Jump to content
  • Kayıt Ol

Gece Evi Serisi

eczmeltem

Önerilen İletiler

Umarım çıkar, kitabı 2-3 yıl içinde çıkarıyorlar, bunu yaparken sanırım okuyucunun halini düşünmüyorlar. Ben Vahşi'yi okuduktan 1 ay sonra, olayları yarım yamalak hatırlıyordum, 2 yıl içinde insan seriyi tamamen unutur neredeyse D:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 80
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• eczmeltem

23

• loykad

18

• Cynthia

12

• kanade

4

Haklısın ya. Bir de orkun uçar hayranı bana sor sen. Fantastik kitabı Asi'nin devamı Sarı İstila'yı öğrenciliğimden beri bekliyorum. İmza gününde bu kışa demişti. 2 yıl geçti o gün bugündür. Ama 2010'da kesin çıkacak işallah.

Ehehehehe. daha çok bekleyeceksin sanırım :D bir kitap fıarında ( mayıs 2008 sanırım ) Orkun abiyle konuşurken, bana asiyi okudun heralde diyip bişeyler anlatmaya girdi. ben yok abi okumadım dedim. neden diyince "ben serileri öyle tek tek okumayı sevmem üçlemeleri falan ardarda okumak isterim" demiştim. Bana verdiği cevap " o zaman bi beş sene daha okuyamazsın sanırım" oldu :D Hiç yazmaya niyeti yok :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ehehehehe. daha çok bekleyeceksin sanırım :D bir kitap fıarında ( mayıs 2008 sanırım ) Orkun abiyle konuşurken, bana asiyi okudun heralde diyip bişeyler anlatmaya girdi. ben yok abi okumadım dedim. neden diyince "ben serileri öyle tek tek okumayı sevmem üçlemeleri falan ardarda okumak isterim" demiştim. Bana verdiği cevap " o zaman bi beş sene daha okuyamazsın sanırım" oldu :D Hiç yazmaya niyeti yok :D

O üçlemeyi ancak 5 sene yazarım manasında demiştir.:smile: Ama Asi'yi okumanı tavsiye ederim. Nedenine gelince hep derler ya Türkler fantastik kitap yazamaz , hep özenti yapmacık yazarlar diye. Orkun Uçar bu kitapta Özellikle Türk kültürünü ve tarihini kullanarak o kadar güzel bir evren yaratmış ki anlatamam. Elinin çabuk olmamasının nedeni aynı anda birden çok kitap yazmaya kalkması . Hepside seri devamları ve

ortak kitaplar.

Derin İmparatorluk, Asi (derzulya Serisi), Metal Fırtına serisi hepsinin devamı gelecek.

Hayal gücüne hayranım. Aman adını söylemeyin bu adamın hayranıyım , duyunca çenem durmuyor. Bence çoğu insan önyargıyla yaklaşsa bile çok iyi işler çıkarıyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Geçen hafta Marked'ı bitirdim. Betrayed'ı okuyorum şu an ama alttaki yorumlarım Marked'la ilgili.

Kitabın konusu genel olarak fena değildi. Herkesin vampir algısından haberdar olduğu bana biraz tuhaf geldi. Bir de vampirleri ölümlü yapmışlar. E vampirlerin tek özelliği kan içmeleri değil ki? Belki en belirgin özellikleri bu ama ön planda sadece bu yok. Well hell.

Yazarların üslubunu ve kitabın akıcılığını beğendim. Özellikle de Well hell lafını. :D Ve Zoey'in iç yaşantısı oldukça komik. Bazı şeyleri ünlülerle, filmlerle vs. bağdaştırmasını sevdim. Kesinlikle İngilizce okumak gerekiyor bu kitapları. Bir sürü kelime oyunu, İngilizceye has şeyler var. Ayrıca +18lik konular (Aphrodite'la Erik arasında yaşanan olay mesela), İkizler'in "hottie" muhabbetleri falan... Türkçeye nasıl çevirdiler merak ediyorum.:D Büyük ihtimalle batırmışlardır, neyse.

Ve okul hayatı... bildiğin Amerikan okulu işte. Aphrodite gibileri her zaman bulunur. :P Ama bilmiyorum ben sevdim Aphrodite'ı. İlk önce Dark Daughters'ı böyle bitchy kızların popüler grubu falan sanmıştım ama Rahibelikle ilgili olduğunu öğrenince nedense Aphrodite'a karşı olan önyargım kırıldı. Ama favorim Erin & Shaunee tabii ki. Neferet'in hastasıyız.

