Jump to content
  • Kayıt Ol

Flashforward (2009)

spartiate

Önerilen İletiler

flashforward-promo00.jpg

Bu sezonun bombası bu dizi oldu... Birinci bölümde Oceanic reklamını gördüğümde anlamıştım zaten bir şeylerin harika olacağını(Oceanic, lostta uçağı düşen havayolu şirketi)... Kısaca konuya değineyim,...günlük güneşlik, sıradan bir günde FBI ajanı olan kahramanımız, bir zanlıyı takip ederken birdenbire bayılır... ardından uyandığında kendinden geçmiş olanın sadece kendisi olmadığını, dünyada yaşayan herkesin 2 dakika 17 saniye boyunca baygın kaldığını öğrenir. Olayın şokunun ardından tüm dünya bu bayılma olayının perde arkasındaki şeyleri araştırmaya başlar...

diziinn şu an 7. bölümündeyiz... Diziye 1-2 bölüm önce losttan süpriz bir oyuncu katıldı ki buda seyir zevkini bayağı artırdı... herkese izlemesini tavsiye ederim.)

IMDB sayfası: FlashForward (TV Series 2009–2010) - IMDb@@AMEPARAM@@http://ia.media-imdb.com/images/M/MV5BMTY1MDg1MjUxMl5BMl5BanBnXkFtZTcwNDc2NTk4Mg@@._V1._SX100_SY133_.jpg@@AMEPARAM@@BMTY1MDg1MjUxMl5BMl5BanBnXkFtZTcwNDc2NTk4Mg@@@@AMEPARAM@@SX100@@AMEPARAM@@SY133

Torrent Linkleri: http://eztv.it/shows/324/flashforward/

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 27
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• gundamaster

7

• bLueeekun

7

• spartiate

3

• Hunter

2

gerçektende konusu güzel bir dizi bu diziyide takip ediyorum

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

V ile bunu indirmeye başlamıştım. Daha izlemedim ama çok tutulmakta gerçektende. Bakalım

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Benimde aklımdaki dizilerden biri ama önce elimdekileri bitirmek istiyorum belki 1. sezonu bitince başlarım. Güncel takip etmek zor oluyor hem yeni bölüm bekliyorsun hemde bir kaç hafta izlemedinmide hikayeyi olmasada ayrıntılarını unutuyorsun.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Adını duymuştum da nedir ne değildir bilmiyordum. Konusu ilginç geldi, hemen abanalım rs'e.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben de bu diziyi takip ediyorum, yeni diziler içinde en iyi dizi diyebilirim :D aşırı aksiyonlu bişey beklemeyin ama çok sağlam bir kurgusu olduğundan şüpheniz olmasın :) bu sezon yeni bir diziye başlayayım diyorsanız önerim flashforward :haha:

Dizi aşırı şekilde lost la karşılaştırılıyor. lost la pek çok ortak noktası da yok değil tabii :) ben bu benzetmeye sadece şu şekilde yaklaşayım. lostun 4 sezonunu izlemiş ve pek tatmin olmamış biri olarak şunu söyleyebilirim ki; lostu sevdiyseniz Flashforward ı hayli hayli seversiniz :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Son yılların en özgün senaryosuna sahip dizilerinden biri olacak. Oyuncu kadrosunu da beğendim. Şimdilik itici ve sevimsiz karakter sayısı az. Yeni fenomenimiz bu olabilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Dizinin adını duymuştum ve takibe almayı düşündüğüm dizilerden biri. Şu an oyuncuları içerisinde Lost'tan Penelope karakterini canlandıran bayanı görünce daha da bir izleme isteği duydum açıkçası.Hangi günler torrente düşüyor bölümleri?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Amerikada çıkan diziler hakkında ne bir bilgim var. Ne de ne zaman çıkacağını bilirim. Eskiden cnbc-e takip ederdim. Şimdi sadece birkaç diziyi netten indirip izliyorum. Burda bu dizileri görmesem hiçbir yerde görmezdim. Konusunu beğendim yakın zamanda indiririm :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Cumaları İngilizce Cumartesileri Türkçe altyazıları düşüyor genellikle internete.

