Jump to content
  • Kayıt Ol

Supernatural'ı Tartışalım

Susano'o

Önerilen İletiler

Supernatural Amerikan The WB, daha sonra da The CW kanalında yayınlanmaya devam eden bir korku serisidir. Dizi hikâyesi korku ağırlıklı olmak üzere gerilim, dram ve komedi gibi birçok türden de etkiler taşıyan bir gençlik dizisidir. Başrolünde Jared Padalecki (Sam Winchester) ve Jensen Ackles (Dean Winchester) oynamaktadır. Dizi Warner Bros Television Network tarafından 13 Eylül 2005'te Kanada/Vancouver'da çekilmeye başlanmıştır. Dizinin 2. sezonu 28 Eylül 2006'da, 3. sezonu ise 4 Ocak 2007'de yayınlanmaya başlanmıştır ancak grev dizinin ilerleyişini olumsuz etkilemiştir. Grevden sonra 4.sezon 18 Eylül 2008'de başlamıştır.[1] Başrol oyuncularından Jared Padalecki'nin Supernatural'dan önceki en bilinen rolü Gilmore Girls dizisindeki Dean Forester rolüdür, dizinin 63 adet bölümünde rol almıştır. Jensen Ackles'da Smallville adlı dizide Jason Teague rolüyle 22 bölümde rol almıştır.[/fieldset]

Supernatural'i takip eden arkadaşlar var mı? Varsa tartışalım, ben geçen haftaki bölümde

ortaya çıkan o trickster olayına epey şaşırdım şahsen. Adamlar ta en başından beri Dean VS Sam, Micheal VS Lucifer olayını bu şekilde yapmayı planlamışlar, ortaya bu sonuç çıkıyor resmen. bana ilerledikçe sallıyorlar gibi gelmişti daha önceden de...wikipedia

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 301
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• gundamaster

77

• Aurora Borealis

29

• Susano'o

27

• Aequitas

27

gundamaster

İlgi ile takip ettiğim bir dizi. 5. sezon hızlı başladı ama sonrasında düşüşe geçti filler bölümlerle.

Trickster'ın Gabriel çıkmasına çok şaşırdığımı söylemeliyim. Ben bir türlü öldüremedikleri bir iblis sanıyordum onu ama altından daha büyük bir şey çıkması gayet süprizli oldu. Geçen haftaki 9. bölüm ise tam bir fiyasko bölümdü. Böyle geyik ve filler bölümleri çok koyuyorlar araya dizinin atmosferi değişiyor ve soğutuyor. Ana konuya yönelki bölümler gelsin istiyorum artık. Bir ara 6. sezon olacak söylentileri vardı belki de bu bölümler senaryoyu uzatmak adına yaplıyor olabilir.

Dean ve Sam'in karşı karşıya geleceklerini babaları biliyordu. Dean'e bir bölümde, babası kulağına eğilip Sam ile ilgili bir şeyler söylemişti. Bu söylediklerinin Sam ile alakalı olduğu 9. bölümde açıklandı Dean tarafından. Mahşer'in diğer atlılarını göreceğim bölümleri sabırsızlıkla bekliyorum.

Ayrıca Castiel'in Tanrı'yı arama mevzularına ne oldu hiç bilmiyorum. Belkide Tanrı sonunda kendisi çıkacak.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

dediklerine aynen katılıyorum:) bakalım karşımıza daha neler çıkaracaklar.şu son bölümde diğer dean ve sam'e çok güldüm yalnız. Seslerini kalınlaştırıp konuşuyorlar ya, dean'in standart tribi. Arada kendilerini de espiri konusu yapmaları iyi oluyor. Ama altıncı sezon çıkarsa ne koyarlar hayal bile edemiyorum açıkçası.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

aaa supernatural:D haftalık olarak takip ettiğim bir dizi...

son bölümü ben sevdim... her ne kadar melek-dünyanın sonu-lucifer gibi ana konudan ayrılıp gene kemik yapma muhabbetleri sıksa da böyle eğlenceli bölümler arada iyi geliyor... bir de tavşan ayağı muhabbetli bölüm vardı ona çok gülmüştüm:D

