Jump to content
  • Kayıt Ol

Zaman Çarkı Efsanesi

SPAWN-TheUndead

Önerilen İletiler

İyi etmişsin o zaman :)

Dip Not: Ceza gitar çalmayı biliyormuymuş, pardon playback gitar çalmayı XD

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 62
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• SPAWN-TheUndead

24

• muhtesemmatrix

12

• Hunter

10

• Susano'o

2

orda sagopa ya diyor lafı trt ye çıkmış playback gitar çalmış :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Vay...bu gençlerden her şey beklenir XD

Konuya dönersek, bu 12. kitabun ilk bölümü ne zaman türkçe olarak çıkacağını bilen var mı?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Konuya dönersek, bu 12. kitabun ilk bölümü ne zaman türkçe olarak çıkacağını bilen var mı?

Niran Hanıma mail atmak lazım, bu kitabı da o çeviriyor. Ama sen de çeviri işlerinden geldiğin için anlarsın ki bu tip istekler pek hoş karşılanmaz :D Çevirmene kitabın durumunu sormak, bizde animenin yeni bölümünü sormak gibi olur :D Tahminimce kaale bile almaz bizi :D :D

Şimdi Muhteşem abicim, hem zaman çarkını tam okumamışsın hem de ejderhamızrağını tam okumamışsın. Sonra kalkmış iki koca seriyi kıyaslayıp bana ejderhamızrağı daha iyi diyorsun :S Ejderhamızrağının en güzel kitapları zaten senin söylediklerin, ki ben hiçbir zaman onlara kötü demem aksine önceden de belirttiğim gibi benim de çok sevdiğim kitaplardır. Ama burada senin pek ilgilenmediğin diğer kitaplar yüzünden içine edilmiş bir seri var. Ejderhamızrağının orjinal dilinde 100 den fazla kitabı var sanırım. En az 75 ini Wizards of the coast başka yazarlara, tamamiyle sömürme amaçlı olarak yazdırdı. Bu serinin halini sen düşün.

Bu arada zaten diğer DL kitaplarını okumamışsın, mümkünse hiç okuma :D DL sende böyle temiz ve güzel kalsın ve o seriyi hep çok güzel düşün ( inan ben de öyle düşünmek isterdim ).

Neyse zaten sende belli bir düşünce oluşmuş zaman çarkına karşı o yüzden daha fazla da bişey yazmaya gerek görmüyorum ;)

@Lyzard

Okumaya devam kardeşimm :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

E zaten bende öle düşündüm margaewt weis ile diğer elemanın yazdıklarının dışındakiler öle salak saçma ki insanı frp den soğutuyor :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kitapla ilgili herkesin ortak endişesi serinin yzımını üstlenen kişinin bu yükün altından kalkıp kalkamayacağı. Kendi sitesinde de bundan bahsetmiş, itiraf ediyor bu denli bir seriye ilk kez bakacağını. Yazdığı kitaplar 40-50k lık kitaplar. Hadi tamam 800k yazmayı başardın ama olay burda aslında kelime ya da sayfa sayısı değil. Jordan'ın anlatımını üsdürebilecek mi? En büyük sorun burada. Keşke 12. kitap çoktan TR çıksaydı da okuyabilseydik.

Yabancı basında 12. kitaba nasıl tepkiler var? Fanların görüşünü bilen var mı?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

12. kitapla ilgili okuduğum yorumlar gerçekten süper :haha: insanın iştahanı daha da kabartıyorlar yani :D kitabı beğenen kesim çok fazla, hatta serinin en iyi kitabı olduğunu söyleyen de çok fazla :D

Zaten Sanderson ı seçmelerinin en büyük nedeni tarzının da Jordan a benzemesiymiş. Yoksa pek çok yazar ve yayınevinden son kitap için pek çok teklif gelmiş Harriet a. Ama o hem dostu olan hem de güvendikleri Sanderson u seçmiş, hem de çalıştıkları yayınevinde kalmasını sağlamış :D

Kardeşim kitabı bmerak ediyorsan, bu yazıyı okumalısın ;)

The Gathering Storm’u Okudum, Jason Denzel:

http://www.kayiprihtim.org/portal/the-gathering-stormu-okudum-jason-denzel/

Burda da baya bi içimiz rahatlatıyor Jason abi :D

Bu arada Niran hanım 2 aylık bir çeviri süresi vermiş :D Kasımın ortasında kitap çıktığına göre ve 2 haftalık bir okuma süresi versek aralık başında çeviriye başladı diyebiliriz :D Şubat başında çeviri bitse ve 2 ay da ( belki 3 ) kitap oluşma, düzenleme, basım fln filan evresi derken Nisandan önce kitap gelmez :yandim: Ben kitabı anca izmir kitap fuarında alırım zaten, o zamana çıkar kitap :D

Bu arada son öğrendiğim şey de ithakinin kitabı gene önce 2 küçük kitap olarak çıkarcağı, sonra ciltli halini sunacağı. Eğer böyle yaparsa ilk küçük kitap çeviri daha bitmeden hazırlanmaya konur ve daha erken çıkabilir ;)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu arada ben okurken sıkılmadım ki : )) Öyle bir anlam mı çıktı yazdıgımdan?

