Jump to content
  • Kayıt Ol

Berbat Anime Uyarlamaları Olan Güzel Mangalar

Cynthia

Önerilen İletiler

Uzun başlıktan da anlaşılacağı gibi, animesi batırılan ama mangası harika olan eserleri yazalım.

Tsubasa RESERVoir CHRoNiCLE

CLAMP'ın kuşkusuz en meşhur olduğu seri. Çizimlerde her çizgi birbirinden ayrı ve net anlaşılıyor. Karakterler mükemmel. Önceki CLAMP serileriyle hep bağdaştırılıyor. Kurgu ise kusursuz. Öylesine gördüğümüz bir flashback bile ileride çok önemli olabiliyor. Ancak animesi çocuklaştırılmış. Animasyonun, manga çiziminin aynısı olamayacağını biliyorum ama hiç özenilmez mi yahu. 52 bölümlük animenin 20-25 bölümünün filler olmasından bahsetmiyorum bile. Yavaş ilerliyor, bakışmalar var, temposu yok. Bu yüzden soğutuyor insanı.

Vampire Knight

Vampirler biraz klasik bir konu ama VK'nın mangası iyiydi. Gerek çizim, gerek karakterler olsun, okunabilecek düzeydeydi. Animesinin böcek gözlü çizimleri, batırılmış kurgusu, yavan temposu bütün beklentilerimi, Çankırı'daki bina yıkımı gibi ters yüz etti.

Special A

SA gene VK'ya nazaran daha iyiydi. İkisinin mangasını da aynı dönemde okumaya başladım ve ikisi de aynı sezonda yayımlanmaya başladı (Spring '08). Kei'nin çizimini hiç beğenmedim. Animasyon fena değildi. Filler var gibiydi. Manga kadar eğlenceli değildi. Beklediğim gibi değildi ama VK kadar da kötü değildi yani.

Zero no Tsukaima (light novel)

ZNT, aslında bir seinen romantizm. Light novelında savaşı daha iyi görüyoruz, daha iyi anlatılmış. Zaten Baka-tsuki grubunda Suzumiya Haruhi'den sonra en rağbet gören seri, ZNT. Ayrıca light novelda Saito-Louise diyalogları daha fazla, Louise'in tsundereliği daha fazla anlaşılıyor. Ancak animede çok fazla ecchi ve çocuksu şeyler vardı. Yine de fena değil yani anime.

Daha yok sanırım bende, animeleri izlemeyip de mangalarını okuduğum seriler var. Onlara sıra gelince artık. :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 36
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Akuma_Blade

3

• zhenya

2

• Underfined

2

• LuluNatu

2

Fairy Tail kesinlikle batırmışlar.

bencede ilk sevdigim mangaydi:agla: animesi rezil olmuş

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Fairy Tail inanılmaz berbattı. Güzel birşey çıkar diye umuyordum. Sonuç: fiyasko.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Durun bakalım daha seri yeni başladı.:haha: Benim bu seride itirazım çizimlere.İlerki zamanda konusuda oturursa düzelir diye düşünüyorum.Bakalım kaç bölüm sürecek.:spit:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yine ben de fairy tail diyeceğim. Ama hala umudum var :D

@bedifeci: çizimler yine neyse de, animasyonlar yahu. 5. bölümü izlediniz mi bilmiyorum, adam Natsu'nun suratına ayağını yapıştırıyor, ardından ayağını gerçi çekmesi gösterilmiyor. Sadece çekerkenki son anı gösteriyorlar. Ya insan bu kadar mı üşenir çizmeye. Böyle baştan savma yapacaksan hiç yapmasaydın. Ama müziklere diyeceğim yok onlar başarılı olmuş :D Bir de HAPPYYYY!!!

