Jump to content
  • Kayıt Ol

D.Gray-Man

bedifeci

Önerilen İletiler

Diğer Adları: ディーグレイマン
Türü: Aksiyon, Komedi, Doğaüstü Güçler, Shounen
Bölüm Sayısı: 103 
Yıl: 03.10.2006 -…
Stüdyo: TMS Entertaintment
Yönetmen: Osamu Nabeshima
Orijinal Yaratıcı: Hoshino Katsura
Müzikler: Wada Kaoru
1.Açılış Parçası – İnnocent Sorrow (Abingdon Boys Schools) 
2.Açılış Parçası – Brightdown (Nami Tamaki)
3.Açılış Parçası – Doubt&Trust (Access)
1.Kapanış Parçası – Snow Kiss (NIRGILIS)
2.Kapanış Parçası – Pride Of Tomorrow (JUNE)
3.Kapanış Parçası – To The Continuation Of The Dream (SURFACE)  
4.Kapanış Parçası - Antoinette Blue (Nana Kitade)
5.Kapanış Parçası – The Reason Why You Are Here (Rie Fu)
6.Kapanış Parçası – Wish (Sowelu)
Karakter Tasarımı: Hideyuki Morioka
Seslendirenler: 
Allen Walker :Sanae Kobayashi
Lenalee Lee :Shizuka Itou
Yu Kanda :Takahiro Sakurai
Lavi :Kenichi Suzumura
Miranda Lotto :Megumi Toyoguchi
Arystar Krory :Mitsou Iwata
Milenyum Kontu :Junpei Takiguchi

Konu:

D.Gray-Man’in hikayesi 19. yüzyılın sonlarındaki kurmaca bir dünyada geçer. Bu dünyada başlıca kötü güç, Milenyum Kontu, Nuh peygamberin soyundan gelen ve inanılmaz güçlere sahip Noah ailesi ve Kont tarafından yaratılan Akuma adındaki canavarlardır. İnsanlar sevdikleri birini kaybettiklerinde, Milenyum Kontu kaybedilen kişiyi geri getirme vaadiyle ölen kişinin ruhunu çağırmakta ve bu ruh kendisini çağıran kişiyi öldürerek onun “derisini” giymektedir. Ruhun çektiği ızdıraptan güç alan Akumaların tek amacı, öldürmektir. Milenyum Kontu’nun neden olduğu kötülüklerle savaşmak için ise “Kara Emir” (The Black Order) adında bir örgüt kurulmuştur. Bu organizasyon Masumiyet’i kullanma yeteneğine sahip Ruh Kovucu (exorcist) denilen bir grup özel yetenekli insandan oluşmaktadır ve Vatikan’a bağlıdır. Kara Emir, Milenyum Kontu ile mücadele ederken bu esnada Masumiyet’in (innocence) parçalarını aramaktadır. “Masumiyet” kutsal kitaplarda “Nuh’un büyük taşkını” olarak geçen olay esnasında 109 parçaya bölünen ve parçaları dünyanın değişik bölgelerine dağılan gizemli ve çok güçlü bir materyaldir. Kara Emir, Akuma adı verilen şeytanları yaratarak kaosa neden olan Milenyum Kontunu durdurmak için, Masumiyetin parçalarını bir araya getirmeye çalışmakta ve aynı zamanda Milenyum Kontu ile savaşmaktadır. Tanrı’nın havarileri olarak bilinen Ruh Kovucular, Masumiyetin taşıyıcısıdırlar ve Masumiyet onlara bazı özel güçler vermektedir. Ruh Kovucular kendi aralarında “parazit tip” ve “parazit olmayan tip” (equipment type) olmak üzere ikiye ayrılırlar. Parazit tip Ruh Kovucularda, Masumiyet onların bedenlerine bir uzuv gibi bağımlıdır. Parazit olmayanlar ise, taşıyıcısı oldukları Masumiyetin işlenerek bir silaha dönüştürülmesi sayesinde Masumiyetin gücüne hükmedebilirler. D.Gray-man’in hikayesi, 15 yaşındaki bir Ruh Kovucu olan Allen Walker’ın Kara Emir’e katılması ile başlar. Allen çocukken yetim kalmış ve daha sonra onu evlatlık edinip büyüten üvey babası Mana ölünce, Kara Emir’in generallerinden biri olan Cross Marian tarafından yetiştirilmiştir. Cross Marian en güçlü Ruh Kovuculardan biridir ama içki ve kadınlara düşkünlüğü ve çalışmaktan nefret etmesi gibi özelliklere sahip olduğu için, borçları ödeme işi hep Allen’e kalmış, bu nedenle de Allen 15 yaşındaki birine göre sayısız tecrübeden geçerek vaktinden önce olgunlaşmıştır. Aslında Allen Parazit tip Ruh Kovuculardan biridir ve Masumiyet içeren kolu değişerek bir silaha dönüşebilmektedir. Ayrıca küçükken yaşadığı trajik bir olay sonucu sol gözü lanetlenmiştir ve sol gözü ile insan kılığına girerek saklanabilen Akumaları tespit edebilmektedir. İlk bölümlerde daha çok ufak çapta savaşlar ve karakterlerin tanıtılmasına yönelik ilerleyen hikaye, sonrasında Milenyum Kontu’nun harekete geçmesi ve Noah ailesinin ortaya çıkmasıyla daha heyecanlı bir hale gelmektedir. Allen ve Kara Emir’deki takım arkadaşları Yu Kanda, Lenalee Lee, Lavi, Miranda Lotto ve Arystar Krory ile daha bir çok kahraman içeren bu hikaye, sonlara doğru gittikçe artan bir heyecanla sizi oldukça şaşırtacak ve keyifli vakit geçirmenizi sağlayacaktır.

