Jump to content
  • Kayıt Ol

Gece Evi Serisi

eczmeltem

Önerilen İletiler

000000028161451.jpg

İŞARET

Yeni Bir Hayat, Yeni Bir Aşk...

On altı yaşındaki Zoey, İz Sürücü tarafından İşaretlendiğinde, eski hayatının geride kaldığını anlamıştı. Şimdi artık, arkadaşlarından ve ailesinden ayrılıp çalışması gereken tek dersin Vampir 101 olacağı Gece Evi'ne yerleşmek zorundaydı.

000000028414551.jpg

İHANET

Zoey için Hayat harika bir şekilde akıp gitmektedir. O sonunda vampir tanrıçasının ona verdiği büyük güçlerle barışık hale gelmiştir ve okulun bir parçası olduğunu içtenlikle hisseder. Fakat ardından hesapta olmayan bir şey gerçekleşir: Küçük yaştaki çocuklar öldürülür ve bütün deliller Gece Evi’ni işaret etmektedir. Zoey kendisini eşsiz kılan yeteneklerin sevdiklerine karşı bir tehdit unsuru olabileceğini anlar.

000000028604651.jpg

SEÇİLMİŞ

İLK ÖNCE İŞARET'LENDİ,

ARDINDAN İHANET'E UÐRADI.

ŞİMDİ İSE ZOEY BİR SEÇİLMİŞ...

Büyük bir felaket Zoey Kızılkuşu bekliyor. En iyi arkadaşı artık ölümsüz. Dostları birer düşmana dönüşmekteler. Düşmanları ise birer dosta. Ve o kana susamış üç erkekle aynı anda çıkmaktadır. Genç bir vampir olmak hiç bu kadar cehenneme dönüşmemişti.

Bu seriye tatile giderken başladım. Ve çabucak bitirdim. Gerçekten  sürükleyici bir seri. 
Çok konuşmadan klasik vampir serilerinden farkı nedir 1 kaç maddede fikir vermek istiyorum.
1- Bir kere çok sevdiğimiz vampir klişelerinden uzak farklı bir vampir dünyası kurmuş. 
Vampir olmak için erken çağda seçilip alnına bir hilal işareti ile işaretlenmen gerekiyor. Vampirlik bir virüs misali hayatta kalmak için 4 senenin Gece Evi denen vampir okulunda geçirilmesi gerekiyor.Hatta bir Tanrıçaları var.
2-Popüler kültüre çok fazla atıf var. Karakterler en sönük kalanı da dahil olmak üzere iyi anlatılmış. Sanki seri çok daha fazla uzayacakmış gibi. Baş karakterin kendi kendine konuşmaları zaten insanı kırıp geçiriyor. Kısacası çok eğlenceli.
3-Bir de vampir öğrencilerimiz herşeyden önce öğrenciler. Televizyon programları , aşk hikayeleri baş sohbet konuları. Kısacası genç okuyucu için tam bir biçilmiş kaftan.
Son not seri her kitapta daha da iyileşiyor.

4. kitabının da bu aralar çıkmasını merakla bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 80
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• eczmeltem

23

• loykad

18

• Cynthia

12

• kanade

4

Ben ilk kitabın İngilizcesini okuyorum neredeyse yarısına geldim, fena değil. :) Vampir okulu çok Amerikanvari olmuş ama. :S Dark Daughters XD

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

4. kitap çıkamadı bir türlü, Eylül bitecek neredeyse ! (Zaman kavramını kavrayamamış insan) Neyse, Gece Evi serisini okuyunuz, takip ediniz, iyidir, güzeldir. Afrodit-chan Rulz ! İkizimi de beklerim buraya ^^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

güzel bir seri başlarda insanı sıksada sonra kendini kaptırınca alamıyorusun kendini okumaya devam ediyorsun...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

4. kitap çıkamadı bir türlü, Eylül bitecek neredeyse ! (Zaman kavramını kavrayamamış insan) Neyse, Gece Evi serisini okuyunuz, takip ediniz, iyidir, güzeldir. Afrodit-chan Rulz ! İkizimi de beklerim buraya ^^

Vahşi çıktı ikiz^^ Bugün alacaktım, sağolsun Tefnut'un gazabı bütün hayallerimi yerle bir etti T.T Her neyse güzel bir seri, bir nefeste bitiriyorsunuz zaten. Akıcı, sürükleyici, güzel bir konusu var. Okuyun, okutun ^^ Afrodit-chan *-*

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Her haftasonu D&R'ın kapısını aşındırıyorum ama şimdilik kitaptan iz yok. Zaten o sitedekide 15 Eylülde başlayacak ön sipariş için.

