Jump to content
  • Kayıt Ol

İzlediğiniz En İyi Korku/Gerilim Film(ler)i

Metamorphoser

Önerilen İletiler

5-6 yaşında Elm Sokağındaki Freddie'e aşık olan ben, yapılan hiçbir korku filmini beğenmiyorum. Stephen KING amcamın kitaplarını okurum, severim, bayılırım ama ne yazık ki filme uyarlanınca resmen kitapları katlediyorlar. Son zamanlarda yayınlanan The Mist kitaba tamamiyle uymakla birlikte, değiştirilen sonu beni çok etkilemişti.

Beni son zamanlarda iyi ki izlemişim dedirticek bir film var ki o da...

Lanetli Ev-The Haunting In Connecicut: Gerçek bir hikaye olmasından dolayı beni cezbetti ve gerçektende çok iyi bir yapım. Beni korkutmasada bir-iki yerde sıçrattı:D Sanırım hikayedeki evin adı Aickman eviydi ve eğer aratırsanız olağandışı hikayeleri, resimleri görebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 46
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• gundamaster

6

• loykad

6

• OosakiNana

3

• Metamorphoser

2

gundamaster

Geçtiğimiz günlerde çok bahsedilen ve inanılmaz korkunç denen paranormal activity'i izledim ve filmi hiç beğenmedim. Korku unsuru yok denecek kadar az sadece insan psikolojisini etkileyen bir film.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Geçtiğimiz günlerde çok bahsedilen ve inanılmaz korkunç denen paranormal activity'i izledim ve filmi hiç beğenmedim. Korku unsuru yok denecek kadar az sadece insan psikolojisini etkileyen bir film.

Kesinlikle. Reklam sonucunda populer olan ama içi boş olan bir yapım, kesinlikle korku filmi değil psikolojik gerilim filmi.

Günümüzde (Malesef) en kolay film türü olan korku filmleri, birbirinin benzeri olarak belirsiz aralıklarla, tamamen kopyala yapıştır mantığıyla yapıldığı için genelde hiç tercih etmiyorum. (Amerikan yapımlarından bahsediyorum) O bayağılaşması insanın filmden korkmasını engelliyor.

Benimde favorim Elm sokağı kabusu serisi. Rose red konağınıda cok güzeldir bence.

Bu arada ne olursa olsun korku filmleri korkutucudur sadece izlemesini biliceksin :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Bu arada ne olursa olsun korku filmleri korkutucudur sadece izlemesini biliceksin :)

Kesinlikle katılıyorum ambiyans çok önemli korku filmlerinde. Işıklar açık izlediğin filmden ne kadar korkabilirsin ki :)

Ortamı hazırlamak işin püf noktası. Kısaca korkmayı bileceksin :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kesinlikle katılıyorum ambiyans çok önemli korku filmlerinde. Işıklar açık izlediğin filmden ne kadar korkabilirsin ki :)

Ortamı hazırlamak işin püf noktası. Kısaca korkmayı bileceksin :)

Bende karanlık ortamda izliyorum ama olmuyor, korkamıyorum...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Korku filmi artık bulamıyorum ben iğrençlikler filmi var kan olsun birileri parçalansın tamam, son zamanlarda beni en çok geren film ise psikolojik gerilim olan Davetsiz oldu sanırım...

Sonucunu beklemiyordum, gerçi beklenmeyecek bir şey değildi ama dalgınlığıma gelmiş herhalde :)....

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bir gece tek başıma izlemeye yeltendiğim ve sabahladığım film vardı Halka(The Ring)..:hehe: Özellikle finallerinde acayip gerilmiştim bu serinin..

Bunun yerini alan başka bir seri yok şuana kadar..(Gerçi anime izlemekten filmlere yer ayıramıyorum ama neyse..:P)

Birde Cevapsız Arama(One Missed Call) vardı..:bilmiyorum: Ama tabi bu Halka kadar etkilemedi beni..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yaşım 24 sinemada "profesyonel film ekibim" le gittiğim korku filmlerinde kahkahalar atarak izlememe rağmen, geçen gün son durak 4 filmini yarım bırakmak zorunda kaldım.

1. evde yanlızdım

2. ışıklar kapalıydı

3. film normalde çok geyik olmasına rağmen tırstım.

yine dediğim gibi çok komik olmamak şartıyla herhangi bir korku filmini saat 00:00'dan sonra karanlık bir odada evde yanlızken izlersen mutlaka korkarsın.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Evde yalnız veya herkes uyuduktan sonra pc başına geçip karanlık odada kulaklıkları takarak film izlerseniz korkmuyorum diyemeyeceğinize eminim.