Karakterler:

*Allen Walker: 15 yaşında güçlü bir Ruh Kovucu olan Allen, hem arkadaşları ile birlikte Milenyum Kontu ile mücadele etmekte, hem de tehlike altında bulunan ustası General Cross Marian’ı aramaktadır. Çocukluğunda yaşadığı kötü bir olay yüzünden lanetlenen sol gözü Akumaları görebilmektedir. Allen Masumiyeti bedeninde taşıyan “Parazit” tip bir Ruh Kovucudur ve kolu silaha dönüşebilir.

*Lenalee Lee: Allen’in Kara Emir’deki takım arkadaşlarından biri ve denetçi Komui’nin kız kardeşidir. Neşeli ve sevecen karakteri ile tanınır fakat aynı zamanda çok güçlü bir Ruh Kovucudur. Parazit olmayan tipte bir Ruh Kovucu olan Lenalee’nin Masumiyeti “Kara Çizmeler”dir.

*Lavi: Masumiyeti kullandığı “çekiçte” bulunmaktadır. Neşeli ve esprili bir karaktere sahip olan Lavi, Allen’in takım arkadaşlarından biridir. Lavi aynı zamanda “Kitapadam” klanı üyesidir ve ileride dedesinden Kitapadamlığı devralacaktır. Kitapadamlar tarafsız olarak saklı tarihi kayıt altına alan bir topluluktur ve Kara Emir tarafında savaşmaktadırlar.

*Yu Kanda: Soğuk ve gizemli bir karaktere sahip olan Kanda, ilk tanıştığı zamandan beri Allen’den hoşlanmamaktadır. Acımasız bir yapısı vardır. Masumiyeti kılıcı “Mugen”de taşır. Mugen “altı ilüzyon” anlamına gelmektedir.

*Arystar Krory: Başlangıçta düşman gibi görünen fakat daha sonra bir müttefik olarak Kara Emir’e katılan Krory, Akuma’nın zehirli kanını içerek onlarla savaşan bir tür vampirdir. Çok duygusal ve saf bir karakterdir. Hala kaybettiği aşkı Eliade’nin yasını tutmaktadır.

*Timcanpi: Timcanpi, Allen’in ustası General Cross tarafından yapılmış ve daha sonra Allen’e verilmiş altın sarısı bir golemdir. Golemler Ruh Kovucuların haberleşmeleri gibi bir çok işte kullanılırlar.

*Miranda Lotto: Allen ve Lenalee’nin maceraları esnasında tanıştıkları Miranda, oldukça şanssız, hayatta hep başarısız olmuş biridir. Masumiyet kullanıcısı olduğunu anladığında Ruh Kovucu olmaya karar verir ve sakarlığına rağmen bu görevde başarılı olmaya kararlıdır.

