Jump to content
  • Kayıt Ol

Lovely★Complex

Aurora Borealis

Önerilen İletiler

(düzenlendi)
Lovely★Complex

TANITIM

Koizumi 1.70 boyunda, Ootani ise 1,56cm boyundadır. Yaz okuluna kaldığını öğrenen Koizumi, Ootani ile karşılaştığı andan itibaren didişmeye başlar ve durumun sonucunda oldukça komik göründüklerinden, öğretmenleri onlara, All Hanshin-Kyōjin adını takar.

Koizumi uzun boyu yüzünden kendisi ile çıkacak birini bulamamaktadır. Ancak yaz okuluna kalanlar arasında Suzuki de vardır ve Suzuki uzun boyludur. Koizumi onunla çıkmanın hayallerini kurmaya başlar. Durumu fark eden Ootani, Koizumi'ye iş birliği teklif eder. Bundan çıkarı da Koizumin yakın arkadaşı Chiharu ile çıkmaktır. Ancak hedeflerine ulaşamazlar. Bu sürede çok iyi anlaşan Koizumi ve Ootani iyi arkadaş olurlar.

SESLENDİRME

Risa Koizumi - Ana Karakter

Akemi Okamura (Japonca)

Atsushi Ootani - Ana Karakter

Akira Nagata (Japonca)

Nobuko Ishihara - Yardımcı Karakter

Saori Higashi (Japonca)

Kazuki Kohori - Yardımcı Karakter

Hiroki Shimowada (Japonca), Kenta Kamakari (Japonca)

YAPIM

Hiromi Seki

Yapımcı

Kounosuke Uda

Yönetmen, Bölüm Yönetmeni

Hiroshi Fukutomi

Bölüm Yönetmeni

Takashi Yamada

Diyalog, Senaryo

75563.jpg

DİĞER İSİMLERİ

Orijinal: Lovely★Complex

İngilizce: Lovely Complex

Japonca: ラブ★コン

Diğer: Love★Com, Love Com

BİLGİ

Kategori: TV Dizisi

Bölüm sayısı: 24

Gösterim: 7 Nis 2007 - 29 Eyl 2007

Stüdyo: Toei Animation

Kaynak: Manga

Türler: Komedi, Romantik, Shoujo

Süre: 24 dakika

İSTATİSTİKLER

Sıra: 290

Veriler 23 Aralık 2016 Cuma günü 20:07 saatinde MyAnimeList sitesinin şu sayfasından çekilmiştir: anime / 2034

Düzenlendi: (Aurora Borealis)
Güncelleme
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 23
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• ishak

2

• Aurora Borealis

1

• Neq

1

• martikanadi

1

güzel komedi ve arada hoş mesajlarla hayatdan anlar veren bir seri herkese tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Uzun uzun yazılacak serilerden birisi,aslında içeriğine bakınca ya da konusuna göz gezdirince yorumlanacak pek bir şey yokmuş gibi düşünüyor insan,oysaki gerçekten de üzerinde durulacak bir sürü noktası var tabiki olumlu yönde...

Öncelikle tek eksik bulduğum yönünü dile getirmek istiyorum;müzikleri.Belki eğlenceli havasına uysun diye tasarlanmış ama nedense bana çok itici gelmişti bu yönü fakat bu yönü dışında olumsuz gelen bir tarafı yok hatta olumlu bir sürü yönü var diyebilirim sanırım izlediğim en iyi Shoujo'lardan birisi hatta sanırım kelimesi fazla oldu gibi kesinlikle en iyilerden birisi,konu çok alışık gelebiliyor ilk başlarda ya da bu kadar çok göz önünde olan seri korkutabiliyor insanı,izlediğinde hoşlanmayacağı bir anime yapımı diye...

Tüm bu olumsuz düşünceleri ise boşa çıkaran oldukça güzel gidişata sahip keyifli bir yapım,eğlendiren ve içerisinde gerçekleşen çoğu olayla izleyeciye kendini sevdiren başarılı bir seri.Özellikle de Kouzimi ve Otani'nin yaygaralıkları çok keyif veriyordu, seri kendisine karşı beslediğim önyargılarımı çok başarılı bir şekilde yok etti,öyle ki şu an sevdiğim yapımlar arasında ve Kouzimi&Otani çifti de favori çiftlerim arasında.

Hatta şu meşhur Umibozu hareketi ablamla selamlaşma şeklimiz bile olmuştu seriyi izlediğimiz dönemde :hehe: ;

Umibozu hareketi:

23qq88.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çok hoş ve tatlı bi animeydi...

Aşk duygusu çok güzel işlenmiş. Ama kız karakter Risa hiç olmamış.

İnsan onu biraz daha güzel çizer yaa... :B

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mangada çok daha güzel çizilmişler zaten. Hatta Risa'nın giyim tarzı dikkatimi çekmişti bayağı.

Zaten "moda tasarımcısı mı olsam" diye düşünmüştü son bölümlerde.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çok tatlı bir animeydi hakkaten, keşke 2. sezon falan çıksa. *-* Normalde ilgilenmezdim romantizm ainmeleriyle, lovecomu izledikten sonra eskisinden daha çok ilgileniyorum.

