Jump to content
  • Kayıt Ol

How I Met Your Mother

Squaw

Önerilen İletiler

2r254r5.jpg

KONU:

Bir mimar olan Ted,en yakın arkadaşları olan ve aynı zamanda aynı evi paylaştığı Marshall ve Lilly'nin evlenecek olmasına hem sevinmektedir hem de üzülmektedir çünkü onları kendi anne babası gibi görmektedir ve de onları düşündükçe kendisini de evlilik yaşının geldiğine inandırmıştır yaşının 28 olmasına rağmen (Tabi ilk sezonda 28 o ayrı konu :D)...

Aslında en büyük korkusu onlarsız tamamıyla yalnız kalacağını düşünmüş olmasıdır.

Sahip olduğu bu düşünceler içerisindeyken o mertebeye oturtabileceği mükemmel kadını arayış içerisindedir,tam bu düşüncelere daldığı bir anda yaşadıkları evin altında yer alan ve devamlı gittikleri barda tv haber spikeri olan Robin'i görür ve kendine eş olarak onu seçer ama bir sorun vardır;Robin evliliğe karşıdır özellikle de çoçuk istememektedir ve Ted asla Robin'den vazgeçmeyi düşünmez.

Kısa bir zaman sonra Robin'in sahip olduğu bu düşünceler yüzünden, Robin'le sadece arkadaş olurlar ve Victoria isimli biriyle ilişki yaşamaya başlar taa ki Victoria'nın Almanya'da yemek akademileriyle ilgili bir kurumda eğitim hakkı kazanıp da Almanya'ya gittiği ana kadar...

Tabi bunların arasında Barney'i ayrı anlatmak gerek diye düşündüm Barney yani Swarley (bu bölüm en çok güldüğüm bölümdür 2.sezonunda dizinin) evliliğe ve ciddi ilişkilere alerjisi olan bir yapıdadır,her şeyin takım kıyafetle başladığına inanan,takım elbise giymenin bir yaşam tarzı olduğunu ve her fırsat yakaladığında da bunu vurgulayan bir kişiliğe sahiptir.Aynı zamanda,her zaman için tek gecelik ilişkileri savunur ve yaşar,aşk onun için ölümdür çünkü aşık olup tek kişiyle bir ömür geçirmek Barney için tam anlamıyla intihar etmektir...

KİŞİSEL GÖRÜŞÜM:

İzlerken çok büyük keyif aldığım,zekice esprileri duydukça da gülmekten asla sıkılmadığım bir dizi olan HIMYM kendi tarzının en iyilerinden diye düşünüyorum.Bilmiyorum izleyici kitlesi forumumuzda ne kadar mevcut ama benim çevremde kim başladıysa asla vazgeçemiyor.Vazgeçilebilecek gibi de değil :D

Tüm karakterlerin kişiliklerini işlerken aynı zamanda komediyi de es geçmeyip eleştirileri de göz önüne seren çok başarılı bulduğum bir dizi,flashbackleri de yabana atmayalım derim.İlk sezonunu izlediğimde ne zaman başlayıp da ne zaman bitirdiğimi hatırlamıyorum bile,öyle ki çok fazla komedi -romantik komedi tarzları hariç- sevmeyen benim gibi birisi için gerçekten de başarılı bulunabilecek bir tarza sahip,türünün gerektirdiği üzere 2-3 mekanda geçiyor ama ben en çok devamlı takıldıkları bardaki yaşanan olaylara ait bölümleri seviyorum.

Komedi anlayışında büyük yol katetmiş diziler içinden ustaca sıyrılmayı başarmış nadir yapımlardan biri olmayı başarıyor.5. sezonuna daha başlayamadığımı üzülerek belirtiyorum her ne kadar şu anneyi çok merak etsem de 5. sezonda ne olup bittiğini bilmiyorum aslında öğrenmek için çok da meraklıyım ama bir türlü oturup da bitirme fırsatım olmadı.

