Jump to content
  • Kayıt Ol

Fullmetal Alchemist Tartışma

bLueeekun

Önerilen İletiler

Bölüm 52

Mustang bir sonraki bölümde ortalığı yakıp kavuracak gibi bir izlenim aldım kapanıştan. Milla ve Alex gerçekten de süperdi. Bu arada bu Çinlilerin yanına neden illa bir panda iliştirmeden edemiyor bu adamlar hala çözebilmiş değilim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 229
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• bLueeekun

42

• özz

36

• sera myu

35

• sakura hime

23

gundamaster

Bölüm 52

İnanılmaz başlayan bir bölümdü. Direk aksiyonla açılış yaptı. Alphonse,çok iyi bir dövüş çıkardı Kimblee ve Pride'a karşı. Sadece filozof taşına güvenmedi aklını da kullandı ve çok tehllikeli iki düşmanı atlattı.

Sloth'a karşı mücadele eden Miria ve Alex epey zorlandılar. bir an Sloth'ta orada ölür diyordum ama daha nail olamadım bu isteğime. Sloth'un hızına inanamadım yalnız.

Bir sonraki bölüm Mustang şov göreceğiz.

@Susano'o, pandalar soyu tükenmekte olan hayvanlar buna istinaden adamlar her yerde çizerek bu hayvana dikkat çekiyorlar ve önemini anlatmaya çalışıyor olabilirler :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Benim bu Pride çok hoşuma gitti ya. Acayip karizma. Şöyle güzel bir resmini bulsam profil fotom yapcam.

Bu arada geriden gelip sonunda size yetiştim. :lol:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sonunda...Mustangin sahnesi geliyor *-* Mangasını okuduğumdan beri o anı beklemekteydim çılgınlar gibi :D Kanımca serinin en iyi bölümü olmaya adaydır. Bölümün adı da tam oturmuş zaten: "Flames of Revenge"...neyse haftaya kalsın spoiler olmasın :P

Bu bölümde Al'ın dövüşü çok iyiydi ya, çocuk resmen doğuştan filozof taşı kullanıcısı gibiydi. Çok seri hareketleri ve kıvrak düşünceleri vardı, takdir ettim :D Tabi Heinkel'in "itadakimasuuuu~" atağı da hâni küçümsenecek değildi :962129:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm 53

Güzel bir bölümdü, Mustang'ın pek de sakin olmayan yüzünü görmüş olduk. Bence o en son sahnede bence Riza karşılaştığı Mustang'ın aslında şekil değiştirmiş Envy olduğunu anladı. Gerçekten de Mustang olsaydı, onun Envy olduğundan şüphelenip tereddüt etmeden yakardı. Tabii bu benim tahminim sadece...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm 53

Güzel bir bölümdü' date=' Mustang'ın pek de sakin olmayan yüzünü görmüş olduk. Bence o en son sahnede bence Riza karşılaştığı Mustang'ın aslında şekil değiştirmiş Envy olduğunu anladı. Gerçekten de Mustang olsaydı, onun Envy olduğundan şüphelenip tereddüt etmeden yakardı. Tabii bu benim tahminim sadece...

[/quote']

VAy be ben de tam tersini düşünmüştüm. :D

Ama şimdi seninki daha mantıklı geldi. Ben orda Riza'nın Envy olduğunu düşünmüştüm :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bana göre zaten orda amaç sanki gerçek mustang da envy riza kılığına girmiş ve mustang tehlikede diye düşündürmekti ama bende mustangın sahte olduğunu düşünüyorum yemişsin kordi sen kısaca :011: ama sen haklıysan banada iyi kapak olucak xD yine süper bi bölümdü nasıl durumu çevirdiler tersine hayran kaldım ya of çok seviyorum bu animeyi qgüll

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bence Mustang sahte. Envy Mustangdan darbeyi aldım bari şu kızı öldüreyim bir nevi intikam almış olurum diye düşünmüştür.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ben asıl neyden korktum, hani envy nin gözlerini yaktı ya sürekli ve animelerde de bir mesaj kaygısı vardır ya intikam kötüdür vs. acaba mustang rizanın gözlerini envy zannedip yakar mı diye korktum ama olmadı rahatladım :D yinede o kızın oraya girmesi çok aptalca o silahla envy yi vursa ne olacak, ayak bağı olmaktan öte bir şey değil yaptığı

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölümün sonunda soru işareti bırakması güzel olurdu ama prewievde kimin kim olduğu belli oluyor :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Riza ayak bağı olmaz, ayak bağı olan karakterlerden değildir, kendilerini sever sayarız :D Bence ayak bağı olmaktan ziyade gerçekten işe yarayacak. Mesela... Mustang'ın içindeki intikam alevini söndürebilecek tek kişi olabilir diye düşünüyorum. Sadece bu şekilde de değil, Riza ve Mustang birbirlerini çok iyi tanıyor. Sürekli kaçıp saklanan Envy'yi "nasıl olsa hangimiz olduğunu anlayamazlar" düşüncesi yüzünden çok iyi tuzağa düşürüp kıstırabilirler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

