Jump to content
  • Kayıt Ol

Kimi ni Todoke

Aurora Borealis

Önerilen İletiler

(düzenlendi)
Kimi ni Todoke

TANITIM

Kuronuma Sawako simsiyah saçları ve bembeyaz teni ve ürkek kişiliği yüzünden çevresindeki insanlar tarafından yanlış anlaşılan, onları korkutan biridir.

Halkada ki kızı çağrıştırdığı için ona Sadako diye seslenirler tabi mecbur kalmadıkları sürece. Aslında tam tersidir. Son derece arkadaş canlısı olmasına rağmen çevresinde hiç kimse yoktur hatta selam bile veren yok diyebiliriz. Öte yandan Kazehaya çevresinde hep insanlar olan çevresindekilere ferahlık ve güven veren, popüler biridir. Sawako ona bu yüzden hayrandır. Onun gibi olmak istese de tüm denemelerine rağmen başarısız olmaktadır.

Bu süreç içerisinde ise ona tek selam veren sadece Kazehayadır. Kazehaya onu arkadaşı olarak görmektedir ve bu Sawakoyu çok mutlu eder.

Bu sayede Sawako’nun çevresinde bazı şeyler değişmeye başlar.....

KARAKTERLER

Major Jack Barbarossa Bancoran - Ana Karakter

Maraich Juschenfe - Ana Karakter

Patalliro the 8th - Ana Karakter

Duran Du Laken - Yardımcı Karakter

Patalliro the 7th - Yardımcı Karakter

Coco - Yardımcı Karakter

Johannes - Yardımcı Karakter

11481.jpg

DİĞER İSİMLERİ

Romaji: Patalliro!

Japonca: パタリロ!

Diğer: Patariro!

BİLGİ

Kategori: Manga

Cilt sayısı: Bilinmiyor

Bölüm sayısı: Bilinmiyor

Yayım: Kas 1979 - ?

Dergi: Bessatsu Hana to Yume

Eser: Mineo Maya (Hikâye & Çizim)

Türler: Macera, Komedi, Romantik, Shoujo, Shounen Ai

İSTATİSTİKLER

Sıra: 1058

Veriler 23 Aralık 2016 Cuma günü 11:15 saatinde MyAnimeList sitesinin şu sayfasından çekilmiştir: manga / 6045

Düzenlendi: (Aurora Borealis)
Güncelleme
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 17
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Aurora Borealis

6

• zhenya

5

• özz

2

• drtrzan

2

şu sıralar aşık olduğum bir çift sawako ve kazehaya :spit:

mangasının türkçeye çevrilen kısımlarını okudum, ingilizceye çevrilen kısımlara da göz attım hatta çevirisi yapılmamış japonca mangasının resimlerinden bile olayları takip ettim :P

animesinin de yayınlanan bölümlerini izledim, tabi genel olarak animeyi mangaya tercih eden biriyim, karakterleri canlı canlı izlemek, seslerini dinlemek hoş oluyor.

sessiz sakin, insana huzur veren bir hikayesi var :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sawako'yu ilk gördüğümde aklıma Perfect Girl Evolution daki Sunako geldi açıkçası.Sunako sürekli Chibi olarak çıkıyor karşımıza ama her haliyle çok daha orjinal bi karakter(Yaşam tarzı,karanlığa kortucu olarak nitelendirilicek olan şeyler düşkünlüğü falan..Yani o tip bir dış görünüşe çok uygun.Ama Sawako'da bu orjinallik yok ne yazıkki.Fazla zorlama olmuş yani hiçmi arkadaşın olmaz bu yaşına kadar.Biraz dramatik bişeyler olsaydı geçmişinde yaşamış olduğu kötü olaylar falan...Gerçi buda bildik Shoujo kurgusu oluyor.Güzel bir manga kabul ama konu ilerledikçe oda diğer shoujolara benzemeye başlıyor ...

Not:Vol 1-4 arasındaki olaylara göre yapıyorum bu yorumu ilerde duruma göre değişebilir :D...Pek ümitli değilim ama...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ya şu yorum bildik shoujolara bayılan biri olarak beni bile hayal kırıklığına uğrattı zhenya :mutlu:

benim bu manga hakkında söyleyebileceğim tek bir şey var: mükemmel! İleride ne olacak bilmiyorum sadece ilk cildi okudum ama şunu söyleyebilirim, ilk bölümü okudum sonra kendim çevirdim, editi yapmadan önce sayfaları sildim, sonra geldim üstüne edit yaptım. her sayfada 10 dk durdum edit yaparken (bitmiyor bir türlü :D neyse).. kaç oldu, 4 mü? 4 kez okudum sayılır yani. hem de okuyup geçmedim saatlerce üstünde durdum. başka bir manga olsa herhalde bıkardım, soğurdum.. ama Kimi ni Todoke öyle değil! sıcacık.. yumuşacık... :D Kazehaya da Sadako da güldüğünde içime resmen ferahlık veriyor! %100 ferahlatıcı! gerçekten öyle. Her ne kadar animesinin çizimleri beni hayal kırıklığına uğratsa da manganın uğratacağını sanmıyorum... İleride neler olur bilemem ama birbirlerine öyle güldükleri sürece... benim için sorun yok^^ Bir de Kazehaya'nın kızardığı sahneler çok tatlı :D kyaaa! son söz: "Kazehaya herkesin!" :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sawako'yu ilk gördüğümde aklıma Perfect Girl Evolution daki Sunako geldi açıkçası.Sunako sürekli Chibi olarak çıkıyor karşımıza ama her haliyle çok daha orjinal bi karakter(Yaşam tarzı,karanlığa kortucu olarak nitelendirilicek olan şeyler düşkünlüğü falan..Yani o tip bir dış görünüşe çok uygun.Ama Sawako'da bu orjinallik yok ne yazıkki.Fazla zorlama olmuş yani hiçmi arkadaşın olmaz bu yaşına kadar.Biraz dramatik bişeyler olsaydı geçmişinde yaşamış olduğu kötü olaylar falan...Gerçi buda bildik Shoujo kurgusu oluyor.Güzel bir manga kabul ama konu ilerledikçe oda diğer shoujolara benzemeye başlıyor ...

