Jump to content
  • Kayıt Ol

Macross Frontier

Squaw

Önerilen İletiler

KÜNYE:

Anime'nin Adı: Macross Frontier

Diğer Adları:Macross F

Kategori: Tv Serisi

Bölüm Sayısı: 25

Yönetmen: Shoji Kawamori,Yasuhito Kikuchi

Senaryo: Hiroyuki Yoshino,Mikan Ehime,Yûichi Takahashi

Animasyon: Futoshi Fujikawa

Müzik: Yoko Kanno

Dizayn: Junya Ishigaki,Takeshi Takakura,Mikan Ehime,Yûichi Takahashi

Orjinal Eser: Shoji Kawamori

KONU:

Olaylar 2059 yılında gerçekleşmektedir.Bu zaman sürecinde insanların savaştığı yaratıklar vardı ve bunlara Zentradi adı veriliyordu.Savaşın getirisi olarak da insanlar ırklarının yok olma tehlikesiyle yüzeleşecekti.Ana konu bu varlıklara karşı duranlardan biri olan Macross Frontier filosu içerisinde geçmektedir.Bu Filo,galaksiler arasında devamlı hareket halinde olan bir gemidir.

Olayların başlangıç aşamasında olduğu bir dönemde ''Galaksilerin Perisi'' diye anılan Sheryl Nome son konserini vermek için Macross Frontier'e gelmiştir,Sheryl'i çok seven fanları arasında birisi öne çıkmaktadır.Ranka her şeyini feda edebilecek fedakarlığı göstererek bu konsere gitmeyi herkesten çok istemektedir.Konser de görev alacak tim de bir taraftan hazırlığını sürdürmektedir lakin onların soyunma odası konser alanına yakın olan ağaçlık içinde bir yerdir.Konser başlar,gösteri timi yerini alır ve olması beklendiği gibi Sheryl fanları da yerini almıştır,Ranka da dahil...

Konser sırasında gelen saldırı asonucu Macross Frontier yeni bir kaosa sürüklenecek ve kişilerin geçmiş yaşamlarında saklı kalan gizemler zaman içerisinde ortaya çıkacaktır. Kendini göstermeye başlayan bu gizemler sonucu herkes Macross Hayatı'nda kendine yer edinme çabasıyla bir şeyleri başarmak ve bir şeyleri de feda etmek zorunda kalacaktır.

KİŞİSEL YORUM:

Macross F serisini bitireli birkaç hafta oluyor ama hüzünlü serileri yaşadığım ve de izlediğim o dönemde sonu itibariyle bana güzel anlar yaşatan ve de ardında hoş tatlar bırakan bir seri oldu diyebilirim.Ben ki mecha türüne ön yargılı yaklaşan bir anime izleyicisiyken izleyip de hayranlık beslemiş olduğum bu seriyi büyük bir keyif alarak izledim hatta favorilerim arasına eklediğim bir yapım oldu.Çok güzel duygular yaşatan müzikler eşliğinde mechaların savaşını izlemek gerçekten büyüleyiciydi.

Müzikleri konusunda kesinlikle tartışmaya girmeyeceğim bir yapım Macross F,özellikle de hangi sahnede hangi müziklerin kullanılacağı konusunda çok iyi seçim yapılmış.Diamond Crevasse ile Aimo şarkılarını dinledikten sonra serinin sahip olduğu 'Müzik' etiketini ne kadar güzel taşıdığının farkına varıyor insan.Çizimlerinin güzelliğini bile arkada bırakan o melodileri seri bittiğinde bile dilinizden hatta elinizden düşürmeyeceğinize inanıyorum. Savaş sahnelerinin görselliği,çizimlerin güzelliği,karakterlerin yaşadıkları her şeyi izleyiciye aktarmasındaki başarısı,askeriye severler için en güzel örneklerden birisi oluşu,saydığım ya da sayamadığım ne kadar özelliği varsa her öğeyi sunuşuyla sizi etkileyebielecek düzeye çıkışı seriyi en kaliteli kılan şeydi benim gözümde....