Betrayed'ı aldım ve dün başladım. Fena değildi. UK versiyonu aldığım için kapaklar biraz farklı bende. Font daha iyi.

Bende olanlar;

http://www.englishbookstore.ch/images/marked.jpg

Marked - UK

http://1.bp.blogspot.com/_CRHm262978Q/SWFiAbvkzfI/AAAAAAAABPc/xKgSHtqyLF0/s320/Marked.jpg

Marked - Türkiye'de olan kapak

http://images-eu.amazon.com/images/P/1905654324.jpg

Betrayed - UK

http://ecx.images-amazon.com/images/I/51eCviXPwEL._SL500_.jpg

Türkiye'de olan Betrayed kapağı

http://www.infinitas.com.au/ProductImages/9781905654574.jpg

Bu da Hunted - UK kapağı. Hastasıyım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kesinlikle UK kapakları daha harika, kabullenmek gerek. Hunted en harikası zaten, ben de hastasıyım. Zaten, çeviri berbat. Çeviri hatalarını saysak, yeni bir kitap çıkarırdık kesinlikle. Bir de UK versiyonunu almak şart oldu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Betrayed bitti.

İlk olarak "ihanete uğradı" cümlesini okuduğumda arkadaşlarıyla arası bozuştu sandım, meğersem Neferet'miş. Öyle bir güzelliğe kötü kadınlık yakışır. :kalp: (House of Night.com'daki videoda ne güzeldi :bekliyorum:. Neyse, bu kitap da beklediğim gibiydi; akıcı, eğlenceli, heyecanlı.

"Aphrodite" ismini çok yapmacık buluyordum ama meğersem arkadaşı Venus için koymuş. Ayrıca Aphrodite'ın yavaş yavaş Zoey'le anlaşmasına sevindim. Tsundere kızlara bayılıyorum. :P Heath'in olduğu sahneler çok iyiydi. Imprinted human'dan kan içme olayı, cinsellikle alakalı olunca çok gülmüştüm.

Son sayfalardaki Neferet-Zoey atışmasını beğendim. Devamını okumak istiyorum ama öncelik verdiğim başka kitaplar var.

İlk kitabın lafını "Well hell" olarak belirlemiştim. Betrayed'ın lafı ise; "Ditto". İkizlerin birbirini onaylamak için sık sık kullandığı söz.

Tempted kapağı :harika: (UK)

http://www.houseofnightseries.co.uk/wp-content/uploads/tempted.jpg

(ATOM, bu kitabı 7 Ekim 2010'da çıkaracakmış.:bekliyorum: N'apalım bekliycez. O zamana kadar anca okurum zaten 3-4-5'i.)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Vaov, şu resimleri koydukça kitap kapaklarının UK versiyonlarına daha beter hasta oluyorum *-*

@Betrayed: Ve şükürler olsun ki -artık içimde tutamıyordum-,

Neferet hakkında benim gibi düşünen biri daha çıktı !

Öyle bir güzelliğe kötü kadınlık yakışır.:kalp:
Kesinlikle katılıyorum, gerçi ben Neferet'i şu olarak hayal ettiğim için, ister istemez Neferet'e tapmadan duramıyorum:

Epica_simone_simons.jpg

Simone Simons rulz D:

Ah, bu arada Hunted'ı okudum geçen:

Neferet, Stark, Afrodit üçlümü artık kimse bozamaz. Evet, Kalona çok seksi olabilir ama o lanet Zoey'e yenilmesiyle -ah, ne bekliyordum ki?- gözümden düştü. Bir de hala sırrını açıklamamış olan Stevie Rae var. Sırrına bağlı olarak onu da favori üçlümün arasına sıkıştırabilirim, ne de olsa Afrodit'le Damgalanmış haldeler hemen hemen tek vücutlar D:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

bence böyle kitaplar sinema filmi olmamalı çoğu kısım atılıp çıkarılıyor bu tarz seriler dizi olursa daha mantıklı en azından takipçileri hayal kırıklığına uğramaz