Ama kitabın film anlaşmaların yapıldığına dair söylentiler var. Bu seri Twillight gibi duygusal ağırlıklı değil. Filme daha çok yakışacağını düşünüyorum. Özellikle Zoey'in erkek arkadaşı Heath, Neferet ve Erik'i nasıl birinin oynayacağı hayal gücümü zorluyor. İple çekiyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kitapçıma gelmemiş :bekliyorum:

Ayrıca, filmi çıksın istiyorum ama istememek zorundayım. Çünkü filmi çıktığında Twilight gibi sömürülmesinden korkuyorum. Düşünsenize, Facebook'ta "Heath Erik'e bin basar diyenler" diye gruplar açıldığını falan. Amanın, amanın !

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben dr da gördüm, ama bakırköy köprüye sordum yarın geliyor merak etme dediler, ben de milletin ortasında zıplayıp durdum xD

Bu arada bazı sitelerde İngilizcesinden çevirmişler heralde Vahşinin başını okumuştum, çok merak eden araştırsın idare ediyor çeviriler, en azından beni yarına kadara paklayacağı kesin^^

Film konusuna gelince, çıksın ama adam gibi çevirsinler, ben bir "edward katliamı" daha görmek istemiyorum. En güzelinden bir Afrodit olsun, en yakışıklısından bir Erik xD Gidip "Erik" adı altında Müslüm görmek istemiyorum. (Edward'ın çalı kaşlar xD ) Ayrıca ikiz, kitap da sömürülme aşamasında, ki o dediklerin de zaten mutlaka olacaktır, olmazsa işte o zaman kurbağa yağmuru beklenir xD

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ayrıca ikiz, kitap da sömürülme aşamasında
Valla buralarda daha kitap bilinmiyor bile, çevremde olmadığı sürece benim için sorun yok der ve bencilliğimi hat safhalara çıkarırım :D
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Vallahi Erik için bu oyuncu nasıl bulunmuş bilemiyorum. Kitapta sırf gözlerini bile anlatmak için çaba sarfediyorlar da sonra filminde bunu oynatıyorlar. Bu arada diğer oyuncuların çok uyduğunu düşünüyorum. Özellikle Stevie Rae'in.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu resimler serinin kendi web sitesinde baya uzun bir zamandır duruyorlardı, film için henüz bir oyuncu seçimi yapıldığını sanmıyorum bu yüzden de...yani umarım yapmamışlardır çünkü Zoey hepsinden kötü hepsinden :uzuldum:

Ayrıca Heath ve diğer karakterlere de buradan bakabilirsiniz...gerçi 4ü ve 5i okumayanlar için spoiler içerebilir:dusuneyim:

House of Night Series - Yearbook

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlk kitabı okuyorum hala, Shaunee ve Erin'in kelime oyunlu konuşmaları süper XD İyi ki TÜrkçe okumuyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kitabın bayramda canını okudum. Bu sefer ki hikaye gerçekten çok heyecanlı ama. Çeviri ve editör hataları beni çileden çıkardı. Özellikle kilit noktalarda anlamadığım yerler oldu. Hayal gücümle doldurdum desem yeridir. Sonra ahmete mehmet, venüse zeus isim karıştırmalara klavye hatalarına varana kadar birçok editör hatası vardı. Millet çok hevesli olunca aceleyle mi sürdüler piyasaya ne? Neyse her şeye rağman gelecek kitabı iple çele çekiyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

mükemmel bir seri :birnumara:, serinin 4 kitabını toplam 4 günde bitirdim 5. kitabınıda sabırsızlıkla bekliyorum :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

küçük bir spoiler veriyim ( okumamanız şiddetle tavsiye edilir! ) :D

SR ve afrodit dam-ga-lan-dı!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Okumamak mı ? Bana mı söylüyorsun D:

Ben sana demiştim bir de "birleştiler mi" diye, hay şom ağızlı ben

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

6. kitap tempted (baştan çıkarılan) türkiyede yayımlanıp yayımlanmadığını bilen var mı?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bildiğim kadarıyla henüz yayınlanmadı, kasım sonunda yayınlanacağı söyleniyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ne güzel, her ay 1 kitap ^^

Yakında sıfırı tüketiceğiz ama, yurtdışında çıkan kitapların çevirisi bittikten sonra bekle ki bunlar devamını yazsın:uzuldum:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben buna da şükür ediyorum vallahi, senede 1 kitap çıkaranlar var:sasirdim:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben buna da şükür ediyorum vallahi, senede 1 kitap çıkaranlar var:sasirdim:

Haklısın ya. Bir de orkun uçar hayranı bana sor sen. Fantastik kitabı Asi'nin devamı Sarı İstila'yı öğrenciliğimden beri bekliyorum. İmza gününde bu kışa demişti. 2 yıl geçti o gün bugündür. Ama 2010'da kesin çıkacak işallah.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?