Jump to content
  • Kayıt Ol

Fullmetal Alchemist Tartışma

bLueeekun

Önerilen İletiler

aslında animenin açılışında da görmüş olman gerek sırtında büyük bir dövme var, babasının üzerinde çalıştığı bir projenin olduğu bir dövmeydi sanırım.

merak ediyorsan resmi de ekledim

sc5r1v.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 229
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• bLueeekun

42

• özz

36

• sera myu

35

• sakura hime

23

Dövme hakkında teorim şu

Mustang ateş simyasını Hawkeyenin babasından öğrenmek istiyordu.Ama o ölünce Hawkeyenin sırtındaki dövme sayesinde öğrendi.

Bölüm 47 hakkında ise gerçekten lan fan süper giriş yaptı ama nasıl o kadar hızlı oldu merak ediyorum...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

tam dönüşüm çemberi gibide değil. yazılar falan var araştırmanın sonucu ortaya çıkan dönüşüm çemberi ve nasıl kullanılması gerektiği falan olabilir belki.

işte ben de onu diyorum ishibal savaşında zaten tonla simyager kullanıldı mesela mustang kadar güçkü kimblee var böle bişi yada :011: yani ishibalde olması yada güçlü olması çok ayırt edici bir özellik değil zaten bütün ordu simyagerleri güçlü ve hepsi ishibaldeydi başka bir şey var demekki. hem diğer tüm kurbanlar kapıyı görmüşlen aralarında bir tek mustangın görmemiş olmasıda tuhaf. geçmişinde belki önemli birisiyle kan bağı falan olabilir yani genetik olarak mustang gerekiyor olabilir ama öyle bir şey açıklanmadı animede galiba. off çok güzel gidiyor ya hem bir an önce her şeyi öğreneyim hem de hiç bitmesin istiyorum :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Dövme konusunda fikrimi değiştiriyorum bLue'a katılıyorum.qgüll

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

mustang aynı zamanda zeki de, güçlü simyacıların çoğu da tek tek ortadan kaldırıldı zaten. önemli biri olmasa çoktan onu da yok etmişlerdi. yalnız kimin eli kimin cebinde belli değil işler iyice kızıştı, herkes kademe atlayabilmek için birbirinin kuyusunu kazma derdinde.

@ black-dragon, bence mustang' ın o dövmeyle ilgili hiçbir fikri yok, hawkeye bence kimseye bundan bahsetmemiştir. ve çok daha önemli bir bilgi olduğunu düşünüyorum, doğu simyasıyla bağlantılı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Riza'nın sırtında ki dönüşüm çemberi olduğu konusunda ısrarlıyım. 30. bölümde birinin avucunda tam benzerde olmasa ona benzer işaretler olan biri var. O kişide büyük ihtimal Kimblee.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ya dönüşüm çemberi ama asıl mesele ne işe yaradığı, etrafında bazı yazılar var, babasının araştırmasının vardığı sonuç bu şey gibi

scar' ın abisinin bıraktığı araştırma notlarında da dönüşüm çemberleri vardı ve kağıtları belli bir sırayla yerleştirdiklerinde başka bir dönüşüm çemberi çıktı ortaya ama bunun açıklaması nedir yani ne işe yarar bu dönüşüm çemberi. hawkeye' in babası da buna benzer bir araştırma yapmış ve o dönüşüm çemberinin etrafına bunun açıklamalarını yazmış olabilir ama şifrelidir büyük ihtimal ya da başka bir dilde.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Benim anladıgım kadarıyla Risa'nın sırtındaki dövme, babasının alev simyası zaten. Mustang'e "sana alev simyasını öğretmem" diyordu, ama daha sonradan Mustang'in sözlerine bir şekilde ikna oldu ve büyük ihtimal ile sanatı öğrenmesi için bunu ona söyledi, ya da Risa Mustang'e inanıp bu sırrı açıkladı ona. Zaten sonradan yanmış olarak görüyoruz o dövmeyi. Yakan kişi ise kesinlikle Mustang.

bu arada animenin kaç bölüm olacağı çoktan kesinleşti : 63

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Seriye Lust geri dönsün, o zaman her şey çok daha güzel gidecek. Greed'in de ilk seriye göre daha fazla rol alması ve ciddi anlamda sempatik olması beni sevindirdi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm 48'i izleyen var mı aranızda. 47 kadar tempo dolu bir bölümdü.

İzlemediysen okuma >>>>>>

Gluttony, Pride tarafından öldürüldü. Bölümün en can alıcı olayı buydu sanırım. Ve ölürken Lust diye haykırdı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben izledim. Gene çok güzel bir bölümdü. Prideda amacına ulaşmak için herşeyi yapabileceklerden. Gluttony'i yedi. :qsokkksok:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Pride'dan nefret etmekteyim. Veled-i zina :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

