Jump to content
  • Kayıt Ol

Black Lagoon

elovitnas

Önerilen İletiler

[bimgx=560]http://img86.imageshack.us/img86/6903/01zy9hi7.jpg[/bimgx]

[fieldset=KÜNYE]

Kategori: TV Serisi

Bölüm Sayısı: 24 (12'şer bölümlük 2 sezon)

Firma/Stüdyo: Madhouse Studios, Geneon Entertainment, Inc., Shogakukan

Yönetmen: Sunao KATABUCHI, Kenichi KAWAMURA

Senaryo: Sunao KATABUCHI, Satoshi NISHIMURA

Animasyon: Eun Young CHOI, Toshiyuki SUGANO, Masaki HYUGA

Müzik: Edison

Dizayn: Shino MASANORI, Masahiro KIMURA

Orjinal Eser: Rei HIROE

[/fieldset]

[fieldset=KONU]

Okajima Rokuro çok gizli bilgile içeren bir disk ile Güney Doğu Asyaya bir iş gezisine çıkmıştır. Ama işler planladığı gibi gitmez ve Black Lagoon adlı korsan grubu tarafından kaçırılır. Rokuro şirketinin onu kurtaracağını inanmaktadır ama şirketi çoktan onun hayatından vazgeçmiş ve peşlerine kiralık askerler göndermiştir. Rokuro korsanlar ile birlikte peşlerindeki kiralık askerleden kurtulurlar. Bunu üzerine şirketi bazı arabulucular ile Black Lagoon ile bir anlaşmaya varır. Ama Rokuro'nun kendisinden bu kadar çabuk vazgeçen şirketine dönmeye niyeti yoktur. Adını ve tüm geçmişini geride bırakarak Black Lagoon'a katılmaya karar verir. Bundan sonra o artık Black Lagoon üyesi "Rock" tur.

[/fieldset]

[fieldset=UYARI] Seri genel itibariyle şiddet, cinsellik ve bol miktarda küfür içerdiğinden 18 yaşından küçükler için uygun değildir.[/fieldset]

[fieldset=KİŞİSEL GÖRÜŞ]

Rei HIROE'nin adlı isimli mangasının anime uyarlamasıdır. Seri Black Lagoon grubunun başından geçen olayları anlatır. Ama bunun yanında birçok sosyal problemin üstüne parmak basar, günümüz toplumunu eleştirir. Bölümler geçtikçe Black Lagoon üyelerinin geçmişlerini, neden bu işlere girdiklerini öğreniriz. Her birinin hikayesi toplumun karanlık tarafının ortaya çıkmasını sağlar. Birileri kazanıyorsa birileri de kaybetmek zorundadır. Serini animasyonları ve müziklerine diyecek bir sözüm yok ikiside çok kaliteli. Serini en beğendiğim kısmı karakter tasarımları. Karakterler öyle iyi tasarlanmış ki onları tanıdıkça seriye daha da çok bağlanıyorsunuz. Özelikle bayan karakterlerinin çok etkileyici (hem güzellik hem de karizma bakımından) olduğunu söylemeden geçemeyeceğim:goz kirpma: Fazla yoruma gerek yok kesinlikle kaçırmamanız gereken bir şaheser.

Not: Serinin 2010 yılı içerisinde 3.sezonunun çıkması planlanmaktadır.

[/fieldset]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 7
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• ishak

1

• elovitnas

1

• blackgod

1

• Astragedy

1

En Çok Yazanlar

olağanüstü bir anime benim için, zevkle tekrar tekrar izleyebilirim 3. sezonunun çıkacağını duyduğumda sevincim kat be kat katlandı.Beklemeye sonuna kadar değeceğini düşündüğüm bir anime

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bu seri gerçek zamanlı animeler arasında en güzeli

izlemek den çok zevk almıştım mafya tarzı anime ler arasında 1 numara dir bence

hiç abartili sahnesı yok oldukca gercekcı ve dengeli

izlemeyenlere kesınlıkle tavsiye ederım

:qegenmis::qegenmis:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bol aksiyonlu ve mükemmel bir anime fakat sevmediğim tek yanı Rock.. :D Her bir bölümünde Rock'un gelişip gruptaki en iyi eleman olmasını beklemiştim ama beklentilerimi boşa çıkarmıştı.. Neyse umarım en yakın zamanda yeni sezonu çıkarda şu Rock'un biraz daha adam olduğunu görebilirim.. :q015:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hiç abartı yok oldukça gerçekçi ve dengeli
Derken ?.Başka bir animeyle karıştımıyordun dimi :)...Yahu Burda Bir Revy varki ötesi yok zaten(Hani Lara Croft'un pysko versiyonudur kendisi)...Birde Roberta to the Terminator var bu animede http://surbrook.devermore.net/adaptationsanime/bl/roberta.html .Aksiyona dahil olmayan Balalaika da cabası...Animedeki bütün hatunlar aşmış.(Resimde Revy 'nin sağındaki pek sevmem sadece).Ama Çok güzel ve sürükleyici bir anime olduğu kesin...3.Sezon için manganın birazdaha ilerlemesi lazım.
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kesinlikle ölmeden izlenilmesi gereken animelerden :) Ben şahsen ilk bölümde demiştim bu böyle sıkıcı devam ederse devam etmeyeceğim diye ancaak bu düşüncem sadece 1 bölüm içinmiş...Gerçekten 1 günde 12 bölümü bitirdiğim için kendimle gurur duymuştum.Konusu karakterleri ve olayları bakımından 1 numara ben tavsiye ederim kesin izleyin

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 yıl sonra...
bu seri gerçek zamanlı animeler arasında en güzeli

izlemek den çok zevk almıştım mafya tarzı anime ler arasında 1 numara dir bence

hiç abartili sahnesı yok oldukca gercekcı ve dengeli

izlemeyenlere kesınlıkle tavsiye ederım

:qegenmis::qegenmis:

bu sözler üstüne izlicem tşkler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bu sözler üstüne izlicem tşkler.

Şimdiye kadar izlememiş olan bir hata : ) bende senin gibi izlememiştim hep erteliyordum.

Fakat 1.bölümde bir kapıldım animeye bittiğinde sabah olmuş uyumadan işe gittim o gün :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?