Jump to content
  • Kayıt Ol

2010 Oscar adayları açıklandı. En iyi film anketi.

bedifeci

En iyi film hangisi olacak.  

19 oy

1. 1. En iyi film hangisi olacak.

12
    • The Blind Side
      0
    • District 9
      3
    • An Education
      0
    • The Hurt Locker
      0
    • Inglourious Basterds
      3
    • Precious
      0
    • A Serious Man
      0
    • Up
      1
    • UP in the Air
      0

Önerilen İletiler

2010 yılında en iyi film dalında toplam 10 film birbirinle kıyasıya yarışacak. AMT Olarak kendi birincimizi seçelim. Beğendiğiniz filmi anketimizde işaretlemeniz yeterli olacak.

EN İYİ FİLM

The Blind Side

District 9

An Education

The Hurt Locker

Inglourious Basterds

Precious

A Serious Man

Up

UP in the Air

EN İYİ ERKEK OYUNCU ADAYLARI

Jeff Bridges, 'Crazy Heart'

George Clooney, 'Up in the Air'

Colin Firth, 'A Single Man'

Morgan Freeman, 'Invictus'

Jeremy Renner, 'The Hurt Locker'

EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU

Matt Damon, 'Invictus'

Woody Harrelson, 'The Messenger'

Christopher Plummer, 'The Last Station'

Stanley Tucci, 'The Lovely Bones'

Christoph Waltz, 'Inglourious Basterds'

EN İYİ KADIN OYUNCU ADAYLARI

Meryl Streep, 'Julie & Julia'

Sandra Bullock, 'The Blind Side'

Carey Mulligan, 'An Education'

Helen Mirren, 'The Last Station'

Gabby Sidibe, 'Precious'

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU ADAYLARI

Penelope Cruz, 'Nine'

Vera Farmiga, 'Up in the Air'

Maggie Gyllenhaal, 'Crazy Heart'

Anna Kendrick, 'Up'

Mo'nique, 'Precious'

EN İYİ YÖNETMEN

James Cameron, 'Avatar'

Kathryn Bigelow, 'The Hurt Locker'

Quentin Tarantino, 'Inglourious Basterds'

Lee Daniels, 'Precious'

Jason reitman, 'Up in the Air'

EN İYİ UYARLAMA SENARYO

District 9

An Education

In the Loop

Precious

Up in the Air

EN ÖZGÜN SENARYO

The Hurt Locker

Inglourious Basterds

The Messenger

A Serious Man

Up

EN İYİ YABANCI FİLM

İsrail, Ajami

Arjantin, El Secreto de sus Ojos

Peru, The Milk of Sorrow

Fransa, Un Prophete

Almanya, The White Ribbon

EN İYİ MÜZİK

'Prenses ve Kurbağa', film müziği 'Almost There'

Söz ve müzik: Randy Newman

'Prenses ve Kurbağa', film müziği 'Down in New Orleans'

Söz ve müzik: Randy Newman

'Paris 36,' film müziği 'Loin de Paname'

Müzik: Reinhardt Wagner Söz: Frank Thomas

Nine filmi müziği 'Take It All'

Söz ve müzik: Maury Yeston

'Crazy Heart', filmi müziği 'The Weary Kind'

Söz ve müzik: Ryan Bingham ve T Bone Burnett

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 20
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Borastus

2

• loykad

2

• Metamorphoser

2

• Aurora Borealis

2

Bilgilendirme için teşekkürler, bedifeci :ozgurluk: Görünüşe göre en bomba aday, "Up in The Air". Yakın zamanda temin edip izlemek lazım... :sasirdim:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Filmlerin biçoğunu izlemedim ama Avatar güzeldi. Oyum ona :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Up in The Air o kadar da bomba değildi bence. Fazla abarttılar o filmi. Oyuncu kadrosu için midir nedir bilinmez ama, abartıldığı kadar dehşet bir film değldi.

Neyse, beklemedeyiz bakalım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Up in The Air o kadar da bomba değildi bence. Fazla abarttılar o filmi. Oyuncu kadrosu için midir nedir bilinmez ama, abartıldığı kadar dehşet bir film değldi.