*Komui Lee: Lenalee’nin abisi ve Ana Karargahın denetçisidir. Lenalee’ye aşırı düşkünlüğü ile tanınır ve her fırsatta enteresan icatlar yaparak karargahtakileri hayatlarından bezdirir.

*Cross Marian: Kadın ve içki düşkünlüğü ile meşhur olan, Kara Emir’in uzun zamandır haber alamadığı generallerinden biridir. Allen’i yanına aldıktan sonra ona sistematik olarak hayatı zehir etmiş, sonra da onu Kara Emir’e göndererek kayıplara karışmıştır.

*Milenyum Kontu: Asıl amacı dünyayı yok etmek olan Milenyum Kontu, insanların acılarını kullanarak Akumalar yaratmakta, aynı zamanda bütün Masumiyetlerin temeli olarak bilinen “Kalp Masumiyeti” aramaktadır. Onu yok ederek önündeki bütün engelleri ortadan kaldırabilecektir.

*Noah Ailesi: Nuh peygamberin soyundan gelen Noah ailesi 13 kişiden oluşmaktadır. Kendilerinin “seçilmiş” olduğunu düşünürler ve insan olmalarına rağmen her biri büyük bir güce sahiptir. Bedenlerinde “stigmatalar” bulunmaktadır. Milenyum Kontunun yanında savaşırlar ve haklarındaki gizem hala çözülmemiştir. Animenin ilerleyen bölümlerinde bu aile üyelerine daha sık rastlamaktayız.

Dip Notlar:

D.Gray-man animesi Hoshino Katsura’ya ait aynı isimli mangadan uyarlamadır. 2004 yılında yayınlanmaya başlanan manganın ilk 7 cildi 6 Kasım 2007’de VIZ tarafından Amerika’da yayınlanmıştır. Manga hala devam etmektedir ve animenin konusu büyük ölçüde mangaya bağımlı ilerlemektedir.

YORUM:

D.Gray-man hem konusu, hem karakter çeşitliliği, hem de grafikleriyle gerçekten en sevdiğim animeler arasında yer almaktadır. Başlarda size ortalama bir anime gibi gelen seri, özellikle 2.sezonla birlikte her bölümü iple çekeceğiniz bir heyecan dozajına ulaşmaktadır. Karakterler çok detaylı olarak tanıtıldığı için, zamanla bir çok karaktere kendinizi daha yakın hissedebileceğiniz, ilk bölümden itibaren başarılı ve mantıklı bir şekilde kurulan gizem örgüsünün yavaş yavaş çözülmesine şahit olacağınız bu animeyi shounen türden hoşlananların mutlaka izlemeleri gerektiğini düşünüyorum. Uzun olması bir dezavantaj gibi görünse de, izlerken bu uzunluk sizi fazla etkilemeyecektir. Sadece ilk bölümleri sıkıcı bulanların (ben çok da sıkıcı bulmadım gerçi ama sıkıcı bulan insanlar var) biraz daha sabretmelerini ve seriyi sonuna kadar izlemelerini tavsiye ederim.

İnceleme :Miyacho

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 19
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• lantis

2

• bedifeci

1

• CHOBiTS

1

• fishéyé

1

Tanıtım için teşekkürler, gerçektende çok güzel bir seri herkesin izlemesi gerek diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

çokca 'izlenesi' özelliğe sahip bir anime. şöyle ki,

.birçok animenin aksine karakterlerdeki değişimleri görebiliyorsunuz. düşünce farklılıkları, fiziksel değişimler. . oldukça gerçekçi bu yönüyle.

.duygusallıkla aksiyon dozu iyi ayarlanmış, ne baygınlık getirici sahneler var ne de duygu yoksunu robot sahneler. ayrıca hem güldürüp hem ağlatan hoş sahnelere rastlamak epey hoş oluyor.

türü sevenlerin kaçırmaması gerekir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tanıtım çok iyi olmuş, sadece 4.açılış parçası UVERworld-gekidou ve kapanış şarkılarından biri Hoshimura Mai-regret eksik.

D.Gray-Man en sevdiğim animedir. Özellikle karakterleri çok beğenmiştim.Duygusuz bir shounen ortaya çıkarılmamış,dostluk kavramı derinlemesine işlenmişti. Çizimleri de bir o kadar iyi,hatta diğer shounenlerle kıyaslıycak olursak muhteşem.

