Jump to content
  • Kayıt Ol

Eyeshield 21

ReinXeed

Önerilen İletiler

[fieldset=Genel Bilgiler][bimgx=600]http://i46.tinypic.com/fd4pph.png[/bimgx]

Diğer Adları : アイシールド21

Kategori : Tv Serisi

Bölüm sayısı : 145

Firma/ Stüdyo : Production I.G., Studio Gallop, TV Tokyo, NAS, Shueisha

Yayın Tarihi : 6/4/2005 ile 19/3/2008 arası

Yönetmen : Masayoshi NISHIDA

Senaryo : Daisuke HABARA, Nobuaki KISHIMA, Rika NAKASE, Toshifumi KAWASE, Yoshio TAKEUCHI

Bölüm Listesi ;

Bölüm Listesi:

001. The Man with Legs of the Speed of Light

002. Let`s play American Football!

003. Subdue the Field!

004. The Thing that the Hand Grips

005. Body Guard 0.5 Seconds

006. Explosion! Spear Tackle

007. Battle for Victory

008. Do not give up!

009. Expert Catcher

010. A Hero`s Qualifications

011. Vow of The Setting Sun

012. Catch! Max!!

013. The Chameleon`s Fear

014. The Red Hot HELL TOWER

015. Find Eyeshield!

016. Goodbye, Kurita!?

017. Kid and Iron Horse

018. A Good-for-Nothing`s Pride

019. The Citizens laugh at the Challenger

020. Sphinx`s Secret Weapon

021. Fly! Devil Bat

022. Appearance of the Mysterious Girl

023. The Weightless Man

024. Shock! The Decisive Japan-US Game!

025. Black Leopard in the Cage

026. Wild Real

207. Get Back! Cerberos

028. American Football, Downtown

029. Formation, Devil Gunmans!

030. Boundary Line in Hell

031. Each`s Decision

032. Who`s the Loser?

033. OH! My Sister!

034. A Ghost`s Movement

035. Death March in Isolation

036. The Last Test

037. Far Away Win

038. Regular`s Determination!?

039. Road to Christmas Bowl

040. Night before the Match!

041. Ace Disappearance!?

042. Devil Bat Ghost!!

043. The Legendary 60-Yard Magnum

044. Aha-ha! It`s My Debut!!

045. The Ghost is Sealed!?

046. Ghost vs Spear

047. It`s Hot! Guts!!

048. Try Hard! Will-power! Do the Best!

049. Dazzling Silver, Spirit of Line!

050. Courage not to Escape!

051. Danger! The Lethal Cameleon

052. Clash! Cameleon vs Poseidon

053. Fear of the Poisonous Scorpion!

054. The Control Tower which Disappeared

055. Wall of the Physique Difference

056. Our Small Contract!

057. Those who know "21"

058. Devil vs Sea God

059. Back Ace Man

060. Promise on the Field!

061. Determination to Win!

062. Terror! Moby Dick Anchor

063. Offense and Defence 30 cm!!

064. The man possessing speed of light appears!?

065. Deimon High School Sports Meet!!

066. Sprinter Sena!?

067. Promise of the Three

068. Fastest Proof

069. Field of Desperation

070. Musashi is here

071. The Devil`s Counterattack

072. Pride of Speed of Light

073. Fated Kick

074. A Rival`s Promise

075. Spider`s Threat

076. Come Back! Musashi!

077. The Real "21"

078. The one who waits previously

079. Kobayakawa Sena

080. The Strongest Kick Team

081. The truth of red pupil

082. Run! Musashi!

083. Time that began to move

084. The Devil in the Storm

085. The man that love by God

086. Time Up of the Light and Shadow

087. The strongest soldiers in Tokyo!!

088. Deimon Half Time Show

089. Opening! Cream Puff Cup!!

090. Brand New Trial

091. Fighting Spirit! Death Climb

092. 3 Brothers of Texas Ranch

093. Yell of Friendship

094. Secret Weapon in Silverly White

095. Break down the Wall of Blizzard

096. Now! To the Kantou Meet!

097. Farewell, Onihei

098. Cameleon's Counterattack!

099. Deimon High School Festival!!

100. The Invisible Lock

101. Strongest Evil

102. Overcome your Fears

103. The Impregnable Defence Doubles Topper

104. One Line Lacking

105. The Last Death Game

106. Fieresome God, Kongou Agon

107. The Enemy is Jinryuji

108. Detective Sena!?

109. Talent of Catching

110. Barrier of Talent

111. Go Forth, Devil Bats

112. Devil vs God!

113. The Twelfth Athlete

114. Mediocre Power

115. Number One is Trapped

116. The Will of a Warrior

117. Time Out Zero