Neyse, beklemedeyiz bakalım.

bende katılıyorum ve de genellikle böyle bulunan filmler oscarı alıp götürüyor nedense

ama listeyi görünce beklemediğim o kadar çok yapım ve isimi görmek hiç bu sene ki kadar beni şaşırtmamıştı. Açıkçası en büyük şaşkınlığım da yapımcıların, yorumcuların, izleyicilerin, vs.. Tüm pohpohlamaları na rağmen Public Enemies'i listede görememek

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hımm... "Up in The Air"ı da liste dışında bırakalım öyleyse :bekliyorum: Chicago, İhtiyarlara Yer Yok gibi filmler en iyi film seçildikten sonra, Oscar'a çok da bağlanmıyorum zaten :D O zaman yaşasın Avatar!... :birnumara:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şöyle tüm dallardaki adaylara bir göz attımda içlerinden sadece 2 tanesini izlemişim buda bir başarı olsa gerek çocukluğumdan beri en az amerikan filmi izlediğim sene bu yıl oldu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çok merak ettiğim bir kategori var, yardımcı kadın oyuncu kategorisi. Orada da Penelope Cruz'un almasını istiyorum, Nine çok dehşet bir filmdi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şu film listesini görünce fark ettim ki ben bu sene neredeyse sinemaya hiç gitmemişim, ayıp bana çok ayıp :zordurum:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sanırım Avatar alır. Bol efekt, bol atraksiyon. Beklediğim kadar yoktu film ama görsellik mükemmeldi....

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tabiki Avatar, Avatar, Avatar, Avatar....*kendine hakim olamaz*

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

En iyi filmi avatar alır gibi.

Ancak sanki haksız rekabet var gibi 3d teknolojisi ile avatar 50 adım önde yani digerleri gibi standart izlenseydi ne olurdu acaba.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hmm. İzlemediğim birkaç film var orada bu yüzden en iyiyi kim alır söylemeyeceğim. Özellikle The Hurt Locker ı izlemeden yorum yapmayacağım. ama dün İnglorious Basterds ı izlemiştim ve ona bi yorum yapmıştım. Onu koyayım bari, belki okuyan olur :D

An itibari ile İnglorious Basterds ı izlemiş bulunmaktayım. Filmnin büyük bir incelmeesini yapmayı düşünmüyorum, oscarlar açısından değerlendireyim hemen. Öncelikle filmi beğendim ama en iyi film oscarını alacak kadar iyi değil ( The hurt locer ı henüz izlemedim), biraz fazla dağınık olmuş film. Zaten tarantino da buna çözüm üretmek için sanırım chapterlaya ayırmış ve baya bi toparlamış aslında. Tarantino deimşken, ondan yine iyi bir yönetmenlik ama, yine bildiğimiz tarantino maalesef. Sinema bilgisindeki üstünlüğünü kullanıp, yine göndermeler ve alıntı sahneler... filmde zaten klasik 2. dünya savaşı aksiyonundan, yahudi dramına, zenci x beyaz fraınsız aşkından amerikan ve ingiliz politikasına bir sürü alt konu var değindiği. Bu onun tarzı evet ama oscarı alamamasının nedeni de olacak :)

Christopher Waltz!! Harika oyunculuk :D Muhteşem oyunculuk. Muhtemelen oscarı da alacak. Peki sorarım size, waltz bu filmde yardınmı (!) erkek oyuncu mu? Başrolde Brad Pitt mi var? Filmin ismi Basterds lar filme ismini vemre muhtemelen başrolde Waltz olurdu. Adam hem daha fazla rol alıyor, hem de filmi alıp götürüyor! Yani en iyi erkek oyuncu ödülüne aday konması lazım bence ama, yardımcıya konuyor tabii ki. Hem Brad pitt in arkasında kalması hem de normalde bir hollywood oyuncusundan çok alman sinemasında olması ( tabii hollywood böylelerini sever :) o yüzden bu da oscara +1 demek ) Yardımcı da aday koymaları da bu ödülü kesinlikle ona gönderecekelrinin sinyali zaten.

Hollywood un böyle uygulamalarını sevmiyorum... Geçen sene de Kate Winslett a en iyi kadın oscarını vermek için The reader da aday gösterdiler ama orada daha çok yardımcı gibiydi. Revolutionary road da ise ana karakter olarak en iyi kadın a aday gösterilmesi gerekirdi ama onu da yardımcıya koydular... Sonucta en iyi kadını verdirttiler :D Yer değişse en iyi yardımcıyı alacaktı...

Basterds ın diğer adaylıklarına gelirsek;

- robert richardson harika bir iş yapmış ve görüntü yönetmenliğinde oscarı alma şansı yüksek. Ama daha önceden 2 oscar aldığı için vermeybilirler. Bi de avatar veya the hurt locer a bi süpürme oyları gelirse ( slumdog da ki gibi her ödülü verme çabası) alamayabilir oscarı.

