Jump to content
  • Kayıt Ol

Manga Shop (Manga Satış Mağazası)

necromancer

Önerilen İletiler

Öncelikle bu konuyu açıcak başka yer bulamadığım için kendimce en mantıklı gelen manga bölümüne açtım (eğer yanlış yer ise özür dilerim)

GON isimli bir comic shop dan bahsetmek istiyorum belki bileniniz vardır ama bilmeyen arkadaşlar için faydalı olabilir.. yer beyoğlunda galatasaray lisesinin yan sokağında bulunuyor ve çizgi roman ve manga dışında satılan hiçbirşey yok (bizim için bir cennet :D) mutlaka tavsiye ederim bütün ürünlerini orjinal fiyatıyla satıyorlar ve aklınıza gelicek her manga ellerinde bulunuyor bulunmasada sipariş verip 4 hafta içinde getirtebiliyorsunuz:)

mangaların fiyatları genelde 12 ytl oluyor oldukça makul yani:)

şuan için resmi siteleri açılmış değil ancak adresi www.gonkit.com ayrıca http://www.rob389.com adresindende çoğu mangayı görebiliyorsunuz arama motorunu kullanarak (rob389 isimli kitapçıya bağlı bu dükkan)

zaten bağımlısı oldum birşey alıcak olsamda olmasamda 2-3 gün arayla mutlaka gidiyorum oraya :D

belki denk geliriz :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 34
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Antares

6

• necromancer

5

• Yusaku

2

• Tetsujin

2

Aklıma gelmişken, Taksim Meydan'dan Galatasaray'a giderken soldaki aralarının birinde Pandora var, orada da bayağı bir manga var diye hatırlıyorum internet sitesinden gördüğüm kadarıyla ama henüz gidip bakmak kısmet olmadı.

http://www.pandora.com.tr/

İnternet sayfası bu, Beyoğlu sayfasından stok kontrolü de yapabilirsiniz...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Necromancer'ın ilk mesajında bahsettiği GON'un sitesinden gözüme batan mangalar, hepsinin İngilizce olduğunu ve cilt şeklinde satıldığını belirtmekte yarar var. Ayrıca çok ama çok geniş bir arşivleri var Türkiye standartlarına, vaktim olduğunda gidip göreceğim yerinden. Başlayalım bakalım...

- Case Closed (Detective Conan)

- Fullmetal Alchemist

- FLCL(Furi Kuri)

- Love Hina

- Full Metal Panic!

- Ouran High School Host Club

- Hellsing

- Black Lagoon

- Slam Dunk

- Vagabond

- Uzumaki

- Parasyte

- Ichigo %100

- Naruto

- School Rumble

- Lone Wolf and Cub

- Bleach

- Sayonara Zetsubou Sensei

- Fairy Tail

- Special A

- Berserk

- Dogs

- Lovely Complex

- Skip Beat

- Cowboy Bebop

- Trigun Maximum

- Nodame Cantabile

- One Piece

- Air Gear

- Death Note

- Gantz

- Akira

- Zombie-Loan

- Neon Genesis Evangelion

- Kimi ni Todoke

- Genshiken

- Eternal Sabbath

- Yugioh

- Inuyasha

- Fruits Basket

- Shaman King

- Dr Slump

- Dragonball

- Dragonball Z

- Old Boy

- Monster

- Devil May Cry

- Rurouni Kenshin

- Claymore

- Basilisk

- Nana

121 sayfalık listeyi 3 saatte inceleyen Antares bildirdi, iyi geceler Türkiye...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Uzun süredir bildiğim bir yer Robinson Crouise. Kendime bir şey alamasamda anime/manga ile haşır neşir olan arkadaşlarıma hediye almıştım buradan. Kendime Claymore mangalarını almak istiyorum oradan. En son gittiğimde yeni gelmişlerdi ve sanırım 10 cildi de vardı. Çok geniş çizgi roman ve manga arşivi var. İçeriye girdiğinizde belli bir süre kendinizi o ortamda kaybetmek oldukça mümkün:spit:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Viz'in bu kadar mangası var da Bakuman niye yok çözemedim, gittiğim vakit soracağım. Ayrıca bizim CPManga olarak çevirmeyi planladığımız Uzumaki de varmış sitelerinde. Sessiz loş bir ortamda, tek başına okunduğunda okur kişiyi yusuflatacağı garantisini veriyorum ben; düşünenine...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Berserk ve Gantz'ın ilk cilt siparişlerini tam veriyordum ki 4 haftalık kargo süreleri şevkimi kırdı..:S

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben de Kenshin'leri alabilirim bir ara. Sırf arşiv için. Hatta ara ara alıp en sevdiğim bölümleri okurum.

