamiyorum şimdi. Adamin derdi para kazanmak değildi yani (ki herif biraz sapiktir).

SHAFT böyle bir şeyin üstüne sirf fanservis var diye konduysa bilemem tabii. Ama uyarlamada gerçekten hata yok, SHAFT'in adaptasyon konusundaki mükemmelliğine %100 güvenebilirsin; her şey romanda nasil anlatilmişsa öyle aktarilmiş animede. Fazladan fanservis eklememişler. Yani Araragi aklindan belki de Karen'in pozisyonunu aklindan geçiriyordu o sahnede, o yüzden koymuşlardir gibi düşünmen lazim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hiç şüphesiz orohime'nin krosaki-kun'u.

Anime bitmesine rağmen hala kulaklarımda çınlıyor...

Kurosaki-kun_4d85e5_4128723.jpg

Ayrıca başta kazanıp da öldürse öldürebilecek durumda olup, çene çalıp kaybeden karakterlere de uyuz oluyorum. Öldür işte ne çene çalıyon sonra ya arkadaşı geliyor, ya hocası geliyor, ediyor durumun içine....

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?