Ancak 103 bölümün sonunda kafanızda bir sürü soru kalıyor.Karakterlerin geçmişi animedeki en büyük merak konusuydu benim için.Yalnızca Allen Walker ve Lenalee Lee'nin geçmişleri derinlemesine incelenmiş,diğerleri pek açıklanmamıştı.Hoshino ablamız mangasına dirhem dirhem devam ediyor ancak animenin çıkacağını sanmıyorum. Hastalanmalar,ara vermeler derken...uzun bir zaman dilimine yayıldı. Umuyoruz ki bu kadar güzel bir seriye yazık edip animesini devam ettirmeme gibi bir hata yapmazlar...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Uzun uzun yorumlamak iyi olurdu bu animeyi ama şu kadarını söyleyeyim sadece, favori shounen animem olmakla birlikte favori animelerimden biridir de. Bir animede aradığım şeylerin çoğunu çok güzel şekilde önüme sermiştir. Karakterler, karakter gelişimleri & ilişkileri, savaş, savaşın olması gereken o ağır havası, kayıplar, dozunda kaliteli bir komedi, göz doldurur cinsten bir animasyon, harika müzikler ve güzel bir konu ilerleyişi. Başlarda pek sarmaz evet, ama biraz dişinizi sıkarsanız gittikçe iyileştiğini görürsünüz. Aksiyonunu da, vermesi gereken duyguları da çok güzel yaşatır. En önemlisi sürükleyicidir de o belli bir raddeyi atlattıktan sonra. Klişelerden çoğu zaman yoksundur, o kadar aksiyonun savaşın içinde kayıpların verdiği acıları, karakterlerin tepkilerini çok güzel işlemiştir. Karakterleri de oldukça sağlamdır. Ama ne yazık ki daha hepsinin geçmişini irdeleyemedik. Sevmediğim bir yönü olarak bu kaldı.Onun dışında tüm bunlar animeyi sevmemin nedenleri. Tavsiye ediyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

D.Gray-Man hakkında sayfalarca yazı yazıp saatlerce konuşabilirim, en sevdiğim animedir. Harika açılış şarkılarıyla sizi daha ilk andan etkisi altına alır zaten. Atmosferi çok güzeldir, karanlıktır ama insanı boğmaz, sıkmaz. İlk 50 bölüm karakter tanıtımıydı fillerdı derken bazen tempoyu biraz düşürüp izleyeni sıkabiliyor gerçekten ama o geriye kalan 53 bölüm kesinlikle herşeye bedel. Ki zaten Bleach tarzı animeler izleyip fillerların korkunçluğuna alışılmışsa DGM fillerları güzel bile gelebilir bence. Çizimleri çok güzel, shounenlerin 'ne kadar yara alsa da iyi karakter kazanır' klişesini yıkmaları seri için bence çok büyün bir artı, savaş ortamı, karakterlerin geçmişleri bölümlere farkettirmeden çok güzel işlenmiş. Hiç farkına varmadan kendinizi karakterlere yakın hissedebiliyorsunuz. Mizah anlayışları mükemmel, herşey çok dozunda. Bir sahnede ağlarken bir sahnede kendimi gülerken bulabiliyorum. Müzikleri üstünde çok uğraşılmış, seslendirmeleri de çok ustaca. Tek kötü yanı 103. bölümde konuyu toparlamadan, hikayede birçok eksik bırakarak animeyi bitirmeleri ve izleyiciyi mangaya mecbur bırakmaları. Gerçi bu da çok kötü birşey değil, çünkü mangası da en az animesi kadar güzeldir. Sonuç olarak artık susuyorum, sabredin izleyin tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

sanırım bu animeyi fazla sevmeyen benim.. zaten ilk 70 bölümde sıkılyor anime bana sürükleyice gelmedi. nasılki noah ailesinin ortaya çıkması ve masumiyetlerin kişilerin yapısına göre gelişip değişmeye başlamasıyla seri biraz daha ilginç bir hal aldı diyebilirim.. ama yine güzel zaman geçirmek çin izlenilmesi gereken yapımlardan biri... serideki fovori karakterlerim road ve tyk dir

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

çok güzel bir tanıtım olmuş :) d.gray man benim çok sevdiğim bir seridir ve 103 bölümün bir iki bölümü hariç hiç sıkılmadan izlemişimdir karakterlerin tanıtımı ,konunun işlenişi ,müzikleri herşeyile çok severim anime için ikinci bir sezon kesinlikle gerekiyor ama mangası duraklamalar yüzünden çok yavaş ilerliyor bu aralar ümitli değilim ama 1-2 yıl içerisinde devam haberi gelirse süper olur :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 ay sonra...

