Jump to content
  • Kayıt Ol

Yamato Nadeshiko Shichihenge♥

necromancer

Önerilen İletiler

(düzenlendi)
Yamato Nadeshiko Shichihenge♥

TANITIM

Gelir kaynakları kısıtlı olan çok yakışıklı dört lise öğrencisine ev sahibeleri bedava oturma fırsatı verir.

Tabii ki bir şartla: Onlardan yeğeni Sunako’yu bir hanımefendiye dönüştürmelerini ister.

Kendilerine güvenen 4 oğlan bunun ne kadar zor olabileceğini hayal bile edemezler; çünkü söz konusu Sunako gotik, karanlık bir odada yaşayan, ışığı reddeden, yıllardır aynaya bakmamış, en iyi arkadaşı yarısı parçalanmış bir manken olan, silahlara ve korku filmlerine aşık hatta görünüş olarak sık sık Halka’dan Sadako’ya benzetilen bir kızdır.

2 yıl önce sevdiği çocuk tarafından “çirkin” denildikten sonra böyle olmuştur ve şimdi değişmek gibi bir niyeti de kesinlikle yoktur. Akıl almaz olaylar, maceralar, abartılar, kızların ve erkeklerin dünyasında güzellik ve çirkinlik kavramları, ilişkiler ve kabullenmelerle dolu sürükleyici ve komik bir hikaye.

KARAKTERLER

Sunako Nakahara - Ana Karakter

Kyouhei Takano - Ana Karakter

Ranmaru Morii - Ana Karakter

Takenaga Oda - Ana Karakter

Yukinojo Toyama - Ana Karakter

Noi Kasahara - Yardımcı Karakter

Hiroshi - Yardımcı Karakter

173084.jpg

DİĞER İSİMLERİ

Orijinal: Yamato Nadeshiko Shichihenge♥

İngilizce: The Wallflower: Yamatonadeshiko Shichihenge

Japonca: ヤマトナデシコ七変化♥

Diğer: My Fair Lady, Sunako of Many Forms, Perfect Girl Evolution, YamaNade

BİLGİ

Kategori: Manga

Cilt sayısı: 36

Bölüm sayısı: 148

Yayım: 13 Mar 2000 - 13 Oca 2015

Dergi: Bessatsu Friend

Eser: Tomoko Hayakawa (Hikâye & Çizim)

Türler: Dram, Romantik, Okul, Shoujo

İSTATİSTİKLER

Sıra: 665

Veriler 23 Aralık 2016 Cuma günü 19:47 saatinde MyAnimeList sitesinin şu sayfasından çekilmiştir: manga / 422

KİŞİSEL YORUM:

Spoiler

Mangası hala devam etmektedir.. gayet eğlenceli bir seri Sunako karakteri hoş düşünülmüş komedi sevenler için sıkılmayacakları bir seri diyebilirim.

Hoşuma gitmeyen tek nokta Sunako'nun sürekli değişik boyutlarda çizilmesi artık komik olsun diye mi yapmışlar bilmiyorum ama genelde ufak tombul oyuncak bebekler gibi çizilmesi garip geldi bana..

Düzenlendi: (Aurora Borealis)
Güncelleme
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 7
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Squaw

2

• MPQ

1

• Nodame^^

1

• necromancer

1

konu güzel fakat olay akşını ben bu mangada takip edemiyorum. çizimler bir yerden hoop başka bir yere geçiyor. mesela, arada ne zaman döndü, yerini değiştirdi karakter falan bilmiyorum... zaten oturup yarım saat çizimleri incelemem ama bunda kaç kere belki ben kaçırmışmdır diye dönüp dönüp baktığım halde kopuklukları tamamlayamadım.

Hikaye güzel, kendini okutuyor ama sunako nun ha bire çibi çizilmesi pek de hoşuma gitmedi doğrusu. Ama güzel manga :spit: her bölümü 1 cilt uzunluğunda gibi geliyor bana :D daha 9. u yeni bitirdim. ayrıca ilk okuduğumda çizimleri pek beğenmemiştim ama remzi'de mangasını elime alınca güzel ötesi güzel gözüktü gözüme :S bu kadar tuttuğuna göre ilerleyen bölümlerde güzel şeyler olacaktır herhalde. o yüzden bırakmamaya çalışıp vakit buldukça okuyorum

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Komedi yonunden gayet basarili bir manga. Ama hikayesi cok fazla uzatildi ve romantizm konusunda hala herhangi bir gelisme yok. Her bolumde iki ana karakter arasinda bir yaklasim oluyormus gibi bir izlenim yaratiliyor son anda degistiriliyor yada vazgeciliyor diyeyim. Genede sahsen cok eglenceli buldugum ve takip ettigim bir manga.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Animesinde de komedi yönü oldukça başarılıydı özellikle de Sunako-chan'ın korku hayranlığı bence çok komikti,erkeklerimiz ürküyorken o büyük zevk alıyor bu bile yeterli bir öğe gülmek için,daha mangasını okuyamadım fakat bu türler içerisinde karakter arasındaki bir türlü gerçekleşmeyen ilerleme benim en çok sinir olduğum konudur,mangayı okuma konusunda şüphelerim vardı ama Nodame'nin basettiği gelişme uzun bir süre daha gerçekleşmezse bu mangayı okuma kararım konusunda yaşayacağım şüphe devam edecek gibi görünüyor.

Bahsettiğimiz şu ilerleme gerçekleşse aslında konusu açısından oldukça keyif veren bir manga olduğunu düşünüyorum :) elbette anime yapımını izlediğim için böyle bir düşünceye sahibim yoksa mangası belli bir süre daha bekliyor okunmak için.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Uzun bi süre daha bekliyceksin gibi Itır ..Çok eylenceli olmasına rağmen bitürlü sonuca ulaşamıyorlar ...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Napalım bekleriz Kerim,nasılsa alıştık beklemeye :hehe: hem nasılsa şu an hemen başlayabileceğimi sanmıyorum, en iyisi ilerleme duruma göre başlamak gibi görünüyor :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Animesinin çevirilmesini en çok istediğim serilerden biri... :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 yıl sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?