Jump to content
  • Kayıt Ol

Bitirdiğiniz Son Kitap ve Yorumlarınız

A.U

Önerilen İletiler

Richard Bach - Hipnozcu

Yazarın "Martı" adlı dünyaca ünlü öykü kitabından sonra geniş yankı uyandıran yeni romanı Hipnozcu'da temel olarak "Rüyadayken rüyada olduğumu anlamıyorum.Peki ya dünya da bir rüyaysa ? " fikri ele alınmış.Dünya insanın onayladığı düşüncelerin (önermelerin) bir illüzyon gösterisidir.Her şeyi biz yaratır,oyuna kalıplaşmış düşünce,süregelen onaylamalarla şekiller veririz.Dünyada cenneti de cehennemi de yaratma gücüne sahibiz.Sadece bazılarımız rüyadan uyanır ve bunun farkına varırlar.İşte bu andan sonra yaşanılanların dilenildiği gibi kontrol edebileceğinin bilgisine ulaşılır.

Hayata bir parça daha pozitif bakmama neden olan bu romanı herkese öneririm.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aslinda forumda sanirim ilk mesajim :P emin degilim üyeligi alali cok oldu, gölgede sessizce izleyen tiplerdenim, herneyse en son okudugum kitap "Beyoglu Rapsodisi" yazarini hatirlamiyorum hatta (arkada rafta duruyor üsendigimden bakmiyorum bile), baslar kurgu,atmosfer karakterler o kadar uzak degildi hatta biraz fazla gereksiz de olsa fazla belliydi birde, su istanbul beyfendisi parodisni asarsa daha iyi olacigni düsüyordum, tabi bu kitabin sonuna geldigimde yazarin ismini hatta kitabi okdugumu bille unutmaya iten bir nefrete dönüsünceye kadar (normalde böyle tuhaf huylarim yoktur), aslinda galiba kitaptan degil, yazarin yaptigi "bir cuval inciyi bok etmek" olarak tanimlayabiliriz. eminim okuyup sevenler vardir aranizda ama kesinlikle ben o gruba dahil degilim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Cengiz AYTMATOV-Gün Olur Asra Bedel

Benim için de ömre bedel bir kitaptı. Acıya katlanamayanlara tavsiye edebileceğim bir kitap değil.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kalp ağrısı- Halide edip Adıvar

Kesinlikle tasvir ve duyguların anlatımı açısından dört dörtlük bir kitap. demek ki neymiş, iyi bir kitap yazmak için illaki bir çuval olay gerekmiyormuş, iki hisli bakışı anlatmak da yeterliymiş. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Finali şaşaasız bitse de olması gerekenin bu olduğunu görüyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aşkın Celladı ve Diğer Psikoterapi Öyküleri - Irvin Yalom

10 farklı hasta,10 farklı öykü,10 farklı tedavi.Bu kitaptan sonra Yalom'a sempati duymaya başladım.Bir psikiyatr olarak işini yapış şekli,hastalara yaklaşımı ve onlar hakkındaki değerlendirmeleri etkileyiciydi.Hayal ürünü karakterler yerine gerçek kişilerin konu edilmesi de ayrıca hoştu.On öyküden onu da aynı etkiyi bırakmıyor elbette,bazılarını heyecanla okurken bazılarında sıkılabiliyorsunuz.Bunu olağan karşılamak gerekiyor bence,ne de olsa yazılanlar,hikayesi işlenen insanları yansıtıyor.Güzel yanlarından biri de bazen anlatılanlarda kendinizi görebilmeniz.

Psikolojiyle ilgilenen veya bu tarz kitaplar okumaktan hoşlananlara tavsiye ediyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Kayıp Gül - Serdar Özkan

Kitabın kapağında yazdığı gibi; Simyacı, Küçük Prens ve Martı'yı sevenlerin mutlaka okuması gereken bir kitap. İçindeki bağlayıcı öyküsü ve anlatımındaki derinlik, hissettirdikleriyle, kitapta kendinizi bir aynadan görebiliyorsunuz, ikizinizi bulabiliyorsunuz belki de. Okurken 'Mary' mi yoksa 'Diana' mı olduğunuzu düşünüyorsunuz kimi zaman. Sonuçta yine aynı yere çıkıyor: 'Kendini tanı!' Bu kitap kişiye ne olduğunu gerçekten gösterebilecek bir ayna niteliğinde. Okumanızı tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Maxime Chattam - Gaia Teorisi

