Jump to content
  • Kayıt Ol

En Sevdiğiniz Yönetmenler?

FindaSoul4Sale

Önerilen İletiler

Benim için

1. Spike Lee

SpikeLee.jpg

Neden?: Özellikle siyahi halkın sorunlarını ve yaşantısını çok gerçekçi,akıcı ve etkileyici bir şekilde filmlerinde işleyişi beni kendisine hayran bıraktı.Ayrıca çektiği müzik klipleri ve belgeselleriyle de başarılı olmuş bir isimdir.

IMDB Sayfasından Filmografisine ulaşabilirsiniz.

2. David Fincher

david_fincher.jpg

Sadece Fight Club'ı yönetmiş olması bile başlı başına yeterli bir neden.Ayrıca Se7en,The Game,Panic Room,The curious case of Benjamin Button gibi filmleri de çok ses getirmişti, bilirsiniz.Bununla beraber çektiği müzik kliplerinde bile David Fincher farkını fazlasıyla hissedebilirsiniz.Michael Jackson'ın "Who is it" ile Madonna'nın "Vouge" u gibi.

3. David Lynch

2038101941_63d0b6cde6.jpg

Çünkü Lynch çok farklı ve filmleri anlaşılmak için çaba istiyor.Taşları yerine oturtup hikayelerini çözdüğünüzde kendinizi çokça zeki hissedişiniz paha biçilemez.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...
  • İleti 14
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Squaw

2

• scoutcrawler

1

• FindaSoul4Sale

1

• Aurora Borealis

1

David Fincher

Roman Polanski

Çağan Irmak

Tim Burton

ilk aklıma gelenler

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Quentin Tarantino....Az sayıdaki filmiyle, her birinde bir temayı ayrı ayrı kendi tarzında anlatmasıyla takdirimi kazanmıştır.

Örneğin; Reservuar Köpeklerinde soygun filmlerini, Ucuz Roman'da mafya tetikçisi kavramını, Kill Bill'de Uzakdoğu dövüş filmlerini ve Soysuzlar Çetesi ile de western filmlerini (evet, WWII değil :) ) kendi tarzıyla ele almıştır.

Clint Eastwood: Fazla söze gerek yok, her çektiği film zaten apayrı...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Kim Ki-duk;Özellikle de Yay/Hwal ve Zaman/Time filmleriden sonra ben de yerini almıştır...

Tim Burton; Beetlejuice-Beter Böcek-(ne kadar izlesem de hiç bıkmayacağım bir filmdir),Corpse Bride -Ölü Gelin- yapımlarıyla beni filmlerinin içine çekmiş bir yönetmendir...

Robert Rodriguez;Desperado demem yeterli diye düşünüyorum.

David Ficher;The Game(Oyun),Zodiac,Seven(Yedi) ve Fight Club(Dövüş Kulübü) ile sevdiğim yönetmenler arasındadır.

Hayao Miyazaki; Whisper Of The Heart ve Howl's Moving Castle filmlerinden sonra listemin vazgeçilmezlerinden olmuştur...

Bir de Karayip Korsanları'ndan sonra Gore Verbinski'yi de göz ardı edemem açıkçası hele ki içinde Johnny Deep olan bir yapımsa...

Ek olarak bir de Lasse Hallstrom vardır ki onun Çikolata (İçinde Johnny Deep olunca tadına da doyulmuyor açıkçası icon_razz.gif) filmi mutlaka izlenmelidir ayrıca Casanova ve Sahtekar filmi de göz ardı edilemez...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Squaw'ın da bahsettiği Tim Burton, Quantin Tarantino ve Mine'nin bahsettiğii Steven Spielberg :D ( en son tekrar izlediğim Sıkıysa Yakala'nın da etkisiyle).

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Quentin Tarantino;Desperado demem yeterli diye düşünüyorum.

Desperado'nun yönetmeni Robert Rodriguez :D

Favorilerim;

Coen Kardeşler

Quentin Tarantino

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Quentin Tarantino her filmi çok farklı ve anlatmak istediğini açık açık göstermesi

Ang Lee hulk taki sahneler arası geçişleri beni kendisne hayran bıraktırdı

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Desperado'nun yönetmeni Robert Rodriguez :D

Favorilerim;

Coen Kardeşler

Quentin Tarantino

Upps büyük bir hata yapmışım,oysaki Quentin Tarantino'yu pek sevmem yazarken aklım nerdeyse artık :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Valla çok yötemen var ya, işini iyi yapan her yönetmeni severim ben :D ilk aklıma gelenlerden2-3 tane yazayım;

Steven Spielberg:Büyük üstat :ozgurluk:Belli bir türü olmayan ve birbirinden çok farklı konularda muhteşem filmler çıkaran bir yönetmen :D Javs ve E.T. ile meşhur olmuş,90 lardan sonra yaptığı her film ile belli bir standardı yakalamış ve büyük işler yapmış bir yönetmen.

Saving Private Ryan

Munich

The Terminal

Catch Me If You Can

Minority Report

Artificial Intelligence: AI

Amistad

War of the Worlds

Schindler's List

Jurassic Park

+İndiana jones lar var bi de :D Daha da unuttuğum filmleri vardır :D

Peter Jackson:Üzerine 50 tane King Kong çekse de Yüzüklerin efendisini, dünyada ona çok az insan inanıyorken, sonucunun böyle olacağını kimse beklemiyorken çeken adam. :)

Tarantino:Bu adamı seviyorum :D Bi tarzı var ve o tarz bana hitab ediyor :B Filmlerini saymayacağim, zaten sevenleri her çıkardığı filmi izler :)

David Fincher :The Curious Case of Benjamin Button la oscarı aldı zaten :D Fight club ve se7en da efsane :B yaptımı yapıyor :D

James Cameron:Dünyanın en çok izlenen iki filmini yaptı adam :ozgurluk: Bi de arada Terminatörleri yaptı işte :hehe: Zaten dha ane yapsın di mi :) genelde yönetmekten çok yazmayı sever aslında...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

En sevdiğim ve beni en çok etkileyen filmlerin yönetmeni iki adam var ki; biri Spielberg (ET,War of the Worlds, Schindler's List, Jurassic Park serisi,Saving Private Ryan...) ve diğeride Peter Jackson (LOTR üçlemesi, KING KONG)'dır.

İkisininde zekasına bayılıyorum ama Jackson'ın yeri benim için daha özelldir. LOTR gibi bir efsaneyi yüzünün akıyla tamamlamış olup bir de Hobbit için adım atması kadar memnuniyet uyandıracak bir şey yoktur sanırım. Bu arada Peter amca Hobbit'i çekte bitsin artık...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 ay sonra...

Aslında bu yönetmen olayını önceleri pek takmazdım. Pek fazla sinema ile içli dışlı olmadığım için yönetmen tam olarak ne iş yapar bilmezdim bile. Fakat son zamanlarda sinema ile ilgilenmeye başlayınca yönetmen olayını anladım. Sevdiğim yönetmenler sanırım:

Guy Ritchie

Chan-wook Park

Tarantino amca

Tim Burton

Ayrıca "çekik gözlü adamın yaptığı filmden ne olur?" demeyin, güzel şeyler çıkıyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Anime alanında en sevdiğim yönetmenler olarak Yoshiyuki Tomino, Ryousuke Takahashi, Oshii Momoru, Rin Taro, Katsuhiro Otomo ve Ryutaro Nakamura

Genel sinema alanında en sevdiğim yönetmenlerse Akira Kurosawa, Takeshi Kitano, Kim Ki-Duk ve James Cameron

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?