Umarım şu anne artık piyasaya çıkmıştır.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 45
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Squaw

5

• loykad

5

• SPAWN-TheUndead

4

• wiL-

3

Cnbc-ede birkaç bölüm izlediğim diziydi. Bayada eğlenmiştim ama Itır yazısı sağolsun hemen başla diye seslendi bana. Ancak vardır eminim cinsel içerik veya daha yaın anime dilinden anlatırsak ecchi türü gibi birşeyler çıkacak buda bana her gece 2er bölüm izlememi sağlar :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Cnbc-ede birkaç bölüm izlediğim diziydi. Bayada eğlenmiştim ama Itır yazısı sağolsun hemen başla diye seslendi bana. Ancak vardır eminim cinsel içerik veya daha yaın anime dilinden anlatırsak ecchi türü gibi birşeyler çıkacak buda bana her gece 2er bölüm izlememi sağlar :D

Özkan merak etme öyle sahneler yok,var da üstü kapalı şekilde.

Nasıl örneklesem ki yani örnek olarak karakterleri iç çamaşırlarıyla bile göremiyoruz dizide merak etme öyle ecchi -anime dilinde olanından :P- yok cinsel içeriği konusunda da yanına bile uğramıyor sadece bazı espriler bel aşağısı olabiliyor o ayrı konu :D

Barney sahnelerinde özellikle de bu tür espriler mevcut ne de olsa tek gecelik aşkların adamı kendisi :dusuneyim:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

5. sezonuna daha başlayamadığımı üzülerek belirtiyorum her ne kadar şu anneyi çok merak etsem de 5. sezonda ne olup bittiğini bilmiyorum aslında öğrenmek için çok da meraklıyım ama bir türlü oturup da bitirme fırsatım olmadı.Umarım artık şu anne çıkmıştır piyasaya.

Hayır o anne hala yok piyasada :D ben 8. sezondan önce gelmez diye bir kehanet yapayım :D :D Yanlış hatırlamıyorsam dizi 4. sezon bitmeden önce 6. sezon sonuna kadar kontrat yapmışlardı zaten. E dizi bu güzellikle devam ettiğine göre bence en az 8 sezon olur :D

En sevdiğim komedi dizisi arkadaşlar, izlemeyen kesinlikle izlesin :birnumara:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

4. sezon benim gözümde biraz fiyasko gibiydi (tamam, hamburgerli bölüm hariç), yani Barney'i o hallere sokmaları.. Çok sinir bozucuydu, çok. Fakat 5. sezon iyi gidiyor D:

Bir de şu anne konusu: Aslında ekip bir ara diziyi zorunlu bitirme kararı almıştı (hani şu senaristlerin grev zamanları falan), mecburen de anneyi açıklayacaklardı. Hatta açıklandı diye çoğu sitede kızıl saçlı, gözlüklü (1. ya da 2. sezondan) bir kız gösteriliyordu (çok çirkindi). Ki, mutlaka o kız değil. Anne'miz sarı şemsiyeli bir kadın, artık dizi sonuna kadar göremeyiz. D:

Marshall & Lily Rulz ! D:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şu topik açılsada biraz konuşsak diye bekliyordum ya :)

Mükemmel bir dizi ya fazla söze gerek yok zaten...

Zaten Barney gibi bi karakter var ki dizinin senaristleri de Barney nin aşırı sevildiğini biliyor ve 5. sezon -en azından şu ana kadar çıkan bölümler- sırf Barney üzerine...

Ve bu yıl kazanamadığı -En iyi Yardımcı Erkek Ödülü idi sanırım- Emmy yi önümüzdeki sene kazanacak diyorum :D (Merak edenler için o ödülü Two And A Half Men den Alan kazanmıştı ve ödül törenini izlemediyseniz de hemen izlemeniz tavsiye edilir çünkü Barney aynı zamanda sunucuydu törende :))

bLue- kesinlikle izlemen gereken bir film diyorum...

