Jump to content
  • Kayıt Ol

Zaman Çarkı Efsanesi

SPAWN-TheUndead

Önerilen İletiler

12. seriyi 2inci defa bitirdim. 13'ü nasıl beklerim bilemiyorum. Tespih mi kullanmaya başlasam diyorum :)

Kitap oldukça sürükleyici, Brandon Sanderson iyi iş çıkarmış bence. Okumayan arkadaşları üzmemek için, elimden birşey kaçmasın diye daha fazla yazmıyorum, hayal kırıklığına uğramayacaksınız.

Arkadaşlar yardıma ihtiyacım var. Yüzüklerin Efendisi ve Zaman Çarkı hayranına hangi seriyi tavsiye edersiniz?

Şu ana kadar bitirdiğim seriler;

Güç Kalıtları (Maggie Furey),

Shannara'nın Kılıcı (Terry Brooks - itiraf ediyorum sırf seriyi yarım bırakmamak için okudum),

Ejderha Mızrahı ( Weis&Hickman - bu seri de başladığımı yarım bırakmamak için okundu ve bitirildi),

Kara Kule (Stephen King - King'i özlemiştim ama eh işte)

Bana yeni bir kan lazım, okumadan duramıyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler, su ve gölge bulasınız :)

ark en güzel iki seriyi okumuşsun zaten

yüzüklerin efendisi ve zaman carkı :D

bu ikisinden sonra ben en cok

gedik savaşları ve gedik savaşlarının ardından serileri sevmiştim

bide r.a.salvatore 'un drizzt efsanesinin gectiği ilk 6 kitap güzeldi

bu iki seriyi de öneririm

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 62
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• SPAWN-TheUndead

24

• muhtesemmatrix

12

• Hunter

10

• Susano'o

2

Evet, 12. kitabı da okuduk. Muradımıza erdik lakin şimdi diğer kitapları nasıl bekleyeceğiz :D Seriyi üstlenen yazar az çok Jordan2ın üslübünden gitmiş ama eksikleri de yok değil. Zaten serinin diğer kitaplarına bakıp bir de 12. kitaba bakınca aralarındaki farkları az çok kavrayabiliyorsun. Kötü bir fark değil o ayrı. ^^

Bu 12. kitapla kafamda birçok soru oluştu. Özellikle efsanelerde geçen kırık kılıç callondor'un üzerinde durmuşlar. Galiba oradan bir şeyler çıkartacaklar. Kitabın özellikle son 250 sayfası muhteşem bir şekilde gitti. Döndüm kitabın yarsından başlayıp tekrar okudum XD

10, 11. kitapdan beri Moridin hakkında düşünüyordum. Şimdi 12. kitap itibariyle az çok doğru düşündüğüm çıktı. Rand ile Mordin bağlantılı, artık bu kesinleşti bana göre. Kehanetlerde Randın öleceği olayı vardı, lakin hep bunu içindeki Lews Terrin ölürde Rand yaşar diye yorumluyordum. Lakin Lews faktörü kalkınca şimdi Mordin ile oalcağını düşünüyorum. 13. kitap bir an önce gelsin.5g4

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 ay sonra...

Serinin 13. kitabı Towers of Midnight (Gece Yarısı Kuleleri) çoktan çıktı. Lakin biz türkçe olarak ancak ilkbahar aylarında okuyabileceğiz. Kitabı orijinal olarak alsam mı diye düşünmüyor değilim ama ingilizce olarak bu kitabı okumak beni aşar diye düşünüyorum ^^

Yorumlardan anladığım kadarı ile 13. kitapda 12. kitapda olduğundan daha fazla olay meydana geliyor. Bu da bahsettiğim kötü yanlardan biri. Zaman çarkının çizgisi yeni yazar yüzünden baya kaymış durumda. Normalde 1 kitapda 1-2 olay ya olur olmazken yeni yazar sayesinde 1 kitap içersinde 4-5 olayı silip süpürüyoruz. Arkadan atlı kovalıyor ne de olsa. Gerçi ne yapsın o da emir kulu.

