Jump to content
  • Kayıt Ol

Clannad ~After Story~

Önerilen İletiler

@kanginaki

Rica ederim,ben de şu Fate/stay night Visual Novel'ını bitirsem Clannad'ı düşünüyorum ama Fate'i bile daha yarılayamadım :006:

Eğer,okuduğunda/oynadığında ilginç ya da güzel (etkileyici/hüzünlendirici) şeyler dikkatini çekerse resim olsun yaşananlar olsun,Clannad'a dair -aklına gelebilecek her güzel şey kabulümdür- başlıkta paylaşmanı isterim (rica ederim),karşında koyu bir Clannad daha doğrusu After Story fanı var çünkü...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 34
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Squaw

9

• JNXL

4

• Hedon

3

• crows005

2

En Çok Yazanlar

Belki o ana kadar öyle bir dram izlemediğimdendir, acayip etkilenmiştim, o sahneden.

İzlemeyen arkadaşların mutlak ve mutlak izlemesi gerekn bir seridir,!:pinonkyo:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu seri kelimelerle anlatılmaz ki. İzlediğim en duygusal serilerden biriydi ve beni ağlatabilen anime diyebilirim. Her 2 sezonu da severim yani ayrım yapmam. 1.seriyi Fuko-chan için severim. 2. ise tamamen dramdan oluşuyordu ve 2 günde falan bitirdim sanırım. Bitirdikten sonra o boşluk hissi,ne yapacağını bilememe hissi hakim oldu bende ve 1-2 gün anime izleyemedim. Özellikle 15-21 arası serinin en iyi bölümleriydi bana göre. Elimdeki serileri bitirdiğimde tekrardan izleyeceğim bir anime kendisi ve herkese tavsiye ediyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Clannad After Story

İnsanı yer bitirir. Bölüm isimleri ise seriye ayrı bir anlam katmakta.

- Kim " Beyaz Karanlık" bölümünü izlerken ağlamadı ki

- "O günde aynı gülümsemeyle" yaşananları kim inanabilir.

- vs vs

Bir bölüme isim verilmesi gibi ufak bir ayrıntı beni o seriye daha çok yakınlaştırır.

Bu arada Squaw, müzik konusuna değinmek lazım. Clannad After Story de müzik ilk sezona göre daha etkili kullanılmış bence. Öyle ki izleyenin beynine, diline, kalbine bir parazitmiş gibi yapışıyor. Etkisi ise sonlara doğru geldiğiniz de ortaya çıkıyor.

Hatta bazı sahneler de sadece ufak efekt kullanıldığı halde sanki o müzik çalıyormuş gibi hisettiğim oldu.

Aklımda iken Tomoya kaç ışık gördü?

İki mi, Üç mü. Benim aklımda üç diye kalmışta...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@crows

Bence dram izlemekle alakalı değil,bana bakarsan birçok dram izlemiş biriyim ben,yaşamış da :P

Tüm bilmişliklere ya da izlenmişliklere rağmen,etkisini iyi bırakmayı başarmıştı.

@painscream

Ben de 2-3 gün içerisinde bitirdiğimi hatırlıyorum ve yıl geçmeden,hatta 4-5 ay sonra ikinci kez izlemiştim. (Kabul ediyorum,mazoşistim :D)

@jinxleus

Bölüm isimlerine takan kesimdeyim ben de,öyle ki bir seride bölüm isminin yakışması kadar serinin ana ismi de önem verdiklerimden.Bu açıdan bakınca Clannad,ilk sezonuyla üstlendiği adı sonuna kadar başarılı şekilde taşıyordu,peki ya ''After Story''?Clannad, ne kadar güzel yapışıyorsa üstlendiği etikete,ikinci sezonu da aldığı ismi o kadar hatta daha fazla olacak şekilde taşımayı başarıyor.

Aslına bakarsan jinxleus,Clannad müzikleri zaten sayıf bulduğum türdeydi ama After Story'deki o en çok akıllara kazınan melodisi yok mu?Seriyi bitirdiğinizde bile kulaklarınızda çalmaya devam ediyor...

Asıl soruya gelelim;benim de hatırladığım kadarıyla Tomoya üç ışık görüyordu,yoksa ben de mi yanlış hatırlıyorum? (Bunun cevabı,seriyi yeni bitiren arkadaşların birinde olmalı! :D)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Soruyu sordum çünkü After Story de hikaye üç kez değişiyor.

- Fuuko-chan'nın iyileşmesi

- Nagisa'nın ölüm sonrası

- Ushio'nun ölümü

Dikkat edersen sonlar birbirinden bağımsız olmak yerine oyuna sadık bir şekilde ilerliyor. Sanki her acı sonrası birisi bizim yerimize ışık kullanıyormuş gibi

Bu arada Ushio ile diğer dünyanın Ushio'su neden sonda gözüküyor olabileceğine dair bir fikrim var

Öteki dünyanın Ushio'su dünya yıkılmadan evvel "bir rüya gördüm" diyor. Bölüm 22 (Küçük El) izlerseniz kendisi açıklamayı daha güzel yapmış

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Visual Novel'da ele alınan sonları,izleyicisine bağışlama konusunda Clannad en başarılı bulduğum yapımdır zaten.

Özellikle de;

Nagisa sonrası,Ushio'nun hikayesine geçişi ve bize ölmemiş olan Nagisa'lı bir ailenin güzelliğini sunmak için Tomoya'nın,''Nagisa!'' diye haykırışını duyduğumuz an...

Şimdi şu son spoiler için de bir şeyler demek isterdim lakin seri büyük haricimde duruyor,onu da takıp çıkarmak ölüm gibi geliyor bana :( jinxleus,sayende o açıklamayı hatırlamak için cebelleşeceğim şimdi,dost musun düşman mısın? :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kaotik nötr sadece... :N

Her neyse bu muhabbet Clannad iştahımı açtı.

Yarınımı Clannad günü ilan ediyorum.:qalkis:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ya bide aklıma şu takıldı

Ekstra 2. bölümde sonunda seslenen kim ? Shio-chan! Daddy! Fu-Chan! diye? Nagisa mı? Çünkü Ushio'da Mommy diyo?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?