Jump to content
  • Kayıt Ol

Sılmarıllıon ve diğer serilerin okuma sırasında yardım

kralgoku

Önerilen İletiler

Evet arkadaşlar başlıktada yazdığım gibi Sılmarıllıon,Hobbıt ,Tehlikeli diyarlardan öyküler,Roverandom ve Hürinin cocukları serilerini toplu halde 50 liraya aldım tüyap kitap fuarından acaba hangisinden başlanıyo okumaya bu arada Yüzüklerin Efendisi üçlemesinide almış bulunmaktayım biri bana okuma sıranı yazabilirmi.Şimdiden yardımlarınız için teşşekkürler arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 12
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• kralgoku

3

• muhtesemmatrix

2

• Unde®kaN

2

• Hunter

2

bak eğer ilk silmarion okursan hö o ne ya dersin sana tavsiyem önce lotr okucaksın sonra gaza gelip silmarion okucaksın.O zaman haa bu yüzden böle böle diyip anlarsın.Sonrasında hobit fln akarsın free olarak

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bak eğer ilk silmarion okursan hö o ne ya dersin sana tavsiyem önce lotr okucaksın sonra gaza gelip silmarion okucaksın.O zaman haa bu yüzden böle böle diyip anlarsın.Sonrasında hobit fln akarsın free olarak

Silmarion yeni çıkanmış bendeki içinde güç yüzüklerine dair kısımda varmış şimdi kontrol ettimde.Ya aslında silmarionu sonra okumayı düşünüyodum zatende ilk hangi kitap olsun diye düşünüyodum.Tavsiyen için sağol kardeşim okumaya başlıyacam kesinlikle.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

silmarillionun dili çok ağır baştan söyleyeyim :D hobbit'i oku ilk önce sonra lotr sonra farketmez ama silmarillion'u sona bırak derim ben :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aynen. Silmarillion u kesinlikle sonra okumalısın. Genelde hobbit giriş kitabı derler ama önce LOTR üçlemesini okumuşsun veya hobbiti okumuşsun çok da fark etmez. Tabi bence LOTr ı oku, sonra hobbit, sonra silmarillion, güç yüzüklerine dair.. zaten daha hurinin çocuklarını ben de okumadım :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bana hobit de ağır geldi fark etmez ama ilk sırada lotr şart hatta şöle diyim başlangıçda lotf sonra ejderha mızrağı sonra hobit ve silmarilyon diyede gidebilir :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Benimde sana tavsiyem, yazım sırasına göre oku. Yani önce hangi kitap yazılmışsa onu oku, öyküdeki yeri hiç önemli değil. Çünkü öykü sırasına göre okursan hem daha çok karışıyor, hem de yaşaman gereken sürprizlerin hiçbirini yaşamıyorsun. Özellikle fantastik kitaplarda..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben Silmarionu en sona bırakmıştım bilerek yapmadım sansa geldi biraz.Ama hobitler ve Silmarionun filmlerininde çıkmasını sabırsızlıkla bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim arkadaşlar.Ben yüzüklerin efendisinden başladım sırlaamma şöle olacak

1:LORD OF THE RİNG 1 2 3

2:Hobbit

3:Silmarion

4:Hurinin cocukları

5:iki kitap var onları okuyacam sette vardı kısalar

Sizce doğru bir sıralamamı acaba silmarion nun ikinde güç yüzüklerine dair kitabı da içeriyo

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

sana doğru geliyorsa başla derim ben =) ben de henüz üçleme ve hobbit dışında kitap okumadım... Hatta üçlemeye de başladım bitirmedim yani :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim arkadaşlar.Ben yüzüklerin efendisinden başladım sırlaamma şöle olacak

1:LORD OF THE RİNG 1 2 3

2:Hobbit

3:Silmarion

4:Hurinin cocukları

5:iki kitap var onları okuyacam sette vardı kısalar

Sizce doğru bir sıralamamı acaba silmarion nun ikinde güç yüzüklerine dair kitabı da içeriyo

doğru doğru, aynen böyle oku :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 yıl sonra...

Şimdiye çoktan okuyup bitirmişsindir heralde :D Ben de ilk Hobbit'i okumuştum bi hevesle, bitirdim de onu ağır gelmedi bana. LOTR e de başladım ama yüzük kardeşliğinde kaldım bitiremedim :D Diğer kitapları da okumadım hiç. 4 sene önceydi ama ya, şimdi bi daha denemek lazım okumayı, belki sarar

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?