@gundamaster

O taraflara yolum düştüğünde şu dükkanları bir güzel inceleyelim abi, sahiplerini de gidip bir görelim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Susano'o

Yok öyle tek başına gitmek falan :).Listede Akira'yı gördüm zaten...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Arkadaş bu Ankara ne kıt bi yermiş ya :D Fantastik ürünler hariç her saçma şey var böyle adam gibi yerler yok.Ankarada adama çizgi roman diosun o neki bize hiç gelmedi dio :D Böyle diyen adama Manga sorsam dükkandan atar heralde :D Ankara ya da böyle yerlerin açılması dileğiyle artık ne diyelim...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Viz'in bu kadar mangası var da Bakuman niye yok çözemedim, gittiğim vakit soracağım. Ayrıca bizim CPManga olarak çevirmeyi planladığımız Uzumaki de varmış sitelerinde. Sessiz loş bir ortamda, tek başına okunduğunda okur kişiyi yusuflatacağı garantisini veriyorum ben; düşünenine...
ben sormuştum bakumanı ellerinde yok ama sipariş verirsen getirtiyorlar :D

zaten hertürlü mangayı getirtiyorlar merak etme :D ayrıca shonen jump gibi manga dergilerinide satıyorlar ve dediğim gibi orjinal fiyatına 7.5 ytl ye aldım geçen hafta(ayrıca aklınızda bulunsun aralık sayısının içinden naruto serisinden tanıdığımız yamato nun kartı çıkıyor:D) D&R da 24ytl dikkat edin:D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aklıma gelmişken, Taksim Meydan'dan Galatasaray'a giderken soldaki aralarının birinde Pandora var, orada da bayağı bir manga var diye hatırlıyorum internet sitesinden gördüğüm kadarıyla ama henüz gidip bakmak kısmet olmadı.

http://www.pandora.com.tr/

İnternet sayfası bu, Beyoğlu sayfasından stok kontrolü de yapabilirsiniz...

biraz önce gidip baktım pandora ya.. evet ellerinde manga var tsubasa,GTO,priest serilerinin 3-4 cilt leri var(1-2 birşey daha vardı isimlerini hatırlamıyorum) ama başka birşey yok zaten çok ufak bir raf ayırmışlar manga için.. bunlardan başka geliyormu diye sordum ama sabitmiş gelenler..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Evet burayı biliyorum, tam bir cennet yahu :spit:

Bir de İstiklal Caddesi'ndeki D&R'da Shounen Jump'ı görmüştüm, hem de o ayki sayısını. Arada bir bakın, gelebilir :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Evet burayı biliyorum, tam bir cennet yahu :spit:

Bir de İstiklal Caddesi'ndeki D&R'da Shounen Jump'ı görmüştüm, hem de o ayki sayısını. Arada bir bakın, gelebilir :)

evet ocak sayısı vardı gördüm ben ama 5 dolar olan dergiyi 24tl ye satmaları biraz acımasızlık :D
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Geçenlerde İstanbul'a gittiğimde ziyaret etme şansını yakaladım bu şirin dükkanı..gerçektende çeşit çok fazla..aradığınız neredeyse tüm popüler mangaları bulabiliyorsunuz..fiyatlarda manganın üstünde yazan fiyatlarla birebir!!!..dayanamayıp Parasyte 1.cilti hemen satın aldım:smile:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Geçenlerde İstanbul'a gittiğimde ziyaret etme şansını yakaladım bu şirin dükkanı..gerçektende çeşit çok fazla..aradığınız neredeyse tüm popüler mangaları bulabiliyorsunuz..fiyatlarda manganın üstünde yazan fiyatlarla birebir!!!..dayanamayıp Parasyte 1.cilti hemen satın aldım:smile:

sen yine iyi kurtarmışsın ben o gazdan kurtulamadım haftada en az 2-3 kere uğramayı geçtim toplamda 30 cilt satın aldım para biriktirdikçe almaya devam ediyorum hala..

Not: bleach in 24. cildinin içinden ichigonun 1 sayfa büyüklüğünde çıkartması çıkıyor haberiniz olsun :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Arkadaş bu Ankara ne kıt bi yermiş ya :D Fantastik ürünler hariç her saçma şey var böyle adam gibi yerler yok.Ankarada adama çizgi roman diosun o neki bize hiç gelmedi dio :D Böyle diyen adama Manga sorsam dükkandan atar heralde :D Ankara ya da böyle yerlerin açılması dileğiyle artık ne diyelim...

