Jump to content
  • Kayıt Ol

Supernatural'ı Tartışalım

Susano'o

Önerilen İletiler

peki madem açınca haberim olsun benimde o yapımla ilgili baya bir teorim var:))

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 301
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• gundamaster

77

• Aurora Borealis

29

• Susano'o

27

• Aequitas

27

Kitaplarından birini okumuştum. Her okuduğum cümleyi kafamda rahatlıkla canlandırıyordum. Supernatural için farklı bir deneyim oluyor. Bence deneyin. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

valla ben okuyabileceğimi sanmıyorum izlemek varken:))

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

ya boby... uf ara ara da olsa dizide yer alması güzel.. crowly çok tatlı yaa şeytan dediğin şeytan olur arkadaş sempatik olmaz:D yalnız bana mı öyle geliyor yoksam senaristelr az buçuk sıkışmaya başladıkları için mi kav ortadan kayboldu.!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Şu bölümü Bobby ne kadar güzelleştirdi değil mi? Bir de adama sürekli Dean ve Sam olarak işkence ediyorlar. Zayıf noktasını da biliyorlar tabi.

Crowley ve Boby diziye yakışan çok iyi iki karakter. Biri gitti. birini de arada görüyoruz. Belki bu sezon Sam cehennemin kapılarını kapatınca da göremeyeceğiz. Seneye de Dean Cennetin kapısını kapatır gibime geliyor. Sonuçta biri Lucifer'i öteki Michael'ı temsil ediyor.

Kevin da kafayı yedi garibim. Crowley geldi diye sığınağından kaçtı. Kçatın da nereye gidiyorsun?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Biri Bobby mi dedi? :D Yalnız crowley geldiğinde camlar kırılmıştı, dean geldiğinde camlar yerindeydi. Ya Kevin en büyük korkusu yüzünden kafayı yedi, yada crowley onba işkence yapmanın bir yolunu buldu. Sam'e olanın aynısı olmuş da olabilir. Ayrıca cCc Danny Reyiz cCc Senin gibi vampirlerin boynumuzun damarında yeri var.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Biri Bobby mi dedi? :D Yalnız crowley geldiğinde camlar kırılmıştı, dean geldiğinde camlar yerindeydi. Ya Kevin en büyük korkusu yüzünden kafayı yedi, yada crowley onba işkence yapmanın bir yolunu buldu. Sam'e olanın aynısı olmuş da olabilir. Ayrıca cCc Danny Reyiz cCc Senin gibi vampirlerin boynumuzun damarında yeri var.

Kevin kafayı yedi zaten, Crowley'nin geldiği yok. Her şey gitmişti bir de fark ettiysen.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...
gundamaster

S08B20

What's up Supernatural B*tches!

Charlie'vari bir girişten sonra bölüm hakkında konuşalım.

Bir kere bu hatunun olduğu her bölüm çok eğlenceli, bol kahkahalı. Seviyorum bu kızı.

Sam 2. testten sonra iyice güçten de düştü. Ayakta kalacak hali yok gibiydi. Bu cin vakasında yine de onun yardımlarıyla olayı atlattılar. Charlie gibi eğlenceli bir kızın geçmişinin bu kadar üzücü olması beni epey üzdü. Anne ve babasına olanlarla ilgili suçluluk duyuyor. Charlie'nin bu duyguları Dean'i de çok etkiledi ve Sam'e dah afazla bağımlılık hissetti. Bu testlerin getirisi, sonucu ne olursa olsun; onu bırakmaya niyetli değil. Birbirlerine sarıldıkları sahne oldukça duygusaldı. İnsanın kardeşi, abisi olunca bu tarz sahnelerde etkilenmesi çok daha fazla oluyor.

Charlie'nin cin yüzünden gördüğü rüya ve büründüğü rambogirl tipi oldukça iyiydi. Yine çok güldürdü.

Bölümde en çok güldüğüm sahne ise Charlie'nin elbise değiştirirken ki tavırları ve giydiği farklı kıyafetler.

