Jump to content
  • Kayıt Ol

Dengeki Daisy

Aurora Borealis

Önerilen İletiler

(düzenlendi)
Dengeki Daisy

TANITIM

Teru abisi bir telefon hediye eder ve telefona bir de isim kaydeder. Daisy isimli kişi, Teru’ya her şekilde yardımcı ve destek olacak biridir. Teru kısa zaman sonrada tek akrabası olan abisini de kaybetmiştir. Tüm bu süreç ve sonrasın da Daisy hem arkadaşı hem sırdaşı hem de abisi olmuştur. Bir gün okulda tartaklanan bir arkadaşını korumaya çalışırken, birinin okulun camını kırmasıyla bir anda kendini okulun kapıcısı olan Kurosaki’nin yardımcısı olarak bulur. Her ne kadar bu durumdan hoşnut olmasa da onun söylediği işleri şikâyet ede ede her gün yapmaktadır. Zamanla Kurosaki, Teru yu kollamaya başlar. Ancak önceleri bu durum Teru’nun kafasını karıştırır. Çünkü hiç beklemediği yerle de yardımcı olmaktadır.

Peki Kurosaki kimdir ve neden yardım etmektedir.

KARAKTERLER

Tasuku Kurosaki - Ana Karakter

Teru Kurebayashi - Ana Karakter

Souichirou Kurebayashi - Yardımcı Karakter

Akira - Yardımcı Karakter

Riko Onizuka - Yardımcı Karakter

Kiyoshi Hasegawa - Yardımcı Karakter

Masuda - Yardımcı Karakter

152369.jpg

DİĞER İSİMLERİ

Orijinal: Dengeki Daisy

İngilizce: Dengeki Daisy

Japonca: 電撃デイジー

Diğer: Hetakuso Cupid, The Hopeless Cupid

BİLGİ

Kategori: Manga

Cilt sayısı: 16

Bölüm sayısı: 80

Yayım: 12 May 2007 - 24 Ara 2013

Dergi: Betsucomi

Eser: Kyousuke Motomi (Hikâye & Çizim)

Türler: Komedi, Dram, Romantik, Shoujo

İSTATİSTİKLER

Sıra: 109

Veriler 22 Aralık 2016 Perşembe günü 17:06 saatinde MyAnimeList sitesinin şu sayfasından çekilmiştir: manga / 5255

Düzenlendi: (Aurora Borealis)
Güncelleme
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 15
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Aurora Borealis

5

• Luna

3

• sera myu

2

• yuuki_cross

1

Dengeki Daisy denince akla gelen ilk 3 şey ; *kel kal kurosaki, ben fakirim, hep beyaz giyiyor* diyalogları oluyor 03.gif

Fav. shoujo mangam. Tiryaki daisy bence diğer bütün shoujolardan farklı olan bi yana sahip. Hep alışıldık şekilde aşırı yakışklı karakter çok hoş ama yüz vermeyen bi kız ya da kız çocugun peşinden koşyodur işte o tarz bi seri değil. Konusu kesinlikle çok farklı, olaylar çok güzel gelişiyor. Mizah anlayışına gelirsek harika :D Mangaka da çizimlerini epey ilerletmiş beast masterı okumuştum o da güzeldi ama öteki mangaları biraz bocalayarak çizilmişti.Özellikle kurosakiyi çok güzel çiziyor. Bazı yerlerdeki anlamlı bakışları veya ağzından düşmeyen sigarasıyla sert yapısı shounen karakterleri anımsatıyor 06.gif. Hiçbi yönüyle eksi puan veremiyorum Dengeki'ye. Eğer ilerde mangaka konuyu batırmassa tabi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...

Tek diyebileceğim benim gibi az manga okuyan birini bile müptela etti. Çizimleri çok güzel. Sanki mimikleri ve hislerini dahi çizimlerden hissedebiliyorum. Şöyle diyeyim seriye Yuuki sağolsun imzasındaki çizimlerini görünce merak saldım. Ayrıca mangaların çoğunda yaşadığım akıcılık problemini bu seride hiç yaşamadım. Yani sahneler ne pat diye geçiyor ne de aynı sırf iki atraksiyon olacak diye bütün bölümü ayarında tutturmuşlar. Hem romantizm hem komedi hem de ana konunun gelişmesi çok güzel. Mangaka güya bu seriyi tek ciltlik planlamış, ilgi görünce devamı gelmiş. Bu handikapa rağmen kurguyu aksatmadan ilerletmeyi başarmış. Kısacası kaçırılmayacak bir manga.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Klasik bir Shoujo çizimleri Maid-sama ya benziyor karakter çizimleri birebir aynı. Ezik bir kızımız var fakirim diye ortalarda dolanıyor,baş kız karakterimiz oldukça zayıf.Erke karakterin neren çıktığı belli olmuyo herşeyi bilirmiş tavırlarında.Çizimleri dediğim gibi Maid-sama ya benziyor bunun dışında fena sayılmaz bence.

