Jump to content
  • Kayıt Ol

Manga çalışmaları hakkında...

Manga-ka

Önerilen İletiler

Sitede manga çalışmalarımız adlı bi başlık gördüm.. ama baktım ki çeviriymiş bi an sevinmiştim manga çalışması yapan kişiler var diye.. benim önerim şu ki site içerisinde bi manga çalışması yapmak (üyeler arasında) herkese açık bi yarışma olsa güzel olurdu..adminler böyle bi yarışma düzenlerse etkinlikte yardımcı olabilirim..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 18
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Manga-ka

5

• armadaxster

3

• bedifeci

2

• bLueeekun

2

Manga Çalışmalarımız kısmımız var ayrıca online manga okuma yerimiz de var.

http://www.animemangatr.com/manga/

Zamanla bu kısımlar da daha çok çalışmaların yapılacağına eminim. Çalışmalarda yardım etmek istiyen olursa kapımız herkese açıktır.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

benim demek istediğim manga çevirmek değil, manga yapmak.. verdiğin linkte sadece çeviriler gördüm eğer bahsettiğin gibi varsa benim gözümden kaçtı o zaman :S

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bizim yapacağımız manga türkmanga olur :D Aslında yarışma fikri güzel ama fazla rabet olur mu ki?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu konuyu Susano'o ile görüşmen gerekir. Şuan sitede bir fanart yarışması düzenleniyor. Daha yarışma başlamadı.

Yarışma içeriği ile ilgili fikirlerden birisi de tek sayfalık manga hazırlamak. Bunu yapan kişiler az değil. LordCha, kendisine has bir tarzda manga çalışması yapıyor. AYES adında. Ayrıca dilekart, nilaa vb. kişiler [deviantartta olmaları lazım] bu şekilde yapıyorlar diye biliyorum. Bence de bu şekilde manga hazırlamak güzel olur. Fakat sitedeki üyeler bu anime manga izlemeyi hobi olarak yapıyorlar. Bazısı bişeyler çiziyor.[ben de dahil olmak üzere] Ama bir manga hazırlamak (en azında 20 sayfa) çok zahmetli bir iş olur. Hobisi izlemek olan kişiler bu kadar uğraş gerektiren birşeyi kolay kolay yapmak istemezler diye düşünüyorum. Ama bir manga çalışması olsa tabi ki güzel olur.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

tamam peki şöyle yapalım tek sayfalık stripler şeklinde olsun...ister çinili ister eskiz halinde her hafta bi konu verelim ve o konu hakkında en iyi strip yapan kişi kazansın isterseniz bi ödül koyalım vs... 20 sayfalık bi işte gerekmez maksat üyelerin bi yarışma faliyetinde bulunması ve manga kültürünü yakından tanıması..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bunu yöneticilere [Özellikle Susano'o] sormak gerekebilir. Ama Fanart Çalışmaları kısmına başlık aç istersen. Katılım olursa güzel olur. Ödül parasal birşey olmaz sanırım, ama ödül de güzel olur tabi :D

Ben şahsen katılmak isterim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Ben manga yapıyorum ve yeni bölümler için de devam ediyorum.

En son dün Ayes'in 4.üncü bölümü çıktı.Kapağını görmek isterseniz:

14me3yv.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 10 ay sonra...

bence manga yapılırsa 4-koma tarzı olsun ,site üyelerini anlatan birşey.Arada uğrayan üyeler yan karakter devamlı olanlar ana karakterler falan güzel olur:3

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...
bence manga yapılırsa 4-koma tarzı olsun ,site üyelerini anlatan birşey.Arada uğrayan üyeler yan karakter devamlı olanlar ana karakterler falan güzel olur:3

Yani mangadaki karakterler bedifeci, yuuki cross, ademania, armadaxster falan mı oluyor öyle olunca ???

Aha, valla çok güzel olur :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 ay sonra...

manga kendim yaratamiorum ama kopyacıyım ne yazıkki egitim almadim hic lisede resim dersimiz bile yoktu bir gün bleach izlerken bi sahne hosuma gitti bi deniyim dedim ve çizmeyi basardim sonra dewam ettim ama su anda da üni sınavı oldugu icin üstüne dusemiyorum :(

arkadaslar önceden amatör çizimlerimi bi sitede paylasmistim bilioyorum reklam gibi olucak ama sizin fikirlerniz benim dewam edip etmemem icin cok önemli eger begenirseniz üstüne dusucem ve kendimi gelistirip kendi manga mı cıkarticam ...

http://www.animenette.com/diger-animeler/12668-burada-amator-cizimlerimizi-paylasalim.html

en sondan 6 . mesaj yine aynı nickle kayıtlıyım umarım bi bos vaktinizde bakarsiniz .

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

uyelik isteyen bir link veriyorsun ama reklam olmasin diyorsun :)) cizimlerini yeni bir konu acarak burada paylasabilirsin http://www.animemangatr.com/forum/fanart-calismalari/ hem uye giriside gerektirmiyor isteyen herkez gorebilir.. maalesef cizimlerine yorum yapamayacagim eger verdigim linkte yeni bir konu acarak calismalarini eklersen yorum yapma sansimiz olabilir..

saygilar...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yani mangadaki karakterler bedifeci, yuuki cross, ademania, armadaxster falan mı oluyor öyle olunca ???

Aha, valla çok güzel olur :D

aynen öyle^^çizmeside o kadar zor olmaz 4-koma olduğu için:parla:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

kbkma serkan gercekten bilmiyordum üyelik istedigini dmm senin verdigin linkten yayınlarım biraz sonra çizimlerimi

tekrardan kbkmayin arkadaslar üyelik istendigini bilmiyordum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?