Jump to content
  • Kayıt Ol

Noir


Susano'o

Önerilen İletiler

KÜNYE:

Anime'nin Adı: Noir ノワール

Tür: Macera, Drama, Aksiyon

Bölüm Sayısı: 26

Firma/Stüdyo: Bee Train, ADV Films, Victor Entertainment

Yönetmen: Mashimo Koichi

Görüntü & Ses Yönetmeni: Mashimo Koichi

Müzik: Kajiura Yuki

KONU:

Profesyonel bir katil olan Mireille Bouquet günün birinde bilgisayarına gelen gizemli e-postayı gönderen kişiyi, Yuumura Kirika'yı araştırmaya gittiğinde başını tahmin ettiğinden daha büyük bir belaya soktuğunu fark eder. Mireille ve Kirika geçmişe doğru bir yolculuğa çıkarlar. Yuumura Kirika hafızasını yitirmiş, ancak silah kullanımı ve insan öldürme konusunda ustalaşmış oldukça gizemli bir kişidir. Yolculukları esnasında yeraltı dünyasının gizli bir örgütü olan Les Soldats'ın sırrına yaklaştıkça maceraları çok daha tehlikeli bir hal almaya başlar.

KİŞİSEL GÖRÜŞÜM:

Noir, oldukça yavaş işleyen bir konuya sahip. Sürekli geçmişe dönüşler yaşanıyor. Müzikleri Kajiura Yuki'ye ait ve bence güzel. Açılış parçası tarz olarak çok hoşuma gitmemişti fakat sözleri güzeldi. Senaryo olarak, günümüzde de merak konusu olmuş olan kara şovalyeler örgütüne atıflarda bulunulması, yer yer profesyonel bir suikastçinin hislerine değinmesi ve insaniyet mesajlar vermesi hoşuma gitmişti.

Başka bir nokta da şu ki, seride kullanılan silahların hepsi gerçek silahlar. Kimisi tarihte yer edinmiş büyük suikastlerde kullanılmış tabancalar, kimisi ise dünya savaşlarından kalma tüfekler. Benim gibi silah merakınız varsa sitemizde yayınlamış olduğumuz çevirilerden izlemenizi tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

  • İleti 0
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

  • Susano'o

    1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

En Hareketli Günler

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
×
×
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?