Aksine, kitabın böyle ağır ve yavaş ilerlemesi benim hosuma gitti. Gereksiz yere sayfalarca savaş okumaktansa karakterler arasındaki muhabbeti okumayı tercih ederim. İlk kitap bitmek üzre, önceden de dediğim gibi LOTR dan esinlenilmiş bir kitap oldugundan öyle "oha" diyebileceğim bir orijinalliğini göremedim. Ama bu kadar tuttuğuna göre ilerde bu konuda da beni tatmin edecek sanırım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Geçen ay bir siteye rastlamıştım. Son Savaş ile ilgili teorilerin yazıldıgı bir sayfa. Hatta 150 sayfa çıktısı tuttu XD adresi vereyim sizde bir okuyun sonra fikirleri paylaşalım isterseniz :D

http://zamancarki.bravehost.com/#_Toc161499427

Bu teorileri bende görmüştüm daha önce. Ama birazını okuduktan ve kalanına göz gezdirdikten sonra bırakmıştım. Sanki kitaptaki her küçük olaydan ve her türlü ilginç durumdan bir alt metin çıkarmışlar gibi. teorilerin çoğu da mantıklıdır muhtemelen. Ama bu teorileri okumamamın nedeni seriyi baştan 2. defa okumayı düşünüyor olmam :D 2. okuyuşumda bunları kendim bulmalı ve daha çok zevk almalıyım :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

12. kitabın ön okuması nette yayınlandı. Hemen okuudm tabii :) İlk bölümün çevrilmişiydi.

Ben pek bir şey anlamdım açılıştan, aslında kesmediği için henüz anlam çıkaramadım biggrin.gif Anlatım dili korunmuş bu belli, ama dediğim gibi kısa olduğundan net bir şey de diyemiyorum. :qalkis:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Fırtına Toplanıyor Zaman Çarkı Serisi 12. Cilt; 8 Nisanda okurlarla buluşuyor :mutlulh:

Çevirisini yine Niran Elçinin yaptığı kitap beklediğimiz zaman çarkı gibi 944 sayfa :qask:

Orjinal fiyatı 34 lira olan kitabı, en çok bilinen online kitap sitelerinden (isim vermiyim reklam olur :) ) %15 ve %25 indirimli ön siparişle alabilirsiniz. Bu arada unutmadan değineyim, kitaplar ilk çıktığında ciltli olmuyor genelde. Bu da ciltli olmaz sanırım.

8 nisana kadar dayanamayacağım diyenler için kitabın 50 sf lık ön okuması mevcut ;)

Bu arada ben de okumamaya karar verdim kitabı, seriyi baştan sona bir daha okuyup kitabın sonunu da öyle getirmeyi düşünüyorum (ama kitabı raflarda görünce okumadan durabilrimiyim bilmiyorum :D)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bu 12. kitap fırtına toplanıyor'u 2'ye mi bölerler dersin? Yani 944 sayfa bize 2'ye bölünerek 400 küsür olarak mı sunulur? Yayın evinin bir açıklaması var mı bu konuda...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Biraz bakındım ama kesin bir bilgi bulamadım. Şimdi mail atsam da cevap alamam ne yazık ki, kitabın çıkma arifesinde epey bi yoğunlardır. Ama şunu söyleyebilirim ki bu çıkacak 944 sayfa ciltsizmiş. Ve iki ayrı kitap olsa iki ön sipariş ya da paket ön sipariş alırlardı bence. Yani 944 sayfalık bu kitap ciltsiz ama tek bir kitap olacak :)

Belki bir kitap daha çıktıktan sonra ciltli basarlar, onu kestiremedim. Ama bu sefer de çok kalın olur :S

Kesin olarak bunları öğreneceğim tarih sanırım 17 nisan olacak ( izmir kitap fuarı :D )

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...

