Jump to content
  • Kayıt Ol

Supernatural'ı Tartışalım

Susano'o

Önerilen İletiler

gundamaster

S08B01

Sezonun ilk bölümü olmasına rağmen bana biraz durağan geldi, son kısımlarını saymazsak.

Dean yine Sam'e öfkelendi. Ne yapsa bu çocuk abisine yaranamıyor. Hayatına devam etmeyi seçti olmadı. Zamanında Dean için göz yaşı döktü çok şey yaptı yine olmadı. Sanırım küçük kardeşler ne yapsa abilerine yaranamıyor. Abi her zaman doğrusunu bilir ya da en azından öyle gösterir.

Crowley şeytan tarafını nihayet bölümsonunda Kevin'ın sevgilisini öldürmekle gösterdi. Cehennem kapısı olduğunu düşündüğü keçilerle bir olduğu sahnede epey komikti. sonrasında keçileri kaçırmıştır herhalde :)

Dean'in Purgatorey'den kaçmasına yardımcı olan elemanla sanki aralarında gizli ve yasak bir ilişki varmış gibi gösterildi tabi böyle bir şey yok. Gizli telefon konuşmaları falan anca gay bir çifte yaraşır bir durum tabii ki. Bu yeni elemanı Sam'e nasıl açıklayacak bakalım.

Cass konusu ise muallak. Purgatory'de onu arayarak savaşmış Dean fakat sonuç alamayınca da kendi yoluna devam etmiş. Cass Purgatory'de çıldırdı mı yoksa aylak aylak mı geziniyor ileride göreceğiz. Gerçi içinde Lucifer'in olduğunu düşünürsek pek te aylak aylak dolandığını sanmıyorum.

Unutmadan Sasha Grey...Oh Yeahhh

thumb-338575.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 301
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• gundamaster

77

• Aurora Borealis

29

• Susano'o

27

• Aequitas

27

iyide o kadar sevdiğini söylediği abisini aramamasıda biraz tuhaf değil mi? adam cehenneme bile gitmeyi göze almıştı şimdi ne değiştide abisini aramadı!? Abiler her zaman bilir geyiğine bende karşıyım çoğunun bildiği bir bok yok ama diziyi ayrı tutalım:D

Crowley bence o keçileri bir güzel yemiştir:D sahne gerçekten iyi idi. Eh artık azcıkda şeytanlı yapsın nerdeyse adamı melek ilan edicez yahu:) bana sempatik bile geliyordu :D

Cass' in içinde lucifer yok o bir sanrı :D ama şu olabilir sanrısına kapılıp şeytanlaşmış bir cass görürsek şaşırmam gerçi. ama pek sanmıyorum bence Dean'in Purgatorey'den kaçmasına yardımcı olan elemanla cess' i ölümünü(şayet öldü ise -ki hiç olasılık vermiyorum. bence orda sıkıştı sadece) ilgilendiren bir durum çıkabilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölümde Dean Sam'in arabaya köpek aldığını öğrenince şunu söyler:

- Sam, biliyorsun. Belli başlı kurallarımız var. 1, Don adlı birisinden uyuşturucu satın alma. 2, arabaya köpek sokma. (Bunu söyleyince gülmekten öldüm resmen)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

iyide o kadar sevdiğini söylediği abisini aramamasıda biraz tuhaf değil mi? adam cehenneme bile gitmeyi göze almıştı şimdi ne değiştide abisini aramadı!? Abiler her zaman bilir geyiğine bende karşıyım çoğunun bildiği bir bok yok ama diziyi ayrı tutalım:D

Crowley bence o keçileri bir güzel yemiştir:D sahne gerçekten iyi idi. Eh artık azcıkda şeytanlı yapsın nerdeyse adamı melek ilan edicez yahu:) bana sempatik bile geliyordu :D

Cass' in içinde lucifer yok o bir sanrı :D ama şu olabilir sanrısına kapılıp şeytanlaşmış bir cass görürsek şaşırmam gerçi. ama pek sanmıyorum bence Dean'in Purgatorey'den kaçmasına yardımcı olan elemanla cess' i ölümünü(şayet öldü ise -ki hiç olasılık vermiyorum. bence orda sıkıştı sadece) ilgilendiren bir durum çıkabilir.

Sam'in hatası;

Her şeyi birden bırakması. İnsan abisini 3-5 ay arar bir şey elde edemezse vazgeçer. Sam sanki bu anı beklermiş gibi oldu.

Ayrıca abiler değil en küçük kardeşler her şeyi bilir. Kendimden biliyorum :)

Lucifer o benlikte bir yerlerde hapsoldu evet sanrı olduğu doğru ama biliyorsunki Sam'in beyninde bir yerlerde hep vardı. Duvarı aşmıştı dolayısıyla Cass'e geçti. O sanrı ona orda Purgatory'i ele geçirme şansı bile verebilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@bahamecha

belkide artık aramaktan sıkılmıştır.. bozup düzelttiler. sonra tekrar bozup bir daha düzelttiler... bende sıkılırdım. dean'in sam'e o kadar yüklenmemesi gerekiyordu. Sam dean kadar snop bir yapıda değil. ama sanki bu sezon çatlaklar oluşacak bir sezonmuş gibi başladı.

