Jump to content
  • Kayıt Ol

Blade of The İmmortal

zhenya

Önerilen İletiler

(düzenlendi)
Blade of the Immortal

TANITIM

Manji geçmişte kız kardeşinin kocası da dahil 100 kişiyi öldürmüş ve öldürdüğü insanlar yüzünden zamanla birçok ödül avcısının da hedefi haline gelmiştir. Bunun sonucunda Manji'nin kız kardeşi gözlerinin önünde öldürülür ve yaşadığı büyük suçluluk duygusuyla işlediği günahların cezası olaraktan Yaobikuni isimli 800 yaşında bir rahibe ona vadettiği ölümsüzlüğü kabul eder ancak rahibe Manji'den karşılığında 1000 kötü adamın canını almasını ister...Ancak bu olursa tekrardan ölümlü olacaktır...

Rin ailesi gözlerinin önünde Anatsu Kageisha tarafından öldürülmüş ve onların intikamını almaya yemin etmiş bir kızdır ve bu yeminini yerine getirmek için bir yol ararken yaşlı bir kadına rastlar(Yaobukuni)...Yaşlı kadın ona Manji isimli bir samuraydan bahseder ve kendisine yardım edebileceğini söyler... Manji ilk olarak yardım etmek istemese de kardeşinin ölümünün de etkisiyle Rin'e yardım etmeye karar verir...

KARAKTERLER

Manji - Ana Karakter

Kagehisa Anotsu - Ana Karakter

Rin Asano - Ana Karakter

Makie Otono-Tachibana - Yardımcı Karakter

Taito Magatsu - Yardımcı Karakter

Hyakurin - Yardımcı Karakter

Shira - Yardımcı Karakter

157919.jpg

DİĞER İSİMLERİ

Orijinal: Blade of the Immortal

İngilizce: Blade of the Immortal

Japonca: 無限の住人

Diğer: Mugen no Juunin, Inhabitant of Infinity

BİLGİ

Kategori: Manga

Cilt sayısı: 30

Bölüm sayısı: 207

Yayım: 25 Haz 1993 - 25 Ara 2012

Dergi: Afternoon

Eser: Hiroaki Samura (Hikâye & Çizim)

Türler: Aksiyon, Macera, Dram, Tarih, Dövüş Sanatları, Samuray, Doğaüstü, Seinen

İSTATİSTİKLER

Sıra: 114

Veriler 22 Aralık 2016 Perşembe günü 15:18 saatinde MyAnimeList sitesinin şu sayfasından çekilmiştir: manga / 658

KİŞİSEL NOT:

Spoiler

Açıkçası favorilerimden biridir hatta en çok sevdiğim mangaları sıralarsam Berserk ve Vagabond dan sonra 3. sırayı alır direk ...Mutlaka okunması gereken bi manga dır ayrıca daha ilk chapterde Hiroaki Samuranın çizimdeki başarısına şahit olursunuz ....Kendi dalında birçok ödül almış olan Blade of The İmmortal ın animesi de mevcuttur ancak anime 13 bölüm üzerinden olduğu için 4.Cildin sonuna kadar olan konuyu işlemiştir.Umarım ilerde yeni sezonlarıda izleme şansımız olur.

Düzenlendi: (Aurora Borealis)
Güncelleme
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 5
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• zhenya

3

• Susano'o

1

• Seifukusha

1

• Lyzard

1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

Tanıtım için teşekkürler Kerim. Berserk ve Vagabond tanıtımlarını da bekliyoruz ;)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben genellikle kaç kişinin favori listesinde olduğuna göre bakıyorum mangalara ve animelere.

Madem sen seviyorsun Kerim abi, benim de aklımda bulunsun o zaman, bir yerlerden buluyum.

Elinde varsa (vardır büyük ihtimalle) bana da indirme linki yollayabilir misin?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu manganın sadece ilk birkaç bölümünü okumuştum, çizimleri yüzünden bırakmıştım. Manga baştan aşağı kara kalem tarzında çizilmiş, emek verilmiş. Ancak benim zevkime hitap etmedi, hikayesi ve kurgusu da pek çekici gelmedi. Zaten etrafta baş karakterin herkesi indirdiği , dayak yemediği tonla seri varken, birde ölümsüz baş karakter getirmek de ne oluyor.. Baştan kabullenin, kesecek herkesi der gibi.. Belki birkaç cilt daha okusam fikrim değişebilir (berserkte de böyle olmustu) ama zor görünüyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Birkaç chapter okuyupta bu manga güzelmiş dediğim çok az manga vardır ve boti onlardan değildir ama hiçbir manganını konusunu ve kurgusunu sadece başlangıçtaki olaylarla anlayamazsın yani benim görüşüm bu tabiki ama okurken Manjinin Ölümsüzlüğünün avantajı ile düşmanlarını yendiğini anlıyorsun yani ''Baştan kabullenin, kesicek herkezi ''durumu yok aslında ...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?