Ah ah bu seri bir 11 kitap daha sürersi (11+11:22 olacaydı.) Delice:ssok:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Merhabalar, son zamanlarda bu kitabı çok okumak istiyorum, alıştığım bir tarz değil ancak lotr ile kıyaslanması bile heyecan verici. kimine göre lotr'den bile daha iyi diyorlar. neyse asıl konuma geleyim. kitabın fiyatları ne alemde? hala bir ucuzlama yok mu yada en ucuza nerden temin edebilirim

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

2 aydir ilk kitabı okuyorum hala bitiremedim. Zaman bulamıyorum bir türlü okumaya. Yalnız kitap çok hoşuma gitti, bariz LOTR havasında geçse de şu sıralar cıkan unutulmus diyarlar kitaplarından sonra ilac gibi geldi bana bu kitap

İlk kitapta biraz öyle oluyor, ben ilk kitabın ilk 25-30 sayfasını üç beş kere tekrar okudum, çok tuhaf gelmişti stil. Daha sonra başlayınca duramıyorsun. Son %33 lük kısmı öğlen vakti oturup bitirmiştim.

Geçen ay bir siteye rastlamıştım. Son Savaş ile ilgili teorilerin yazıldıgı bir sayfa. Hatta 150 sayfa çıktısı tuttu XD adresi vereyim sizde bir okuyun sonra fikirleri paylaşalım isterseniz :D

http://zamancarki.bravehost.com/#_Toc161499427

Burayı ben de gördüm, çok spoiler içeriyor, her kitabını okumak lazım. Daha 4.2 deyim.

Merhabalar, son zamanlarda bu kitabı çok okumak istiyorum, alıştığım bir tarz değil ancak lotr ile kıyaslanması bile heyecan verici. kimine göre lotr'den bile daha iyi diyorlar. neyse asıl konuma geleyim. kitabın fiyatları ne alemde? hala bir ucuzlama yok mu yada en ucuza nerden temin edebilirim

Ben D&R da görmüştüm. 2 Cilde ayrılmış olanlar 30 liraydı. Idefix.com'da daha ucuza bulabilirsiniz.

-----

Bu konuyu neden daha önce görmedim. Ben de büyük bir wot fanıyım. Kendi yorumlarımı yazayım.

Şu sıralar 4. kitabın 2. cildine başliyacağım, kütüphaneyi bekliyorum.

Ben ilk olarak daha çocukken Harry Potter'ın 3. kitabı ile başladım. :D Sonra 4. sonra 1. sonra 2. yi okudum. 5 & 6 & 7 yi okumadım. Artık yaşımın geçtiği kanaatindeyim. Konu da pek çekici gelmiyor.

Sonra LOTR'in 3. kitabını okudum. 10 yaşındaydım. 2001 yılı ilk film çıkmıştı. Hiçbirşey anlamadım. 3. kitap da hediye gelmişti. Yoksa serilere 3. kitaptan başlamak gibi bir huyum yok. Sonra filmleri izledim, kitaplarını daha okumadım. Geçen yaz 1. kitaba başladım, memlekete dönmek zorunda olduğum için kitabı kütüphaneye iade etmek zorunda kaldım :(

Bu seriye daha sonra devam edeceğim, biliyorum bu Masterpiece okunmaz mı diyecekseniz, diğer kitaplardan da zevk alayım diye sona bırakmak daha güzel gibi :D

Gene üç sene önce Drizzt'in ilk üçünü okudum. İlk üç güzeldi. Sonra wota başladım, kütüphaneden wot beklerken buzyeline başladım. Kesmedi, canım sıkıldı bıraktım.

