Jump to content
  • Kayıt Ol

Türkçe Mangalar Piyasada

Tenbatsu

Önerilen İletiler

13141.gif

Bir süre önce sitemize(AGT) ulaşan Arunas Yayıncılık tarafından yapılan bir duyuruyla, piyasaya 11 yeni Türkçe manganın Aralık başında çıkacağı belirtilmişti. Aldığımız son habere göre beklenmeyen bir takım aksaklıkların yaşandığı ve mangaların dağıtımına bu hafta içinde başlanmasının planlandığı açıklandı.

Ayrıca mangalardan bir tanesinin değiştirildiği bildirildi: .hack//G.U.+ yerine Princess Ai yayımlanacak.

Aşağıda bilgileri verilen 5 manganın bu hafta içinde dağıtımının yapılması planlanıyor. Mangalar ilk olarak D&R mağazalarına giriş yapacaklarmış. Mangaların Türkçe isimleri, ISBN numaraları, sayfa sayıları ve fiyatları gibi detayları şu şekilde:

Aptalların Altını (Fool’s Gold)

978-605-5575-05-2

184 sayfa

12.5 x 19

Fiyat 10 TL

Bizenghast – Kayıp Ruhlar Kasabası (Bizenghast)

978-605-5575-04-5

192 Sayfa

12.5 X 19

Fiyat 10 TL

Zehirli Şeker (Poison Candy)

978-605-5575-03-8

184 sayfa

12.5 X 19

Fiyat 10 TL

Labirente Geri Dönüş (Return to Labyrinth)

978-605-5575-02-1

192 Sayfa

12.5 X 19

Fiyat 10 TL

Vampir Öpücükleri: Kan Akrabaları (Vampire Kisses: Blood Relatives)

978-605-5575-01-4

120 Sayfa

12.5 X 19

Fiyat 8 TL

Yakında resmi sitelerinin de açılacağını söyleyen Arunas Yayıncılık yetkilileri, manga satışlarının başarı elde etmesi durumunda devamını getirmeyi umduklarını belirttiler.

Gelişmeleri ve diğer yayın tarihlerini aktarmaya devam edeceğiz.

Kaynak: (Shana / AGT)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 32
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Tenbatsu

7

• bay dinamit

4

• bLueeekun

2

• Shana

2

Az önce İdefix üzerinden aldım Manga'ların hepsini. Kargo ve diğer tüm ücretler aşağıda gösteriliyor.

idefix2.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bunlara manga demek biraz "manga" kavramına ters gibi. Olsa olsa amerimanga denir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Neden sonuçta bunları japonlar çizmedi mi? Yoksa ortak yapım mı? Veya kapaklardada gördüğümüz gibi manga sahibinin amerikan birinin mi yapıldığı sanılması mı?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bence başlangıç için çok iyi bir girişim. İleride daha güzel harbi japon mangaları görebiliriz belki.

Ayrıca fiyatları da gayet uygun bence. Şu idefix de iyiymiş :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bunlara manga demek biraz "manga" kavramına ters gibi. Olsa olsa amerimanga denir.

Bu girişimlere kulak verilmezse ileri dönük herhangi bir gelişme yaşayamayız bu konuda.

Bence başlangıç için çok iyi bir girişim. İleride daha güzel harbi japon mangaları görebiliriz belki.

Katılıyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ee hiç manga kültürü gelişmemiş bir ülkeyiz. bence buda bir gelişme..o kadar çok aradım ki istanbulda sadece manga satan iki yer var. orjinal mangayı bulmayı bıraktım okumak istidiğim mangayı malesef nette bile bazen bulmakta zorlanıyorken eh gelişme gelişmedir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

idefix te kapıda mı ödeme yapılıyor? yoksa kredi kartı vs gerekli mi?