3 ch okudum .görüşlerim; okunabilir fakat karakterlerden fazla birşey beklemeyin derim.

8/10

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

bence okunması keyifli bir manga ama abartıldığı kadar iyi olduğunu düşünmüyorum. ki leo-chanı kurosakiye tercih ederim (beast master XD ) hem karakter hem çizim olarak kurosakinin çizimini de pek sevmiyorum ayrıca manganın bu kadar sevilmesinin sebebi mangakanın uyanıklığı bence. çünkü kadın kızların neleri sevdiğini gayet iyi anlamış ve bunların hepsini bir arada toplamış e bu kadar fan service olunca ordan burdan toplansa ve çok orjinalliği olmasa bile kolayca kapılıp gideceğin bir manga ortaya çıkabiliyor. mizah anlayışıda iyi olunca iş bitiyor işte :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ya bana kurosakinin çizimi hatalı geliyor kafası zaten 3+1 kuran kaname hesabı xD yüzünün şeklide bana göre doğru değil ya da gözlerinin çizimide çok güzel sayılmaz ağız burun klasik zaten e geriye bir şey kalmıyor ama siyah saçlı olsa belki bunları görmezden gelebilirdim ama o da değil :aglama2: ben terunun abisini tercih ederim zaten o da tamakinin esmeri gibi bir şey anladığım kadarıyla xD

o evde kalmaları olayında aynen senin gibi düşünmüştüm bende görünce, yapmasan olmaz dimi falan diye yüzüm ekşimişti ama çok kullanışlı bir klişe kabul edelim XD

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

işte budur ya oh be mangaları çekiştiriyoruz acaip sevindim kendi adıma

kurosakinin bu kadar tutması bence çizimlerde ifade vurgularından "aman allahım şok" kaynaklı tabi lunaya da katılıyorum o sıgara içen gıdıklayıcı profili konusunda shoujoları genelde gülmek için okuyan biri olarak ben sevmiştim halende devam ediyorum. (yayınlanırsa edicem tabi) ancak kadın evet bazı şeyleri iyi kullanmışda belli yaşlar arasında ki tercihlere (ticari) düşünerek kullanmış. bana göre; Basara dj - Senkou de masamune ya da until death do us partan blade (mamoru) daha karizmatik ve çekici işin o boyutuna bakarsam dönüp bakmam. Terunun abisinin çizmi kurosakiden daha başarılı bunada katılıyorum. Mangaya yeni bir karakter giriyor spoiler vermiyeyim şimdi ancak terunun abisine baya benziyor...(sadece benziyor) Ancak shoujolardaki şu puanlama sisteminin mantığını anlamadım ben. bazı mangalar acaip yüksek puanlar almış vay demek bunda bir şey var diyorum açıp bakıyorum belki fazla büyük bir beklentim olduğunda mıdır bilemem benim için genel anlamda hayal kırıklığı oluyor. dengekiyi seviyorum ama okuduğum bütün mangaları düşündüğümde benim için Seduction Is More Beautiful Than Love kadar da iyi değil diyebilirm en basitinden

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 ay sonra...

bir çırpıda okuduğum bir manga ingilizce okumaya başlamıştım sonradan türkçesini buldum tekrar okudum gerçekten eğlenceli, teru:"ken kal kurosaki!":animation732xl9vh: der kızınca falan ...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 7 ay sonra...

ben buraya üye oldum ama hiç bi manga anime izleyemiorum açılmıoneden

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

hangisini hangi dilde okumak istiyorsun bu bölüm sadece tanıtım ilgilendiğin varsa bana mesaj at ben sana okuma linki gönderirim..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 7 ay sonra...

Başlık açmadan önce başlığın mevut olup olmadığını kontrol edelim aynı konu başlığı mevcuttur zaten genede emeğin için teşekkürler başlıklar birleştirilecektir..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?