CLOVER ın animesi değil, müzik videosu var, o da berbatmış. İzleyip göreceğim. Duyduğum yorumlara göre de beğenmeyeceğim :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

GANTZ :@ animesi gerçekten çok kötü gidiyor ve çok anlamsız bitiyor. oysa ki mangada döktürüyorlar(mış) :D ben manga okumayı pek sevmediğim için mangasını yarısına kadar falan okumuştum. Sonra bıraktım, ama manga sevenler devam ederdi yani ;)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

TRC çok da kötü değildi aslında.Ama haliyle mangası ile kıyaslanmıycak duruma getirdiler filler ve mangada olmayıpta animeye eklenen sahneler sayesinde.Daha 3. yada 4. bölümde falan karşınıza çıkıyor bu sahneler ...Keşke mangaya tamamen sağdık kalsalarmış.OVA lar iyiydi.

Bu arada bu başlık altında çok anime yazarıdım heralde o nedenle en iyisi hiç bulaşmayayım :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

gantz a bende katılıyorum anime berbat manga güzel. sıkı bir bleach fanı olmama rağmen mangasını animesinden daha başarılı buluyorum. vampire knight ta mangada daha başarlı ydı fruits baskette

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bence fruits basketin anime uyarlaması fena değildi ama çok çok daha uzun olabilirdi birde çizimler daha iyi olabilirdi evet daha iyi olabilirmiş şimdi düşününce :D

bu başlığı görünce ilk aklıma trc geldi bence çok sıkıcı bir seriydi ama mangası çok güzelmiş okumadım, bilmiyorum.

ya bir de bu başlığın konusuna girer mi bilmiyorum ama hani mangadan başlayıp animenin yarısını sıkarak devam ettiren seriler var ya o açıdan soul eater hatırlamak istemediğim finaliyle hayatımın en büyük yok artık beaaa lerinden biri oldu, hayal kırıklığı oldu hemde feci hayal kırıklığı oldu. ama o final mangadan olmadığından ne derece bu başlığı kapsar bilmiyorum

vampire knightta kanamenin kafası 3+1 daire büyüklüğünde olduğundanmıdır bilmem ben animesini seviyorum :D

bir de kimi ni todokenin animesini sevsemde mangasının yanından geçemez bence özellikle kazehaya açısından

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Fairy Tail animesini beğenmeyen bütün arkadaşlara yüzde yüz katılıyorum.Biraz popülerleştirmek için büyü çemberi denen şeyi eklemişler.Natsu çemberi yapıp arkasından Igneel'in hologram gibi şeyini çıkarıp saldırırana kadar, adam yamultur bunu.Hem de, gerçek oyuncuların olmadığı bir yapım bu, neden Power Rangers gibi arkaplanı kırmızı, siyah falan yapıyorsun ki.

Çocuklaştırmak için de, Lucy'i adeta kapatmışlar, bütün karakterlerin tiplerini kaydırmışlar (nerede o aşık olduğum kadın, söyle bana erza! ), ayrıca da bütün kapışmalara gereksiz espriler yerleştirmişler.

Mangasını iki günde bitirdiğim bir serinin, animesini indirmek istememem insana kötü etki yapıyor

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Fairy Tail animesini beğenmeyen bütün arkadaşlara yüzde yüz katılıyorum.Biraz popülerleştirmek için büyü çemberi denen şeyi eklemişler.Natsu çemberi yapıp arkasından Igneel'in hologram gibi şeyini çıkarıp saldırırana kadar, adam yamultur bunu.Hem de, gerçek oyuncuların olmadığı bir yapım bu, neden Power Rangers gibi arkaplanı kırmızı, siyah falan yapıyorsun ki.

ay süper olmuş, katılıyorum :D Ve nerede o aşık olduğum adam, söyle bana Gray!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Vk

Bence karakterlerin dis gorunusunde deil, ama animenin hikayesinde var bir berbatlik.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Fairy Tail de gerçekten berbat yani kelime bulamıyorum...

Aslında ilerleyiş yönünden Bleach da fazla güzel değil çok fazla uzun tutuyorlar bi olayı...

D.Gray-Man:Mangası bi ara müthişti ama şu anda berbat denecek kadar kötü animesinide sonu itibariyle beğenmeyenler arasındayım...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Rosario vampire..öyle bir mangadan nasıl o şekilde bir anime çıkmış hayret doğrusu...:zor:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Rosario vampire..öyle bir mangadan nasıl o şekilde bir anime çıkmış hayret doğrusu...:zor:

Kesinlikle katılıyorum ....Anime resmen şakaydı...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Üzülerek Fairy Tail yorumlarına katılıyorum. Bir mangadan bu kadar keyif alırken, animesinde bu kadar sıkılmak hiç olmuyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yazılanları okudum ve hemen hemen hepsine katılıyorum. Sadece TRC'ye pek katılamıyacam. O kadar da kötü değildi. Gerçi bunu mangasını okumadan söylüyorum:sus:.

