Jump to content
  • Kayıt Ol

Slam Dunk

Susano'o

Önerilen İletiler

Hikaye gerçekten içimi burktu ( gerçek olduğunu tahmin ediyorum ). Sakuraginin bu hikayesini duyunca mangakalara olan takdirim daha da arttı :) Bu hikayeyi ölümsüzleştirmeleri çok güzel.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 42
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Susano'o

6

• zhenya

4

• Tenbatsu

4

• brisingr

4

yanlış anlama tenbatsu .. niye yazdın felan demedim..bende ilk okuduğumda saşırmış "vay be!" demiştim..başka bir yerde de bu tarz bir yorum okumuştum...dediğim gibi yanlış anlamamışsındır umarım mesajımı...keşke doğru olsa...serinin kıymeti artar :spit:

Yok ben üstüme hiç birşey alınmadım. Hikayeyi ben buraya alıp getirdiğimden ve konudaki son yorumlarda acaba gerçek mi sorularına karşın yazdım o mesajı. Yoksa kimsenin mesajını yanlış anlamıyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

spor animeleri içinde kesinlikle ilk 3 e girer diye düşünüyorum..tabi devamında mangası da okunursa...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

arkadaşlar bu tarz konuşmaları özel mesajla halledin.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Neredeyse her bölümde gülmekten karnıma ağrıların girdiği,sürekleyici harika maçlara sahne olan Hanamichi gibi sıradışı bi fenomene sahip unutulmaz bi seridir Slam Dunk....özellikle mangası gerçek bi efsanedir!!!!

Yukarda asılı haber sonrasında nedense içimi bi hüzün kapladı...seriye başka bi gözle bakmama neden oldu bir anda..güzel de bi tanıtım olmuş ayrıca..emeği geçenlere teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Süper bir animedir, 101 bölümü 2 haftada izlemiştim, arka arkaya 15 bölüm izlediğim oluyordu, aynı anda basketboldaki tüm kuralları öğreniyorsunuz. Sakuragi'nin gelişimi ve basketbolda ilerlemesi gayet anlamlı, aslında bir 100 bölüm daha olsa giderdi, sonu olmamasına rağmen izlediğime asla pişman olmadım. Herkese tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

50 bölüm ve 4 ovayı izleyebildim.Geri kalan bölümleri Bedifeci'den alınca devam etcem.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm sayısı çok olan animelere başlamak çok zor geliyor..Bleach ve Narutoya başlayamadım bu yüzden.. izlemek istediğim halde.

Bu onlara nazaran daha az bölüme sahip verilen tavsiyelere uyarak az sonra izlemeye başlicam.) Umarım bitirdikten sonra bir tavsiyede benden gelir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hanamichi hakkında bence en çarpıcı olaylardan birisi de, başlangıçta sırf Haruko için basketbol takımına girmiş olmasına rağmen, sonlara doğru oyunun kendisini de çok sevmesi ve basketbolsuz bir hayat düşünememesidir. :)

@CHOBITS

Bende tüm bölümleri var, ANF'nin Türkçe altyazılı DVD-Rip mkv sürümü. Ben de yardımcı olabilirim, bilgin olsun.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ilk izlediğim anime. bir keresinde sırf maç bitsin diye gece 4e kadar oturmuştum bana göre harika ayrıca olayın basketbol ile alakalı olması benim için daha bir güzel kılıyor ama herşeyiyle 10 numara bir anime. mangadaki 2. maçı ve Kainan maçını hiç unutamıyorum

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İzlediğim en iyi animelerden biri diyebilirim 25. bölümde olmama rağmen, beni bu kadar güldüren bir anime daha çıkmadı, Full Metal Panic Fumoffu'yuda geçti benim için, Sakuragi'nin goril ve rukawa ile atışmaları falan filan bayağı komedi, aksiyon da eksik olmuyor ben bunu nasıl izlememişim önceden ya ^_^ D. gray man izliyordum 24 deydim iğrenç gidiyordu şuna bir bakıyım dedim bakış o bakış ^_^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 6 ay sonra...
Biraz araştırmak lazım :)...Tekehiko İnoue'nin mangaları genelde gerçek yada gerçeğe çok yakın hikayelere dayalı o nedenle ben biranda inanıverdim :D

Bu arada ensevdiğim sahneyi söylemeden edemiyecem 60.bölümdü sanırım Hanamichinin saçlarını kestirdiği bölüm Miyagi ve Mitsui nin bun gördüklerinde suratlarındaki ifade.

bscap0000fhv.jpgbscap0001knu.jpg

bscap0002mmf.jpg

sen de kimsin ?...

bscap0003m.jpg

bu nasıl saç bir saç traaşı,Hanamichi ?...(ikiside kahkahalar atarken konuşmaya çalışıyolardı)

bscap0004toq.jpg

bscap0005bab.jpg

bscap0006kdk.jpg

bscap0007w.jpg

Edit : Direk eski siteden kopyaladım :D

Kesinlikle benimde en sevdiğim sahnelerden biriydi.

Birde Miyaginin kızarıp Aya-chan demesiyle Sakuraginin hın hınları.