Şu ana kadar ben ne indirmişim ki ne izlemişim ki onlar animemeymiş bu anime az daha benim dünyamda yer almıyacakmış ,iyi ki almışım, bu animeyi ilk keşfettiğimden beridir söylediğim laflardır.zevkler ve renkler tartışılmazmış ama d.gray manı sevmeyen ölsün demekde içimden geçmiyor değil hani nesilden nesile aktarılması gerek bu animenin , valla gelecek nesillerin bunu göremeyecek olması gibi bir ihtimalin olması beni üzer, hani bir de yaparlar ya süper lüks araba mı yoksa d. gray man mı? kesinlikle d.gray manı seçerdim --şarkıları şarkı (bi tek snow kiss'e alışmadım) karakterleri karakter konu dersen o biçim ilerliyor bir insan bir animeyi 50den fazla kez izleyemez diyenler yanılıyor, çünkü ondan bile fazla kez izlemişliğim var hatta bir iki ay yeni animeye serisine geçemedim hatta hangi bölümde ne oldu de hemen söyleyebilirim replikleri de ezberledim gerçi:spit: üstelik seslendirme sanatçıları kalite bi tanesininde sesi yakışmamış olsun dimi yok işte :ozgurluk: 2.sezon çıkması ümidi ve mangasının devam etmesi bence final hatasını kurtarıyo aslında bi finali olsaydı o zaman 2.sezona gerek kalmazdı çünkü mangada anime hiç bitmemiş gibi hikaye devam ediyo--ay ya çoksa da izlesek kandamı yeni üniformalarıyla görmek istiyom son blmde az gösterdiler zaten o şeklini...ha bu arada 2.sezon çıkmaması ve ya manganın sonlanması gibi bir durum olursa bizzat japonya uçağına atlayıp o kadını bulup(mangaka)tehtid ederek yaptırmak gibi bi niyetim var ama çıkarsa da anında çevircem şimdiden söylüyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...

Böyle güzel yorumlardan sonra indirmeye kara verdim fakat sadece 27 bölümün altyazısı olduğu için vazgeçtim... Kısmet değilmişsin D.Gray-Man:aglama3: diğer animelere devam:parla:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

uzun serilerden en çok sevdim dir

özel olarak müzikleri çok hoş 2. sezonu olması gereken bir seri olarak düşün mekdeyim

tanım için teşekürler bedifeci

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

secret arkadaşında söylediği gibi.. Seriyi izledikten sonra bende uzun süre başka anime izleyemedim... Onun kadar iyi olmamasından korkuyordum sanırım... Oldukça keyifli ve zevkle izlediğim bir seriydi.. Favorilerim arasında devamını merak ettiğim için mangasına başladığım tek anime diyebilirim....

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

var var ! devami var !!

sanirim animefreak'ten izledin ? bende 27. bolume kadar bulabildim sonra

www.animanist.com sitesinden devamini buldum

butun seri cevirilmis sekilde 1-103 arasi

2gun once bitirdim :(

cok ani bitti devam edebilirdi .. neden !! :sok aglama:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

var var ! devami var !!

sanirim animefreak'ten izledin ? bende 27. bolume kadar bulabildim sonra

www.animanist.com sitesinden devamini buldum

butun seri cevirilmis sekilde 1-103 arasi

2gun once bitirdim :(

cok ani bitti devam edebilirdi .. neden !! :sok aglama:

Anime 103 bölümde bitiyor ama manga sanırım hala devam etmekte ama eng bilmediğim ve çevirende şuanda olmadığı için benim için yarım kalan bir seri ama seri gerçekten çok güzel sıkmadan izleniyor.Benim ender olarak güzel dediğim serilerden biridir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 yıl sonra...