12. kitabın ilk cildi güzeldi bana göre. genelde egween (kesin yanlış yazdım bunu ama neyse :otgorite:) ve beyaz kule üzerine odaklanmıştı. ben türkçesini beklemeden direkt ing.sini download edip okudum.diğer ciltlerin çevirisi pek hoşuma gitmemişti.bu cilt nasıl olur bilemem. 12/2 genellikle perrin ve mat etrafında dönecek gibi görünüyor. perrin'i düşününce için daralsa da (faile bühüüüüüüü faile diye ortalarda dolanmasından midem bulandı artık) mat'i sabırsızlıkla bekliyor olacağım.:goz kirpma:

ileriki bölümleri okumayanlar bakmasın

özetten okuduğuma göre ve sanırım bu kitap moireine'nin geri geleceği kitap olacak çünkü tom'la beraber elfin dünyasına girecekler. özledim sahiden onu qkralll

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

Tatile çıktığımda okuyacağım 12. kitabı işallah, bekletiyorum o yüzden ^^ Genelde herkes mat'ı seviyor gerçektende. Perrin ve egwene az sevilen tarafta. Bense perrin fanıyım :D Bir elimde çekicim diğer elimde baltam arkamda kurt kardeşlerim ve yanımda aşkım atmaca. Daha ne ister bir insan?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

12. seriyi 2inci defa bitirdim. 13'ü nasıl beklerim bilemiyorum. Tespih mi kullanmaya başlasam diyorum :)

Kitap oldukça sürükleyici, Brandon Sanderson iyi iş çıkarmış bence. Okumayan arkadaşları üzmemek için, elimden birşey kaçmasın diye daha fazla yazmıyorum, hayal kırıklığına uğramayacaksınız.

Arkadaşlar yardıma ihtiyacım var. Yüzüklerin Efendisi ve Zaman Çarkı hayranına hangi seriyi tavsiye edersiniz?

Şu ana kadar bitirdiğim seriler;

Güç Kalıtları (Maggie Furey),

Shannara'nın Kılıcı (Terry Brooks - itiraf ediyorum sırf seriyi yarım bırakmamak için okudum),

Ejderha Mızrahı ( Weis&Hickman - bu seri de başladığımı yarım bırakmamak için okundu ve bitirildi),

Kara Kule (Stephen King - King'i özlemiştim ama eh işte)

Bana yeni bir kan lazım, okumadan duramıyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler, su ve gölge bulasınız :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

eğer ejderha mızrağını sıkılıp yarım bırakmayı düşündüysen bu tarzı okumayı bırakmak için geç kalmış değilsin kardeş :qhipnoz:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Zaman çarkı ve yüzüklerin efendisinden sonra fantastik edebiyatın daha üst seviyesi yoktur. Durum böyle olunca bu yüzden diğer kitaplar değeri düşük gelecektir. Benim için kötü oldu mesela :D Fantastik edebiyata en büyüklerini okuarak girdim, şimdi diğer kitaplara bakmakta zorlanıyorum. Kesmiyor ^^ Ne ejderha mızrağı ne Unutulmuş Diyarlar. Bunlar bence başlangıç kitapları. En başta ilk bunları okusaydım daha usulce olurdu ya :birsey gelmez:

Belki dilersen herry potter'a bir göz at. Tam olarak uymasa da kitaplar sarıyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ahaha ejderha mızrağı ardında ruh dövenini okuyup gaza gelmeyen insanlarda varmış.Bir yaşıma daha girdim :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Spawn theundead, ben de "yüzüklerin efendisi"yle başladım. Sonra Shannara, Ejderha Mızrağı... Zaman Çarkı'na kadar aradığımı bulamamıştım. Zaman Çarkı'nın 12.kitabını beklerken Güç Kalıtlarını okudum diğerlerinden daha çok sardığını söyleyebilirim.

Harry Potter serisi çoktan bitti. :) Cevabın için teşekkür ederim.

Muhteşemmatrix; en sevdiğim yemek mantı. Senin için sakıncası var mı? Yemek yemeği bırakmak için geç kalmış sayılır mıyım? Herkes seninle aynı fikirde olmak zorunda değil. Zevk denen birşey var. Tarzımı anlatabilmek için seriler hakkında fikrimi yazdım. Kimsenin zevkine hakaret etmek için değil.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Polemiğe giremicem.Saygılar istediğinizi okuyup yarım bırakmakta özgürsünüz:qzirvede:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tolkien kesinlikle apayrı ama bu zaman çarkı serisi ilgimi çeken bir seri. Yazı için teşekkürler orta dünyayı seven birinin severek yazdığı bir tanıtımı keyifle okudum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

12. kitabın cildini aldım. Şindi 10 ve 11. kiştabları tekrar okuyup 12'ye gireceğim. :D Lakin cildin iç kapağında(kpruma kapağı değil) zamançarkı rpbertr jordan falan yazmıyor. Bordo kırmızı yazısız düz kapak olmuş. Diğer tüm cildlerde kitap ismi vesaire yazıları varken bunda yok. İtakiyi aradım ve hızlı çıkarmaya çalışılırken kapağa basım yapılmadı dediler. Bunu da 2. baskı da giderebileceklermiş. Ne anladım bu işten o zaman.1r56

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?