Bunların çoğu amerimanga ama ne fark eder :D sonuçta mangamsı bir şey. Her ne kadar kapakları bu kadar çeldirici olsa da içleri pek istediğim gibi çıkmıyor =( ama labirente geri dönüşü almak istiyorum :D

Princess Ai de sanırım Nana'nın mangakasından?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çocukken Tom Miks falan okuduğumu hatırlıyorum. Daha sonraları Batman ve Superman de okudum hatta. Daha da eskiden Zagor ve benzeri çizgi romanlar okunurmuş. O dönemlerde bu işe yatırım yapılsaymış şimdi raflarda Türkçe mangalar da olurdu. Başlamak için yine de geç sayılmaz, ama eskiye göre gençlerin okumaktan ziyade izlemeyi tercih ettikleri de bir gerçek.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bence de.

Vampirli olan ve labirente dönüş ilgimi çekti :mutlu:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Prenses Ai'yi almalıyım yaa T^T Geçen gün NANA'nın mangasını sipariş ettim ve aldım. Bir solukta bitirdim. Bence bu olay çok güzel gelişme ^^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kapitalist' i de ekleyin oda bi nevi manga ve tutuldu Türkiye' de sağlam sattı. Henüz 1. cilti mevcut.

İstanbul' daki son manga durumları:

Nişantaşı, Remzi Kitapevi - Sınırlı sayıda. Negima, yu-gi-oh, xxx-Holic mevcut. Ayrıca Gundam Seed in 1. 2. 3. ve 4. mangaları bulunmakta.

Gerekli Şeyler - Yeni Marvel ürünleri geldi. Onun dışında Afro Samurai 1. mangası mevcut.

Diğer Remzi kitapevlerinde Negima' nın 1' den 9' a kadar mangaları ayrıca 4.Levent' te Genshiken 1' den 6' a kadar mevcut.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Neden sonuçta bunları japonlar çizmedi mi? Yoksa ortak yapım mı? Veya kapaklardada gördüğümüz gibi manga sahibinin amerikan birinin mi yapıldığı sanılması mı?

Çizimler Japon mangakalara ait değil, hayır. Mangaların tanıtımlarının bulunduğu bağlantılardan çizerlerin Japon olmadığını ve eserlerin de TOKYOPOP lisanslı olduklarını göreceksiniz.

Önceki başlıkta bu konuda bir yazı yazmıştım, sonlarına doğru bir bakmak isteyebilirsin ^^ Özetle "Manga" olarak adlandırılmalarının sebebi "Manga tarzı çizimlere sahip olmaları".

Tokyopop zaten hem manga tarzı çizimler yapan yabancı sanatçılara yayın imkanı sunan büyük bir yayınevi, hem de Japonya'dan manga lisanslayıp bir yandan onları da yayımlayan bir şirket. Manwha ve OEL yayınları da var elbette.

Arunas Yayıncılık'taki yetkililer de benim geçen ayki o mesajımda belirttiğime yakın bir açıklamada bulundular bize: Şu anda aldıkları bir tür risk aslında ve satışlara bakacaklarmış. Elbette istenilen rakamlar elde edilirse devamları gelecekmiş.

Japon yapımı manga lisanslamak tahminimce OEL manga lisanslamaktan daha masraflı, daha çok zaman ve bağlantı gerektiren bir süreç olsa gerek. Bu yayınları şu anda piyasayı konrol etmek için bir deneme olarak görüyorum ben.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Teşekkürler İpek-chan. Aslında biz bilmiyoruz ama anime ve mangaları yayınlama anlaşması pahalı olduğu içinde ülkemizde yapmak isteyen olmayabilir. Madem bir risk almışlar. Alalım ki riskleri kazanca dönüşsün daha fazla manga gelsin. Bu arada D&R ve İdefixde kredi kart istiyor. Havalede yapabiliyoruz ama PTT yok en kolayı PTT idi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Teşekkürler İpek-chan. Aslında biz bilmiyoruz ama anime ve mangaları yayınlama anlaşması pahalı olduğu içinde ülkemizde yapmak isteyen olmayabilir. Madem bir risk almışlar. Alalım ki riskleri kazanca dönüşsün daha fazla manga gelsin. Bu arada D&R ve İdefixde kredi kart istiyor. Havalede yapabiliyoruz ama PTT yok en kolayı PTT idi.

