Jump to content
  • Kayıt Ol

Yurtdışından Figür Alışverişi İçin Site Önerileri?

Tenbatsu

Önerilen İletiler

Arkadaşlar merhaba.

Bazı sevdiğim Anime ve karakterlerin figürlerini almak istiyorum ama malum Türkiye'de Anime/Manga/Figür olayında gelişmeler olmadığından ve bu olay neredeyse tekel(figür için daha çok) durumda olduğundan fiyatlar hakkında az çok bilginiz var.

"Yurtdışından" bunun için alışveriş yapmam gerekiyor ama her site "Uluslararası gönderi/Worldwide" yapmıyor. Bana "Uluslararası gönderi/Worldwide" yapan, güvenilir, mümkünse kargo ve ekstra ücretlerin ucuz olduğu Anime/Manga/Figür üzerine alışveriş yapabileceğim siteler lazım.

Bunun yanında daha önce yurtdışından yaptığınız Anime/Manga/Figür alışverişlerinde ürün fiyatı haricinde ödediğiniz kargo varsa gümrük ve diğer ekstra ücretlerin neler olduğu, kaç gün içinde geldiği, yurtdışından alışveriş yapmanın püf noktalar ve daha önce yaptığınız alışverişin kısa bir hikayesini yazarsanız sevinirim.

Eklemek istediğim bir nokta var ve bu nokta "AMT" sitesi ve "Yönetiminin" yapmasını uygun gördüğüm birşey(güven olayından dolayı). "AMT" sitesi ve "Yönetiminin" eğer yapabileceklerini düşünüyorlarsa; Anime/Manga/Figür satımını yapmaları. Bunu sizden bedava yapmanızı istemiyorum/istemiyoruz/isteyemeyiz. Üzerine elbette artık 10-20-30 ve ürüne göre 40TL yada artık siz ne uygun görüyorsanız(bu uygunluk Anime/Manga/Figür alışverişi yapabildiğimiz, yüksek fiyatlara sahip, bu işi tekelmiş gibi istediği fiyatı koyabileceğini zanneden kişilerden daha uygun) o şekilde yapmanız. Bunu gözden geçirmenizi kendi adıma ve tüm üyeler adına istiyorum ve umarım talep olur. Sonuçta hepimiz ingilizce bilmiyoruz ve kredi kartı sahibi değiliz. "AMT" Bunu bizim için yaparmısın? Bu soruya buradan yöneticilerden cevap alamadığım taktirde bu konu ile alakalı daha uygun bir başlık altında tekrardan soracağım.

Yardım edecek kişilere şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 21
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Tenbatsu

8

• rockchu

3

• Diclonius

3

• MALnaruto

1

Teşekkür ederim. Oradan haberim var. Eğer bu işi kendim yapamaz ve "AMT" el atmazsa oradan yaparım muhtemelen. Tabi güven meselesi biraz da.

AMA ÖNCE İSTEDİÐİM KRİTERLERE GÖRE SİTE İSİMLERİ VERİRSENİZ DAHA GÜZEL OLUR.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İşin açıkçası siteyle bile zor ilgileniyoruz. Kar amaçlı bir hedefimizin olmadığını ,sizde, bizim gibi biliyorsunuz.Sitemizde fiğür toplama işini seven arkadaşların olduğu kesin. Onun için derimki bu kişilere danışmanız daha mantıklı olur.

İlerde zaman ne gösterir bilemiyorum. Belki ilerde sırf arkadaşlar faydalansın diye bu işide bazı üyelerimiz yapabilir.

.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İşin açıkçası siteyle bile zor ilgileniyoruz. Kar amaçlı bir hedefimizin olmadığını ,sizde, bizim gibi biliyorsunuz.Sitemizde fiğür toplama işini seven arkadaşların olduğu kesin. Onun için derimki bu kişilere danışmanız daha mantıklı olur.

İlerde zaman ne gösterir bilemiyorum. Belki ilerde sırf arkadaşlar faydalansın diye bu işide bazı üyelerimiz yapabilir.

.

