Jump to content
  • Kayıt Ol

Favori Manga Türünüz?

Ryoko Yoichi

Önerilen İletiler

İlk olarak bu başlığı anket olarak açmayı düşündüm ama sanırım herkesin sebepleriyle beraber yazması daha iyi olucak.

Her tür mangayı sevsemde her zaman ama her zaman Slice of Life'ler favorimdir. Konu olarak hem benim ilgilerime çok yakın oluyorlar, hemde çoğu zaman çok gerçeksi oluyor. Hatta direk gerçek hayat. Kami no Shizuku, Bartender,Choclat, Bakuman, The Devil Does Exist...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 29
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Ryoko Yoichi

3

• ishak

2

• jambi

1

• cagdas_aksu

1

SHOUJO, okul, romantizm, hayattan kesitler, aksiyon, sihirli kız vs.. ama mecha sevmem. mangada duygusal, animede hareketli şeyler daha çok hoşuma gidiyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Her türlü tarzı severek okurum...Ama en sevdiklerim içeriğinde Slice of Life,Historical ve Seinen bulunduranlar.Çünkü yeri geldiğinde Shounen'ler gibi olayları üstü kapalı geçmez Şiddet,cinsellik...vb.içeriyorsa olay tamamamen mangakanın insiyatifindedir...+Sc-Fi leride çok severima ama son dönemde bu temada yapılan mangalar çizim olrak çok Shoujo vari olmaya başladı Akira gibi mangalara artık rastlayamıyoruz...Yada bol Trajedi ve Horror yüklüyorlar ve zündeki Sc-Fi tarzı arada kayboluyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Evet, seinen konusunda bende katılıyorum. Shoujolarda sansürlenen ya da es geçilen çoğu şey seinenlerde oluyor. Favorim sayılabilir .D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Action, Adventure, Comedy, Drama, Fantasy, Horror, Martial Arts, Mystery, Psychological, Sci-fi, Seinen, Shoujo, Shounen, Slice of Life, Sports, Supernatural, yaoi..

Gerçi genelde türlere mangaya başlayıp ilk bölümü bitirince bakmak gibi bir özrüm var. aslında bu yada şu demem doğrumu bilmem. ama ağırlıklı okuyup devamını getirdiğim bunlar oluyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

slice of life,yaoi,shounen ai, josei,reverse harem (shoujoları sevmiyorum) shounen mangalarıda sevmem aksiyon kısımları karışık geliyor :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Shoujo,aşk,okul,dram,psikolojik ve yaşamdan kesitler... Daha çok bunları tercih ediyorum. Fakat bu demek değildir diğer türleri de okumam. Mutlaka okumuşluğum vardır. Yeter ki konusu iyi olsun.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Anti-Shoujo diyorum. [İstisnalar kaideyi bozmaz, adamı ayar etmeyin.]

Shounen ve seinen türleri hoşuma gidiyor. İçerisinde bulmacalar olan mangaları çok seviyorum. bkz. Doubt

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Anti yaoi ve anti shounen ai bende !!

Shounen,seinen,ecchi türlerinde mangalar severim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Animede de mangada da izlemediğim okumadığım tür yok. Ancak en sevdiğim türler; yaoi, shounen ai, shoujo, drama(yaoi&shounen ai türüyle karışık olduğu zaman seviyorum) shounen de güzeldir severim ama animesini tercih ederim. Bir shounen izlerken aldığım zevk okurken aldığım zevkten kesinlikle daha fazla. Ecchi,hentai,yuri pek bana göre değil :ssok: Tabi çok iyi bi hikaye çıkarırlarsa okurum...ki böyle bişeyi hiç sanmıyorum. mechada anime, mangası asla olmaz =_=''

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Neyi ne zaman seveceğim belli olmuyor aslında. Şöyle bir sevdiğim serilere bakarsak sanırım türler de bunlar oluyor. Josei, seinen, shounen ai, shoujo, korku-gerilim, Dram, romantik, yaoi, hayattan kesitler, psikolojik vs.

sevmedğim yok gibi ama mecha pek tercih etmiyorum her nedenseqsoru

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Seinen , horror , supernatural ,gibi uzar gider.Tabularım yoktur pek o türü okumam falan diye .(yaoi ve türevleri hariç tabi :q015: )

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Şöyle bir düşünürsem Action,Adventure,Slice of Life türlerine biraz daha çok ilgim var.