Fransız yazarın ilk yayınlanan kitabından beri takipçisiyimdir. Romanları genel olarak gerilim ve macera türünde. İlk romanları polisiye ağırlıklı olmasına karşın, son kitaplarını bir siyasi kurgu üzerine oluşturuyor. Bu kitabında da seri cinayetlerin genetikle ilgisi üzerinden giderek, yeryüzünün insana karşı verdiği mücadeleyle bağladığı bir kurgu oluşturmuş. Bir önceki kitabında (Kaosun Sırları) aldığım kadar bir adrenalin yaşatmadı aslında ama her zamanki gibi olayları bir mantık çerçevesine oturtarak, birbirine çok güzel bağlıyor ve güzel bir sonuç hazırlıyordu. Yazarın ilk romanından itibaren alıp okumanızı tavsiye ederim, özellikle bu tür romanları sevenler için. (Kurgusunu, en sonuna geldiğinde hayret içinde bırakan ve içindeki heyecanı en sevdiğim iki romanı, Karanlığın Soluğu ve Kaosun Sırları'ydı.)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hayatın İçinde Kişisel Gelişim/ Oğuz Saygın

Başlıklar halinde hazırlanmış güzel bir kitap ,örnek olay ve hikayelerle bezenmiş gerçek olaylardan ,bizim yaşantımıza gelen iyi bir çalışma gençlere önerilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Katre-i Matem -İskender Pala...

Mutlaka okunması gereken bir kitap bence 66 soruda cinayet... Hem aşk, hem tarih, hem de cinayet kokan sayfalar... Daha önce Babilde ölüm İstanbulda aşkı okumuştum... Ancak İskender Pala'nın dili bu kitapta biraz daha hififlemiş.. Kesinlikle bir deneyin derim....

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...

Seri Katiller - Nigel Cawthorne

19 gerçek olayı anlatan bir tür biyografik bir kitap. Olayları verilere ve o an yaşananlara dayalı anlatarak, insan türünün en ufak bir sebepten bile ne kadar soğukkanlılıkla ne kadar ileri derecede vahşileşebileceğini gözler önüne seriyor sadece.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Cerrah - Tess Geritsen

Daha önce iki kitabını okumuştum özellikle Günahkar adlı kitabını çok beğenmiştim... Cerrah çok iyi olmakla birlikte sanki biraz yavan kalmıştı... Hikaye akıcı aynı zamanda tahmin edilebilir... Geritsen'ın en iyi kitapları derlerdi Cerrah ve Çırak için ancak Günahkar bence Cerrahtan daha iyidi...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İstanbul Hatırası- Ahmet Ümit

Kurgudaki eksiklikler İstanbulun tarihi mekeanlarını o heyecan içinde gezerken unutulup gidiyor. Hele ki İstanbulu bilen bir insanın bu kitabı okurken alacağı zevki hayal bile edemiyorum. Bu kitapta baş karakter İstanbu ve tarihi çünkü. Benim gibi usta ne yazarsa kabulüm diyorsanız mutlaka okuyun.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Dan Brown - İhanet Noktası

Soluksuz okudum diyebilirim,konu çok akıcıydı ve iyi kurgulanmıştı.Uzun zamandır bu tarz kitaplar okumadığım için yaptığım değişiklikten memnun kaldım.

Ayşe Kulin - Geniş Zamanlar

Okuyucuya hayatın farklı sahnelerinden çeşitli hikayeler sunan,bazıları birbiriyle bağlantılı,bazılarıysa bağımsız öykülerden oluşan yoğun bir kitap.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yüzüklerin Efendisi - İki Kule

Birkaç sayfa kalmıştı zaten onları da okudum. İlk kısım Orta Dünya savaşlarıyla, ikinci kısım ise Frodo & Sam yolculuğu ile ilgili. İkinci yarıda sıkıldım, bir de Gollum olmasa iyice bayılacaktım.