118. Battle without Answers

119. To the Limits of the Death Battle

120. Super Dreadnaught! Dinosaurs!!

121. Battlefield of the Wolves

122. Rodeo Drive Stampede

123. The Knight with no Weakness

124. Ultimate Spear!!

125. White Knights High School Festival!!

126. Promise to become an Ace

127. Just for Victory

128. Devil vs Man with Speed of Light

129. A Challenge to the King

130. Fanfare Start

131. Prison Chain of Wrath

132. The Knight who Commands the Sky

133. Huge Bow of the Kingdom

134. Invincible Barrier

135. Peerless Superman

136. "21" Defeated

137. Half-Time of Fate

138. Ground Battle after the Rain

139. The 9999th Catch

140. Two Aces

141. Devil Stun Gun Initiated!

142. Devil's Wings

143. A Deep Attachment

144. The Last Moment

145. Everybody, let's play American Football!

[/fieldset]

[fieldset=Tanıtım]Sena Kowakawa lise hayatına kadar, girdiği ortamlardan dışlanmış, okul arkadaşları tarafından eziyet edilmiş bir insandır. Lise'ye başlayınca, yeni arkadaşlarla tanışıp, orta okuldaki gibi ezilmek istememek, düzgün bir lise öğrencisi gibi olmak istemektedir. Fakat, işler umduğu gibi gitmez.

Daha okulun ilk günü, onunla aynı sınıfından olan, 3 kişi, Hiruma'nın tabiri ile, Huh-Huh brothers'lar, Sena'ya takar ve onu amele yerine kullanmaya kalkarlar. Sena bunlar tarafından sıkıştırılırken, farkında olmadan normal bi insanın koşamayacağı seviyede hızlı koşmuştur. Bu hızlı koşuşu gören, Amerikan Futbolu Takımının Şeytanı, Hiruma direk onu Amerikan Futbolu Takımına, zorla alır. İlk başlarda zorla Amerikan Futboluna başlayan Sena, sonradan bu oyundan zevk almaya başlar, ve bunu bir tutku haline getirir.

Hayatındaki bir çok olaydan kaçıp kurtulmaya çalışan Sena, çok fazla güçlü rakiple kafa kafaya çarpışmak zorundadır. Hiruma, onun diğer takımlar tarafından beğenilip, başka takımlara transfer olmasını önlemek için Sena'ya yüzündeki göz koruyucusunu (EyeShield) hiç çıkarmamasını silah zoruyla tembihler(şaka yapmıyorum harbiden silahla). Dışardaki herkezin Amerikan Futbol Takımı Sekreteri olarak bildiği Sena, hem gerçek kimliğini herkezden saklamak zorundadır, hemde sahada bütün gücüyle koşmak zorundadır.

Sena'nın gayesi, Christmas Bowl'u kazanmak ve en iyi koşucu ünvanını kendisine almaktır. [/fieldset]

[fieldset=Yorumum]Spor animelerinden hoşlanmayan birinin bile, zevkle izliyebileceği bir seri. İzlerken hiç bir bölümünde sıkılmadım şahsen, çevirirkende *-*. Hiruma'nın şeytan gibi haraketleri olsun, Monta'nın Max'lıkları olsun, Sena'nın ezikliği olsun, hepsi insana büyük bir derecede haz veriyor. Herkeze izlemesini tavsiye ederim. [/fieldset]

Fansub bölümlerini indirmek istiyenler

www.animeou.net

Sitesinden indirebilirler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 6
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• ReinXeed

2

• lantis

1

• Hei_(BK201)

1

• swordsman

1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

Sena'ya ezik demek yazık olmuş yahu:D. Agon ile mücadelesi yeter. Hiruma karşısında diyeceksin ama öyle bir tip karşısında kim ezik olmaz:zordurum:. Tanıtımda ufak hatalar var bence. Ayrıca Sena başlarda klasik bir tip gibi dursada oldukça değişik bir karakter. Zaten çoğu karakterin orjinal olduğu yegane yapım:ozgurluk:.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Daha 25. bölümdeyim. 145. bölüme kadar nasıl bir gelişme geçirdiği hakkında pek bir bilgim yok :) Ya Ezik değilde ne diyelim şimdi. O kadar tırsak bir karakter görmedim ben :D:D Ama gaza geldimi biraz havalı olmuyorda değil :D:D Ve Reborn'daki Tsuna karakterinin, şahsen Sena'dan ilham alınarak yapıldığını düşünmüyor değilim yani :D:D Hataları öm. den yazarsan sevinirim, edit geçerim :spit:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

tanıtım için teşekkürler çok zevkli bir anime kendisini izletiyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