He bir de Charlie yavaştan Dean'e aşık oluyor gibi. Seni Seviyorum demeler felan. Çokta yakışan bir çift olurlar. Beraber hentai izlerler kesin :011:

Geriye 3 bölüm kaldı ve uzun bir süre yine diziden ayrı kalmak beni üzüyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Dean' in gülüşüde çok müzipti yalnız... Kesinlikle ideal çift olurlar.. Gelecek bölümde galiba Kev' i buluyorlar. Öyle bir spoiler aldim..Ama ben hala Şu geçmişten gelen Şeytan Hatuna ne olduğunu merak ediyorum yahu Crowly ile yolları keşisse...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Dean' in gülüşüde çok müzipti yalnız... Kesinlikle ideal çift olurlar.. Gelecek bölümde galiba Kev' i buluyorlar. Öyle bir spoiler aldim..Ama ben hala Şu geçmişten gelen Şeytan Hatuna ne olduğunu merak ediyorum yahu Crowly ile yolları keşisse...

Gelecek bölüm derken bugün çıkan bölümde buldular onu. Geriden geliyorsun nerde o eski Semiha direk izler gelir yorumunu yapardı sen de mi pes ettin?

S08B21

Winchester'lar Kevin'ı direk bulunca bu işin içinde bir bit yeniği olduğunu anlamıştım. Nitekim Sam ve Dean yerine iki iblis geçmiş ve kevin'ı ele geçirmiş Crowley.

Kevin'dan ziyade bölümün bombası Metatron'du. Metatron yerine bulunan kişiyi gördüğümde ben de Dean gibi " Bu mudur?" dedim. Daha sonra kendisinin insanlığı izleyen korkak biri olduğunu anlayınca çok doğru bir oyuncu seçimi olduğu anlaşılıyor.

Castiel Naobi'nin eline geçti ve burada yazarlar Melekler'inde her zaman iyi yaratıklar olmadıklaırnı vurgulamışlar. O kafedeki insanları hunharca öldürmüşler. Naobi Castiel'e bunun gibi bir çok yıkımı Mısır'da da yaptıklarını söyledi ki orada söyledikleri bir incil alıntısı herhalde. Kapıya kırmızı işaretler falan.

Melek tableti Crowley'nin elinde artık ama Kevin'ı da elden kaçırdı dolayısıyla tabletin onun elinde olmasının bir faydası yok artık.

Sam iyiden iyiye görevleri tamamlamak zorunda ve bana öyle geliyor ki kendisi Metatron yedeği gibi bir şey olacak. Bu testlerin onu saflaştırdığını da öğrendik.

Son görev yani şeytanı iyileştimek Crowley üzerine gideceklerini düşündürüyor bana. Şeytan olmayanbir Crowley'de çekilmez ama ya!

O dediğin kızıl hatun Naobi'nin ta kendisi çıkmasın O.o

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu aralar bir şey izlemeye pek fırsatım olmuyor. Aslında yazdıktan sonra yeni bölümü izlemiştim ama girip sana cevap yetiştiremedim bahadırcım:) Süpernatural herşeyden güzel..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Şimdi ben de yeni bölümü izleyip geldim. Kara kara düşünüyordum flood olacağım diye. Neyseki zamanında araya girmişsin :)

S08B22

Abadon Abadon dedik dedik hatun ortaya çıktı bu bölümde. Onu hangi ara öldürüp kafayı kopardılar ben onu hiç hatırlamıyorum yalnız :ssok:

Bölüm üçüncü testin üzerine bir bölümdü. Şeytanı iyileştirmek yani. Ben Crowley üzerine giderler diye düşünürken işler çok değişik şekilde ilerledi. Bir yandan da Sam'in bu halsiz durumu ve kendisinin daha önceden şeytani kana sahip olması, Lucifer'ın konağı olması gibi şeytani durumları dolayısıyla onun iyileşmesi sürecinin bu üçüncü test olacağını da düşünmüştüm. Yeni yöntem exorcism uygulayarak iblis iyileştirme metodu bana biraz zorlama geldi açıkçası.