Sakuragi animedeki öldürücü unsur, Mitsui ise bu animedeki favorim

Bende izlediğime pişman olmadım izlemeyenlere tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Susano'o ben sanırım son 15 bölümü izleyemedim hala yada izlediysem de unuttum.Buluşmada son bölümlerin olduğu 1 dvd ayarlaman mümkünmüdür acaba :gul gul:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 ay sonra...

ohh be nihayet izledim...:2813:... ve de mangasınıda okumaya başlayabildim. evet sera'nın Zhenya'nın Necormancer'ın ve Squw'ın mutlaka izlemelisin yorumlarından sonra evet mutlaka izlenmeliymiş çok öncesinde... yorumlarınız sayesinde güzel bir anime izlemiş oldum. teşekkür ederim. Çizimler kesinlikle enfesti estetiğine bayıldım. yalnız animenin nerdeyse son anına kadar hamichi'yi boğmak istedim ne yalan diyeyim :gul gul: animeler de genelde kızlar bi gıcık bulurdum. Amam bu animede hanamichi'iyi boğasım gelmedi değil :gul gul:sanırım bu birazda kendi kafamda olmasını istediğim karakterle alakalı... vagabondu daha önce okumaya başlamış olmamın dezavantajı da olabilir. Devamı olsa süper olmazdı da değil keza çok sevdiğim samimi bulduğum karakterlerde yok değildi...qnoluyo

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aynen katılıyorum hanamichi ile ilgili düşüncelerine tam azına patlatmalık geliyor bazı sahnelerde:gul gul:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 yıl sonra...

''Haydi,bir sayı (basket) bulalım!'' Diyerek parmağını yukarı kaldıran Ryo-chi tüm sevimliliğiyle sizi seriye bağlama hevesinde olabilir ya da azılı rakiplerinden biri olan Sendoh!Hangisinin olduğunun bir önemi yok aslında,ikisi de içinde o ateşi sürdürmeye devam etmiştir.Vücutlarının her yerinde izlerini görebileceğiniz basketbol ateşidir bahsettiğim...

Sonunda izleyip de tamamlayabildiğim 'spor yapımları' haneme Slam Dunk sayesinde bir çentik daha atabildim.İyi ki de atmışım ve neden bu kadar geç kalmışım?! :S Birkaç gündür kendimi basketbol dünyasında leyla olmuş şekilde dolaşan biri gibi görüyorum. Oyuncuların getirisi hayatları izlerken sadece maç odaklı şeyleri izlemenin getirisi olan bir dürtü ile yola çıkmaya hazırlandım kesin. :D

Konusunu başlangıç olarak beklenen tarzda izlediğimi söyleme isteğim ilk önceliğim aslında.Sonrasında gelen çete olayları ise beklemediğim kısmıydı.Bu beklenmedik kısım ise olayın tatlı tarafıydı bence.Spor serilerinde en sevdiğim şeylerden birisi 'maç odaklı olmayan' yapımlardır.Slam Dunk ise beni bu konuda biraz üzdü,izlediğim bir spor serisinde sadece maç izlemek istememem garip bir şey mi bilemiyorum ama sırf maç izleyeceksem de açar spor kanalını bir masket maçı açar izlerim diye düşündüm hep. Gerçi orda karşıma ne bir Groil Smacı çıkacaktır ne de burnuyla basket atan bir sporcu. :biyik gulme: Hatta köşesinde derinden maçı izleyen öğretmenlerine 'Sensei' değil de 'Babalık' diyen biri de çıkmayacaktır,eminim.Serinin finali büyük bir eksiklik,artık bunu seriyi izlemeyenler bile ezberlemiştir.Bu eksikliği görmezden gelebildim aslında,neden diye sorulacak olursa -ki sorulacağını düşünüyorum :P - finali durakladığı yerde isabet bir mola havasındaydı diyebilirim.Eğer devam sezonu gelen bir yapım olsaymış Slam Dunk,o final çok ama çok başarılı bir sezon finali olurmuş.Benim için bu yönü büyük eksisi değildi açıkçası,benim için uzun bölümlerce süren maçları ile seyirciye lanse edilmeyen karakter arka planlarının olmayışı en büyük eksiklileriydi.Bu iki özelliğini alaşı edebilecek şeyler izleseydim seri gözümde 10'luk bir yapım olacaktı.Şu an bir puan kırmayı düşünüyorum,bu da başladığım andan itibaren sabırsızlıkla bekleyip de sonuna kadar asla göremediğim arka plan hayatlarını izleyememiş olmamın nedeni.Kimse gidip de bu yapımcılara,''20-25 bölüm bir maça ayıracağına birazını da karakter hayatlarına ayırsaydın ya!'' dememiş mi?! :( ''Ey yapımcı duy sesimizi!'' diyeceğim de sesimizi duysa izlerler ve Slam Dunk severler olarak önceliğimizde dile getireceğimiz bambaşka bir şey vardır eminim;''Keşke devamı gelse...'' mesela.5rdf