herkes her yerde işe yarar diye bir şey yok ki. gerçekten akıllı olan nerede ne yapması gerektiğini bilir. rizanın elindeki tabanca envy ye etki etmez başka da bir şeyi yoksa elinde tutupta mustangın arkasından gitmesi saçma belki mustang onu kurtarmaya çalışırken yaralanabilir ya da yanlışlıkla ona zarar verebilir çünkü şu an gözü karardığından emin değilim ayırt edebilir mi 2 tane riza olsa bile. ama umarım senin dediğin gibi olur :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Asıl suç Mustang'da... Riza'ya başka çare bırakmadı ki. Benim de sevdiğim insan gözümün önünde kendini kaybedip, alevlere doğru uçup tutuşan kelebekler misali, intikam ateşine kapılıp kimliğine dair çok önemli bir şeyi kaybetmek üzere olsa ben de kendime vereceği zararı görmezden gelerek onu kurtarmak için harekete geçerdim. Henüz ne olacağı belli değil gerçi ama, ben o ikisini yakıştırıyorum ayrıca :962129:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mustang müthiş :parla: bir parmak şaklatmasıyla çözdü herşeyi. Envy' i öldürdüğü zaman intikam ateşi sönecek, son derece aklı başında biri zaten. ayrıca homonculusları öldürmemek gibi bir şansları da yok, ya öldürecekler ya ölecekler bunun birinden intikam almayı kafaya takmayla alakası yok yani Scar' la arasındaki fark bu.

Risa' nın yerinde olsam ben de giderdim. o durumda beklemek kadar ıstırap verici bir şey olamaz sanırım. ayrıca tek başına orada beklemek çok daha tehlikeli qdislers silahla Envy' e karşı çok birşey gelmez elinden belki ama işler ters gittiği takdirde elinden gelen yardımı yapacaktır. en kötü son ikisinin birlikte ölmesi olur bu da onlar için sorun değil.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ya bana sorarsan bende öldürsün envy yi rahatlasın derim zaten sadece o değil bizde rahatlarız XD ama animede söylenmek istenen ed ve scarın konuşmasında açıkça belli edildi yani mangaka senin gibi düşünmüyor ve şu an için mustangın intikam yüzünden gözünün fazla karardığını söylemeye çalışıyor zaten yüz ifadelerindeki değişimden falan belli bu. yani burda bizim ne düşündüğümüz yada bize göre doğru olan şey önemli olmadığı için ben yorum yaparken olabildiği kadar mangakanın ne düşündüğünü anlamaya çalışarak yapıyorum. riza konusunda 2 seçenek var ya ayakbağı olacak ve mustangın işini aksatacak ya da mustangı zor bir durumdan kurtaracak. benim teorim ilki olursa mustang rizaya bilmeden zarar vereceği. 2.si olursa da rizanın mustangı kendine getireceği ve gözünü açacağı yönünde ama hangisi olur bilemiyorum. mustang ve riza'yı hepimiz yakıştırıyoruz ama ikisi birlikte ölseler dahi çok mutsuz olurdum zaten o kadar romantik bi anime değil hani ölseler bile arkadan müzikler romantik konuşmalar son bi çabayla el tutma olayı falan olmaz en fazla esprili 1-2 şey söylerler ve ölürler o da pisipisine gider ya. mustangın karizması olmayan bir fma istemem >o< önce armstrong sonra mustang :biyik gulme:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Risa ve Mustang tam tencere kapak misali, Mustang' ın ipleri Risa' nın elinde, zaten sözleriyle sürekli Mustang' ı alt ediyor :D

Amstrong süper karizma, ışıldayan kaslarıyla kendini ablasına bile kanıtladı daha napsın :)

ed-al-mustang-risa-miria&alex amstrong, şu ekibe birşey olmasın da kimi öldürürse öldürsün mangaka :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ahahaha en büyük armstrong fanı ezgidir bak XD yuuki_cross yani. animeyi izlediği anda çarpıldı mı nedir adama armstrong diyor başka bir şey demiyor tabii herkesin beğenisi farklı bir şey diyemem ama :biyik gulme: ben mustang, ed ve miria dışında kimseyi önemsemiyorum ama bana deselerki riza ölürse huges gelecek napalım? direk öldürün derim :gul gul:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mustang'i çok iyi anlıyorum ve hak veriyorum. Adamım !

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...

Baya olmuş yorum yazılmayalı, Roy a bende hakveriyordum ama, böyle sonlandığı iyi oldu.

En son 57 yi izledim, iyice sarpa sardı bu iş, "human sacrifice" derken baya onları kullandılar(ed al ve izumi).

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ben mustang' ı neden almadıklarını merak ediyorum, o da kurbanlar arasında değil miydi?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kurbanlardan kasıt sanırım, gerçeği görenler, yani simya ile insan geri getirmeye çalışanlar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

58-59. bölümleri izledim. bu haksızlık ya,

istemeyen bir insana zorla insan dönüşümü nasıl yaptırırlar :dft005: kesinlikle her türlü pisliği yapıyorlar. ayrıca kendi tahminlerimden de korkmaya başladım. mustang' ın umarım gözlerini almazlar dedim, korktuğum başıma geldi. kolu, bacağı değil nedense gözlerini kaybetmesinden korkuyordum.

içimde bir sıkıntı var bu anime nasıl bitecek :qsokkksok:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm 59'a kadar

Ben bu animenin sonu ile ilgili hiç karamsar olamıyorum. Olmak istedim aslında biraz endişe duymak, tedirgin olmak güzel olurdu, ama karakterler ne kadar yaralansalarda bir şekilde ölmüyorlar. Öyle içinden çıkılmaz bir duruma girdikleri ve çok zor durumda kaldıkları görüntüsünün verilmeyi başarıldığına da inanmıyorum. Ana karakterlerden birileri ölsün diye bekliyorum. Tabi olmayacak. Seri içerisinde yan karakterler bile zor can veriyorlar. xD

Seriye başlarken daha fazla dram beklediğim için biraz hayal kırıklığı yarattı. Umarım beklenmedik bir son bulurum ve kalan bölümler biraz daha vahşi olur.

Kötü karakterler içerisinde King Bradley ise gerçek bir başarı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?