Tüm özellikleriyle ya da seyrirciye verdikleriyle,içinde sahip olduğu her şeyiyle seyirciyi hapsetmeyi başarabilen nadir yapımlardan,bir hapis hayatı insanı ancak bu kadar keyiflendirebilir.

KARAKTERLER:

Alto Saotome

20z6935.jpg

Aktör bir aileden gelme olan Alto okulunda oldukça başarılı olan,ikincilik derecesine sahip bir öğrencidir.Asabi bir yapıda gibi gözükse de aslında insancıl bir kişiliği vardır.

Nome Sheryl

2pzbodu.jpg

Tüm galaksiler arasındaki en ünlü pop sanatçısıdır.

Başlarda Sheryl bencil bir yapıya sahipmiş gibi görünse de yaşadıkları şeyler sonucu zaman içersinde olgun bir kişiliğe sahip olacaktır.Kendisni ve başkalarını önemseyen bir yapısı vardır.

Ranka Lee

2gxh18j.jpg

Çoçuksu,neşeli ve hep karşısındakini düşünen bir yapıdadır.Çocuksuluğunun getirisi olarak da enerjik bir yapıya sahiptir.

Ozma Lee

543mh.png

Filonun komutanlarından birisidir.Sert bir yapıya sahip olan Ozman,aslında içten içe yanındaki insanları önemseyen ve bu sertliğini bir maske gibi kullanmayı başarmış birisidir.

Luca Angelloni

33jk8d1.png

Alto ve Micheal ile aynı okula gitmektedir.

Herkese karşı sevecen davranan,karşısındakini kırmaktan çekinen bir yapıya sahiptir. Amatör gösterilerde beraber çalıştıkları zaman Alto ve Micheal ile hep uyum içerisinde çalışır.Aynı zamanda Ozma Lee'nin filosunda bulunan pilotlardan birisi de Luca'dır.

Micheal Blanc

29xsqa9.jpg

Alto'yla uğraşmak Alto'yu kızdırmak en büyük hobisidir.

Kendisiyle oldukça barışık olan Micheal aynı zamanda çok da çapkın birisidir.Luca ve Alto ile oluşan gösteri ekibinde lider konumundadır.Micheal de Ozma Lee'nin filosunda bulunan pilotlardan birisidir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 13
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• aoshi

2

• martikanadi

2

• Squaw

1

• Borastus

1

İlk iki bölümü gerçekten başarılı seriyi kendine bağlamak için yetiyor. 3-10 arası sıkılarak izlenebiliyor en azından benim pek hoşuma gitmemişti. 11 den son bölüme kadar oldukça başarılı olmuş savaşlar gerçekten göz dolduruyor bilgisayar destekli modellemenin işe yaradığı nadir animelerden bir tanesi.

Son bölüm ise:

benim için baya hayal kırıklığı oldu. Tamam savaş sahneleri her zamanki gibi kaliteli ve baya yoğun ama hikaye kısmı bozdu beni. Altonun son anda kurtulması, Rankanın aslında yardım etmek istemesi yaratıkların da yardım etmesi bütün klişeler vardı sanki.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ben hala bu serinin 11inci bölümündeyim. inşallah bir ara uzunca vaktim olduğunda bir oturuşta izleyeceğim geri kalanını. tanıtım ve yorumlar için teşekkürler squaw :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Tanıtım için teşekkürler squaw. Bu seriyi nezamandır izlemek istiyorum ama aklıma takılan birşey var: Macross Frontier'ın diğer macross serileriyle bir bağlantısı var mı, bunu izleyebilmek için önceki serileri izlemem mi gerekiyor?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

arkadaşlar elinde uygun sürümün rapid linki olan warsa bana ö.m. atabilirmi?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@aoshi

