Jump to content
  • Kayıt Ol

Bir anime veya manga başlamak istediğinizde nelere dikkat edersiniz?

Kisiliksiz

Bir anime veya manga başlamak istediğinizde nelere dikkat edersiniz?  

134 oy

1. 1. Bir anime veya manga baþlamak istediðinizde nelere dikkat edersiniz?

• “Shoujo, Shounen, Seinen” gibi ana türlere.
      42
    • “Aksiyon, komedi, fantastik, romantizm” gibi alt baþlýklara.
      66
    • Çizimlerine.
      61
    • Tanýtýmýndaki konusuna.
      59
    • Yapým yýlýna.
      14
    • Tanýtým sitelerindeki yorumlara.
      35
    • Tanýtým sitelerinden aldýðý puanlara.
      31
    • Tanýdýklarýmýn tavsiyesine.
      28
    • Bir þekilde ilgimi çeken yapýmlara baþlarým.
      58

Önerilen İletiler

Evet, anketin amacı; izlemek yada okumak için başlayacağınız anime - manga yapımlarında tercihinizi nelere göre yaptığınız.

Birden fazla şıkkı seçebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 51
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Kisiliksiz

1

• cyber_xx

1

• _makuya_

1

• Zaraki Kenpachi

1

Afişine ve yapım yılına bakarım.

Afişi hoşuma giderse ve 2000 yılı ve sonrasında yapılmışsa torrent bulup indiririm. Bu yüzden indirip izlemediğim ecchi ve şojo sayısı çoktur :biyik gulme:

Şojo ve ecchi türünün afişleri güzel oluyor. Bende indiriyorum, sonradan küfredip hdd'nin en derin köşelerine postalıyorum.

Buradan tüm çekik gözlü arkadaşlara sesleniyorum: anime dandikse güzel afiş yapmayın lan!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bende görsel olduğumdan dolayı,çizimlerine bakıyorum direk,kötü bi huy bence ama:kirmizi: örneğin kanon 2006 yerine 2002 yi indirmişim,izleyemiyorum seriyi öyle kötü ki,ağızları gözlerine yapşmış gibi,kurbağavari bi surat:kineme:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Animeyse müziklerine ve ana karakterlerine çok dikkat ederim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Önce alt başlıklara bakarım, ilgimi çekiyor mu diye. Sonra başklarından tavsiye alırım veya bu anime güzel mi fln diye sorarım. Hala şüphe duyuyorsam, sitelerde yorumları falan okurum :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlk önce temasına bakarım.. Korku mu,drama mı,komedi mi diye.. Sonrasında da müzikler büyük etkendir benim için.. Ama tema önceliklidir..:)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tanıtım konusuna, tanıtım sitelerindeki yorumlara, bir şekilde ilgimi çeken yapımlara başladım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Eskiden hiç yapmadığım şeyi son yıllarda yapar oldum o da yapımıcısı kim diye mutlaka bakıyorum ve bu özelliğinden sonra da türüne bakarım özellikle de ''Ana tür'' diye sınıflandırılan türlerine bakarım,bana hitap eden bir tür müdür diye.Tanıdık ve zevkine güvendiğim daha doğrusu ortak zevklerimiz olduğunu düşündüğüm 2-3 arkadaşım vardır mutlaka onların yorumlarına da önem veririm ve sonra da yılına dikkat ediyorum çünkü eski yıllardaki yapımlar dikkatimi daha çok çekiyor elbette bunların öncesinde ilk olarak ''Konusu'' önemlidir benim için,sevmediğim bir konuyu da çok tutuluyor ya da çevremde izleyen arkadaşlarım var diye körü körüne izlemem açıkçası.

Çizim meselesi ve seri hakkında yapılan yorumlar,en son dikkat ettiğim noktalardır çünkü çizimleri çok iyi olup da berbat seriler izledim ya da çizimleri kötü olup da çok iyi tasarlanmış seriler çıkabiliyor karşıma,yorumlarda yanıltıcı olabiliyor bazen,bu nedenle çevre ve çizim faktörleri gözardı ettiğim noktalardır ilk önceliğim ''Konusu''dur.O yüzden ben oyumu ''Tanıtımdaki konusu'' şıkkına veriyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlk görüşte aşk gibidir. Eğer içimde bişiler heyecanlanırsa okurum. Tamamen tanımadığın ve hakkında hiçbir fikrin olmadığı biriyle çıkma her zaman eğlencelidir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Benim için en çok çizim ve konu önemlidir ama ara ara ana türlere ve tavsiyelere göre de tercih yaparım..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlgimi çekiyorsa bakarım.Konusunun ne çıkacağı sürpriz olur artık.Yorumlara da epey dikkat ederim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yorumdaki senaryo ilgimi çekerse ve tabi ki türü de uyacak. Gidip shoujo falan izlemem yani, bizi bozar :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ben bir seriye başlarsam en az 2komut olması şart

ben animeleri türlerine göre bek ayırmam senaryo ve tasarım uyumuna bakarim

senaryo karakterler bir birlerini tamalarsa izlerim

örnek verke olura (komedi okul)(aşk dırama) gibi:begenmis::zirvede:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Önce birilerinden duyarım sonra tanıtımlarına bakarım konusu da uygunsa izlerim...