Keşke devamı gelse,keşke biraz daha ''Goril Smacı'' izleyebilsek,keşke daha fazla Rukawa -Hanamichi antremanı (birbirlerine attıkları basket topları sahnesini hala aklımdan çıkaramam :biyik gulme:) izleyebilsek,keşke kulaklarıma biraz daha ''Aya-chan'' sesi çalınsa,keşke Aya-chan'ın yelpaze havasına soktuğu elindeki şeyin vuruş seslerini az biraz daha yankılatsak,keşke biraz daha Sendou'ya doyabilsem :kanlp: Sendo,seride en sevdiğim rakip tarzına sahip olanlardı.Rakip teması içeren -türü ne olursa olsun- ne kadar yapım varsa içersinde yer alan 'rakip' olaylarını her zaman çekici bulmuşumdur çünkü o konuyu dinamikleştirebilecek en önemli etkenlerden birisi de rakiplerin kapışmasıdır.Bu noktada da Sendo gibi bir rakip karşısında kimse sessiz sedasız kalamaz diye düşünüyorum.Sendo konusunda asıl sevdiğim nokta ise onun asilliğiydi hiç kuşkusuz. Çirkefleşmek yerine karşısındaki insanın gücünü de ya da sürpriz içeren çıkışlarını da dikkate alan bir sporcu olması.Öyle ki Hanamichi'yi adam yerine koyan ilk kişilerden biriydi,hatta onun sürprizlerini dört gözle bekleyen birisiydi diye düşünüyorum ve gelişimi kabullenen nadir kişilerdendi.Tüm bu yönlerinin yanında çekiciliğinin getirisi ile tek parmağını havaya kaldırıp da 'oyun kurucu' rolüne bürünüşü yok mu?!Bunu ilerleyen zamanda ne noktada yaptığını izleyebilmek için her şeyimi verebilirim sanırım :023:

Peki ya ''Hanamichi - Yohei - Nozomi - Chuichirou - Yuji'' dostuğuna ne demeli?İnsan özenmiyor değil,ne kadar haşarı olurlarsa olsunlar ya da ne kadar serseri ruhu taşırlarsa taşısınlar,onların destek için verdikleri mücadeleye hayran kalmamak ne mümkün?Son antremanlarda Hanamichi için yaptıklarını aklım almıyor,Nozomi biraz işin eğlence tarafında olsa da bıkıp usanmadan Hanamichi ile yol almaları gerçek bir dostun yapabileceği şeydi diye düşünüyorum.Her şey iyi hoş güzel de Yohei,senin bu grupta ne işin var kuzum?Gençliğine yazık :D

Seriyi dün gece sonlandırdım,her biten güzel şeyin ardından gelen o boşlukla aynı tadı bulabileceğim bir şeylere yönelmeyi düşünüyorum.Umarım bir kez daha o güzel heyecanları yaşayabilirim.Unutmadan finalini -devamı gelmeyen bir seri olsa da- çok ama çok beğendim.O finale kadar puanımı daha düşük planlıyordum ama son antreman maçı vardı ya,işte o süperdi!Hele de her şeyin başlanıcıyla finali tamamlamak yani;

Slam Dunk'ı,Slam Dunk'la bitirmek....

Daha önceki cümlelerimde yazdım mı bilmiyorum ama son eki de yazıp toz olma vaktidir artık;arka plan çalışanları süpersiniz! :qalkis:

Neredeyse es geçmek itemediğim bir şeye değinmeyi unutuyordum :S Spor serisinde ağladığınız oldu mu hiç?Bahsettiğim arka planda işlenen hayat hikayelerinde değil, bahsettiğim maç esnasında bütünleştiğiniz takımla birlikte ağlamak.Benim daha önce olmamıştı hiç,daha doğrusu bahsettiğim türdeki anlatımlarda gözüm sulanmadı değil ama ilk kez bir oyuncuyla birlikte ağladığım,hüngür hüngür ağlamadım elbet ama gözümden ya geldiğini itiraf edesim vardı:Oh be,içimi döktüm de rahatladım. :D Biraz daha dökmek istiyorum ama;

Kainan'la olan maç vardı,kıran kırana sürüyordu hani.Hanamichi yanlış pasla maçı bitirdi.Akagi yerine karşı takım oyuncusuna atmıştı ve ordaki döktüğü göz yaşlar bana o kadar gerçekçi gelmişti ki içim burkuldu resmen :S

Sonrasında ise Akagi'nin onu teselli edişine daha bi'hayran kaldım sanki...

Ek:

Anime'nin kaldığı yer mangada kaçıncı chapter'a denk,bilen arkadaşlar var mı acaba?

Varsa eğer şu gariban seyirciye bir yardım eli uzatsanız :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ek:

Anime'nin kaldığı yer mangada kaçıncı chapter'a denk,bilen arkadaşlar var mı acaba?

Varsa eğer şu gariban seyirciye bir yardım eli uzatsanız :P

197. chapter olması lazım.:)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@IceTeaSama

Teşekkürler,bir ara başlayayım da bizimkiler ne yaptı etti öğreneyim.Yoksa beklemekle ömrümüz geçecek,meraktan çatlarım :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?