Jump to content
  • Kayıt Ol

Magic Knight Rayearth

martikanadi

Önerilen İletiler

Anime'nin Adı: Mahou Kishi Rayearth

Diğer Adları: Sihirli Şövalyeler, Magic Knight Rayearth

Kategori: TV Serisi

Tür: Fantastik, Mecha, Drama, Macera

Bölüm Sayısı: 1. sezon 20 - 2. sezon 29 bölüm

Yayım Tarihi: 17/10/1994 ile 27/11/1995 arası

Tanıtım

Eğer o gün Tokyo kulesine gitmeseydim bütün bunlar yine de olurmuydu? Ya da benim yerimde başka biri mi olurdu ?...

Birbirini daha önce hiç tanımayan üç kız Umi, Fuu, Hikaru şans eseri aynı gün aynı saatte Tokyo kulesine gelir, burada diğer arkadaşlarıyla zaman geçirirken parlak bir ışık görürler ve kendilerini Cephiro denilen bir dünyanın gökyüzünde bulurlar ve aşağıya doğru düşerler…Şaşakınlık içindeki kızlar ne olduğunu anlamaya çalışırken uçan bir balık onları kurtarır ve Clef'in yanına getirir... Cephiro dualar ve dilekler ülkesi.. Tek bir kişinin “dayanağın” dualarıyla ayakta kalan, güzelleşen, büyüleyen ülke… Dayanağın dileği ise Sihirli Şövalyelerin Cephiro'yu kurtarmasıdır...

Baş büyücü Clef kızlara sihirli şövalyeler olduklarını söyler ve bu üç kızı Cephiro’ya çağıran “dayanak” Prenses Emarude’u tutsak eden Zagato tarafından taşa çevrilir… Ne olduğunu tam olarak bilmeyen üç kız, yanlarında onlara yol gösterecek olan Mokona ile birlikte savaştan savaşa atılırlar yeni dostlar edinirler, yeni düşmanları tanırlar… Silahlarını yapabilmek için bilinmeyen yerlere gider ve kılıçlarının yapılacağı madeni bulurlar… Onların bu savaşı kazanmasını sağlayacak Mashin’leri ( Kutsal ruh gibi bir şey ) uyandırırlar… Savaşları hiçte kolay olmayacaktır düşmanların yanı sıra Cephiro parçalanmaya başlamış, insanlara saldıran canavarlar ortaya çıkmıştır…

Bu üç kız canavarları yenip insanları korumalı, Mashinleri uyandırmalı, Zagotoyu yenmeli ve Prenses Emarude’u kurtarmalıdır… Ama prenses Emarude gerçekten kurtarılmayı diliyormuydu acaba?...

Büyük mücadelelerin sonunda Sihirli Şövalyeler kendilerini Cephiro’ya çağıran Emarude’a ulaşmışlardır ancak sonuç düşündükleri gibi olmamıştır… Son anda öğrendikleri haberle bu güçlü üç kız yıkılır… Çünkü Emarude onları bambaşka bir nedenden dolayı Cephiro’ya çağırmıştır…

Karakterler

Hikaru

hikaru10.jpg

Çok cana yakın, sevimli, arkadaşlarını çok seven, güler yüzlü bir kızdır… Üç tane abisi vardır bu nedenle bir erkek gibi yetişmiştir.. Cephiro’ya geldiklerinde nedensiz yere savaşmayı kabul eden ilk kişi Hikaru’dur ve savaşın sonunda en çok üzülen kişide Hikaru olur… Ateş gücüne sahiptir..

Umi

umi10.jpg

Ailesinin biricik kızıdır.. Oldukça şımarıktır ve okulunda eskrim klubündedir. Cephiroya geldiğinde oldukça şımarıklık yapmış ve her fıssatta geri dönmenin yolunu aramıştır. Ancak ilerleyen zamanlarda arkadaşlarıyla ilişkilerini geliştirmiş ve duruma alışmıştır. Suyun gücüne sahiptir..

Fuu

fuu10.jpg

Oldukça olgun bir kişileğe sahiptir…Karısındakilere karşı duyarlı, sakin ve güler yüzlüdür. Savaşmayı sevmez ancak durumun ciddeyetinin farkındadır… Üç kızdan en aklı başında olanı demek mümkün… Rüzgarın gücüne sahiptir…

Emarude

emerau10.jpg

Cephiro’nun dayanağıdır.. Cephiro onun sayesinde ayakta durmaktadır.. Bütün güzellikler onun sayesinde vardır.. Başka biri için kendisi için bile dua edemez sadece Cephiro için dua etmekle yükümlüdür…

Zagato

zagato10.jpg

İstediği şeyi elde etmek için yapmayacağı şey yoktur ve bunun için Cephiro’yu tehlikeye atmış Prenses Emarude’u kaçırmıştır.. Sihirli şövalyelerin geldiği haberini alınca Onları yok etmek için elinden geleni yapmış ancak başarılı olamamıştır…

Ferio

ferio10.jpg

Fuu’nun sevdiği çocuktur, küçük yaşta hafızsını kaynetmiştir.. Canavarlarla savaşmakta ustalaşmıştır …Kızlara yardım etmek için elinden geleni yapar Emarude’un gücü azaldıkça hafızası yerine gelmiştir…

Clef

clef_s10.gif

Cephiro’nun baş büyücüsü ve Zagato’nun ustasıdır.. Cephiro’yu korumak için her şeyi yapar.. Sihirli şövalyeler geldiği zaman Zagato onu taşa dönüştürmüş bu nedenle de Şövalyelere çok fazla yardım edememiştir…

Mokona

mokona10.gif

Clef tarafından Sihirli şövalyelere verilen bir hayvandır… Kızlara yol göstermekte ve nadir de olsa Clef ile bağlantı kurmalarını sağlamaktadır… ( Tanımayan yok sanırım)

Yorumum

İzlediğim en iyi serilerden biri diyebilirim... İyini,n ve kötünün kim olduğunu neden iyi neden kötü olduğunu sonradan anlayacağınız kafanızı karıştıracak duygulandıracak ve hatta belkide ağlatacak bir seri.. Çizimleri klasik Clamp çizimi, kendini farkettiriyor... Karakterlerin pek çoğu uygun bir şekilde kullanılmış işe yaramayan gelip geçici karakterlek neredeyse hiç yok...