Şöyle bi' okudum yorumları kötü yorumlayan neredeyse yok bu seriyi.

D.Gray Man serisi izlediğim en iyi shounen abartısız.Hikaye akışı , karakterlerin değişimleri (güç vs) , duygusallık falan tam yerinde yansıtılmış.Bayan sahne olmadı beni.Biraz da karakterleri yorumlayasım geldi nedense ;

Allen Walker

Esas oğlanımız.15 yaşında acılar yaşamış vs bu yönleriyle bilindik bir ana karakter ama diğerlerinden tamamen farklı Allen.İçine birşey kaçmamış , boş beleş yere güçlenmiş en ufak şeyi dahi dişiyle tırnağıyla kazıyarak elde etmiştir.Geçmişi acılarla dolu olsada onların üzerinden gelmiş yoluna daha fazla acı çekmemek ve çekenlerin acısını dindirmek için devam eder Allen.İşte en büyük farkı budur iyilik timsalidir ama acıyı gerçekten tatmıştır.Sıradandır herkes gibidir , babası yerine koyduğu adamı akuma çevirmiş buda yetmezmiş gibi onu kendi yok etmiştir.Geçmişinden utanç duymaz veya geçmişini hatırladıkça delirip sağa sola saldırmaz , power-up yapmaz.Geçmişi onun kılavuzudur bir nevi.Innocence'i parazit tipidir.

Lenalee Lee

Serimizin feminen ana karakteri.Allen kadar olmasa da oda acı çekmiştir zamanında henüz 4-5 yaşındayken innocence 'e uyumlu olması sebebiyle tek yakını olan abisinden alınır bir nevi tutsak gibi yaşar Black Order'da.Black Order'dan nefret etmektedir fakat sonradan abisinin oraya Denetçi rütbesiyle gelmesinden sonra orayı evi olarak görür falan filan.Her seride olduğu gibi erkek karakterlerin yanında biraz çıt kırıldım kalsada yine de güçlüdür zırt pırt ağlamaz veya duygusallığı yüzünden ekran karşısında sizi gıcık etmez.Innocence'i kristal tipidir.

Kanda Yu

Soğuk,somurtkan,ters nakama.Muhtemelen en güçleleri içlerinde.Allen'e gıcık olur moyashi ( fasulye tohumu ) gibi bir lakab bile takar.(Söylemesi ve akabinde Allen'in tepkileri güzel komedi oluyor)Kendisine ilk ismiyle ( YU ) hitap edenleri öldürmekle tehdit edebilecek derecede kaprislidir ( bknz : Lavi ) Ama geçmişi neredeyse Allen'den bile kötüdür.Pek fazla girmek istemiyorum geçmişine çünkü animede gösterilmedi manga okuyanlar ne demek istediğimi anlamışlardır zaten.Yaralansa bile umursamaz der ki ' İyileştikleri sürece önemi yok '.Japon'dur Innocence'i kılıçla birleşiktir ismi Mugen'dir.İllüzyon adını verdiği saldırılarla savaşır.Innocence'i ekipman tipidir.

Lavi

Neşe böcüğü nakamamız.Muziptir , her ne kadar korksada Kanda'yı deli etmeye bayılır.Jr.Bookman'dir kendisi.Kara emire katılma sebebi de Akumalarla olan savaşı birinci dereceden kayıt altına almaktır.Her daim güldürme kapasitesine sahiptir özellikle dedesiyle aynı sahnede olduklarında mutlaka bi olay çıkar.Geçmişi hakkında pek bilgi verilmese de Allen ve takım arkadaşlarıyla tanışmadan önce insanlardan nefret etmektedir ona göre insanlar savaşmaktan başka bir şey bilmeyen gerzek yaratıklardır.Innocence'i çekiçtir,bu zımbırtı Lavi'nin isteğine göre büyür küçülür şekil alır ama ağırlığı hep aynıdır.Bunun yanında Seal'larla değişik element saldırıları yapıp bunları birleştirebilir vs.Innocence'i ekipman tipidir

Krory

Diğerlerine göre yaşı biraz büyük olmasına rağmen en saflarıdır hayatı boyunca şatosunda yaşadığı için dış dünyayla ilgili birşey bilmez.Sevdiği kadın Eliade akumadır.Öğrendikten sonra onu kendisi öldürmek zorunda kalmıştır.Ama bunun yüzünden hep acı duymaktadır , onu asla unutamaz.Innocence'i dişleridir , bunlarla akumaların kanlarını emer (daha doğrusu motor yağlarını :011: ) Parazit tipi innocence'i varıdr.