-orjinal senaryo da muhteşem :D Tarantino zaten muhteşm bir senaryo yazarı, milyon tane film de izleyince daha da iyi yazıyor :D yönetmenliği alamayacağı için de telafisi senaryo ödülü olabilir. Ama daha önce Pulp fiction la aynı ödülü alması ve yukarda da bahsettiğim süpürme oyları ( bu terimi çok kullanacağım sanırım :D ) gelirse kaçırabilir.

-montaj da sally manke var. Tarantinonun her zaman çalıştığı isim, nitekim pulp iction la bu dalda adaylığı var. Bi adaylık daha elkemiş olacak kariyerine, oscarı alamaz.

-en iyi ses de Wylie stateman yine yine yine harika bir iş yapıyor. Ama yine yine yine alamayabilir :D Adamın önceden 5 tane adaylığı var, artık kesinlikle almalı bence :D ama karşısında da Paul Ottoson var...

Bu yazı istediğimden uzun olmuş Sonuç olarak İnglorious Basterds 7 oscar adaylığından 4 ünde iddaalı. Bence en az ikisini alır ;)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

james cameron 97(98de olabilir:D) titanikle yaptığını bu sene avatarla yapar, kimseye oskar heykelciği göstermez:D forza avatar...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

isterim ki Inglourious Basterds alsın; ama bu gidişle Avatar alacak gibi...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 3 hafta sonra...

bir senede şu oscar dağılımı şaşırtsın. biz oscarı avatara onlar The Hurt Locker'a verdi :qhipnoz:daha sanırım yoruma gerek yok..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Avatar haklı yerde bu sene Oscar gecesinden kazançlı çıkamadı. Sevindim.

Gözlerim ağırdı ama. Sabah 8'e kadar izledim. xD Uyanamadım bugün, Üniversiteye bile uğruyamadım, yolculuk yapıcaktım. Değer Oscar'lara. xD

2010 Oscar ödüllerini kazananlar

En İyi Film:

The Hurt Locker

En İyi Yönetmen:

Kathryn Bigelow (The Hurt Locker)

En İyi Erkek Oyuncu:

Jeff Bridges (Crazy Heart)

En İyi Kadın Oyuncu:

Sandra Bullock (The Blind Side)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu:

Christoph Waltz (Soysuzlar Çetesi)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu:

Mo'Nique (Precious)

En İyi Orijinal Senaryo:

The Hurt Locker (Mark Boal)

En İyi Uyarlama Senaryo:

Precious (Geoffrey Flechter)

En İyi Animasyon:

Up/ Yukarı Bak (Pete Docter)

En İyi Yabancı Film:

El Secreto de sus Ojos (Arjantin)

En İyi Görüntü Yönetmeni:

En İyi Sanat Yönetmeni:

Avatar (Rick Carter, Robert Stromberg, Kim Sinclair)

En İyi Kostüm Tasarımı:

The Young Victoria (Sandy Powell)

En İyi Kurgu:

The Hurt Locker (Bob Murawski, Chris Innis)

En İyi Makyaj:

Star Trek (Barney Burman, Mindy Hall and Joel Harlow)

En İyi Şarkı:

The Weary Kind - Ryan Bingham ve T-Bone Burnett (Crazy Heart)

En İyi Müzik:

Up (Michael Giacchino)

En İyi Görsel Efekt:

Avatar (Joe Letteri, Stephen Rosenbaum, Richard Baneham, Andrew R. Jones)

En İyi Ses Kurgusu:

The Hurt Locker (Paul N.J. Ottosson)

En İyi Ses Miksajı:

The Hurt Locker (Paul N.J. Ottosson, Ray Beckett)

En İyi Belgesel (Uzun):

The Cove (Louie Psihoyos)

En İyi Belgesel (Kısa):

Music by Prudence (Roger Ross Williams ve Elinor Burkett)

En İyi Kısa Film:

The New Tenants (Joachim Back and Tivi Magnusson)

En İyi Animasyon (Kısa):

Logorama (Nicolas Schmerkin)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Avatarın almamasına sevinmedim desem yalan olur. 3 tane görüntüyle ilgili ödül almış zaten. Senaryosu çoğu kişinin dediği gibi animelerden çok farklı değil. İzlemesi çok büyüleyici olabilir ama 3d teknolojisine alışmadığımız için öyle geliyor.

Not: En iyi film alanı daha izlemedim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Avatarın daha fazla ödül toplayacağını düşünmeme rağmen The Hurt Locker döktürmüş resmen. Acil izlemeliyim bu filmi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?