Bende bir tane yazayım bari:spit:. Paradise Kiss mangasını okuyup depresyona girdikten sonra animesine el atmamak ayıp olurdu. Sonuç olarak animesi felaket kötüydü. Hem yönetmen hemde anlatış tarzı berbattı. Yeniden bir çevrimi şiddetle gereken çok güzel bir manga Paradise Kiss.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Fairy Tail'i tek seve benim herhalde:D gayet iyi gidiyor bence:haha:

Soul Eater'in animesi harika olmasina karsin son bolumu cok kotu -_-

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 6 ay sonra...

kesinlikle katılıyorum hiç alakası yok Mangası favorilerimin arasındadır.Animede 2 sezondur Tsukunenin dövüştüğünü görmedim.Mangasını şiddetle öneririm

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hep b reaction u bekliyorum.Ama kötü olacağına da adım gibi eminim

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Five Star Stories

Aslında berbat filan değil fakat olay şu ki Anime'de gördüklerimiz okyanusta bir damla bile değil. Star Wars diye tüm bildiğinizin romanlar olması, "filmin" ise sadece Luke'un Hoth gezegeninden kaçışı ve Bespin'e varana kadarki kısmı gösterdiğini bir düşünün, ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız. Belki 50 bölümlük bir OVA olacakken potansiyel resmen harcanmış.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Vampire Knight ında mangası iyi olduğu halde animesinde uyuduğumu söyleyebilirim :)

Air Gear da ise konuyu bir anda bitirdiler ve ne olduğunu anlayamadık.Ancak mangasını ben şahsen çok beğeniyorum.

Naruto nun mangasıda bana gerçekten okurken zevk veriyor ancak animesini bıraktım yani o dereceye geldiğimi söylemek istiyorm...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Elfen Lied Herkesin ağzında dolaşan bir seri oysa ki mangasına kıyasla berbat. Mangada konu dallanıp budaklanıyor insanı sürüklüyor iken animedeki tek olayın nudity olması rahatsız edici hani. Bir de OST'ler kötüydü o açılıştan başka düzgün müzik yoktu. Öyle bir son yerine tüm konu işlenebilirmiş ki o zaman dramın tadı çıkarmış.

Air Gear Mangaya henüz başlamasam da berbat. Renk tonları olsun çizimler olsun özellikle de finali olsun. İkinci sezon yapsalardı eleştiri almazlardı bu kadar bence. Bir de animenin akılda kalıcı, cezbedici bir yönü yok.

Bleach Müzikler mükemmel, çizimler vasat ve o doldurma bölümler mahvetmiş.

Dogs -OVA'lar- Özellikle de mangayı yakından takip edince 'coşacaklar' deniyor fakat rezildi kesinlikle. Yüz çizimleri, renklendirmeler ve müzikler beklentimin baya altındaydı.

Ouran High School Host Club Bir son var mıydı?

Fairy Tail Para kazanma amaçlı yapılmış bir anime. Ne kadar devam edecekler bilmiyorum ama bir bölümden sonra bıraktım ben.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

fairy tail'in bir çoğu şeyi beğenilmeyebilir, bilhassa o büyü çemberi. ama adamlar bunu bence farketmişler. çünkü ilk bölümde herşey çok abartılıyken sonlara doğru en azından rahatsız etmeyecek boyutlara getirmişler. bence ileride düzelir. ha bir de en azından filler koyacakları zaman kafalarından birşey atmak yerine extra bölümleri kullanıyorlar. Ancak fairy tail'da beni en çok rahatsız eden şey, natsu ve mistgun'ın seslendirmeleri.

Bu arada mangası güzel animesi berbat şeylerin başında berserk gelir bence. çok alakasız başlayıp çok daha alakasız bir yerde bitiyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?