O süper ya bende 76'dan sonraki altyazılı bulamamıştım, ümidim kalmamıştı! Çok teşekkürler. Bu arada Hiruma en kral karakterlerden biri bence anime tarihinde..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

81-92 arası doğru düzgün fansubı yok sanıyorum, ya da bana denk gelmedi. Haliyle yarım kaldı; mangasına başlayıp şurayı geçtikten sonra -ki animeyle manga paralel gidiyor mu onu bile bilmiyorum- geri dönerim animeye herhalde...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 yıl sonra...

Ölüm Yürüyüşü'ne Hoş Geldiniz! :D

Cehennem zebanilerinin eli silahlı olanıyla tanışmış mıydınız hiç?Ben tanıştım,karşıma bu kez çıkan eli tırpanlı bir Cehennem Bekçisi değildi,bu kez çıkanı eli silahlı bir şeytandı. Cehennem Bekçisi diyebilirsiniz kendisine ya da Eli Silahlı Azrail.Azrail şıkkını da ekliyorum aslında,ekliyorum çünkü sizi cehenneme kendi elleriyle teslim eden bir Şeytan O.Bir nevi diri diri öldürüyor. :D

Şeytanın ta kendisi mi yoksa şeytan ruhu taşıyanlardan biri mi bilemiyorum,belki de şeytan tüyüne sahip.Size cehennemin kapılarını açan biri gibi gözükebilir Hiruma ama aslında madalyonun öteki yüzüdür onu betimleyen.Kimsenin aklında yokken bile,her şeyini ortaya dökebileceği şey uğruna yapmayacağı şey yok.Amaçları için de bu Şeytan rolüne bürünmüş,bu rolü benimsemiş.Bazılarımız onu haksız bulsa da benim bu yapımda en çok haklı bulduklarımdandı.Dilediği herkesi Chirtsmas Bowl'a taşımak istiyordu çünkü...

Takım kurulur,beceriksiz daha doğrusu Amerikan Futbolu'nun A veya F'sinden anlamayan bir sürü insanın toplaştığı bir takım olur çıkar Devil Bats.Sonra Huh-Huh Btrothers (bayılıyorum bunlara :kanlp:) girer devreye,onlarınkisi ise ayrı bir hikayedir.Sena'ya zamanında eziyet eden ama zamanla aynı amaç ve düşmanlar için dostluk çemberinde birer ortak olmuşlardır artık. 'Ariii-yaa-nayyy'ımız vardır bir de,Aptallar Kralı'dır aslında ama söz konusu Futbol'sa ondan zekisi yoktur.Benim gözümde bir Balet ustalığında gözükse de onun futbol aşkı da gün gibi aşikardır.Yine de onun gibi bacak açabilen bir balet olduğuna inanmaz bu bünye. :biyik gulme: Her şey yavaş yavaş şekillenmeye başlanmıştır.Cerberos'un bile önemli rollerde yar alışı ile muhteşem maçları izleyeceğimiz anların başlangıcı doğmuştur artık. Maçlardan önce ise ''Ölüm Yürüyüşü''ne hazır olmanız gerekmektedir.Bu yürüyüş belki de en güzel sahnelerin habercisidir bize.Takım kurulduktan sonra,maçlar başlar. Maçlarbaşladıktan sonra rakipler kendini göstermeye başlar,rakipler kendini gösterdikçe azim daha da artar.Ümitler başlar sonra,arada tükenir de.... 145 bölüm önce gözünüze çok gözükür,izledikçe ve sona bir adım daha yaklaştıkça aslında yetmeyeceğini anlamaya başlamışsınızdır ve yavaş yavaş tüketmeyi düşünürsünüz.Aslında en büyük dilemma sizi kapıvermiştir çünkü bir yanınız heyecandan sonunu öğrenmek isterken diğer yanınız hiç bitmesini istemediği için aheste aheste izlemek ister.Her spor serisinde olduğu gibi önce hazırlık aşaması karşılar sizi,karakterlerle tanıştırır yavaş yavaş.Her oyuncu tamamlandıkça maçlar için sabırsızlanırsınız.Sonra ise o meçhul sona geldikçe de muhteşem bir final için hayaller kurarsınız ama size yapacağım en büyük iyilik bu olacaktır işte;finali güzel bitiyor da devamı gelmediği için o finalin son dakikalarında hayal kırıklığı yaşıyorsunuz.Sizi bilmem ama benim için spor serisi dendiğinde E21 gibi işlenişler olmalı!