Dediğim gibi korkmayı bileceksiniz:)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Evet, o şekilde dehşet bir etkisi oluyor. Değil film, görsel roman okurken bile soğuk ter döktüğüm zamanları hatırlıyorum. Zaten film bittikten sonra, o kulaklığı çıkarınca yani, ortam sana aşırı sessiz geliyor ve en ufak bir çıtırtıyı bile duymaya başlıyorsun. O an soğuk terler çıkıyor yine meydana, ama bunlar filmi daha süper kılıyor. Kesinlikle, korkmayı bilmeli D:

Aynen. Ben de geçen izledim. O kadar da diyordum, en iyilerime girer diye. Psikolojimi biraz altüst etti evet, ama en iyilerden biri olamaz korku türünde.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ehe ben hiçbir filmi korkucağım diye izlemiyorum, sanırım psikolojik benim ki :P

Halka'nın bir bölümde, kuyudan çıkan küçük kız beni etkilemişti ama dediğim gibi son zamanlarda Lanetli Ev gibi beni etkileyen bir film daha izleyemedim:pirate: Tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Geçen şeyi izledim: ORPHAN :sus:

Vurma küçüçük kıza bari yaptırma şuna uaaaaAAAaaa

Filmi böyle izledim işte :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

Gerilim: Solda ki Son Ev...,

Korku: Pek Yakında Geliyor...*korku efekti* =)

Aslında bunları seyredeli oldu baya...bu aralar pek korku filmi fln seyretmiyorum....Film seyretmiyorum daha dogrusu...bu aralar animelere baya sardım kafayı......:qateskes:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Türk yapımı korku filmlerini izleyemeyecek kadar korkuyorum fragmanı bana yetiyor :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Türkler korku filmi yapmayı bilmiyor çünkü, karşıyı korkutayım derken filmi iyice saçmalıyorlar. Aynen Japonlar da öyle film sektöründe pek gelişmişler diyemem, filmleri mide bulandırıcı oluyor.

Benim favorimdir korku filmi izlemek, en beğendiklerim;

The Exorcism of Emily Rose

The Descent

The Shining

Şimdilik akla gelenler...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Japonlar film sektöründe gelişmiş değil, evet; ama korku senaryosu denildi mi Japonlar denmeli. Adamlar yazıyor şimdi, müthiş senaryoları var.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Türk yapımı korku filmleri bize yakın olduğu için yada bizim kültürümüzden olduğu için bence çok korkutucu oluyor. yabancı filmlerden ben sadece şeytan serilerinden tırsarım :002:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Guest Cheza

Emily rose ve The Shining'i ben de izlemiştim gerçekten insanı geriyor, bence de en güzel korku filmleri bunlar diyebilirim. Şimdi aklıma gelenleri sıralayayım.

''Hide and seek''

''Emily Rose''

''The Shining''

''Secret Window''

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

1408 (2007)

korku ve gerilim konusunda, seyirciyi tavşan deliğine çekip harikalar diyarını gösteren bir lezzet şölenidir 1408 nolu otel odası...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

1408 (2007)

korku ve gerilim konusunda, seyirciyi tavşan deliğine çekip harikalar diyarını gösteren bir lezzet şölenidir 1408 nolu otel odası...

Bir de sonu bir şeye benzeseydi.

Fourth Kind fena değildi korku olarak.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bir de sonu bir şeye benzeseydi.

Fourth Kind fena değildi korku olarak.

Bence sonu tam olması gerektiği gibiydi. Ben mutsuz sonları severim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Son izlediğim korku filmi The Descent'ti.Korkutmuyor ama gayet başarılı bir şekilde geriyor insanı.Sinir bozmada da çok iyi.Bkz:Juno'nun,arkadaşlarını bilinmedik bir mağaraya getirmesi.Ancak en ürktüğüm korku filmi herhalde 8-9 yaşlarımda herkes uyuduktan sonra karanlıkta izlediğimden Lanetli Tepe'dir.Eski bir akıl hastanesinin üst katları tadilattan geçmiş ama alt katlarına yani deli bir doktorun hastalarını kesip biçtiği ve işkence ettiği yerlere dokunulmamıştı.Hastaneye bir yarışma için gelen insanlar,oradaki akıl hastası ve doktorların ruhları tarafından teker teker katlediliyorlardı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?