İlk Macross'u izleme şansın varsa (36 bölüm olması lazım normalde ama Amerika yapımı olanında fazladan bölümler var ve baya atmasyon olaraktan :))izlemende yarar olucaktır ve macross'dan sonra mümkünse Do You Remember Love ? ve Robotech II Sentinels Fİlmleri(Amerika yapımı oyüzden esgeçeçsen daha iyi filmin finaliyle bağlantılı shadow chronicles falan derken olay iyice farklı bi hal alıyor :) )Sonra sırayla Macross Plus ovaları, Macross Zero ve Macross Frontier en uygun sıralama olucaktır...Diğer serileri izlemesen daha iyi orjinal macross la alakası olmayan seriler var :) Özellikle Macross 7 olanların ne amaçla yapılmış olduklarını anlamış değilim uzak durmakta yarar var :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Teşekkürler zhenya, baya bi seri indiricem anlaşılan:)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 ay sonra...

Animeden daha çok müzikler ilgi çekiyor. Aimo ve What 'bout My star en harika parçalar. Özellikle Aimo'yu dinlerken içinizde bir şeyler kıpırdıyor.

İzlerken ne kadar keyif alsamda sonunu beğenmediğim bir anime.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mükemmel bir anime bitirdiğim gibi favorim olmuştu.. Şarkılarından Diamond Crevasse'ı hala dinlerim favorimdir.. Bu tarz animeleri seviyorum.. Macross özellikle aksiyon olan sahnelerde şarkılarıyla insanı ayrı bir gaza getiriyor.. Finalinde özellikle beni yerime oturtmamıştı resmen..:015: Çizimleride oldukça güzel özelliklede savaş sahneleri..(ama şimdi yine izleyesim geldi..:birsey gelmez:)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ninjin loves you yeah benim favori şarkım :)... Hala mesaj sesi olarak kullanırım telefonumda..

Seriyide çok fazla sevdim Zaten Code geass ve Macross u arka arkaya izlemiştim iyi de etmişim ikisinide çok beğendim....:ask:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ninjin loves you yeah benim favori şarkım :)... Hala mesaj sesi olarak kullanırım telefonumda..

Seriyide çok fazla sevdim Zaten Code geass ve Macross u arka arkaya izlemiştim iyi de etmişim ikisinide çok beğendim....:ask:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Uzay ve bir Freelancer (bu oyunu bilen kaldı mı şu dünyada?) hayranı olarak ilk görüşte aşık oldum Macrossa. Her ne kadar CG mechaları sevmesem de o devasa savaş gemileri beni benden aldı, Houstona götürdü adeta.

Şarkılardan ise Aimo'yu ve soundtracklerden Shadow of Michael'ı öneririm, gerçekten çok güzeller. Seriyi izlemeseniz bile sadece bu şarkıları dinleyin yeter. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İzlemek istediğim bir seri :begenmis: Tanıtım için teşekkürler Itır ;)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

tek kelimeyle kusursuzdu bence , sonunu bi kaç kişi beyenmediğini sölemiş ama bence gayet iyi bi sondu , farklı bi şekilde bitmesini düşünemiyorum ztn ,

hane herhangi birini seçmiş olsa idi sonunda dierine gerçekten çok üzülürdüm her ne kadar benim gönlüm hep sherly'den yana olsada ranka'yada kıyamazdım yane :D

bu arada siz zhenya'ya bakmayın o kadar seri izlemesenizde yeterince anlaşılır ve keyif veren bi seridir, sadece hane illa öncesinde bişi izlicekseniz macross zero'yu izlemenizi tavsiye ederim , ztn 5 bölümlük bi ovadır ve oda başarılı bi yapımdır izlediğinize kesinlike değecektir yane , macross F'nin içinde geçen bi bölümün ne anlama geldiğini çok daha iyi bi biçimde kavramış olursunuz bu ovaları izleyerek , bu arada squaw her zmnki gibi çok güzel ve geniş bi biçimde tanıtımı yapmışsın eline sağlık ...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?