E21 diyorum çünkü içersinde bir 'spor serisi' arayacağımız zaman,aramaya yazdığımızda karşımıza çıkabilecek her kelimede bu isim çıkacaktır eminim.Çıkmasa bile bu isim o yeri hakediyor diyenlerdenim.Dostluk mu izlemek istiyorsunuz ya da bir azim yolculuğu mu? Olmadı komedi benim aradığımız şey diyenlerden misiniz?O halde bırakın her şeyi bir kenara,E21 tadına bakmaya başlayın.Rakiplerle savaşırlerken sahne değişiyorsa sakın korkmayın,o an geçmişe yapacağınız bir yolcuğa hazırlanmanız yapabileceğiniz en iyi şey olacaktır.Ekrana gelen ufaklıklar bilin ki o rakiplerden birinin geçmişinin kahramanıdır ya da neden bu yola başladığını anlatmak istiyordur size.Ha bir de unutmadan aradığım şey zeka oyunları diyorsanız bir spor serisinde zeka oyunu nasıl olur diye düşüne durun. Hiruma bunu çoktan kanıtlamıştır zaten.Onu böyle yaftalamaktan vazgeçtiyseniz eğer E21 adı altında yapacağınız en büyük hata bu olacaktır.Bundan vazgeçmek istiyorsanız bile Ojo's Knighst ile olan rövanş maçını izlemeden bu hataya düşmeyin derim.

'Be Survivor' dinleyin sonra (şimdiye kadar spor serilerinde dinlediğim en gaz şarkı olduğunu iddia edebilirim :D),serinin ritmini ele veren melodilerden biridir Survivor. Sözlerinin anlamına değinmeme gerek yok zaten.Serinin sözlere dair olan güzelliğini deşip de zedelemeye niyetim yok ama görselliğini deşmeyi görev bilirim sanki.Görsellik adına bir spor serisinde ne kadar kullanılacak materyal varsa kullanmaktan çekinmemiş yapımcısı. Maçların görselliği yanında takımların taşıdığı isme yaraşır replikleri ile takındıkları tavırlar yanında okul ve kıyafet dizaynları bile bu isimlere hizmet etmekte.(En çok da Sfenks'lerin tarzını sevdim qkralll) Hatta öyle bir kıyak geçmiş ki yapımcıları,maçlarda rakiplerin birbirini durdurduğu sahnelerde,sahip oldukları bu isimleri simgeleştirmeyi es geçmemiş.Sizi bilemem ama benim bir animede aradığım en önemli artılardan biridir görsellik.Bu artısı tüm eksileri dövmeye yetiyor,yetiyor da artıyordu bile.O maçların birinde olsa durdurulmak istemeyeceğim tek şey bir şövalye mızrağı olurdu herhalde. Yine de kendilerini ortaya koydukları her maçta taraftar olmak,onlarla birlikte aynı azimle koşmayı dilemek ama tüm bunların yanında onlardan biriymiş gibi olmak spor serilerinin en güzel yanı olsa gerek.Eğer böyle hissediyorsam,işte ben bu seride aradığım her şeyi bulabilmişim demektir.

Ah bir de Sena ile Suzuna'yı (rollerblade aşkına tutuldum ben bu karaktere :cicek1:) baş göz edebilseydik,olmadı Maroi nee-chan'ımızla Hiruma'yı. :002-32:Bu noktada Hiruma gülüşü fırlattığımı hayal edin çünkü ben bu seriyi de dişiliğime yaraşır şekilde sonlandırmış oldum,hadi hayırlısı! :P

Benden tüm E21'cilere gelsin;YA-HA!!!!

Eyeshield 21 Be survivor - YouTube

Bu da Amerikan Futbolu'nda bir bale gösterisi nasıl olur merak edenler için.Bir yıldızın doğuşu böyle olur işte! :biyik gulme:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?