Jump to content
  • Kayıt Ol

2009 Anime Ödülleri - Sonuçlar

Borastus

Önerilen İletiler

Evet oylama bittiğine göre artık sonuçları açıklayabiliriz. Birinci olan kırmızı sonra gelenler ise turuncu renk ile yazılmıştır.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Yılın En İyi Animesi:

eniyianime.jpg

Darker than Black: Ryuusei no Gemini

eniyi2.jpg

Bakemonogatari

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Yılın En İyi Aksiyonu

aksiyon-1.jpg

aksiyon2.jpg

Viper's Creed

Yılın En İyi Komedisi

komedi-1.jpg

Seitokai no Ichizon

komedi2.jpg

Maria Holic

komedi3.jpg

Hetalia Axis Power

Yılın En İyi Draması

drama.jpg

Clannad After Story

En İyi Senaryo

senaryo-1.jpg

Kara no Kyoukai

senaryo2.jpg

Bakemonogatari

En İyi Animasyon

animasyon-1.jpg

Shangri-La

animasyon2.jpg

Kara no Kyoukai

animasyon3.jpg

En İyi Soundtrack

soundtrack.jpg

Tsubasa Shunraiki

En İyi Açılış-Kapanış

oped-1.jpg

07 Ghost

oped2.jpg

Eden of the East

En İyi Erkek Karakter

enerkek.jpg

Hei - Darker than Black: Ryuusei no Gemini

En İyi Kadın Karakter

enkadin-1.jpg

Hitagi Senjougahara - Bakemonogatari

enkadin2.jpg

Shiki Ryōgi - Kara no Kyoukai

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 22
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Borastus

3

• Squaw

2

• BooGeMaN

1

• nerusa

1

Bana göre sürpriz sonuçlar gelmiş.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bakemonogatari maşallahı var. :D Çevirisi bitmiş olsa daha iyi olurdu. Dahada meraklandım şimdi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bazıları sürpriz, bazıları ise tam beklediğim gibi olmuş.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bir kısmını bekliyordum ama bir kısmı süpriz oldu. Gelecek sene daha iyi bir anket yapacağımıza eminim. Bu anketi düzenleyen boraya teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Öncelikle anket için Borastus'a teşekkürler,beklediklerimin çoğu çıktı (Kara no Kyoukai ile ilgili olanlar,Clannad ~After Story~,Viper's Creed gibi),diğer animeleri de izlemediğim için sürpriz yaşama gibi bir durumum olamazdı sanırım :hehe:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

"Açılış" ya da "Senaryo" kategorisinde Umineko'nun da olmasını beklerdim, ama ne yapalım, daha iyileri de varmış demek ki.

Anket için teşekkürler, Borastus. Seneye daha iyi seriler, buna bağlı olarak da daha çekişmeli bir oylama olur umarım (:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

After story yi bilmem de normal Clannad'ı bitirmeme rağmen çok zorlama izlediğimi hatırlıyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

kim ne derse desin bana göre yılın animesi hetalia :D ama türkiyede çok izleyeni yok sanırım

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

tahminimden çok farklı geldı sonuçlar

Bakemonogatari gercekden iyibir giriş yapmiş

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Biraz kısıtlı olmamışmı ?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

After story yi bilmem de normal Clannad'ı bitirmeme rağmen çok zorlama izlediğimi hatırlıyorum.

After Story,Clannad'ın ikinci sezonu gibi gözükse de Clannad serisinden apayrı bir konuya sahip bir yapım,karakterler aynı kişiler ve konu devam gibi gözüküyor olabilir ama benim görüşüme göre ikinci sezonu,birinci sezondan çok ayrı bir noktada ve bu görüşü tüm After Story izleyicilerinin çoğundan duyabilirsin.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Biraz kısıtlı olmamışmı ?

Elden geldiğince çok alanı kapsadık bana göre yeterli bu kadarı, seneye bir daha tartışırız başlıkları. Bu arada en iyi soundtrack i unutmuşum ekleyeyim onu da.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Seneye oylama için de daha iyi bir sistem kurmakta fayda var.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ya bi sorun var: bunlar sadece belirli animeler ama göz ardı edilemicek manyak güzel animeler var. mesela 'bleach','death note', 'vampire knight'....vb. işte. sitede bunlardan hiç söz edilmiyor kırılıyoruz ama!!!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

oylama 2009 un bitmiş animeleri için yani daha önceki seneler (death note) bitmiş veya halen bitmemiş (bleach) animeler dahil değil.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

En iyi animasyon ödülü alan Shangri-La'yı çevirselerde izlesek.. Merak ettim doğrusu...:D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bakemonagatari napmış nerdeyse tek oynamış bir bakam bu animeyede o kadar beğenilmesinin sebebi neymiş

susano'o haklısın oylamayı biraz daha geliştirebilirsiniz. Borastus anket için teşekkürler. bu sene daha iyileri çıkar inşallah. bu arada code geass'ın 3. sezonu ne zaman yayınlanacak bir bilgisi olan varmı. bu sene yayınlanacak diye duymuştum ama ne zaman olduğunu bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

2009 animelerinin içinde çok fazla izlediğim olmadığı için; yalnızca müzikler hususunda tutturmuşum görüyorum ki... :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sonuçlar gayet güzel ama bonjour arkadasımızın dediği gibi Shangri La animesinin çevirisini anca ilk 2 bölüm bulabildim geri kalanı yok :( ing seyretmek de sıkıyo bilmediğin kelimeleri intten araştırıp ne demek istiyo bu diye bakmak falan :D inş. çeviren 1 gurup çıkarda keyifle izleriz :spit:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

tuhaf.....

beklediğim animeler değil...ama olsun cnm ne önemi var :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?