Muhtemelen torrentinin düşmesi de perşembe cumadır. Digitürkü olanlar için dizimax da yayınlanıyor. Çarşambaları saat dokuzda. Haftasonları 3-5 tekrarı da vardır. Muhtemelen çoğu kişinin sadece spor paketi -ligtvsi futbol aşkı felan vardır sadece ama:D ilgilenenlere duyurmuş olayım gene de ben.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Konusu ilginçmiş..Nedense 4400 ü hatırlattı..hemen indirip izlemek lazım..:D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İndirmeye başladım bile:BHaftasonu izleyecek güzel bişeyler çıkmış oldu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hemen bitti bu 9 bölüm :uzgun:.Sürekli insanı beklenti içinde bırakıyor.Merak edilen bir sürü şey var.Bölüm sonları çok heyecanlı bitiyor.

Ben biraz doğa üstü olay meraklısıyım.Bu yüzden keşke olayı gerçekleştiren kişiler hakkında hiç birşey demeselerdi daha heyecanlı ilerlerdi.Umarım oraya yeni şeyler ekleyip yeniden düzletirler(Bence tabi)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...
gundamaster

Bugün dizinin tüm bölümleirni izlyerek güncele yetiştim ve tam da yetiştim derken acı gerçekle karşılaştım. Dizi 03.03.2010'a kadar ara vermiş:uzuldum:

Diziye genel bir yorum yapacak olursam;

Bilim kurgu ve polisiye türlerini güzel bir şekilde harmanlayıp sunuyor izleyiciye. Arada bazı mantık hataları da yok değil. Dinamik işleyişi sayesinde bir bölümün ardından ikinciyi, üçüncüyü artık ne kadar izleme potansiyeline sahipseniz o kadar bölümü rahatlıkla izlettirebiliyor. Konu işlenmeye oldukça yatkın bir konu. Elde bir sürü malzeme var. 7 milyar kadar insanın 137 saniye boyunca yaşadıkları oldukça geniş kapsamlı anlatılabilir.

Dizide bir türlü anlam veremediğim ve sürekli aklımda soru işrati olarak kalan kısım ise,

İnsanların hepsi bayıldıktan sonra gördükleri geleceklerinden bahsedip duruyorlar ve bunu kimin yaptığını, bu bayılmaya neyin neden olduğunu soruşturuyorlar fakat kimse o 137 saniyelik süre boyunca geleceklerine dair gördükleri öngörülerin nasıl olduğunu sorgulamıyor. Bence asıl ilginç olan bu. İnsan nasıl olurda kendi geleceğini görür bu saniyeler içinde? Bunu gören bir değil 7 milyar kişi ayrıca. Dizinin biraz da bu tarafa yönelmesini isterim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

evet ne yazıkki ara verdi gundamaster, bende son 2 bölümü izlememiştim, zor günler için saklıyorum onları şu anda:D ve spoiler içinde bahsettiğin konuya bende takıldım; muhtemelen ileriki bölümlerde bu konuya da yöneleceklerdir...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu üç aylık ara gerçekten çok kötü oldu :S sanırım nedeni beklenilenden çok daha fazla ilgi görmesi :) senaryoyu ve dizinin işleyişini çok daha sağlama almak istemiş olabilirler tahminimce. 3 aylık bir arada dizinin en az 2 yılını garanti eder :D

spoiler içindekinin cevabı ise aslında çok basit ;

Dediğin gibi bu geleceği herkes görüyor ve mozaik sayesinde anlıyorlar ki herkesin gördüğü gelecek birbirleriyle örtüşüyor. Öyleyse bu gelecek gerçekten vardır kanısı oluşuyor insanlarda. 7 milyar parçalı bir puzzle tam olarak birbirine oturuyor yani :) o halde bunun doğruluğunu veya yanlışlığını ve nasıl olduğunu neden sorgulasınlar ki? :) bunun yerine bunu kimim yaptığının, bu işin nasıl oluştuğunun fln peşinde koşmak daha mantıklı. Çünkü geleceğin görüldüğü herkes tarafından doğrulanmış vaziyette.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

spoiler içindekinin cevabı ise aslında çok basit ;

Dediğin gibi bu geleceği herkes görüyor ve mozaik sayesinde anlıyorlar ki herkesin gördüğü gelecek birbirleriyle örtüşüyor. Öyleyse bu gelecek gerçekten vardır kanısı oluşuyor insanlarda. 7 milyar parçalı bir puzzle tam olarak birbirine oturuyor yani :) o halde bunun doğruluğunu veya yanlışlığını ve nasıl olduğunu neden sorgulasınlar ki? :) bunun yerine bunu kimim yaptığının, bu işin nasıl oluştuğunun fln peşinde koşmak daha mantıklı. Çünkü geleceğin görüldüğü herkes tarafından doğrulanmış vaziyette.