trickster'ın gabriel çıkmasına hakkaten ben de şaşırdım... zaten bu kadar uzun süre dayanan başka bir yaratık çıkmamıştı, belliydi önemli bişey olduğu:P muhtemelen yeni bölüm gene colt peşinde geçecek(ne coltmuş be), kaç kurşun kalmıştı o coltta hatırlayan var mı?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlk sezon takip ediyordum. Baktım harika dedim bu toplu izlenir.:D O yüzden diyorum ki süper natural tartışılmaz yaşanır. O ikiliyle her bölüm izlenir.:birnumara:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yalnız bu diziden sonra colt firması epey silah satmış olsa gerek :D deri ceket satışları da tavan yapmıştır. Benim diziyi sevmemin bir sebebi de Sam ve Dean arasındaki olaya benzer bir durum benim kardeşimle aramızda var. Ben babamın ayak izlerini izliyorum. O ise üniversite okudu. Benim saçlar kısa onun uzun. Onun güzel uzun süreli bir ilişkisi var, bense derin davalara pek girmiyorum. Daha var ama anlatmaya gerek yok. O ikisini izlerken çok gülüyorum ve çok keyif alıyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster
Yalnız bu diziden sonra colt firması epey silah satmış olsa gerek :D deri ceket satışları da tavan yapmıştır. Benim diziyi sevmemin bir sebebi de Sam ve Dean arasındaki olaya benzer bir durum benim kardeşimle aramızda var. Ben babamın ayak izlerini izliyorum. O ise üniversite okudu. Benim saçlar kısa onun uzun. Onun güzel uzun süreli bir ilişkisi var' date=' bense derin davalara pek girmiyorum. Daha var ama anlatmaya gerek yok. O ikisini izlerken çok gülüyorum ve çok keyif alıyorum.[/quote']

Seninle bu durumu konuşmuştuk hatırlarsan Mehmet. Bir abiye veya kardeşe sahip olan birisine çok daha anlamlı geliyor bu dizi. Abimle benim dialogum veya hayatta başımıza gelenler, eğitim durumu vs. Dean ve Sam ile aynı. Kendimizi gördük açıkçası o karakterlerde.

Colt'a dair ipucunu da fangirl bir kızdan almaları da çok orijinaldi :D

Bella olaydı da yine onun peşine düşselerdi Colt için:uzuldum: Bella'yı severdim.Trickster'ın olduğu bölümde çok komikti. Özellikle sitcom havasındaki Supernatural'a çok gülmüştüm.Bir de Sam'in araba olmasına :D Bi tane de böyle yan hikaye tadında sitcom yapsalar ya :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

supernatural harika bir dizi aslında ilk sezonda bile böyle arada filler şeklinde bölümler verip son bölümlerde bütün bölümlerin bağlantılı olduğunu gösteriyorlardı. hilecinin (gabriel) bölümü çok güzeldi ben 9. bölümüde sevdim arada iyi oluyor bence her bölümde yok onun peşine koş yok bunun peşine koş iyi olmuyor

bu arada colt'un mermisi bitti diye hatırlıyorum ben son mermiyi sarı gözlüye sıkmışlardi sanki

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@gundamaster

evet abi konuşmuştuk, gerçekten kardeşi olan insanların bağlantı kurabilecekleri yerler çok var dizide.

colt için güzel bir olay bulurlar kesin.geçmişe gidip colt amcaya fazladan mermi yapmasını çok emniyetli bir yere saklamasını söylerler mesela. Ama bundan daha güzel birşey çıksa daha iyi olur. Mesela colt amca vakti zamanında bir de tüfek yapmış gibi.

ha bu arada, o japon yarışma programı nutcracker da dizideki korku unsurunu körükledi diyebilirim. O ne biçim yarışma öyle :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

öyle yarışma mı olur yaaa. şahsen ben katılmak istemem ve dediğiniz gibi kardeşi olanlar bu dizide daha çok şey bulabiliyorlar buna ben de dahilim

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bende 3.sezondayım

Yetişiyim size sonra konuya katılırım :)

Hemen çıkıyorum yoksa tıklıyacağım şu spoilerlere :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

yeni bölüm çıkmış, indirmeye başladım. adı da abandon all hope... güzel bir bölüm olacak gibi, ana konuya bir dönüş sezinliyorum :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

supernatural mı,lost mu,prison break mi,Dexter mı nerden başlasam bilmiyorum....

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Az önce çıkan 10. bölümü izledim. Gayet doyurucu bir bölümdü. Ama sinir olduğum bir noktası oldu.

Jo ve Ellen'ı çok pis harcadılar bu bölümde. Son savaşta ölebilirlerdi ama daha şeytanla ilk karşılaşmada cehennem köpekleri tarafından öldüler. Sineye çekemedim bu durumu.O resim çekildiğinde zaten herşey karara bağlanmıştı benim için. Hiç bir günü son gün gibi yaşamamak mı lazım nedir?