Not:Vol 1-4 arasındaki olaylara göre yapıyorum bu yorumu ilerde duruma göre değişebilir :D...Pek ümitli değilim ama...

bak sen yazana kadar fark etmemiştim :bekliyorum: evet benziyorlar. ama sunako hoşlandığı erkek tarafından red edilip aşalandığı için o ruh haline girmişti (tramva). sawakonun durumu ise tamamen dış görüntüsünün yanlış değerlendirilmesinden kaynaklı sanırım çizer "görünüş aldatıcı olabilir." mesajından yola çıkmış. ama sonuçta shoujo shoujodur.

MPQ nunda dediği gibi bende başka manga olsa çevirisini beklerdim. bitirmek için ve ya bırakabilirdim ama tuhaf bir büyüsü var konu bayağı bile olsa çizimdenmidir, samimiyettenmidir bilmiyorum. insansana sıcaklık veriyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Emeğe saygım var .Yanlış anlama olmasın yani .Kötü bir mangada demedim zaten.Sadece benzeri çok fazla manga okuyunca hepsi birbirine benziyor zamanla...Bu sadece shoujolarda da sözkonusu değil.Belkide tarz olarak daha çok seinen tercih ettiğim için.PGE yi okumuş olmasaydım Sawako için daha farklı düşünürdüm belki bilemiyorum...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

yanlış anlamadım :) biz sevdik diye herkes sevcek diye bir kural yok. mesela sen söyleyene kadar ben benzerliği fark etmemiştim. (gerçi Perfect Girl Evolution beni çok sarmamıştı ama komikti gülmüşüm baya) fikrilerini beğenmesen bile paylaşmış olmana sevindim.:birnumara:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İki karakter tamamen farklı ve iki mangayıda birbiriyle kıyaslayamayız.Sadece o karakter tiplemesine PGE karşılaşmamış olsam belki daha farklı olabilirdi...Hani beğenmedim de demiş sayılmam zaten.Sadece alıştığım shoujolardan pek farklı bulmadım.Konuya sizlerin bakış açısıyla bakamadığımdan kaynaklanıyor da olabilir bu...Çoğunluğun da sevdiği bir manga zaten...Ne desem ...Aynı temada çok fazla manga var ve kesin olarak çıtayı birazdaha yükseltmiş bu manga ama bişeyler eksik ...Yada bazı şeylerin üstünde fazla durulmuş gibi.Farklı bi tez olaraktanda galiba benim bir karaktere iyice ısınmam için kesin dramatik olaylar yaşamış olması gerekiyor(özellikle shoujo,josei ve sinen temalı olanlarda)...Sonuçta bu bir Josei ve okuduğum diğer Joseilere oranla bu mangadan beklentilerim fazlaydı belkide...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

hım anladım demek sanırım istediğini bitter virgin gibi olayın darmatikliği eksik o yüzden yanlızlanmasının etkiliyiciği yok diyorsun hım hiç düşünmemiştim:bilmiyorum: değişik bir bakış. altyazıları ve çevirileri bittiğinde bir kez daha okuyacağım

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Evet gayet güzel özetlemişsin :)...Ama B.V. kadar da olmasını istemem açıkçası.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bak bunuda doğru dedin okuduğumda dumur olmuştum. hatta bir an içimdeki öfkelerin kabardığını hissetmiştim nasıl bir hayal dünyası bu diye ama diğer yandan ya bu bir manga ve ben sanki gerçekmiş gibi hissettim garipti çok garip

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ehem...Şimdi ingilizceye çevrilen son Chapter a kadar okumuş olaraktan...Mangaka tipik shoujolardaki fazla dramatize edilmiş olaylara inat okuyucunun öncelikle okurken gülebilmesini hedeflemiş ...Başlarda aşırı bulduğum bu sahneler örn: 21.chapter da gayet güzel kullanılmış ve dengeyi sağlamayı başarmış.İlerde daha güzel olucaktır...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 yıl sonra...

bu seriyi(mangayı) şu an aktif çeviren bir grup var mı? aradım ama sadece bir yerde 4 bölüm var başka da birşey bulamadım...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

editlemesi zor bir manga bir ara bir kaç grupta bende görmüştüm ancak devamı gelmedi hakkatten çok kalabalık TR bulman şuan için imkansız İng indirmek istersen mangatraders ta da mevcut

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 7 ay sonra...

Okuyalı baya oldu(aslında sadece 3 ay olmuş) ama çok sıcak bi manga olduğunu hatırlıyorum ben de, komikti de :) İnsanı mutlu ediyordu okuyunca. Romantik mangaları biraz zor severim ama bunda farklı bişeyler de vardı hoşuma gitmişti. Bu arada ben de mangatraders'tan takip ediyorum ama yeni bölüm yok bayadır sanırım..

Tanıtım için de teşekkürler .)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

http://shoujonosekai.comuf.com/?page_id=94

Mangasının çevirisini yapıyor, aktif projeleri arasında hatta bizden wizardsky'da projede aktif rol alıyor yanılmıyorsam. Çok geç güncel çıkartıyolar ama çalışmaları çok kaliteli oluyor bana göre.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?