Jump to content
  • Kayıt Ol

Karaçalı aka Muhammed Ali

Tenbatsu

Önerilen İletiler

11134108.jpg

Arkadaşlar gerçekten iyi bir sanatçı Karaçalı. Zaten dinlemeye başladıktan sonra Rap kategorisine değil Karaçalı'yı Karaçalı diye ayrı bir müzik dalıymış sanıcaksınız.

Belki forumda dinleyen, bilen birileri vardır?

Rap'te ne kardeşim, aman hızlı hızlı dinlenir mi? Anlayamıyorum. Bu ne abi, anamıza mı sövüyor, babamıza mı sövüyor deyip kendinizi kabuğunuza çekmemenizi öneririm. Zaman buldukçada "Türkçe Underground Rap" yapan diğer kaliteli sanatçıların ufak ufak tanıtımlarını yapıcam. Umarım dinlerken kendinizden birşeyler bulursunuz.

11134108.jpg

Gerçek adıyla Erdem Serkan Karaçay, 1983 İstanbul doğumludur. Küçük yaşlarda her tür müziğe ilgi duyan Karaçalı, Rap Müzik dinlemeye yurt dışında başlamıştır. 1999 yılına kadar hobi olarak ilgi gösterdiği Rap Müziği o sıralar uğraş haline getirmiş, ilk kayıtlarını bu yıllarda yapmaya başlamıştır.

2001 yılının başlarında İstanbul yeraltından Radyasyon ile tanışmış, 2002 de İstanbul' da "Trajedi" grubunu kurmuştur. Aynı yıl Radyasyon' la birlikte ilk home studyoları olan Sefalet Records’ u da kurmuşlardır. Karaçalı o sıralar aynı zamanda Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisat Fakültesi öğrencisidir. Trajedi Grubu, üyelerinin ayrı şehirlerde yaşamalarından ötürü istenen çalışmaları gerçekleştirememiştir.

2005 yılında Trajedi, "Savaş Molası" isimli ilk projesine imza attı. Fazla ara vermeden Karaçalı, 2006 yılı mart ayında ilk solo albümu olan sekiz tracklik MEZAR VIRTÜÖZÜ ile türk rap piyasasına adını duyurdu. Mezar Virtüözü albumüne yeraltında büyük ilgi ve saygı gösterildi.

Karaçalı 2006 yılı Ağustos ayında ikinci solo projesi olan Gypsy Frijit’ i dinleyenlere sundu. Albüm 13 trackten oluşuyordu. Bu iki albüm arası geçen sürede, İstanbul yeraltının en yetenekli mc lerinden Saian, Patron ve Şehinşah' la tanışmış, birlikte çalışmalarda bulunmuştur.

2007 yılının ocak ayında Trajedi Grubu, Saian, Şehinşah, Patron ve Mirza' nında iştirakleriyle "TR SELF CONFUSİON CREW" halini almıştır. Karaçalı, aynı yıl Mart ayında piyasaya sürülen, Patron’ un SÖNDÜRÜŞMÜŞ YILDIZLAR & ŞAŞAL isimli solo albümünün, prodüksyonunu Saian' la birlikte gerçekleştirmiştir.

2007 Nisanında ise Radyasyon' un ilk solo projesi olan TÜRBÜLANSIN İÇİ KOMA isimli onbir tracklik albümünün prodüktörlüğünü yapmıştır. Karaçalı Rap Müzik üretmeye başladığı ilk yıllardan beridir "Beatmaker" olarak yeraltında beat ihtiyacı olan mc lere destek olmuştur.

16 Aralık 2007' de "Şimdi Git Zombi" adlı bir albüm daha çıkardı. Bu albümde kendisine Radyasyon, Saian, Sürveyan, Kool Sayha, Da Poet ve Şehinşah eşlik etti. Bu albümün ardından bir süre sessiz kaldı.

Daha sonra 15 Nisan 2009' da Saian ile ortak yaptıkları "Battle Royale" adlı albümü yayınlandı. Albüm gerek lirikal gerekse müzikal bazda hardcore ve battle rap anlayışına hakim olma özelliği taşıyordu. Albüm 1 aylık çalışma sonucunda oluştu. Albümün bütün prodüksiyonunu Karaçalı üstlendi. 8 parçadan oluşan albümde konuk sanatçı yer almadı.

Şimdilerde Karaçalı, "9.69" isimli solo albümü üzerinde çalışıyor. 7 - 8 trackten oluşan albümde 7 tane feat olduğu söyleniyor. Albümün epey sert ve komple hardcore rap şeklinde olacağı bekleniyor.

Linkler:

Karaçalı Resmi Web Sayfası (www.karachali.org)

Karaçalı Resmi Forumları (www.karachali.org/forum)

Karaçalı Resmi Web Alanı (Myspace/Karachali)

Karaçalı Resmi Facebook Grubu

Karaçalı Albüm ve Trackleri

Karaçalı Lirikleri

Karaçalı Röportajları

Karaçalı Videoları

Karaçalı Fotoğrafları

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 6
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Tenbatsu

3

• MALnaruto

2

• lavindos

2

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

En Hareketli Günler

Gerçekten anlamli Rap ben begendim

bu güzel sonuna kadar dinleyin:hehe:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

serkan abi yi uzun süredir takip ederim. çokta severim kendisini. Underground rapteki kendi stiliyle koltuğunu sağlama almış bir isimdir.bide biraz çapkın olmasa :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

serkan abi yi uzun süredir takip ederim. çokta severim kendisini. Underground rapteki kendi stiliyle koltuğunu sağlama almış bir isimdir.bide biraz çapkın olmasa :D

Çapkın mı :D. Ben sadece şarkılarını biliyorum bak adamın. Anlat bakalım nasıl bi çapkın bu adam? :D.

MALnaruto neden gülüyorsun anlamadım?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

yok ben ciddi ciddi dinliyorum aziz şeyh falan gidiyo sonra sövmeye başlayinca açayip geldi:fright:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

neyse çekiştirelim biraz :D çok samimi olmasakta muhabbeimiz var serkan abiyle ki eskza benim burada onu çekiştirdiğimi öğrenirse canıma okur :zordurum: ama karşı cinse zaafı var biraz diyip konuyu es geçiyorum:B Yinede özünde çok çok çok iyi bi adamdır. MALnaruto nun paylaştığı Azize veda şarkısıda en sevdiklerim arasındadır

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

yok ben ciddi ciddi dinliyorum aziz şeyh falan gidiyo sonra sövmeye başlayinca açayip geldi:fright:

Halbuki şarkının sonunda ettiği bir kaç küfür bence çok doğru :).

neyse çekiştirelim biraz :D çok samimi olmasakta muhabbeimiz var serkan abiyle ki eskza benim burada onu çekiştirdiğimi öğrenirse canıma okur :zordurum: ama karşı cinse zaafı var biraz diyip konuyu es geçiyorum:B Yinede özünde çok çok çok iyi bi adamdır. MALnaruto nun paylaştığı Azize veda şarkısıda en sevdiklerim arasındadır

Hımm :D. Adam yakışıklı ama daldan dala atlamaya karşıyımdır :D. Bende tanışmak isterim aslında. Bursa'ya geldiler en son gidemedim kahretsin diyorum. Öğrenciliğin içine edeyip parasızlıktan gidememiştim. Konsere gitsem o sıra aç kalıcam, gitmessem sevdiğim bir şeyden mahrum kalmanın üzüntüsü. Gidemedik işte.

Neyse görüşürüz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?