Her bölümü ile gülmekten yerlere yapıştığım bir kaç animeden biridir.

aynen ^_^ Özellikle Sachiko'nun olayı... :spit:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

1. izleyişimde; başlarda çizimler tuhaf gelmişti özellikle risanın çizimi baya göze batıyordu ama insan zamanla alışıyor. müziklerden 1.kapanış şarkısını beğenmiş diğerlerini pek sevmemiştim. otaninin davranışlarına gerçekten gıcık olmuştum ama 2. kez izlediğimde garip bir şekilde bütün o gıcık olduğum davranışları hoşuma gitmeye başladı. müzikleri dinledikçe onları da sevdim. sanki izledikçe kendini daha çok sevdiren bir anime.

kendi adıma tekrar tekrar izlemekten hiç sıkılmıyorum bazen kafama eserse beğendiğim bölümleri tekrar izliyorum bazen de özellikle beni çöküntüye uğratan bir anime izledikten sonra neşelenmek için açıp izliyorum. kısaca moral depolamak isteyenlere tavsiye edilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İndirelecekler listesine aldım..hoş bir seriye benziyor..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

çok güzel bir seri ootani nin seslendirmesi çok hoşuma gidiyor özellikle :)

güldüren ve sıkmayan bir seri.

ayrıca düzgün bir sona ulaşmasıda memnun ediyor izleyiciyi

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

"Tatlı mı tatlı" bir yapım.

Olaylar tamamen Risa'nın bakış açısıyla olduğundan, izleyici olarak onun duygusal tepkileri daha etkili haliyle;

Şu "Ayı Körisi" (öyle bir şeydi işte) olayında kızla beraber duygulandım... Aman aman.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Klasik okul animesi diye başladığım bir animeydi.Hatta diğer seriler gibiyse kesin beğeneceğim yönünde olumlu yaklaşmıştım ve bu düşünceyi hakettiğine karar verdim.

Bir çift bu kadar çok ortak noktada buluşabilir mi? Evet,buluşabiliyormuş,şu ana kadar izlediğim animeler içerisinde en sevimli bulduğum çiftlerden birisi,konusu da ayrı bir sevimli tabiki de...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben de yeni başladım, şu sıralar izlemekteyim. Sırf kızın erkeksi tavırlarını -oyun tutkusu vs- kendime benzettiğim ve, şu ufak elemanı sevdiğim için izliyorum. Umarım kendini beğendirir. Ne yapayım, çekemiyorum böyle serileri. D:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Live actionu'da çok güzel tavsiye ederim bitmesine üzüldüğüm ilk anime oldu kendisi 58. bitirdiğim anime olmasına rağmen.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Süper bir anime, acayip komikti, tavsiye ediyorum gülmek garanti :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Otani ve Risa'nın trajikomik öyküsü..Hem komik hem de romantik bir aşk hikayesi..:aglayacak:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Ben bir iki sahnesinde çok ağlamıştım :D....

Gerçekten çok güzel ve eğlenceli bir seriydi tekrar izlemek için sabırsızlanıyorum... Önceleri çizimleri beni tereddüte düşürsede izledikçe alışıyor insan....

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İşte izlenmesi gereken serilerden birisi, bazı arkadaşlarıma tavsiye ettiğimde Risa'nın çizimleri yüzünden önyargılı yaklaşsalarda izledikten sonra çok hoşlarına gittiğini duyduğum bir seri :962129: Keşke biraz daha uzun sürseydi dediğim bir anime:aglama3:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

çok gzldi...kim izlerse izlesin begenecegi bir anime bnce..muhtesem...baya güldüm Otani ve Risa sayesinde... :gul gul:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

lovely complex gerçekten harika bir anime izlemeye deger xd izlemeyen arkilere tafsiye ederim ....:qiyiii::D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

Bugün indirdim ve 6 bölüm izledim, başlarda çizimler tuhafıma gitti ama sonra alıştım ve sonuç olarak kesinlikle çok komik hele beşinci bölümde gülmekten gözlerim yaşardı... Neden güldüğüm spoiler...

Boylarını ölçüyorlar hani Otani 2 milimetre uzadım diyor Risa'da çorap giysen o kadar uzarsın dediğinde koptup çok iyi espriydi ya birde Kotobuki Seiko'nin erkek olduğunu öğrendiklerindeki o halleri öldürdü beni şimdilik 6 bölüm izledim yarın büyük ihtimal bitiririm.. Bu kadar güleceğimi düşünmemiştim...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 yıl sonra...

çok güzel bir romantik komedi idi..

:)

ama şöyle bir şey de varki..

2012 deki sistemlere dayanarak tekrardan animeyi en baştan çekseler daha da güzel olur gibime geliyor. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 11 ay sonra...

Lovely Complex diğer romantik-komedi tarz animelerden çok farklı. Kısa erkek, uzun kız. Japonlarda pek rastlanmayacak bir durum olduğu için daha da değişik bir hal alıyor. Bizim esas oğlanın hareketleri ilk 10 dakikada çok itici gelmişti ama fikirlerim hemen değişmişti. Çizimler en ciddi veya duygusal olan sahnede bozulduğunda (özellikle Risa'nın çizimleri) çocukça oluyor gerçekten. O zamanlar hoşuma gitmiyordu ama komedi kısmında yapılınca ayrı bir hava veriyor :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?