Bütün Azrailleri gördüğümde, Azrail'de baş meleklerden biri; neden ondan sürüsüne var diye kendime sormuştum. Bölüm ilerledikçe ceabımı aldım. Bizim mahşerin atlılarından biri de halbuki Azrail yani ölümmüş.

Crowley'nin rahat tavırları ve Colt'u direk Sam ve Dean'e vermesini garipsesem de hoşuma gitti.Crowley kesinlikle çatlak bir iblis :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Valla billa, sinir oldum aynen ben de...

Jo ve Ellen gerçi çok sevdiğim karakterler değildi ama, bir işe yarasaydı keşke. Boşu boşuna öldüler. O neyse de... o Death denen eleman geldi bakalım, bu 4 atlıdan biri midir nedir? Reaper'lar da bildiğim kadarıyla Azrail değil zaten. Reaper diye bir kavram bizim dinde de yok sanırım. Neyse. Dün gece yatmadan izledim ve rüyama girdi :D sabaha kadar Lucifer'i öldürmeye çalıştım, Colt'un mermileri bitti falan. Sonra topuk topuk... Kimmiş neymiş bu Colt'un öldüremediği 5 varlık? 4 atlı + Lucifer mi acaba??

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bölüm bence çok tatmin ediciydi tabi bazı yerler daha güzel olabilirdi.

size tamamen katılıyorum jo ve annesi çok basit, bir hiç uğruna öldüler ve colt'un lucifer üzerinde işe yaramaması beni sevindirdi yoksa dizi burada biterdi bence.

yanlış hatırlamıyorsam melekleri öldüren bir silah vardı aynen şeytanları öldüren bıçak gibi bir şeydi bu lucifer üzerinde işe yaramazmı sonuçta o da bir melek neden bizim süper dahilerimiz bunu düşünmüyorlar acaba.

çevirmen reaper'ları azrail diye çevirmiş ve son gelen death'ı da baş azrail olarak isimlendirmiş bence güzel düşünmüş

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Son bölümdeki

azrailler gerçekten hoşdu. Bir anda gözümde ölünün etrafında bekleyen akbabalar belirdi. Sanırım yönetmende bunu düşünerek yapmış. En sonunda anladıkki şeytanlarda artık Luciferden korkuyorlar. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

TnT bunu altyazılı olarak vermeyi bıraktı mı? Zira Dean'in sesine hasret kaldım... Bilen biri dublajsız bölümlerin ne zaman yayınlandığını söyleyebilirse çok memnun olurum T_T

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

10. bölümden sonra 2 ay ara verileceği açıklandı. Henüz kesin mi değil mi bilmiyorum ama,

hakikaten son bölümle Jo ve Ellen harcandıktan sonra, artık yazacak bir şey bulamadıklarını düşünmeye başladım. Bu yüzden ara veriyor da olabilirler.

Böyle uzun aralar soğutuyor insanı yazık ki....

kaynak: http://www.sinetif.com/supernatural-ve-the-vampire-diariesten-2-aylik-kisa-veda/

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster
10. bölümden sonra 2 ay ara verileceği açıklandı. Henüz kesin mi değil mi bilmiyorum ama,

hakikaten son bölümle Jo ve Ellen harcandıktan sonra, artık yazacak bir şey bulamadıklarını düşünmeye başladım. Bu yüzden ara veriyor da olabilirler.

Böyle uzun aralar soğutuyor insanı yazık ki....

Yazacak bir şey bulamadıkları bir yana Eylül döneminde başlayan dizilerin hepsi ara verdi. Amerika'da diziler güz dönemine yaklaşırken hep bir ara veriyorlar. Bizdeki mantıktan biraz farklı onların ki.

Lantis'in dediği gibi de Ocak 20'de 11. bölüm yayınlanacak.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şu ara verme geyiğini 15 dk. çay molalarına benzetiyorum. Aslında ihtiyaç yoktur, ama insanlar onsuz bir gün geçirdiklerinde çok yorulacaklarını zannederler. 20 ocağa kadar tatil yapmak da güzel olsa gerek.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ya valla tüm diziler araya girdi izleyecek birşey kalmadı piyasada... yeni bölümler bayağı heyecanlı geçecek...

ne de olsa azraillerin babası geldi dünyaya:D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

takip ettiğim diziler arasında bir tek merlin araya girmedi onunla yetiniyorum şimdilik

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?