Peki "AMT" adına diğer yöneticilerin yapması bu uygun olur mu? Şunu söyleyebilirim benim size güvenme nedenim yaşınızdan dolayı ve burada seviyeli davranışınızdan dolayı üyelere.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Diğer yöneticilerinde bu konuda zamanı olmayacağını tahmin ediyorum. Forumumuzda birkaç arkadaş e-baydan alıyorlar. onlarla görüşmeni öneririm ya da kendin e-baydan alacaksın :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sanırım herkes kırmızı yazıyı okuyor direk :D.(Üyeler için diyorum, yönetici kadrosunun hepsine mesaj attım çünkü :D)

Alternatif site isimleri. Özellikle sadece figür üzerine çalışan site isimleri verirseniz daha iyi olur benim açımdan. Kırmızı yazıya destek veriyorum diye yazın belki destekten dolayı bir girişim olabilir ama onun dışında site ismi verirseniz(ebay hariç) sevinicem :).

Ayrıca bu mesajı yanlış anlamayın.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Türkiye kapsammında henüz öyle bir site açılmış değil. Ben de bir Meiji FanSub çevirmeni olarak MeijiFanSub için sana garanti verebilriim Tenbatsu. :D Gönül rahatlığıyla ordan alışveriş yapabilirsin. =)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu işi yapacak insanlar olabilir belki ama, benim yapmam mümkün değil. Çeviriye ancak vakit ayırabiliyorum. Zaten mesleğim gereği de sabit bir yerde yaşamıyorum. Benim için zoru geçiyorum, imkansız gibi bir şey. Bildiğim tek site de zaten The Dreamers Figure.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

jbox.com - jlist.com diyeceğimde senin ucuz tanımlarına uymayacak amazon uda deneyebilirsin. Bunun yanında cidden ucuz siteler var şöyle mail taslaklarıma bakıp yazarım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

jbox.com - jlist.com diyeceğimde senin ucuz tanımlarına uymayacak amazon uda deneyebilirsin. Bunun yanında cidden ucuz siteler var şöyle mail taslaklarıma bakıp yazarım.

On numara olur Rockchu. Çok teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ne yazıkki benim de halledebileceğim bir konu değil bu... hem bu figür vs. konusuna pek ilgim olmaması hem de zaman sıkıntım buna engel oluyor... figür satan yer olarak sadece e-bay biliyorum, güvenilirliği yüksek bir site:D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Himeyashop'dan alışverişte bulundum, çok memnunum. Hoş, Hollanda'ya yollattım gerçi, ancak bildiğim kadarıyla Türkiye'ye de aynı fiyatlara yolluyor. Sitesine şu an bakamıyorum, bakınca güncelleyeceğim bu postu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ne yazık ki listemdeki bütün ucuz siteler duman olmuş zaten bir tek jlist-jbox ı şahsi olarak tecrübe etme şansım olmuştu Allahtan orası açık :haha:

Figür dışında crystalcrunch.com - sundevildvd.com adreslerinden boxset haline gayet makül fiyatlara animedvdleri alınabilir.

Ayrıca birde http://www.tenso.com/en/toppage/ bu site vasıtası ile sadece Japonya

ya satış yapan yerlerden de alışveriş yapabilirisiniz. Örneğin amazon.co.jp adresinde çok beğendiğiniz bir figür var ve başka yerde yok hemen satın alıyorsunuz adre solarakta size tenso.com un verdiği Japonyada ki bir adresi veriyorsunuz böyle ilk olarak figürünüz Tensho nun belirlediği Japonyadaki adrese gitmiş oluyor daha sonra size gönderiyorlar yine belli bir kargo/posta vs. ücreti ile size yolluyorlar kısacası aracı firmanız oluyor tensho ama aracı olunca işin içinde tabi fiyatda artıyor.

Kredi Kartı mevzusu: İnternetten alışveriş yapmak için illaki kredi kartı sahibi olmanız gerekmiyor. Garanti bankasaın gidip bir vadesiz (bildiğiniz bankamatik hesabı) açtırın. Açtırır açtırmaz hesabınızı internet kullanımınada açtırın internet şubesinden sanal kart oluşturun. Oluşturduğunuz bu kart standart bir master kart la aynı işlevi görmektedir şahsen ben netten alışverişlerimi kredi kartım olmasına rağmen hep garanti sanal kartla yapıyorum.