Ve evet kardeşler herşeyi daha iyi bilir. bende kendimden pay biçiyorum dicem ama bende ufağı baz alınca kardeşlerinde bilmediği şeyler olabiliyor. her açıdan hem haklı hem haksız bir durum. ama en kötüsü en ufak olmak, en büyük olmak. ilkler ve sonlar giriş ve sonuç gibi. gelişme kısmını kaçırırlar.

Lucifer konusunda haklısın cass'e geçti zaten sanrı olarak. ama Dean hatırlarsan, "Cass artık eski kes değil" demişti. yok oluşunu adım adım gördüğünüde söylemişti. Dean' in o yok oluşta parmağıda var bence.. Sam' inde öğrenmesinde korkuyor gibi:)) Mantığa oturmayan tek yeri ise; cass bir melek en nihayetinde ve ordan istediği an çıkabiliyor olması gerekir ki keza sezon finalinde çat diye kaybolmuştu ortadan nasıl bir mantığa oturtucağını merak ediyorum senaristin

@betten

aynen adamda yok yok :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ya şimdi kardeş olayına gelirsek,

Sam den böyle bir şey beklemezdim insan bir kere olsun arar ne bileyim kitap araştırır falan ama Dean her ne kadar ona laf atsana cevap vermedi. Zaten belli etti aramamış. İşten soğumuş. Abim nasıl olsa gelir aman salla havası olmuş Samde. Her şeyin iyisini kardeşlerde bilse en koruyucu abilerdir. Abiler korur kardeşler bilir ama abi dinlemez normal dünyada da böyle değil midir.? :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

O bu değil de Bobby çıkıp da bu iki serseriye ''idjit'' demeyince olmuyor. :( Bence Sam de artık bıktı. Bir şeyleri kabullenmişti. Normal bir insan gibi yaşamak istedi. Normal insanlar kayıplarını zamanla kabullenip, hayatlarına devam ederler. Ailede zaten isteklilik konusunda en zayıf halka Sam'di. Başına birçok kötü şey geldi. Elbette John'a da, Bobby'e de, Dean'e de kötü şeyler oldu. Ama Sam için her zaman değişikti. Bebekken annesini yitirdi, üniversitedeyken kız arkadaşını. Hayatındaki en önemli iki kadındı bunlar. Ve daha sonra bu ölümlerin kendi yüzünden olduğunu öğrendi, ya da öyle sandı. (Aslında büyük bir komplonun piyonu olmuştu sadece.)Sonra babasını kaybetti. Sonra ağabeyini kaybetme acısını tattı. Her ne kadar geri dönmüş olsa da. Daha sonra bir şeytana güvendi, Lucifer'ı dünyaya getiren kişi oldu. Tüm bu zaman zarfı boyunca şeytanlar yetmiyormuş gibi bir de meleklerin kendilerine musallat olması. Kendi meslektaşlarını onu öldürmeye çalıştı. Kendini feda etti. Ruhsuz kaldı... Ruhunu geri aldığında aslında bütün o zaman boyunca işkence gördüğü ortaya çıktı.(nasıl olduğunu bilmiyoruz ama şeytanların varlığının sebebi olan Lucifer ve çok öfkeli bir ağabey Michael ile aynı kafesteydi.) Sonra Bobby'i kaybetti. Ve ağabeyiyle birlikte bir kez daha kurtardılar dünyayı. Eline geçen şey ise ağabeyini bir kez daha kaybetmekti. Bütün bunlar ne yüzünden geldi başına peki? Avcılık. Hiçbir zaman yapmak istemedi şey. Ona ne kazandırdı peki? İntikam ve daha fazla ölüm . Dean'in kırıldığını, parçalandığını, perişan olduğunu gördük. Ama Sam'in yaşadıkları da az buz değil. Her şeyin bitmesini istemiş olması anormal gelmez herhalde.

He diyecek olursanız ki, Dean'in ölüp ölmediği belli değil. Bir kez daha cehennem gibi çok kötü bir tecrübe yaşıyor olabilir.. En azından bundan emin olmalıydı diye. O da doğru. O kadar da pes ettiyse durum gerçekten ciddi.

Not: Sam'e zamanında Ruby yüzünden o kadar kızan Dean'in yeni iblis kankası ne ayak la?

Not 2: Aşırı derecede Sam fanı olarak gözüktüm belki de ama iki kardeşi de eşit derecede severim. Belki Dean'i daha fazla olabilir. Ama en çok Bobby'i severim. Saksı değil o. En çok onu seveceksiniz. Bir de John Winchester Reyizi!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

S08E02

Shor Winchesterson - The God of Hunter

WH7DL.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

S08B02

Komik sahneler vardı bu bölümde. Özellikle Kevin'ın annesine çok güldüm.

Thor'un çekici görünce de bi yok artık diyesim geldi. Sam'de kullanınca bi tanrı havası yakaladı yalnız :) Cass'in akıbetini de azar azar göstermeye başladılar. Şimdilik Dean onu geride bırakmış gibi duruyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

açık arttırma sahnesi iyi idi:)) monalizada amma değerliymiş anacım helede üstsüzken:D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

fenanın dışında sır küpüymüşte :))

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölümü bitirdim.