Yine geçen yaz zaman çarkına başlamıştım. Hayatım anlam kazandı diyebilirim. En çok sevdiğim yönü ırklar olayı.Bence Unutulmuş Diyarlar dizileri, LOTR dan etkilenip işin dozunu bir hayli kaçırmışlar. Hani kara elf falan güzel de, bir sürü ırk olunca benim şevkim kaçtı. Zaman çarkında bu yok. Dolayısıyle benim için +10 oldu zaman çarkı. Bir de olay örgüsü, anlatım biçimi yukardaki 50 entryde bahsedildiği gibi mükemmel.

Ben Aes Sedai'lerin fanıyım bir de :D

Yanlız bi yerde anlamadığım birşey oldu, sorayım. Perrin, kurda dönüşmüş bir elemanla karşılaşıyor. Tear'a giderlerken, Rand'a yetişmek için. 3. kitap olması lazım. Neyse adam, bir şekilde aklını kaçırmıştı. Fakat bizim Perrine sapasağlam duruyor, bunu ilerde açıklıyorlar mı? Yoksa sizin düşünceniz nedir ?

Işık hepinizin üzerinde parlasın.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ben de fantastik kitap hayranı olarak çok merak ettim bu seriyi

daha önce yazılmış olan yazılarda ejderha mızrağı ve unutulmuş diyarlar hakkında yazılar var ben ikisini de okudum ejderha mızrağı serisi unutulmuş diyarlardan çok daha iyi unutulmuş diyarların ilk üç kitabı konu olarak güzel gidiyor ben sonrasını pek beğenmedim

ejderha mızrağı serisinde de en çok majere (yanlış yazmış olabilirim) kardeşlerin hikayesinin anlatıldığı kitapları çok sevmiştim aslında koyu bir Raistlin hayranıyımdır.

konumuz olan zaman çarkı konusunu biraz dağıttım. en kısa zamanda okuyacağım bir seri artık iyiki bu konuyu açmışsın spawn

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kesinlikle okuman lazım dostum. Fantastik edebiyatın yapı taşlarından biri. Çok detay içeren bir kitap ama bir alıştınmı üslübuna kopar gidersin ^_^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu gidişle bunuda okuyacağım sanırım. Yüzüklerin efendisini okuyalı 10 yıl oluyor.Artık bu türden ikinci kitap olarak bunu okuma listeme alayım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Oku bedi oku ^_^ Herkes okumalı ^^ Lakin işte tuzlu bir seri. Biz 3 ortak alıyoruz kitapları anca XD

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Buna bende baslamayi planliyorum ama bir kitabin 45-50 lira oldugunu hesaba katarsak once olan arkadaslardan cokup okuyacagim sonra onlardaki eksik kitaplarada ortak girecegiz anlasilan :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 ay sonra...

Serinin 13. kitabı Towers of Midnight (Gece Yarısı Kuleleri) geçen hafta çıkmıştı. Bu hafta da cildlisi çıktı ve tabii kaptım:2813:

Kitabın %70'ini bitirdim. İlk başladığımda karakterleri görünce sanki yıllardır görmediğim dostlarımla karşılaşmışım gibi hissettim. ^_^ Ahh ahh... (:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Guest Hugue

Bu seriye ben de başlayacağım fakat acayip aştığı söylendiği için okuyacağım diğer fantastik edebiyat eserlerinden zevk almazsam diye korkup bir türlü cesaret edemiyorum :qhipnoz: Fiyat konusunda da tuzlu gerçekten ama bazı tatlı sahaf amcalar yardımcı oluyormuş ellerine geçince, haberiniz olsun.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 yıl sonra...

14 Ocak 2013 tarihinde A Memory of Light - Işığın Anısı çıkıyor.

Kütüphaneden aldığım kitapta -13. kitap- son kısımlar eksikti şöyle 20 sayfa falan, internette ingilizce bulup onu okudum. :D

MOIRAINE DONDU YA, valla çok büyük olay. :D

İnşallah aynı tarihte Türkçe olarak da çıkar, çok meraktayım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?