Daha tanıtılacak çok karakter olmasına rağmen hepsi hakkında yazmak çok uzun sürer.Nakamalarımız bunlardır genel olarak.Hepsinin ortak noktası geçmişte yaşadıkları acı tecrübeleridir.Hepsi acının , umutsuzluğun ne demek olduğunu bildiğinden birbirlerini çok iyi anlamaktadırlar.

Velhasıl kelam izleyin izlettirin bu seriyi.Kesinlikle pişman olmayacaksınız.

P.s : Çok fazla yazmışım yahu yazarken hiç farketmedim halbuki

:qsoruls: + olarak bu aralar çok derinlemesine yazmaya başladım can sıkıntısı böyle birşey olsa gerek .

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 5 hafta sonra...

Acilen bu animeyi izlemeliyim ama vaktim yok izlemem gereken ne kadar anime var uuff :birsey gelmez:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Serinin hem karakterleri hemde uyumlu şarkı ve müzikleriyle oldukça sarabiliyor. Ama seriye ısınmak için 18 bölüm kadar izlemeniz gerekli.Ben bir günde 44 bölüm izleyerek kendi rekorumu kırmıştım.Şimdi kardeşime izletirken bende yeniden izliyorum.Mangayıda takip ediyorum ama çok yavaş ilerliyor ve ikinci sezon için daha cok bekleyecek gibiyiz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben üç bölümde seriye ısınmıştım. Sanırım kişiden kişiye değişiyor bu durum. Tabi benim beklentim çok düşüktü bu seriye başladığımda ve çok sevdiğim bir seri oldu. Özellikle Allen Walker örnek bir baş karakter bence, ne ezik bir tip ne de süper kahraman, son derece normal biri. Diğer karakterler baş karakterin gölgesinde kalmıyor. Bu da genelde aradığım bir özelliktir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

çok güzel bir seri ilk çeviriye başladığım zaman ilk 27 bölümünü çevirmiştim daha sonra animanist yaptığı için çevirmeyi bırakmıştım

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İzleyip de her bölümde bir şeylerini heyecanla beklediğim ama sona her adım yaklaştığımda beni biraz -hatta fazlasıyla bile diyebilirim- sıkan bir seri olmuştur,gerek karanlık atmosferi gerekse klişe ötesi Shounen (Kanda,Lenalee gibi) karakterleriyle hep bir şeyler bekleyip de asla bulamadığım serilerden birisiydi,hiçbir karakterine bağlanamadığım (Bak-chan,Korsan hatunumuz ve şu Vampir karakterine sempatim hariç) hiçbir özelliğine adapte olamadğım bir yapımdı...

İzledikçe,bir şeylerin değişeceğini düşünsem de bana acı bir cevapla dönüş yapan uzun oup da uzunluğunda pek bir şey barındırmayan bir seriydi benim için.Severlerine saygım sonsuz ama kimsenin kusurumaa bakmayacağını umuyorum çünkü yazdıklarım tamamen bana ait olan kişisel düşünceleim,belki benim tarzım değildir belki de bir şeyleri arayıp da bulamamanın getirisiydi bu beğenmemezlik ama ben yine de türü içerisinde konuya hakimiyetini çok sıkıcı bir dille yansıttığına inanıyorum,neden sonuna kadar devam ettiğime gelince,böylesi berbat bir huya sahibim işte;başladığım bir seyirlik ne kadar uzun olursa ne kadar sıkıcı olsa da bırakamıyorum,bıraktığım zamanlarım çok nadirdir,D Gray Man'de bunlardan nasibini alan bir seri oldu ya da bu kadar uzun bölüm sayısı olunca bir şeyler değişir umudu taşıyordum,ne düşüncelere sahiptim bilemiyorum ama beni fazlasıyla itmişti.

Neyse,izlemeyen arkadaşlarımızda çok fazla önyargı oluşturmadan ben yavaş yavaş uzayayım en iyisi :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?