Jump to content
  • Kayıt Ol

Yeni Türkçe Mangalar

Tenbatsu

Önerilen İletiler

hackGUplus1_500.jpg

Arunas Yayıncılık'tan sitemize(AGT) iletildiği üzere 11 yeni manga serisi Türkçe olarak raflarda yerini almaya hazırlanıyor. Mangalar 01.12.2009 tarihinden itibaren yayımlanmaya başlayacak.

Aralarında bazı Amerikan yapımı mangaların da bulunduğu yayımlanacak olan eserlerler şu şekilde:

.hack//G.U.+ kaldırıldı. Yerine Princess Ai yayımlanacak.

Bizenghast

CSI: Interns

Dramacon

Fool's Gold

I Luv Halloween

My Dead Girlfriend

Peach Fuzz

Poison Candy

Return to Labyrinth

Vampire Kisses - Blood Relatives

Kaynak: (Shana/AGT)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 42
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Tenbatsu

15

• Shana

5

• Underfined

3

• LuluNatu

3

Haber için teşekkürler, Tenbatsu.

Fakat şu Amerikan yapımı manga olayını anlamadım..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hack O____o

Vampire Kisses - Blood Relatives merak ettiğim bir mangaydı. Keşke Türkçeye çevrilmeseymiş, her tıvaylayt seven kızın elinde bulunur şimdi. :/

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hmm adamlar türkçe mangaları artık piyasaya sürmeye başladılar, alıp destek olmak lazım :birnumara: gerçi ben pek manga okumayı sevmem, ama böyle elinde kitap halinde buluunca okurum sanırım :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Wuhuu :D Gidip Hack i alalım umarım indirimli bi yere dşer bizde alırız XD

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hack O____o

Vampire Kisses - Blood Relatives merak ettiğim bir mangaydı. Keşke Türkçeye çevrilmeseymiş, her tıvaylayt seven kızın elinde bulunur şimdi. :/

ya iğrenç bir amerimanga o! ben indirmiştim netten. hem de ne zorluklarla buldum. bir de bi amerimanga daha indirmiştim. tokyopop un aldığı tek amerimangaymış da çok güzelmiş de. bunu övenler tabii hep amerikanlar! :fright: neyse ikisi de rezalet! ne bir shoujo büyüsü var ne bir şey, bir de shoujo katagorisinde. amerimangalara karşı gıcık oluyorum. ikisini de zar zor arayıp bulduktan sonra yaşanan o fiyasko.... vampire kisses ın kapağı mükemmel ama keşke içi de aynı güzellikte olsaydı (kapağı görünce arkadaşla içine düşmüştük...)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bende .hack i alabilirim bizenghast ında kapağı hoşuma gitti.

Daha adam akıllı hiç manga satılmamış bir ülkeye niye böyle adı sanı duyulmamış acayip acayip mangalar getirirler anlamış değilim popülerite oluşturulabilecek mangaları getirseler eminim hem daha çok satılır hemde daha sonra yayınlayacakları mangalar için belli bir okuyucu kitlesi oluştururlar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

evet, ben de hack i düşünüyorum :D Keşke Fairy Tail yayımlansaydı, ama neyse bu da bir şey :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Haber için teşekkürler' date=' Tenbatsu.

Fakat şu Amerikan yapımı manga olayını anlamadım..[/quote']

Ortak bir çalışma olabilir. Yada ne bileyim amerikan çıkışlı bir çizgi roman düşün onun mangaya dönüştürülmüş hali falan.

Neyse ya onlar o kadar önemli değil almayız onları olur biter. Alayını almayı düşünüyorum. Okumucak olsam bile rafta dursun. Sırf ego tatmini ve anime manga kültürünün gelişimi için.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Amerikan yapımı olan Vampire Kisses yanlış hatırlamıyorsam ödül de almıştı ...Kitap uyarlaması olarak yapılmış ve sanırım kitabı okuyupta mangasını dahaçok sevenler var .Kitabın yazarıda aynı kişi tabiki :).Çizim olarak güzel ama çokda abartılı bi manga değil. Okurken extra hiçbir özelliğe rastlamadım gayet sıradan bi mangaydı banagöre.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Arkadaşlar farkındaysanız mangaların hepsi (.hack dahil) yurtdışında Tokyopop lisanslı. Belli ki yayınevi bu şirketle bağlantıya geçerek bizdeki farklı hedef kitlelere hitap edecek çeşitli yapımların haklarını almış. Korkudan psikolojik yapımlara, shoujodan maceraya kadar her manga farklı bir kitleye hitap ediyor.

Maddi olarak düşünecek olursak, Amerikan yapımı mangaları lisanslamak daha hesaplı olabilir sonuçta. Aranus yeni kurulan bir yayınevi, bildiğim kadarıyla bağlı olduğu bir başka yayıncılık var. Eğer manga lisanslamaya devam etme amacındalarsa sanıyorum ki önce satış rakamlarına bakacaklardır. Yani tatmin edici miktarlarda satışa ulaşılırsa mutlaka devamı ve fazlası gelecektir diye düşünüyorum. Özetle bunu piyasayı kontrol etme amaçlı bir girişim olarak görüyorum ben.

Yeni girilen bir piyasaya en pahalı ürünleri (bu durumda orijinal Japon yapımı mangaları) lisanslayıp sürmek, yeni kurulan bir yer için sanırım biraz fazla riskli olur. Yapılamaz değil, yapılabilir elbet ama riskli olur ve herkes buna atılamaz.