Dean, Cass'e posta koymakta da çok haklıydı ama Cass'e üzüldüm yahu. Metatron ile iş birliği yapıp cenneti düzeltmeye çalışacakalr. Sam ve Dean cehennemi kapatırken onlarda cenneti kapatacaklar ve böylece insanlık bu işten karlı çıkacak en sonunda :)

Metatron'un Nephilim hatunu öldür emri vermesi Castiel'e bana şüpheli gelmişti fakat hatunun gerçek yüzü ortaya çıkınca Metatron'a ancak güvenebildim. Bir de benim bildiğim Nephilimler şeytan ve melekten doğma yaratıklar. Burada insan ve melek hibriti olarak gösterildiler.

Crowley'nin Supernatural kitapları kullanarak Sam ve Dean'in bütün kurtardığı insanları tek tek öldürmesi ancak bir şeytana yakışırdı herhalde. Herkes ölsün de o Sarah ölmemeliydi be! İçim gitti resmen kıza. En güzel hatunlardan biriydi. Epey de zayıflamış çoluk çocuk zor gelmiş herhalde. Kendi bölümünde bildiğin balık etliydi. İki hali de taş ama orası kesin.

Sarah'nın ölmesi üzerine Sam anlaşmaya gitmeyi düşündü ama Dean yine bir yolunu bulacaklarını iddia etti. Bakalım gerçekten de bulacakalr mı her zaman ki gibi.

Haftaya son bölüm ve uzun süre Supernatural'sız kalmak damarlarımdaki kan akışını yavaşlatıp beyin fonksiyonlarımın yavaş yavaş düşmesine sebebiyet verecek. Her hafta almam gereken, yaşamsal faaliyetlerimi düzene sokan bir ilaç misali o olmadan ne yapacağım bilmiyorum. 6-7 ay komada olurum herhalde.

Carry on my Wayward Son'ı bekliyorum. Şu an yazarken bile tüylerim tiken tiken oldu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

S08B23 Sezon Finali

Bitti öyle bir bitti ki gel de bekle Eylül ayını şimdi.

Bir klasik haline gelen efsanevi ve muhteşem şarkı "Carry On My Wayward Son" ile başladı bölüm. Sezon içerisinde geçen bölümlerden oluşan kolajla da epey süslenmişti. Sezon içerisinde halbuki ne kadar çok olay yaşamışız.

Ben de yoruma onunla başlayayim.

Son test iblisi iyileştirmekti ve Crowley'ı harika bir tuzakla ele geçirdiler. Crowley bile bunu beklemiyordu ve son testimiz sensin dediklerinde yüzündeki ifade muhteşemdi. Crowley bile tırstı. Bir yandan Winchesterlar cehennemi kapamak için bu testlerle uğraşırken bir yandan da Castiel Metatron'un önderliğinde cenneti kapamak için gereken testleri gerçekleştiriyordu. Bu sefer ki testleri de Cupid'in okunu almak. Cupid mağduru olacak kurbanı bulduktan sonra onun aşık olmalarını sağlayıp o sırada Cupid'in okunu ele geçireceklerdi. Hep bir bayan aday beklerlerken barmen bir erkeğe aşık oldu ve Cupid'de bu sefer bayandı. İyi bir espriydi açıkçası. Dean'in şapşal bakışları çok komikti.

Bir yandan Naomi devreye girdi ve Metatron'u kaçırdı. Casstiel'de Dean'den yardım isteyerek Metatron'u kurtarma yoluna düştü. Metatron'a inanıyordu çünkü Cehennemi kapatacağı konusunda. Fakat işler öyle ters köşe döndü ki, Metatron aslında tüm melekleri cennetten atmak istiyordu nedeni ise kendisnin sürekli kısıtlı kalmasından dolayı. Metatron'a güvenmemekte haklıymışım ama bu kadarını da beklemiyordum. Tabi Naomi Lobotomi ile tüm bunları anlayıp Casstiel'e anlattı ama o inanmadı. Naomi'nin Dean'e bu testlere devam ederseniz Sammy ölecek demesiyle işler tamamen koptu zaten. Çünkü Dean'i en zayıf noktasından vurdu. Tanrı'nın en son isteği son fedakarlıkmış meğer.