Ama konu ilgimi çekerse her türü okuyabilirim.:)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

pek fazla manga okumasam da şuan takip ettiklerim ve bitirmiş olduklarıma göre; Shonen ve Shoujo:mutlulh:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...

Supernatural Shoujo.

Ne mesela? Fullmoon wo Sagashite, After School Nightmare, Hakushaku to Yousei, Furuba, A Thousand Years of Snow, Shinigami Lovers falan filan tabii bunlar okuduklarımdan bazıları.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Shounen ve seinen seviyorum. Genel olarak, beni şaşırtan ve eğlendiren seriler hoşuma gidiyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

seinen ve shounen. Ayrıca shounen'ler için de her şeyi okuyabilirim diyemem. manga çizerlerinin arada sırada konunun hakimiyetini kaybetmeleri sebebiyle yarıda bırakma noktasına geldiğim manga çok olmuştur (bkz: bleach) ancak seinenler'de ya severim ve bitiririm, ya da ikinci üçüncü bölümde bırakır devam etmem. Ama favorimi sorarsanız seinen derim. Her şeyin olduğu gibi, abartılmadan ama eksiltilmeden çizilmesi hoş birşey tabii.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Bu aralar Horror ve gerilimli seinenler çok ilgimi çekmeye başladı. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 ay sonra...

Spor! Hajime no Ippo, Slam Dunk, Initial D, Kurokono no Basuke, Eyeshield 21, REAL, Major, One Outs, Air Gear, Rookies, Giant Killing, Karate Shoukoushi Kohinata Minoru, The Climber, Prince of Tennis, I'll, Area no Kishi, Dear Boys, Baby Steps, Over Drive; çok sevdiğim serilerdir. qhey

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

manga pek okumam.. okuduklarımda shounen ai ve yaoi ... bu arada ecchi den nefret ..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Genelde tür olarak ayırmam,sanırım işlenişi ya da konusu beni daha çok ilgilendiriyor,bir de garip bir huyum var ki genelde sevdiğim animelerin mangalarına öncelik veriyorum, ya bitmemiş ya da sonu farklı bitmişse anime yapımının,mangasını mutlaka okuma planıma alıyorum her ne kadar bu planı geç bir tarihte gerçekleştirsem de :D

Çok seri bir şekilde okumam aslında ama okuduklarım arasında öncelik verdiklerim Tarihi,Josei, Dram,Fantastik,Doğaüstü Güç ve Shoujo olanlardır,anime yapımlarında her ne kadar Seinen ve Shounen sevsem de mangada aynı heyecanı yakalayamıyorum nedense sanırım anime yapımlarındaki o katana ya da dövüş esnasındaki kırış-vuruş seslerini seviyorum :biyik gulme: Bu demek değildir ki mangada da Shounen ve Seinen sevmiyorum,böyle söylediğime bakmayın siz Shounen de severim Seinen de severim yeterki konusu güzel olsun ve işlenişi de kaliteli olsun.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Slice Of Life

Romance

Drama

School Life

Comedy

Shounen

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 6 ay sonra...

Shoujo veya josei manga serilerinden ölesiye kaçarım diyebilirim. Bunlar tür değil ama olsun genede söyleyeyim dedim.

Tabi istisnalar olmuyor değil, Aishiteruze Baby, Usagi Drop, Kuragehime gibi bazı serileri keyif alarak okudum, okuyorum. Onun dışında ilgimi çeken her şeyi okurum diyebilirim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?