Eğer bu girişim tutarsa, ileride kendilerinin bir sitesi ve ulaşım adresleri olduğu zaman eminim ki biz dahil bir çok manga sever kendileriyle bağlantıya geçerek neden Japon mangalarını daha çok tercih edeceğimizi açıklayabiliriz ve belki onlara da hedef kitleleri olarak bakarsınız yardımcı olabiliriz. Bunlar sadece düşünceler tabii ama .hack'in geleceklerin arasında olması bile bir nevi umut verici.

Mangaların çoğu dikkat ederseniz yaklaşık 3-5 cilt. Yani bir kaç ay sürecektir yayımları. Bu süreden sonra neler olacağına bakalım.

Sevgiler^^

AGT

Not:Vampire Kisses manga olarak nedense aklımda bir yerde yayımlanmış diye kalmıştı ama bulamadım...

Not 2: OEL, Manwha, World Manga ya da AmeriManga gibi terimler de manga dünyasında yan dallar olarak geçerler. Bu yüzden onları manga değil diye saymamazlık yapmayalım lütfen (: Tamam, kimisi orijinal manga zevkini hiç veremese bile gene de aralarında denemeye değer çalışmalar yok değil emin olun.

Not 3: .hack'in dışında Return to Labyrinth, Alichino'nun mangakası Kouyu Shurei'nin illüstrasyonlarına sahip mesela.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Umarım bir site açarlar kendilerine en yakın zamanda.

Not 2: OEL, Manwha, World Manga ya da AmeriManga gibi terimler de manga dünyasında yan dallar olarak geçerler. Bu yüzden onları manga değil diye saymamazlık yapmayalım lütfen (: Tamam, kimisi orijinal manga zevkini hiç veremese bile gene de aralarında denemeye değer çalışmalar yok değil emin olun.

Tamam yapmıyoruz ayrım falan. Seviyoruz hepsini.

Manga okuyan biri değilim ama yetişebildiğim kadarını almayı düşünüyorum ama fiyatları ne olur? Cilt başı 10-15-20?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Haha kızmışım gibi olduysa kusura bakmayın öyle bir niyetim kesinlikle yoktu yazarken saece "hepsi manga, hepsi kardeş" gibi düşünün, dışlamayın demek istemiştim ^^ Dediğim gibi ben de Japon mangasını, hele de sevdiğim bir seriyi, almayı sizin kadar çok isterim. Ama bir süre olacaklara bakalım, imkanımız varsa destek olalım.

Fiyatlar konusunda hiç bilgim yok ama örnek olacaksa daha önce almışsanız Tudem tarafından yayımlanan mangalar uzunluğuna göre 7 TL, 10 TL ve 15 TL idiler. Bunların da daha fazla olacağını sanmıyorum. ^^

Aralarından .hack, Bizenghast, Return to Labyrint'i takip etmeyi düşünüyorum. Beğenirsem I Luv Halloween ve o an shoujo bir havadaysam Fool's Gold'a da bir şans vereceğim. Diğerlerini vaktim olursa ve fiyatları uygunsa edinmeyi planlıyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bilmiyorum nerede ödül aldı Vampire Kisses, eğer Amerika'da ödül aldıysa sakın kanmayın. Birkaç ay önce 2009 anime manga ödülleri olmuştu Amerika'da, ödüllerin %80'i Bleach Naruto Death Note'undu. Siz düşünün.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Manga okuyan biri değilim ama yetişebildiğim kadarını almayı düşünüyorum ama fiyatları ne olur? Cilt başı 10-15-20?

Bende Hamlet in mangası var, 10 tl, bunlar da shana'nın dediği gibi o civardadır herhalde. Çok da fazla olacağını sanmam.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Baskı kalitesi ve sayfa sayısı da fiyatı etkiler...Normal bi çizgi roman(Teksas-Tommiks-Swing) 150-200 sayfa arasında olunca 10 lira max. fiyat oluyor..Eğer bunlardan 1 tanesi 250 sayfadan başlarsa ve(ki renkli değil) a kalite sayfa olursa fiyat 20 liradan başlar.Ama benden söylemesi siz şimdiden 15 lira ayırın herhangi birini alacaksanız

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hepsini almak pahalıya patlıyacak yinede ucuz olsada.

Kesinlikle, özellikle de sonuna kadar takip etmeyi düşünüyorsanız.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kesinlikle, özellikle de sonuna kadar takip etmeyi düşünüyorsanız.

Zamanla tamamlarsın ama. Baktım başka yayınlanan mangalara hala stoklarda var.

Figür almak istiyorum ama daha çok. Saber ve Fullmetal Alchemist figürleri :harika:.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sen tüm serileri takip etme bence :D Yoksa mazallah kriz seni teğet geçmez :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sen tüm serileri takip etme bence :D Yoksa mazallah kriz seni teğet geçmez :)

Para harcamaktan çekinmediğim tek şey zevklerim :D. Kötü bir huy evet ama ne yapayım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Arkadaşlar selam ^^

Konu hakkında bir güncelleme oldu ve elimize yeni bilgiler ulaştı. Bu akşam bazı yayınların çıkış tarihleri, nerede bulabileceğiniz ve fiyatları gibi detaylı bilgileri sizlerle Anime.gen.tr üzerinden paylaşacağız.

Mangaları henüz bulamadıysanız raflarda daha fazla bekletmeden haberiniz olsun istedim (:

Sevgiler~

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bigilendirme için teşekkürler çıkış tarihlerini merakla beklemedeyim :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?