3.ye başlayacağım en kısa sürede.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Başucumda Müzil-Kürşat Başar

yasak bir aşkı anlatan kitap dönemle ilgilide bilgiler içeriyor. Arkadaşımın tavsiyesi ile okudum. Sıkıcı değildi ama öyle bayılmadımda. Kız kitabı işte. :25550:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Katre-i Matem

Son zamanlarda okuduğum en iyi kitaptı.Tarihsel olayların gerilim,korku ve duygusallıkla harmanlanan en iyi kitaplardan biriydi.Sonlara doğru iyice sarmaya başladı.Eğer okumayan varsa hiç vakit kaybetmesin :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Stephenie Meyer - Göçebe

Kitabı önyargıyla almıştım elime ama oldukça sürükleyici çıktı,sabah saatlerinde de bitiverdi.Edebi bir değeri yok,dümdüz cümlelerle yazılmış ama kurgusu birkaç gölge nokta dışında gayet güzeldi.Sonunu da beğendim,biraz daha devam etseydi keşke dedim.Tek bir şikayetim var:Başka gezegenlerdeki yaşam formlarının hepsi dünyadaki böcek,bitki ve hayvanlardan oluşuyor,Meyer'in yaratıcılığı orada sekteye uğramış.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Kiralık Nişanlı- Amanda Quick

Elinizden bıraktıktan 1 saat sonra unutacak olsanız da akıcı ve eğlenceli bir kitap. Rahatlıkla yolculuğa ya da tatile giderken alınabilir. Ama fazla derinliği yok uyarmadı demeyin.Julia Quinn'in kitaplarının yanından bile geçemez.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Son Söz Aşkım:kanlp:-JULIA QUINN

*kardeşim almış yazarın diğer 3 kitabını okumuş çok güzel dedi ama klasik cinderella hikayesi çıktı başlamışken okudum 2 günde...yorumum: boş oturmaktan iyidir:birsey gelmez:

@eczmeltem henüz gördüm mesajınızı;) Julia Quinn'in diğer romanlarını tavsiye ederseniz okumaya başlayım?!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Son Söz Aşkım:kanlp:-JULIA QUINN

*kardeşim almış yazarın diğer 3 kitabını okumuş çok güzel dedi ama klasik cinderella hikayesi çıktı başlamışken okudum 2 günde...yorumum: boş oturmaktan iyidir:birsey gelmez:

@eczmeltem henüz gördüm mesajınızı;) Julia Quinn'in diğer romanlarını tavsiye ederseniz okumaya başlayım?!

Son Söz Aşkın Julia Quinn'in kitapları arasında en zayıf halkadır. Buna rağmen eğlenceli sıkmayacak bir kitap. Üstüste okumamak kaydıyla Julia Quinn kitapları bittiği zaman üzüldüğünüz kitaplardır. Bazen ayrı hikayelerde olsa aynı karakterler diğer kitaplarda yer alır. Mesela bu kitaptaki dedikodu yazarı ve Brigerton ailesinin başka bir öyküsü(kızları Daphne ile ilgili) diğer kitabında anlatılıyor. Kesinlikle çok güzel dönem hikayeleri yazılıyor. Kendisine verilen lakabı da hakediyor. 21. Yüzyılın Jane Austen'i.

Favorilerim Şahane Bir Kadının Gizli Günlüğü ve Bana Sevdiğini Söyle.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Ateşle Oynayan Kız - Steig Larsson

İlk kitabını da çok beğenmiştim... Hatta bu kitabı ilkinden daha iyiydi... Salandar'in zekasına hayran olmamak elde değil... İlk başlarda biraz sıkıcı gelmişti yeni hayat yeni yaklaşım sürekli tahliller ancak daha sonra işin aslı ortaya çıktıkça elimden bırakamadım...Çok güzel bir kitaptı ama sürekli anlatım bozuklukları ve devrik cümlelerle karşılaştım, ikinci baskıyı yaparlarken dikkat etseler iyi olacak h54

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Drizzt 1. Kitap Anayurt

Daha güzel olmasını umuyordum açıkçası.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Alaycı Kuş - Suzanne Collins

Tam anlamıyla benim tarzım diyebileceğim heyecanlı bir kitaptı.. Ancak sonunu ben biraz daha farklı hayal etmiştim... Sanırım yazarımız birazcık romantik çıktı bu konuda..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Saklı Yapraklar (İş Bankası Yayınları)

Hakagure'nin şu ana kadar gördüğüm en net kalın çevirisi ki gördüğüm ilk çevirisi resmen 60-70 sayfa filandı. Yine hala çeviriye sokulmamış yerler olsa da daha iyidi yapılana kadar en iyisi bu gözüyle bakmamız lazım.

Yer yer felsefi, yer yer mizahi, yer yer de "böyle de olur mu?" dedirten yerleri olsa da netice itibariyle samuray yaşam tarzı ve felsefesini kavramak ve dönemi az biraz anlamak için edinilmesi gereken başucu kaynaklarının en başındakilerden birisi. Kolayokunup hızlı bitirebileceğinizi de eklemeliyim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?