Şu anne konusunda da bende 7. sezon diyorum -Kendisi uğurlu sayım olurda :)

Ve son olarak:

Daddy's Home :B

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Dizi bu güzellikle devam ettiğine göre bence en az 8 sezon olur :D

En sevdiğim komedi dizisi arkadaşlar, izlemeyen kesinlikle izlesin :birnumara:

Bence bu dizi 10 sezon bile gider,yanlış hatırlamıyorsam küçükken takip ettiğim bir dizi vardı ''Full House'' diye,şu ünlü ikizler bu diziye başladığında bebekti dizi bittiğindeyse ortaoukl dönemindeydiler,yani o formatta olan bir dizi o kadar sezon gidiyor ki HIMYM gibi bir dizi de bence gidebilir ve diziyiy uzatacaklarsa ki düşünülebilecek bir konu -severlerinin fazla olması açısından diyorum- sezon sayısı arttırılabilir yani o anneyi 10. sezonda bile tanıyabiliriz diye düşünüyorum ben.

Benim de en sevdiğim komedi dizisidir Özer'ciğim, ben de katılıyorum sana izlemeyen kalmasın.

Anne'miz sarı şemsiyeli bir kadın, artık dizi sonuna kadar göremeyiz. D:

Marshall & Lily Rulz ! D:

O sarı şemsiyeli hatunu sanırım 3. sezon ya da 2.sezon sonunda gösteriyorlardı yanlış hatırlamıyorsam hatta ben demiştim o sahneyi görünce sezonu aynı zamanda takip eden seyirci kitlesine bu yapılır mı şimdi diye :D

Benim için de Barney Rulz! ^__^

Şu topik açılsada biraz konuşsak diye bekliyordum ya :)

Mükemmel bir dizi ya fazla söze gerek yok zaten...

Ben de bekliyordum uzun zamandır açılacak diye ama baktım açan yok,kesinlikle atlanmış bir dizi konusu dedim böyle bir dizi için açılmamış başlık olmaması içime sinmedi açıkçası :)

Barney ile ilgili -tabiki izlediğim sezonlar içerisinde değerlendirme yapıyorum- konuyu anlatırken ki mesajımda da belirttiğim gibi ''Swarley'' bölümü en sevdiğim bölümlerden birisidir,izleyenler ne demek istediğimi anlayacaktır eminim :D ve de Barney'in, ''Klozet kapağı patenti'' olan bölüm kesinlikle es geçilmemeli diye düşünüyorum :dusuneyim:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Swarley.. Swarley.. Çok şirin bir banner vardı bende o bölümle ilgili ^_^

Emmy törenleri harikaydı, canlı izlemş-iştim -çevirmenleri berbattı, shame on you cnbc-e-, hatta o Alan karakteriyle alınan ödülde, adayların arasında The Big Bang Theory dizisinde Sheldon'ı canlandıran Tim Parsons da vardı -keşke kazansaydı *-* -.. Herneyse, Barney'in yani Neil Patrick Harris'in sunuculuğu harikaydı; bütün kanalları saymıştı hızlı bir şekilde, ne adam ya.. :mutlu:

Benim de uğurlu sayım 7'dir, umarım 7. sezon şettirir :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Barney ile ilgili -tabiki izlediğim sezonlar içerisinde değerlendirme yapıyorum- konuyu anlatırken ki mesajımda da belirttiğim gibi ''Swarley'' bölümü en sevdiğim bölümlerden birisidir,izleyenler ne demek istediğimi anlayacaktır eminim :D ve de Barney'in, ''Klozet kapağı patenti'' olan bölüm kesinlikle es geçilmemeli diye düşünüyorum :dusuneyim:

Barney ile ilgili "The Yips" ve "Slapsgiving" de efsaneler arasındadır :)

O "Klozet Kapağı"(kendi kapanan) zaten hatırladıkça adamı güldüren sahnelerden birisi :D

Ama Barney ile ilgili en güzel bölüm -bence yani- Sezon 5 Bölüm 8 "The Playbook"