Vurgulamak istediğim noktayı anlatamadım sanırım:dusuneyim:

Geleceği görmenin doğruluğunu veya yanlışlığını sorgulasınlar demiyorm ki ben. "Neden ve nasıl geleceği gördük?" sorusunu sormalılar. Bu supernatural bir olay ve bunu gören dediğim gibi bir veya birkaç kişi değil yaklaşık 7 milyar kişi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

lost biliyorsunuz bu sezon bitecek, onun yerinide flashforward aalcak gibi görünüyor... bu gidişi korurlarsa rahat 3-4 sezon gider düşünceme göre...

ve tahminimce bu flashforwardda yaşadıkları güne geldiklerinde bir flashforward daha yaşayacaklar:P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

İlk 4 bölümünü izledim her gece 2er bölüm olarak gidiyorum ve diziyi süper ötesi beğendim. Bahadır sorunu fazla düşünmene gerek yok bence.

Eğer bu kararmayı Şüpheli 0 veya D.Gibbons (böyleyldi herhalde) yaptılarsa yakalandıkları zaman zaten öteceklerdir ama eğer bunu bir insan yaptıysa neden yaptı diye düşünüyorum ben. Hırsızlık yapmaya kalkışsa 137 saniyede fazla yapamaz. Büyük ihtimal oyun oynuyor Saw gibi :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster
İlk 4 bölümünü izledim her gece 2er bölüm olarak gidiyorum ve diziyi süper ötesi beğendim. Bahadır sorunu fazla düşünmene gerek yok bence.

Eğer bu kararmayı Şüpheli 0 veya D.Gibbons (böyleyldi herhalde) yaptılarsa yakalandıkları zaman zaten öteceklerdir ama eğer bunu bir insan yaptıysa neden yaptı diye düşünüyorum ben. Hırsızlık yapmaya kalkışsa 137 saniyede fazla yapamaz. Büyük ihtimal oyun oynuyor Saw gibi :D

İyi de yakalanana kadar kimse mantık yürütmeyecek mi bu konuda Özkan. O şüphelilerin yakalanmasını beklersen dizinin 5 veya 6. sezonuna gelirsin herhalde :D

Böyle uçuk bir fenomen nasıl olur da düşünülmez benim aklım kabul etmiyor bunu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aaoranun dediği gibi "Sen geleceğin gerçekleşmesinden ben ise gerçekleşmemesinden korkuyorum" dedi. Eğer çoğu kişi güzel birşey görürse soruşturmazlar. Mesela atıyorum çoğu insanın eline bilmediği bir yerden para geçti diyelim. Bu nereden geldi neden geldi demez çünkü ona göre para süper birşeydir :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Aramızdaki fark şu Özkan. Sen görünen gerçeğin peşindesin ben ise görünenin ardındaki gerçeklerle boğuşuyorum :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Birde şöyle düşün.

Bütün FBI ajanları ben bu olayı geleceğimde araştırıyordum diye hep onunla uğraşıyorlar. Adam resmen ben doğruyu biliyorum benimle var mısın falan diyor en son Demetriyide yanına aldı bu olayı araştıracaklar. FBI açısından böyle bir soru soracaklarını sanmıyorum. O adamın geleceğine yoğunlaşıyorlar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Şu an dizi sana FBI tabanlı anlatılıyor. Çünkü oradan karakterler başrolde ve bu şekilde anlatılması da doğal. Ya dünyadaki milyarlarca nüfus bu konuda ne düşünüyor?

Olaya derinlemesine bakmak lazım bence.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Orada sende haklısın bir iki normal insanda görsek böyle birşey söylese senin için rahatlar ama herkes geleceği hakkında konuşuyor :sus:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?