Henüz akibeti belli değil canım ne üzülüyon. ama Cass' e üzüldüm ben tam da tahmin ettiğim gibi bir şey çıkacak. Dean onu orda bırakmış ama ilerisi içinde şöyle bir varsayımda bulunuyorum gelicek ve Dean' e sen yapman gerekeni yaptın diyecek bende deliricem:D melekliğin b.... çıkarıp tüy dikmiş olur o vakitn

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölümü bitirdim.

Henüz akibeti belli değil canım ne üzülüyon. ama Cass' e üzüldüm ben tam da tahmin ettiğim gibi bir şey çıkacak. Dean onu orda bırakmış ama ilerisi içinde şöyle bir varsayımda bulunuyorum gelicek ve Dean' e sen yapman gerekeni yaptın diyecek bende deliricem:D melekliğin b.... çıkarıp tüy dikmiş olur o vakitn

Cass'den umudum var benim. Adam zaten teklif gelirse oynamaktan memnun olurum demiş. Cass'siz olmaz herhalde dizi. Gelir inşallah.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Diğer sezonlara göre yavaş başlasa da ufaktan işler karışmaya başladı. Kevin Deangillerden ayrıldı. Crowley taşı aldı. Bakalım elemanların şimdiki adımı ne olacak? Bu arada Cass ile ilgili flashbackler kol geziyor Dean'in zihninde. Acaba Purgatory'de öldü mü? Yoksa kurtuldu mu? Dean Cass ile ilgili fazla cevap vermiyor nedense. Dilerim hayattadır ve tekrar diziye geri döner : )

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

S08B03

İzlerken biraz uykum geldi bu bölümde. Hala daha uğraşacakları tonla tanrı olduğundan bu sefer maya tanrısı ile uğraştılar ama basit bir hikayeydi açıkçası.

Sam'de organik besin takip edenelr furyasına girmiş. Avcılığı bir sene bırakması çok değiştirdi bu çocuğu :)

Söyelemeden edemeyeceğim; Sam Supernatural tarihinin en çirkin kadını ile beraber. Bu kadını çok aramışlar mı acaba? Yoksa 8 sezon boyunca Amerika'nın en güzel hatunlarını oynattılar bitirdiler de ellerinde bir tek bu mu kaldı? Koca Amerika yahu güzel kız bitmez orada...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@bahamecha

çirkin kadın yoktur, az votka vardır. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster
@bahamecha

çirkin kadın yoktur, az votka vardır. :D

Buna kesinlikle katılıyorum ama Sam ayık da dolaşıyor. Zevksiz işte :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

cık cık cık....:))) kos koca bölümün özeti bu mudur yahu!? Ama mayalar bu kadar üstün körü geçilebilecek kadar az bir tarihe sahip değiller bu konunun üzerine biraz daha derinlemesine işleselermiş iyiymiş..

Serhat katılıyorum. :) ama gene bir rus ata sözü der ki; Hiç bir kadın kendi sıgarasını yakacak kadar çirkin değildir. Merak ettiğim bunu söyleyen sarhoş muydu!?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Dean'in telefon ve uygulama hastalığına ne demeli? Bi de Htc kullanıyordu zevkli adam işte :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Keşke avda çıtayı bu kadar yükseltmemiş olsalar. Keşke şu tanrı olayını zirvede bıraksalardı. Hani şu bir sürü tanrının aynı ortamda olduğu bölümde. Şu ilk sezonlardaki tek bölüm avlardaki kaliteyi yakalayabilseler süper olucak. Sorunlarını da avdan sonra köşeye çektikleri impalaya yaslanarak biralarını yudumlarken konuşsalar... Yine de belirtmeden geçemeyeceğim; en dandik bölümü için bile torrent'in başında zaman öldürebilirim. Supernatural Jared Padalecki ve Jensen Ackles kadroda olduğu sürece her türlü izlenir. Tabii Jim Beaver ve Misha Collins de varsa dadından yenmez. Orası apayrı bir konu :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

hahaha markasını görmemiştim bak görüyor musun tercihlerimiz bilem aynı.. seviyom adamı ya dicem ama..!

kardeşine karşı takındığı dayatmacı tavrı ciddi biri sorun! acaip uyuzlanıyorum bırak gitsin ulen.. adam istemiyor işte.. (dönenerse senindir gibim oldu bu da gerçi:)) bana kalırsa sam ile bunlar gene bi' sağlam kapışıp yolları ayıracaklar ve dean onla gelen elemanla bir işler çevirecek sam'e yakalanacak dana'nın kuyruğuda orada kopacak gibi geliyor bana yahu..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Buna kesinlikle katılıyorum ama Sam ayık da dolaşıyor. Zevksiz işte :)

Bula bula o kadını bulmuş işte. Artık elimizdekilerle yetineceğiz napalım? :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bir tek benim gözüm mü Thor'un çekicini aradı bu bölümde. :D Thor göndermesi vardı gene ayrıca. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?