Jump to content
  • Kayıt Ol

Air

Susano'o

Önerilen İletiler

KÜNYE:

Anime'nin Adı: AIR

Diğer Adları: AIR TV

Tür: Drama, Harem, Romantizm, Doğaüstü

Bölüm Sayısı: 13

Firma/Stüdyo: Kyoto Animation, Key, Pony Canyon, TBS, ADV Films, FUNimation Entertainment, Visual Art`s

Yönetmen: Ishihara Tatsuya

Sanat Yönetmeni: Unoguchi Joiji

Müzik: Orito Shinji, Togoshi Magome, Maeda Jun

KONU:

Kunisaki Yukito, annesinden öğrendiği büyülü kukla gösterisi sayesinde kent kent gezerek hayatını kazanan bir gençtir. Annesinden ona kalan tek şey bu sanat ve "günün birinde gökyüzünde yaşayan, kanatları olan ve kederli bir genç bayan ile karşılaşacaksın..." sözleri ile başlayan son konuşmasıdır.

Yukito, günün birinde bir deniz kıyısı kasabasında Kamio Misuzu adında neşeli mi neşeli, saf ve çocuksu bir kızla tanışır. Yukito, hiç tanımamasına rağmen kendini evine davet eden Misuzu'nun aslında çok büyük sorunları olduğunun farkında değildir. Bir süreliğine bu kasabada kalıp annesinin bahsettiği "kanatlı kızı" aramaya devam etmeye karar veren Yukito ve Misuzu arasındaki yakınlaşma zamanla içler acısı bir hal alacaktır.

KİŞİSEL GÖRÜŞÜM:

Gerçek iyi niyet ve saflık abidesi olarak karşımıza çıkan Misuzu'nun yaptığı şirinliklere ve kişiliğine kapılmamak elimde değildi. Ekrana elimi uzatıp da yanak alasım geldi pek çok kez. Bu yüzden daha ilk bölümden ekrana yapışarak izlediğim bir anime olmuştu.

Animeyi ilk izleyip bitirdiğimde her şeyi çok iyi anlamadığımı, ikinci kez izlediğimde fark ettim. Belli bir noktadan sonra hikaye 1000 yıl öncesine geçiyor ve orada olan bitenlerin bugüne kadar nasıl geldiği anlatılıyor. İlk izlediğimde bu kısımlara gelene kadar dikkat etmediğim detayları ancak ikinci izleyişimde fark edebilmiştim.

Konu olarak fantastik denebilecek kadar olmasa da oldukça yaratıcı bir dram sunulmuş. Karakter tasarımları soğuk değil, izlerken içlerindeki insanlığı gözle görmek mümkün. Çizimler ve manzaralar oldukça detaylı. Müzikleri pek beğenilmese de, animenin içinde geçen havayı yansıtabildiğini düşünüyorum. Her anime için de orkestral bir başyapıt beklememek lazım diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 ay sonra...
  • İleti 3
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Susano'o

2

• Squaw

1

• OosakiNana

1

Daha önce izleme fırsatını bulamadığım filmini izledim en son. Filmde yan karakterlere pek yer verilmemiş, konu tamamen Yukito ve Misuzu arasında geçiyor. TV serisine göre ufak farklılıklar da var. Seriyi beğenenlere tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Güzel bir deniz kıyısı manzarasında seyirciyi karşılayan,sımsıcak bir karakter olan Mizusu'nun sevimliliklerinin içimi ısıttığı,dramıyla ayrı bir bakış açısıyla izlediğim hoş bir yapım olsa da bu şirkete ait diğer yapımlar arasında en çok Clannad yapımlarını seviyorum özellikle de After Story'nin yeri ayrı belki de bu yapımlar arasında ilk izlediğim serisi olduğu içindir.

Yine de çok eksi yönden bakış açısına sahip olmadığımı belirtmeliyim,güzel,duygusal,dramatik bir o kadar da keyif veren konusuyla izlenebilecek yapımlardan birisi bence, serinin içerisinde yer alan konuya bağlantılı ama bir o kadar da apayrı bir noktada yer alan ek hikaye ise gerçekten de etkileyiciydi,o hikayeden başka bir seri bile çıkabilir diye düşünüyorum,çıksa eminim ki oldukça etkileiyici bir havaya sahip olurdu.Bu hikaye apayrı gözükse de ana hikaye ile çok iyi bağdaştırılmış,kesinlikle bir kopukluk hissettirmiyor,sonu ise gerçekten de insanın canını acıtacak cinsten,dramı en iyi yansıtabilen nadir yapımcılardan birisi diye düşünüyorum özellikle de sonuna doğru izlediğimiz sahnelerin ya da o an bilgi verilemeyen karakterlerin ya da tanıdığımız karakterlerin yaptıklarındaki amacı izlerken gerçekten de büyük bir hüzün yaşadım, dram seviyorum da sonrasında bu sevgi beni şüpheye düşürmüyor değil :)

Çizimleri gerçekten de başarılı sadece ana karakterimiz olan Yukito'nun diğer gözünü saçlarından dolayı sadece bir sahnede görebilmek canımı sıktı ama onun dışında karakter çizimleri oldukça başarılı,manzara çizimleri ise daha da başarılı, insan ister istemez deniz kıyısındaki güneş batımını izlemek istercesine sabırsızlık yaşayabiliyor...

Filmini izlemedim daha,ileride bir gün onu da izlerim elbet ama seriyi izlemek hiçbir şey kaybettirmeyecektir eminim,duygusallığı ve dramı sevenler için güzel bir seyirlik.

Güzel bir tanıtım olmuş Susano'o,seriyi kısa ve öz olacak şekilde çok güzel anlatmışsın,emeğine sağlık :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...

Sonunda kala kaldım... Son derece güzel bir konusu var ama romantizm ile pek bir alakası yok ;)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?