Jump to content
  • Kayıt Ol

Kan Kitapları (Book of Blood)

Aurora Borealis

Önerilen İletiler

Tür..: Epik/Fantazi

Yazar..: Clive Barker

Hekesten özür dilerim. ilk kez tanıtımı kendim yapamıyorum.

Epik fantezi ustası Clive Barker'ın hayalgücünden tüylerinizi ürpertecek beş hikâye. Hepsi de sizi uçurumun kıyısına götürecek. Hatta belki, daha da ötesine... Bu kitaptaki hikayeler, korku edebiyatında devrim yaratacak bir yenilikte. Hepsi de hayattan çıkıp bilinmeyen istikamete giden o karanlık yolun birer haritası "kan" hikayeleri. Çok azımız bu yolu aşabilecek. Çoğumuz, dua ve okşamalarla ışıklı sokaklardan huzur içinde geçirilecek. Ama bir kaçımız... Seçilmiş bir kaçımız için dehşet, zıplayarak gelecek ve lanetlenmişlerin yolundan bizleri kapıp kaçıracak.

"Clive Barker o kadar iyi yazıyor ki, tam anlamıyla dilimin tutulduğunu söyleyebilirim. Barker'ın yazdıklarının yanında on yıldır uyuyormuşuz gibi görünüyor''

Stephen King

"Koltuğunuzda titreyeceksiniz.''

Time Out

"Daha en başından, Clive Barker'ın kendine ait bir alanda, yalnızca kendiyle yarıştığını anlıyorsunuz."

Time Out

Alıntıdır..: Pandora

Kişisel not..: beyninin içini görebilmeyi istediğim bir kaç yazardan biridir. inanılmaz bir hayal gücü var. sadece korku yazarıdır denemez. Epik/Fantaziden hoşlanmıyorsanız kitap kesinlikle sarmaz. Ancak hoşlanıyorsanız kesinlikle sarar. 6 ciltlik kitabın 3.cilti Türkçeye çevrilmiş ve yayınlanmıştır. ilk ciltten bir bölümü olan Book of blood sinemaya da uyarlandı. ama Onu en çabuk hatırlatacak hellraiser dır.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 6
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Aurora Borealis

3

• lantis

2

• eczmeltem

1

• lafolya

1

En Çok Yazanlar

Bu serinin filmini izlemiştim. Konu olarak çok orjinaldi.

Clive Barker'ın dahi olduğunu düşünürüm ama genelde kitabı film yapma özrü var sektörde.O yüzden ne yapacağız filme yüz vermeyip Clive Barker'ın cümlelerini okuyacağız.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

flimlerin kitap olmaması gerektiği konusunda aynı şeyleri düşünüyoruz.. Book of blood u bir türlü izleme fırsatım olmadı. senaryoya hikaye uyarlanırken de direk Clive Barkır kendi çalışmadı. o yüzden hayal kırıklığı olabilir. mesela Hellraiserin senaristi kendisiydi ve flim türü içerisinde kendini ciddi bir şekilde ayırıyordu. Ama ne olursa olsun dediğine katılıyorum. hayal dünyamı baltalıyorlar resmen...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

fantastik kitapları çok severim, tanıtımı ilgimi çekti ilk fırsatta alıp okuyacağım kitaplar arasına girdi. Tanıtım için teşekkürler worless

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

her zaman ne demek

ama kitapla ilgili şöyle bir dip not söyleyeyim. o bildiğimiz yüzüklerin efendisi yada stephen king tarzı denemez. fantastik derken biraz daha böyle garip ve çarpık bir hayal dünyası var bu adamın ..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

hımm. kitap direk ilgimi çekti.. en kısa zamanda alıp okumak lazım.. tanıtım ve bizimle paylaştığın için teşekkürler..

@ ayrıca katılıyorum bazı kitaplar kitap olarak kalmalı.. görsellik katıldımı kitap ile aldığımız zevk uçup gidiyor..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?