Ölümüne katılıyorum.

Edit: Gerçi ODTÜ'de manga kütüphanesi mevcut diye duydum ama, ne olabilir ki orada da. Bir gidip göz gezdirmek gerek, bir şeyler çarpmak lazım. sdfs

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yabancı okulların kütüphanelerinde olabilir. Kuzenim Adana'da Tarsus Amerikan'da okuyor ve After School Nightmare'in ciltlerini buldu. (normalde Remzi'de veya Robinson'da ASN yok)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Bahsi geçen yere uğradım bu akşam; sitelerindeki mangaların sadece "hit" diye tabir edilebilecek bir kısmı vardı; benim almayı düşündükleriminse ilk ciltleri yoktu. Naruto, Bleach, Dragonball Z ve One Piece ciltlerinin çok büyük bir kısmı bulunuyordu; alırım dediğim School Rumble'ın ilk cildi yoktu. Bakuman'ı sordum, getirme imkanları olmadığını söyledi ilgilenen arkadaş; ama bana Shonen Jump'ı gösterdi. D&R'da bayağı bir fark koyuyorlardı, bir an korkarak sordum fiyatı; 5 dolar olduğunu duyunca bayağı sevindim, hemencecik aldım :D

Stoklarını ortalama 15 günde bir yeniliyorlarmış, 2 veya 3 haftada bir gitmekte yarar var yani :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

yaw ankarali bayagi bi varmisiz biz mi acsak bitane:d :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Ankara'da malesef yok böyle yerler. Umarım bir gün açılır.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bahsi geçen Gon için;

Cumartesi akşam 9:30'da kapalı olan yerdir. Geldiyse bir Shonen Jump alayım, yoksa başka bişi alır; keyfimi yerine getiririm dersiniz. Bu hayallerle İstiklal'i arşınlar, Galatasaray Lisesi'nin yanından aşağı inersiniz, gözlerinin mekanı arar ama göremez. Sonra fark edersiniz ki karanlıklara bürünmüştür, bu yüzden görememişsinizdir. Hayalleriniz yıkılır, gerisin geri eve döner, bu mesajı yazarsınız...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 5 hafta sonra...

Arkadaşlar herkese merhaba,

Satın almadan önce dergi sayfalarını karıştırmanın yerini tutmaz ama sizleri manga alışveriş sitemizden haberdar etmek isterim.

http://www.13gezegen.com/index.php?category=Manga&sub_cat=Softcover+Cilt&m=products&ara=&company=&theme=

Çizgi roman okumayı ve saklamayı biraz fazlaca seven bir kaç kafadar, okulu bitirip amerika'dan dönünce bu hobisini sürdürmek için ödemesi gereken gümrük vergisini farkedip dudağı uçuklayan ele başımızın liderliğinde bu siteyi kurduk. Ana fikir basitti, montanı arttırıp yayın evlerinden indirim alabilirsek gümrük masrafına rağmen tapi gelebilecektik.

Neyse site biraz amatörce yapıldı ancak hizmetimiz son derece özeldir, kitapları ellerimizle bandrolleyip paketliyoruz :) mesela .hack'in 656 sayfalık "Legend of the Twilight: The Complete Collection" ı ellerimle tarttım (kargo masrafını ağırlığa göre tahmin etmeye çalışıyoruz da).

Sitedeki ürünler elbette orjinal fiyatına. Umarız kur farkından batmayız :) Neyse şu an yaklaşık 150 çeşit mangamız var. Sitede resmini gördüğünüz ancak birinin sizden önce davranıp almış olduğu kitaplar için ön sipariş verebiliyorsunuz. Bizim getirmeyi akıl edememiş olduklarımız için info@13gezegen.com adresine mail atabiliyorsunuz ele başımız talep ettiklerinizi sipariş formuna elle ekliyor.

Şimdilik ürünleri 2 ayda bir getirtebiliyoruz(gümrük masrafları nedeni ile). Amacımız siparişleri daha da büyüterek ayda bir ürün çekebilir hale gelmek. Hem o zaman fasikül aboneliği de biraz daha anlam kazanacak. Bakarsınız günün birinde her hafta sipariş verir hale geliriz(yalnız o gün geldiğinde o kadar bandrolü ben yapıştırmam şimdiden söyliyeyim :) )

Umarım beğenirsiniz...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 ay sonra...

Bugün tekrar Robinson Crusoe'ya gittim. Arkasında 10-11 dolar yazan mangalar genelde 16 lira, 6-7 dolar yazanlar genelde 12 lira oluyor. Bilginize. (Remzi'de de öyle oldu)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?