48. bölüm

süper bir bölümdü Pride nasıl bişi o öle ya hele ki gluttony'i yemesi adam amacına ulaşmak için herşeyi yapıyor :quyari: birde onu yedikden sonra daha da acıkdım dedi ya yuh dedim orda bu homonculuslar ne acayip şeyler

bu bölümde mustang yine süperdi madamla ikisi güzel işbirlikçilerdi hani :011:

son olarak roy'un bradley'in karısını kaçırmasında ki amacını tam anlamadım ama şöyle düşünüyor bir iki bölümde bradley risa'ya karımı kendim seçtim dedi birde selim yani pride annemi seçtim ve annemin olmasu güzel bişi filan demişti yani ikiside o kadına baya bağlılar bu bağ bana baya ilginç gözüktü ama "baba"nın amacı için bir kadını umursayacaklarını sanmıyorum w323

son olarak risanın sırtındaki dövme ile ilgili olarak

ben onun ateş simyası ile ilgili birley olduğunu düşünüyordum üzerinde fazla durmamıştım ama animenin şu anki kapanışında bile o dövmeyi göstermeleri dövmenin bir dönüşüm çemberi olduğunu düşünmemi sağladı ayrıca çok önemli bir dönüşüm çemberi olabileceğini düşünüyorum belki de scar'ın abisinin notlarından oluşan çemberler risa'nın sırtındaki çemberi birleştirerek birşeyler yapabilirler

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

güzel bir bölümdü, nasıl bitti anlamadım :) Pride' ı her gördüğümde kanım donuyor zaten acayip korkuyorum ondan 64.gif

Mustang' ın sütannesi :011: neyse ben de

Bradley' in karısına değer verdiğini düşünüyorum o yüzden Mustang' ın bunu kullanmak gibi bir planı olabilir ya da tamamen şaşırtma amacı da olabilir bu davranışın sonuçta homonculuslar hiçbir şeye değer vermezler. bir tanesi daha gitti üzülmedim doğrusu, tabi en zararsızlarıydı o ayrı konu

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yenisini mi tartışıyosunuz siz?

Ben eskisini yeni bitirdim. YEnisine henüz başlayamadım.

Sonu benim içimi acıttı yaa :aglama2:

Kızı diğer ülkede bırakıp 2 kardeş gittiler ya. Acıdım kıza sse54

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Evet yeni seri Brotherhood ile ilgili konuşuyoruz (: Umarım spoiler okumadın.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ya chris mustang yarıldım ya christmas :gul gul: hey allahım bu kadının zekası beni bitiriyor en ufak olaylarda bile farkını ortaya koyuyuor kadın :gul gul: bende karısını adam değer verdiği için kaçırdıkları kanısındayım ama sonuçları ne olur bilmiyorum belki mirianın yerini sağlamlaştırır bu hareket ama ben o zeus gibi adamın düşünceleri okuyabildiğinden şüpheleniyorum. Elini mirianın omzuna koyduğu zaman kanım donmuştu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

kordi yeni seriye hemen başlalısın emin ol ilkinden çok çok daha güzel bir ser :D

sera mustang ailesi süper bir aile annesi oğlu :D babayı da merak ettim şimdi :D

ben merakla miria'nın bir çıkış yapmasını bekliyorum bakalım ne zaman olacak

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

mustangın o kadın dışında bi akrabası gösterildimii yuh bana hatırlamıyorum :qhipnoz:

babası ölmüştür heralde hatta o kadın yemiştir adamı :011: ya o kadını çok seviyorum cidden en sevdiğim anime karakterleri arasına girdi hele ed den bahsettiği bölüm vardı ya, teftişe gelen komutana yazık çocuk genç yaşta böyle şeyler yaşamış kıyamıyorumda canım benim falan diye ahahah yarıldım orda :011: ama animenin çizimleri sanki bozuldumu biraz? bir de ezgi gelince ilk bölümü izlemiştik ed ne kadar büyümüş ya izlerken fark edemiyorsun yani öneririm bi ilk bölümü bir de 48.bölümü açıp bakmanızı XD of of kaldı 15 bölüm

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

kordi yeni seriye hemen başlalısın emin ol ilkinden çok çok daha güzel bir ser :D

sera mustang ailesi süper bir aile annesi oğlu :D babayı da merak ettim şimdi :D

ben merakla miria'nın bir çıkış yapmasını bekliyorum bakalım ne zaman olacak

Okumadım okumadım. Merak etme. Ben ilkinin aynısı diye izlememiştim.

Nerden indirebilirim. Bi yardım eli qdislers

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gösterilmedi ama o çiçekçide birşey çıkarsa şaşmam :qegenmis:

Miria uzun süre aksiyonda göremeyeceğiz gibi. O baba orda durduğu sürece Miria tehlikede.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

kordi animeou bu seriye fansub yapıyor ben haftalık olarak ordan takip ediyorum bölümler çıkınca hemen ekleniyor :) üstelik ilk 13 bölümden sonrası bu seride farklı ilerliyor haberin olsun çok şeye şaşırabilirsin :gul gul:

@sera

ailenin hepsi gösterilmedi ben orda madam ve roy'dan bahsettim ailenin iki biriyi böyle ise geri kalanı süperdir demek istemiştim aslında babası ölmediyse ki bence öldü onuda gösrek süper olurdu :gul gul:

@blue-dragon

deme öyle şeyler tehlikede filan miria ne olursa olsun o tehlikelerin üstünden gelir bence :) yalnız o "baba" denilen adam beni endişenlediriyor bu söz verilen günün amacını hala çözebilmiş değilim tamam adam bişiler yapacak da neden yapacak onu hala anlamadım

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Daha önce ne yaptıysa onu yapacak. Filozof taşı elde edecek. Bir sürü insanı öldürecek :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

izlemeyenler olabilir diye spoiler içinde yazıyorum :D

tamam da neden böyle bir şeye ihtiyaç duyuyor ki adam zaten ölümsüz üstelik 7 günahı taşıyan homonculusu da yarattı şayet bir kaç tanesi öldü ya nese :D yani tekrar filozof taşını yapmasında ki amacı çözemedim

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?