Dean bu sebeple direk Sammy'e koştu. Orada yaptığı konuşma çok etkileyiciydi. Sammy olayları kendi bakış açısıyla gördüğü için abisinin onu hep bir hayalkırıklığı ve güvenilmeyecek biri gibi gördüğünü düşünüyordu. Halbuki Dean bunun böyle olmadığını o kadar güzel anlattı ki...

Sonunda Metatron'da istediğini gerçekleştirdi ve Meleklerin her biri Lucifer gibi cennetten atıldı.

Bölüm burada bitince de 4 ayı beklemek çok zor olacak.

Bir şarkıyla yorumumu bitireyim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

5. sezondan sonraki klasik Supernatural finallerinden biriydi. Yine tüm sezon boşa kürek çekildi ve başa sardık. Ama final sahnesi tek kelimeyle muhteşemdi.

İki kardeşe yine ''Cennet ve Cehennem'' metaforuyla yaklaştılar. Sam Cehennem'i kapatırken Dean de Cennet'i kapatmaya çalıştı. Bunu 5. sezondan beri yapmıyorlardı. O yüzden oldukça hoşuma gitti. Ve Sam'in son anda var geçmesini sağlayıp eskiden yaptıkları hataya düşmediler. Ama yine de Crowley'i yakalamışken iyileştirme işini Dean'in yapması gerektiğini düşünüyorum. Cünkü Crowley karakteri kendini tekrarlamaya başladı. Kendisini ne kadar çok sevsem de yeni bir Cehennem Kralı görmek daha güzel olur.(Abaddon)

Metatron tam beklediğim kişi tarzda birisi çıktı. Bunca yıl Cennet'ten kaçmış birisinin Cennet'e dönmek istemesi zaten çok saçmaydı. Artık bu sayede kendi istediği gibi bir Cennet yaratabilir. Tek sıkıntı Cass'e ne olduğu? Melek olarak hafızası gitti mi yoksa sadece sıradan bir insan mı oldu? Hafızası gitmiş bir Cass çöpten başka bir şey değil. Gerçi yetenekleri gittikten sonra da bir işe yaramaz ama hiç yoktan aval aval bakmaz. :D

Son sahneye gelecek olursak, meleklerin gökten düşüşüne bayıldım. Sanki uzaylı istilası gibi olmuş ama düşerken kanatlarının yanması da dikkatimden kaçmadı.

Gelecek sezon sanki leviathanlardaki olaylar olacak gibi görünse de melekler leviathanlardan daha zevkli düşmanlar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Supernatural benim favorimdir.. İçlerinde en sevdiğim karekter ise Crowley ya ''''This is the king''''..

Şeytanlar çok mu nazikler? bunları da mı duyacaktım

hahahah adam kötü rolünü çok iyi yapıyor, konuşması, havası efsane.. rahat tavırlarıyla adama bayılıyorum... supernaturaldaki dengeyi sağlıyor adam.. Nefret etmek için sevmek crowleyi tanımlıyor bence :) adam rölünün hakkını veriyor bu sezonda tam imana geliyordu durdu :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...

Tartışma konusu ama haberi burada paylaşsam sorun olmaz sanırım.

SuperNatural 9. Sezon Tarihi Belli Oldu

[bimgx=600]http://fc00.deviantart.net/fs70/i/2013/137/8/4/supernatural_season_9_promo_2_by_zithirax35-d65lyk6.jpg[/bimgx]

Supernatural dizisinin 8. sezon'un ardından güzel duyurular almak sevindirici. Dizinin 9. sezon tarihini duyuruldu ve ek olarak diziye yeni bir oyuncu dahil oldu.

tahmohpenikett1.jpg?w=625

Battlestar Galactica dizisi oyuncusu Tahmoh Penikett 9. Sezonda Supernatural da yer alacak.

