Jump to content
  • Kayıt Ol

Anime 'Klişe' leri ...

hione

Önerilen İletiler

insanlarda "japonya'da kızlar teklif ediyormuş" olgusu yaratması.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 57
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Kisiliksiz

4

• Tensei

3

• Emperor Lelouch

3

• fishéyé

2

Okuldaki spor kulüpleri menajerlerinin hep kız olması.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Bir çok animede vardır,erkeğin ayağı kayar(kaymayacak bir yer olsa bile) kızın üstüne düşüp saçma sapan bir yerlerine dokunur..

Bu tür şeylerin olmadığı romantizmler de var ki onları daha çekici buluyorum.Bknz: Nazo no kanojo

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bir çok animede vardır,erkeğin ayağı kayar(kaymayacak bir yer olsa bile) kızın üstüne düşüp saçma sapan bir yerlerine dokunur..

Bu tür şeylerin olmadığı romantizmler de var ki onları daha çekici buluyorum.Bknz: Nazo no kanojo

Ufak bir kaza*yı saçma bulmana anlam veremedim, kaldı ki bu kaza her insanın başına gelebir.

Bende nazo kanojo gibi saçma fetiş* yada elfen lied, dead man wonderland vb gibi anlamsız gore* lerin gözümüze sokulduğu animelere bir anlam veremiyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 7 ay sonra...

Şu aralar hoşuma giden klişelerden bir tanesi: Okulda üye sayısı azlığında kapanma eşiğine gelen bir kulüp ve sonrasında kulübe zorla ite-kaka dahil edilen öğrenciler. Eh sonrası malum, genelde güçlü bir bağ oluşur genŞlerimiz arasında...

(Japonya'ya dair en özendiğim bir şey varsa o da okullardaki bu kulüp olaylarıdır. Tabi animedeki bu olaylar gerçek hayata ne kadar yansıyor orasını bilemem...)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

-Okuldaki en popüler hatunun bir şekilde okulun en ezik veledine aşık olması.

-Romantizm türüne ait bir çok seride, dişi olan baş karakterlerden bir tanesi mutlaka sakar olur ve diğer baş karakterlerden erkek olan gidip o kızla çarpışır yada yardımlaşır sonra dişi karakterimiz bu erkek karaktere aşık olur. İkide bir kyuun kyuun moduna girer.

-Komedi türüne aitse, bir karakter mutlaka sapık olur. Hep bir pantsu arayışındadır.

(Türkiyede olacak, "adamın gtnden kan alırlar kamil" diye de bir kaç tiyatrocu abimizi analım.)

-Shounenlerde, ezik karakterimiz bir an da güçlenir, bir çok über hareketi bir kerede becerir. Sonra alayına gider.

-Bir çok seride, ana karakterimiz ve arkadaşları varsa onlarla birlikte bir çok badire atlatır ardından, kötü karakteri yenerler ama öldürmezler. Neden mi çünkü bir geçmişe dönüş yaşanır ve aralarına katılır ama tam o sırada ya yeni bir kötü karakter çıkar ve o ilk kötü karakteri öldürür yada yaralar ve hep birlikte yeni bir yolculuğa çıkarlar. Ve güneş batarken, rüzgar eser, yapraklar uçuşur ardından kapanış şarkısı...

-Every Anime Opening Ever Made

-Esas olan yada kız nedendir bilmem hep en arka sıra, pencere kenarında oturur ve üstüne üstlük yeni bir -transfer- öğrenci geldiğinde yanına oturur. Sonra malum aralarında aşk başlar.

-Ara sıra gözlük kullanan biri olarak söylemeliyim ki, bir çok gözlüklü karakterin işaret parmağıyla gözlüğünün ortasından gözlüğünü düzeltmesine ayar olmuşumdur. Yani onlar yapınca havalı olabiliyor ulan ben yapınca rezillik. Ve unutmadan, bu karakterlerin bir çoğu şeytani bir örgütün parçasıdır yani illa bir şeyleri yok edecek ibneler.

-Harem türünden bahsetmeyi unutuyordum ki, tek bir yada iki tane erkek karakter vardır. Bir tanesi saf ve beceriksiz sayılabilecek biriyeken yandaşıda hep sapıktır. Sonra bir şeyler olur ve o saf gencimizin çevresinde bir sürü kız karakter olur. At kuyruklusundan, koca memelisinden, tahta memeliye kadar.

Ve dahası da var ama yaz yaz bitmez de şimdilik herkesin ve benim aklıma gelen/gelebilecek olanlar.

Not: Gerçekler acıdır, bu tarz olaylar sadece animelerde yer alır. Animelere, kendinizi sakın fazla kaptırmayın.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

çok az anime izlemiş olsam da hepsinde şu var:

Ana karakter dövüşü kaybederken ya geçmişi düşünür ya da dövüş amacını sonra mutlaka bir mucize veya acayip bir güç patlaması olur,sonuçta iyi karakterimiz dövüşü kazanır (aslında düşününce her zaman kazanmıyorlar) :D Umarım bunu çürüten bir anime vardır :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?