Gümrük vergisi geyiği: En son baktığımda 150 € ve altındaki ürünler için bir vergi istemiyorlardı hediyelik esya statüsüne girenlerde bu ücret 300€ idi ama bu tutar değişmiş olabilir 150 avrodan 1500 avroya kadar ki siparişleriniz içinde sabit %10 luk bir gümrük vergisi ücreti vardı. Ayrıca diyelimki 800 avroluk bir sipariş yaptınız ve hediye kategorinine giriyor. 300 avroluk kısım vergiden muaf tutuluyor yani 500 avronun % 10 u kadar gümrük vergisi isteniyor. detaylı bilgi için şuraya bakın uzun uzun okuyamadım:http://www.gumruk.gov.tr/tr-TR/yolcuislemleri/Sayfalar/Yolcu.aspx

Türkiyede figür satışı için şuraya bir göz atabilirsiniz: http://www.dreamersfigure.com/

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

http://www.hlj.com

Al sana model-kitinden tut, hentai figürüne kadar herşey.

Ayrıca İstanbul' da oturan arkadaşlarımıza bi Nişantaşın' a gitmelerini tavsiye ediyorum. 3 senedir Gerekli Şeylerden figür alıyorum en fazla 250 liraya bulabilirsiniz. Ucuz figürlerde var böyle "random pack" adı altında 15 ila 10 cm arası figürler. Ama tavsiye etmiyorum. Hassaslar dokunuşluk işleri var. Ayrıca Marvell hayranı iseniz orada DC Universe' e ait bir sürü figür dergi kitapçık bulabilirsiniz. Anime ve manga' nın dışında t-shirtler ve posterlerde satılıyor. Bilmiyorum ben her 2 ayda veya 3 ayda bir figür alıyorum. Daha ucuza bulamassınız Türkiye' de. Kimisi diyoki "yok abi ben Dreamys' den alırım" kıy parana o zaman 500 liraya hentai figürü al. Kadıköy'deki dreamys i önermiyorum, en basitinden bir Balrog figürü 1.200 TL civarı(idi en son gittiğimde). Gerekli şeyler' e gidin alın verin hobilerinize can verin.

Figür almak bağımlılıktır söylemeden edemicem.

Edit: rockchu dreamys insanı sömürüyor girmeyin o mağazaya.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gereklişeyler'de pek stok yok ama.

Gereklişeyler'de ucuz değil bizim cebimize giren paraya göre. Sadece Death Note figürlerini tamamlamak 210 TL'ye mal oluyor Gereklişeyler'de. Cebimize ne kadar para giriyor ki?

Teşekkürler Diclonius.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Diclonis valla zaten dreamers tan alışveriş yapmadım hiç . :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gereklişeyler'de pek stok yok ama.

Gereklişeyler'de ucuz değil bizim cebimize giren paraya göre. Sadece Death Note figürlerini tamamlamak 210 TL'ye mal oluyor Gereklişeyler'de. Cebimize ne kadar para giriyor ki?

Teşekkürler Diclonius.

Ama farkındaysan tamamlamak. Daha yeni aldım figür baktım Death Note' lara en fazla 30 ila 40 arasında değişiyordu. Bence gayet uygun fiyatlar. Bir Katsura Figürü 120 TL Dreamys' de ama aynı figür 80 liraya Gerekli Şeyler'de.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ama farkındaysan tamamlamak. Daha yeni aldım figür baktım Death Note' lara en fazla 30 ila 40 arasında değişiyordu. Bence gayet uygun fiyatlar. Bir Katsura Figürü 120 TL Dreamys' de ama aynı figür 80 liraya Gerekli Şeyler'de.

Dediğin gibi Gereklişeyler daha uygun. Biraz daha beklemek istiyorum ama figür almadan önce. Hem almak istediğim bir çok karakter var ve biraz daha marka olarak tanımam lazım diye düşünüyorum çünkü kaliteli ve karaktere neredeyse birebir uyumlu model ve markaları almak istiyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Dediğin gibi Gereklişeyler daha uygun. Biraz daha beklemek istiyorum ama figür almadan önce. Hem almak istediğim bir çok karakter var ve biraz daha marka olarak tanımam lazım diye düşünüyorum çünkü kaliteli ve karaktere neredeyse birebir uyumlu model ve markaları almak istiyorum.

Bu konuda yardımcı olabilirim sana ucuz figür için. Sen sadece bana adını söyle figürün ve boyutunu, figür konusunda heryeri fethetmiş durumdayım^^

p.s bu akşam söylersen daha güzel olur çünkü yurtdışına çıkıcam 1 hafta yokum>_>

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?