İzlememiş olanlara kesinlikle tavsiye edilir...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 13
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• lantis

1

• özz

1

• Hunter

1

• martikanadi

1

Şimdiye kadar izlediğim animeler arasında kalbimde taht kurmuş bir animedir. Bence her şeyiyle dört dörtlük bir anime. Tanıtım için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Küçükken Tv de izlediğim, ama hakkında hiçbirşey hatırlamadığım anime ( tek hatırladığım şey çok hoşuma gittiğiydi :D ). Bir ara tekrar izlemek istemiştim ama kaliteli rav + uyumlu Tr altyazı gibi bir link bulamamıştım.Sadece kalitesiz hardsublar bulmuştum. Ben de indirmedim onları ve hala izleyemedim...

Bir ara mutlaka izleyeceğim :qegenmis:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

tvde yayınlandığı yıllarda severek izlediğim serilerden biriydi. hala da sevdiklerim arasındadır. 1. sezonun son bölümlerinde ortaya çıkan gerçekler beni baya şaşırtmıştı, çok etkileyici bir sondu. 2. sezonu da severim ama 1. sezon çok daha eğlenceli, maceralı ve karakterlerin gelişimlerini görebildiğimiz için tercihimdir. ayrıca 2. sezon bana biraz kasvetli gelirdi ve sonunun da hep farklı olmasını dilerdim.

ayrıca müziklerini de çok severdim. en sevdiğim karakter Fuu bizdeki adıyla Anemon' du Ferio ile birlikte, ha bir de Lantis :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ne güzel seriden biri hem konu hem senaryo oldukca güzel

benim en seçme serilerimdendir:qzirvede::qegenmis:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kesinlikle herşeyiyle mükemmel bir seri. Önce TV'de izleyip sonra orjinal seslendirmeden izleyerek iki kere hayran kaldığım bir yapım. Clamp'ın bütün yapımlarını severim ama Magic Knight'in yerini alabilecek bir anime yok gözümde :)

Tanıtım için teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 yıl sonra...

bende çok beğeniorum ama indirmek istiorum nerden indirebilirim burdada yok .yardımcı olurmusunuz :023:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sitede sizin çevirler kısmında altyazısı var. Torrent kullanıp bakabt den indirebilrsin.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

lantisli olan da şahaneydi !!!

ah be brt sen güzel kanalmışsın...:sok aglama:

ama sonu kötüydü yaaa öle mi biter bu anime yaaa....püfff...bak yine hatırladım kızdım...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Benim açıkçası pek de hoşuma gitmeyen bir yapımdı. OVA'ları TV serisinden oldukça sapmakla birlikte daha izlenebilir bir setting'e sahip.

TV serisinde kendilerini pat diye başka bir evrende bulan üç farklı kızın maceraları anlatılıyor. Karakterler kahramanlığı tutorial babında birkaç bölümün ardından çok rahat kabulleniyor ve istisnasız her bölüm "bölüm sonu experience gelişimi / haftanın canavarı" ikilemi tekrarlanmaya başlıyor. Yan karakterler hatırlanabilir değiller ve serinin ana plot'u içinde 1. session'un son safhası (Emeurede ve Zagato arasındaki bağlantının ne olduğunun açığa çıkması) dışında gerçekten kayda değer bir nokta gerçekleşmiyor ve 2. session ise serinin görev al - minion kes - geliş , haftanın canavarını yen formülüne -kanımca- birşey koymuyor.

OVA'larını izleyip geçebilirsiniz. TV serisini izlemek için ise CLAMP konsepti, gerçek anlamda drama özürlü plot ve şirin anime kızlar ile sorununuz olmaması gerek. Öte yandan serinin ana sorunu klişelerle dolu olmaktan ziyade yetişkin dimağınca özümsenebilecek birşey anlatmaya çalışmamasıdır sanırım. Net hatırlamakta bile zorlandığım bu seriden ziyade yönetmenin önceki ve sonraki işlerini izlemeniz çok daha iyi bir boş zaman yatırımı olacaktır.

Toshihiro Hirano

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 11 ay sonra...

çok küçükken izlemiştim sadece bir iki sahnesi aklımda kalmıştı :) ve yıllar sonra arayıp buldum ve izledim müthiş bir anime icon14.gificon14.gificon14.gif

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlk show tv'de yakalamıştım bu animeyi...İsmini bile bilmiyordum, sonra brt de izledim tüm bölümlerini süper animedir.Yalnız sonunu daha güzel yapabilirlermiş.Sonradan farkettim show tv de izlediğim o bir bölüm meğer son bölümüymüş... :) Tanıtım için teşekkürler

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 ay sonra...

Ben de birçoğunuz gibi BRT'de iken izlemiştim. Ah ah ne günlerdi be. Ben en çok Umi'yi severdim, aslında sadece onu severdim, esasen o çocukluk aklımla ona aşık olmuştum. ^_^ Bana göre hala da onca anime karakteri içerisinde en güzellerinden bir tanesidir Umi.

Nostaljiyi tekrar yaşamak için dün animesine tekrar başladım, keyfini çıkara çıkara izlemeyi planlıyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?