Eğer banka kartın varsa taksitli değil ama tek çekim olarak muhtemelen alabiliyorsundur. İstersen bir dene.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ehe ben de piyasanın içinde değilim elbet, tahminimce dedim ^^;; Ama biraz araştırınca durumun bu olduğunu düşünüyorum.

Japonya'dan lisanslanan bazı serilerin şu anda eskisine göre daha pahalı olmadığını biliyorum, kaynak olarak bunu geçen yıllarda bir görüşme sırasında bir başka kurum belirtmişti hatta. Ancak gene de yeni piyasaya giren bir yayınevinin gözü kapalı lisanslayabileceği kadar da ucuz olabileceklerini sanmıyorum.

İleride yayınevinin web sitesi açıldığında ve kendilerine daha çok kişi ulaşabilir hale geldiğinde eminim bu istekleri kendilerine daha çok kişi belirtecektir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Siparişin veripte şuan eline gelen var mı?

Ben İdefix'ten aldım ve Zehirli Şeker 20 Aralık'a kadar ön siparişteydi ve o yüzden ürünleri toplu sipariş ettiğim için kargoya vermediler. Sanırım bu gün yarın vericekler bittiği için ön sipariş.

Eğer alıp okuyan varsa nasıl memnun kaldılar mı?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kapitalist' i de ekleyin oda bi nevi manga ve tutuldu Türkiye' de sağlam sattı. Henüz 1. cilti mevcut.

İstanbul' daki son manga durumları:

Nişantaşı, Remzi Kitapevi - Sınırlı sayıda. Negima, yu-gi-oh, xxx-Holic mevcut. Ayrıca Gundam Seed in 1. 2. 3. ve 4. mangaları bulunmakta.

Gerekli Şeyler - Yeni Marvel ürünleri geldi. Onun dışında Afro Samurai 1. mangası mevcut.

Diğer Remzi kitapevlerinde Negima' nın 1' den 9' a kadar mangaları ayrıca 4.Levent' te Genshiken 1' den 6' a kadar mevcut.

Yazdıklarından çok daha fazla manga Remzi'de var ama yine de yeterli değil. İlk ciltler alınmış oluyor genelde. :/ (Eternal Sabbath 2 gördüm 3 gördüm birincisi yok!! >_<)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şu ara Gon da istemediğiniz kadar manga mevcut, zira black lagoon bile buldum ben bizzat :) Yanlız türkçe mangalar halen piyasada değildi dün baktığımda, resmen ay başında çıkmayan dergi prosedürü yaşamaktayım kitapçılarla, çıktı mı efem? Ne çıkmış mı diye karşılık alıp duruyorum. Yılbaşına yetişir umarım :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Labyrinth filmini izlemişler için Return to Labyrinth gayet hoş olacak.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Çeviri işini bilmiyorum. Ama düzenlemesini (editing) sevmedim. Bir tanesinde font italik ekstra bold falandı. Diğerlerinde Comic Sans kullanmışlar. Yazının balona uyması, estetiklik falan yalan olmuş. Eğer 18 yaşımda olsaydım yayımlayan yayınevine iş için başvururdum, ciddiyim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çeviri işini bilmiyorum. Ama düzenlemesini (editing) sevmedim. Bir tanesinde font italik ekstra bold falandı. Diğerlerinde Comic Sans kullanmışlar. Yazının balona uyması, estetiklik falan yalan olmuş. Eğer 18 yaşımda olsaydım yayımlayan yayınevine iş için başvururdum, ciddiyim.

Bunu şimdilik gözardı etmek gerek. Ama tutarda gerisi gelirse de hep Amerikan tarzı olmasa iyi olur.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Güzel gelişme, fiyatlar uygun :)

Sektör daha da gelişir inşallah. Çizgiroman türü şeylere merakım vardır oldum olası. Amerikan çizim de olsa, has manga da olsa almayı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Zehirli Şeker, Aptalların Altını ve Kan Akrabağları'nı okudum. Bence gayet güzeller. 2. Cilt olsa keşke bile dedim. Hem durun bakalım öyle çat diye olmaz bu işler. Yavaş yavaş.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?