İzleyin...Sonra bidaha izleyin...Anlıyacaksınız :)-Ama kesinlikle izleyin :D

Squaw hemen başlamalısın diyorum 5. sezona :)

Zaten bu konuyu okuyupta filme hala başlamayanlar varsa hiç durmasın gitsin en yakın HIMYM iletişim merkezinden cdleri alsın -uashduahsd :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Barney ile ilgili "The Yips" ve "Slapsgiving" de efsaneler arasındadır :)

O "Klozet Kapağı"(kendi kapanan) zaten hatırladıkça adamı güldüren sahnelerden birisi :D

Ama Barney ile ilgili en güzel bölüm -bence yani- Sezon 5 Bölüm 8 "The Playbook"

İzleyin...Sonra bidaha izleyin...Anlıyacaksınız :)-Ama kesinlikle izleyin :D

Squaw hemen başlamalısın diyorum 5. sezona :)

Zaten bu konuyu okuyupta filme hala başlamayanlar varsa hiç durmasın gitsin en yakın HIMYM iletişim merkezinden cdleri alsın -uashduahsd :D

Lorenzo von Matterhorn :spit:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şey var bir de, "Let's Go To The Mall" D:

-Madem klozetli bölüm bu kadar seviliyor, alın size klozet :D

6ekdnt.gif

-Dayanamadım, sevdiğim sahnelerin bazı resimciklerini koyayım dedim D:

24d2bet.gif

2vai2kz.gif2vlnn5v.gif2d29kt1.gif

znmohe.gif

24d2bet.gif

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ahahaha teşekkür ederiz Dilek'çiğim bu güzel resimler için,Marshall ve Lilly geldi aklıma ordaki gifi izleyince,bu ikilinin birbirlerinin düşüncelerini okuyarak diyalog kurmaları ise ayrı bir olaydır,çok gülüyorum o içten kurdukları diyaloglara ait bölümlerde :hehe:

Klozet kapağı gelmiş sahneye ve de şu Robin'in alışveriş merkezi korkusu (show must go on :D)

Fakat ikinci spoiler içerisindeki ilk gifi çözemedim hangi bölümdendi o gif :dusuneyim:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu sezonun ilk bölümündeki Tuxedo Night olayı da iyiydi bayağı :spit::spit:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Squaw, o ilk resim 4. sezondan olması lazım.

Stella'nın geldiği bölümlerden birinde Ted bir kaza geçiriyordu hani, ama hiçbirşey olmuyordu. Marshall buna "Mucize" diyordu, Robin de "Mucize yoktur Tesadüf vardır" diyordu. Sırayla olay anlatıyorlardı :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Lorenzo von Matterhorn :spit:

Uuahsduha :D

Bide sonra "Lorenzo Von Matterhorn"u uygulamak için bilmeniz gerekenler diye sıralamıyor mu uhasdusa

SNASA da çok aptalcaydı ya :D

Ama en kralı tabiki "The Ted Mosby":ozgurluk:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

"Lorenzo von Matterhorn" ve bölümün diğer önemli yöntemle birlikte (bölümün kilit noktası) o bölüm, HIMYM'ın en iyi bölümleri arasına girer. :P

Bir de eklemeden edemeyeceğim;

Haaaaaave you met Ted?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...

bu haftaki bölümüde baya iyiydi :)

dolap yavaşca açılır ve bir konuşma duyulur ''suit up'' ne gülmüştüm o sahneye :D:D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

Ben de başlayalı bir kaç gün oluyor, şu an 2.sezondayım ve dizi gerçekten harika, daha önce niye başlamadım diyorum. :D

"When i'm sad, i stop being sad and be awesome instead" :lol:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Harika bir dizi tutkunuyum resmen... Her hafta sabırsızlıkla bekliyorum yeni bölümün çıkmasını.... İzlemeyenlere şiddetle tavsiye ederim....

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kesinlikle öyle, beni deli gibi yaran tek dizi..barney awsome!!!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?