Supernatural 9. Sezon 8 Ekim 2013 Salı günü başlıyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...
gundamaster

9. Sezon 1. bölüm bu gece yayınlanıyor kaçırmayın!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

S09B01

Uzaklardan gelen, özlemi büyük olan sevgiliyi beklemek ve ona kavuşmak gibiydi bu sezonu bekleyip ona kavuşmak.

Geçen sezonun bittiği kısımda melekler düşmeye başlamış, Sam'de Crowley'i insana dönüştürme planlarında başarısız olduklarından ölüm döşeğine düşmüş durumda. Dean ise yine kardeşini koruyup kollamak için elinden geleni yapma derdinde.

Bölüm boyunca sam'im ölüm eşiğinden kurtulması için kafasındaki düşünceleri izledik ve bu düşüncelerde Dean ve Bobby'de mevcut. Her ikisinin de Sam'in bir parçası olduğu düşünülünce ve kendilerine has karakter özellikleri nedeniyle Sam'in alacağı kararlarda etkili oldular. Dean savaşması ve pes etmeesini vurgularken, Bobby ise oluruna bırak der gibiydi.

Çaresizlik içinde kalan Dean ise önce Castiel'e seslendi yanıt alamayınca genel bir meleklere seslenme girişiminde bulundu. Bunun etkisiyle Castiel'i bulup onun kafasını koparmak isteyen melekler Dean'in bulunduğu yere hücum etti. Aralarından sadece Ezekiel Dean'e yardım etme sözü verdi.

Meleklere Castiel hariç pek güvenim olmasa da bu karakterin ilk bölümden amacını kestiremedim. Sam'i iyileştirmek için onu sahiplendi ve içerden iyileştirmek niyetinde. Garibim Sam'de herkese konak oldu. Önce Lucifer şimdi de Ezekiel.

Boş bir kova misali gelen giden adamı dolduruyor :) Sam gerçeği öğrendiğinde Dean'in bencilliğinde dolayı aralarında bir sürtüşme çıukacaktır. Dean'in yerinde olsam aynı şeyi yapardım kardeşimi kendi ne kadar istese de ölüme terk edemezdim. Dean'in bu duygusal kararları zaten hepimizi mahvediyor...

Ve Death seni bu dizide görmeye bayılıyorum birader.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

S09B05

Bu bölüm belkide tüm sezonlar içerisindeki en eğlenceli bölümdü. Dean'in hayvanların konuşmalarını duymak için yaptığı büyü sonrası her sesi işitmesi harikaydı. Yanındaki Albay isimli köpek aynı Dean'in kafasında. Köpek değil sanki adamın kırk yıllık ahbabı : ) Velhasılı eğlenceli bir bölümdü.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

S09B05

Asıl köpekler ne için gönderilmiş onu söyleyemeden etkisi geçtiya. Bence insanları gözlemlemeleri falan için gönderildi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 yıl sonra...

The Road So far

Then:

12. sezonu da 10. bölüme kadar izledim. Artık alışkanlık yaptığından izliyorum. Dean ve Sam'in avlanması, birbirleriyle muhabbetleri hep keyifli oluyor. Dizi için büyük meseleler diyebileceğimiz şeyleri işlemeye çalıştıklarında hoşuma gitmiyor pek. Neyse.

Annelerinin dönmesini olumlu karşılaşmıştım ama buhrana sokup biraz uzaklaştıracakları başından belliydi. Neyse. İzlediğim yere kadar bu sezon aklımda kalan yer şurasıydı:

Dean: "I Killed Hitler!" :011:

Spoiler

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

11. Bölüm güzeldi. Dean'i bu tarz şaklabanlıkların içine sokunca epey keyifli oluyor bölümler. Ondan önceki Angel'lar ile ilgili olan bölüm ciddi bölüm olsa da sıkmıştı izlerken. Ben hala ilgi ile izliyorum diziyi, sevdiğim bir şey sonuçta neden izlemeyeyim?

12. sezonun, 12. sayfaya denk gelmesi de tesadüf olamaz sanırım :012: 

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Meleklerin düştüğü sezona kadar(9'du sanırım) izledim sonra bir bıraktım bırakış o bırakış :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?