Mesela Fushigi Yuugi tamamen tanıtımına bakarak izledim.. Severim o tür konuları zaten....

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Öncelikle türünde "romantizm" yazıyormu diye bir bakarım :) (tabii aynı cins arasındaki ilişkiler ilgimi kesinlikle çekmiyor) sonrada konusunu ve cizimleri incelerim. İlgimi çekersede indiririm. Sırf izlemiş olmak için her gördüğüm animeye balıklama dalmak kesinlikle huyum değil. Hikayesi güzel oldukdan sonra romantik komedi trzı animeleri kesinlikle kaçırmam, ama piyasada baya bir romantik komedi tarzı anime sıkıntısı yaşanıyor ne yazıkki. Sağlam bir anime bulmakda zorlanmaya başladım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

animede seçicilik huyum yoktur aslında.yapım yılı çizimlerin kalitesi önemlidir fakat en sevdiğim animelerden biri versailles no bara dır.eski bir yapım ama çok güzeldir.

animeye başlarken genelde tavsiye üzerinne başlarım.

Ben: Abi lan şuna başliim mi?

Kordi: Başlaaa..şöyle bi anime bu.

Ben: tamam yaa o da olur biraz da onla oyalanırız :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bazen bi yerlerden arkadaşlardan felan duyarım, bazen de kendim bulurum. Bi şekilde duyduğum bu seriyi açar malda bakarım. Tanıtım resmi taş gibiyse gerisini gözüm görmez direk jdow.a atarım. Ha eğer resim orta halliyse, iyiyse ardından türüne bakarım, açar youtube dan biraz videolarını karıştırırım beğenirsem indiririm. Yapım yılına bakma ihtiyacı duymuyorum ...ki zaten resmine bakınca direk belli ediyor. Konu en son baktığım şeydir ama bu demek değil ki konuya önem vermiyorum, sadece seçerken ne konu olursa olsun izlerim ama her çizimi izlemem. Hatta bazen sırf seiyuuları için bile animeye başlarım. Ya da 07-Ghost'ta olduğu gibi ağzına kadar bishie doluysa gözüm bişey görmez saldırırım seriye 03.gif

Kısacası çizimler, görsellik daha baskın geliyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Öncelikle tanıdıklarımın tavsiyelerine göre şekillenir takip edeceğim seri. Ondan sonra da çizimleri ve konusu önemlidir benim için.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ben komedi romantizim fantastik gibi animeleri severim önce onlara bakarım

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Okul-Komedi-Romantizm üçlüsünün birarada olduğu yada spor veya doğaüstü güçler olan animeler hoşuma gider bunlar benim direktiflerim :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ilk 4 seçenek nerdeyse dikkat ettiklerimin tamamını oluşturuyor. çizim ve konu gerçekten önem verdiğim bir kriterler genellikle bunlara göre terciğimi yapıyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çizimlerine dikkat ederim ancak çok fazla ilgimi çekecek bir konusu olmalı.

Edit az önce fark ettim sanırım tanıtım resmine de dikkat ediyorum örnek verecek olursam Witch Hunter Robin ilk bölümdeyim henüz eğer sıkmazsa devam edecem.

Ama benim ki sanırım şıklara göre değişiyo :)

İlk başta konusu yada animenin ismi sonra tanıtım resmi genellikle tanıtım resminden sonra ilk bölüm için atakta bulunuyorum sonra müzikleri, müzikler konu ve genel çizimler iyiyse ikinci bölüme geçiyorum :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Konusunun ilginç olup olmadığına, yılına, çizimlerine ve hakkındaki yorumlara dikkat ediyorum. Tür de önemli tabii, bir anime hakkında iyi yorumlar duyduysam bile türü yüzünden izlemediğim oluyor (örn: junjou romantica :011:)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Her nekadar türü önemli olsa da benim için asıl önemli olan konusu, puanı ve çizimleridir. Sırayla şunları uygularım: önce anidb vb. sitelere girerim, sonra konusu ve notuna bakarım, notu ve konusu iyiyse benden onayı alır. Genel olarak çok bilinmeyen serileri keşfetmeyi daha çok severim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?