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

2. kitap İhanet'i az önce bitirdim ve söyleyebilirim ki harikaydı.Umarım diğer kitaplar da böyledir.Bu arada film için seçilen oyunculara bir göz attım ve filmin ne olacağı gördüğüm kadrodaki vasatlıktan belli.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bence böyle kitaplar sinema filmi olmamalı çoğu kısım atılıp çıkarılıyor bu tarz seriler dizi olursa daha mantıklı en azından takipçileri hayal kırıklığına uğramaz

bencede yapılmamalı. sonra 'ama ama ama bu böle değildi yauww :bekliyorum: ' die kalmak hiç güzel olmuyor. ayrıca birazda bizim hayalgücümüze kalmalı olay. bırak ben aklımda nasıl biçimlendirdiysem öyle kalsın sen niye gelip bozuyosunki.Orjinal sitesine girdiğimde videoları fln izledim ama benim düşündüğüm gibi değildi kimse. ben daha güzel çizmiştim aklımda yauw.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yeni kitap hakkında bilgisi olan var mı? Sabırsızlanmaya başladım iyice. Çıkış tarihi hakkında bilgi yoktu son kitapta.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tempted'ın UK versiyonunu gördüm Remzi'de! Süper kapak! Daha önce koymuştum buraya gerçi ama benim gördüğüm kitapta hilal şeklinde turuncu küpe yoktu.:uzgun:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

O küpeydi asıl dikkat çekici olan, ne diye kaldırmışlar ki küpeyi ? o.o

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Marked(İşaret), 1. Kitap

Betrayed (İhanet), 2. Kitap

Chosen(Seçilmiş), 3.Kitap

Untamed(Vahşi), 4. Kitap

Hunted(Av), 5. Kitap

Tempted, 6. Kitap (Ayartılan)

Burned, 7. Kitap (Yakılan- bundan sonrası kesin değil) (Mayıs 2010 Çıkış Tarihi)

Stolen, 8. Kitap (Çalınan)

Burdened, 9. Kitap (Yüklenen) (Omuzlarına Yük Yüklenen anlam açısından daha doğru )

Touched, 10. Kitap (Dokunulan)

Cloaked, 11. Kitap (Gizlenen)

Wanted, 12. Kitap (İstenen) ( Ben olsam Aranıyor diye çevirirdim. Hani Suçlu afişlerindeki gibi)

İnternette gezinirken buldum. Seri 12 kitap olarak planlanmış. Hem sevindim hem de biz bunları Allah bilir ne zaman okuruz diye üzüldüm. 6. kitabın bile Türkiye çıkış tarihinden ses gelmeyince insan sabırsızlanıyor.

Bir de bu dövme işini iyice abarttılar. 12 kitap sonunda Zoeyin halini düşünemiyorum. (Cynthianın verdiği linke baktıktan sonra edinilmiş bir fikir.)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

yeni seri çıkana kadar başka kitaplar okuyorum.. ama bir türlü bu serideki keyifi alamıyorum.. evet katılıyorum ayrıca yazılanlara dövme olayını giderek abartıyorlar.. her ne kadar aklımda şekilllendirmeye çabalasamda nasıl bir dövme olduğunu bir türlü tam olarak hayal edemiyorum.. umarım son kitapta bitmiş bir şekilde verirler ... ne küpesi bu arada.. banada link verin.. bana da...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tempted kapağı :harika: (UK)

(ATOM, bu kitabı 7 Ekim 2010'da çıkaracakmış.:bekliyorum: N'apalım bekliycez. O zamana kadar anca okurum zaten 3-4-5'i.)

Cytnthianın linkindeki küpeler. Dövme olayıonı bu linkte gördükten sonra gözünde canlandırabilirsin. O zaman anlarsın ne kadar abartabileceklerini.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

O kitapların çevirisi büyük ihtimale -an -en değil de Dokunuş, Alev tarzı bir şeyler olur. Evimde okumadığım çok kitpa var ama Chosen'ı da okumak istiyorum neyse birkaç ay ertelemek zorundayım. >_>

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şuradaki küpe, matmazel:

Kitapların isim çevirilerini hiç beğenmiyorum. "Ayartılan" nedir yahu ? Ben karşımda "Ayartılan" adlı kitap okuyan birini görsem, aklımdan çook değişik şeyler geçerdi. İlginç.

Ve Zoey, her kitapta bir dövme derken sahiden 12. kitabın sonunda her tarafı dövme olacak. Bence, Zoey ölsün (Herkes bunu istiyor !).

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Neferet Neferet Neferet :kalp:

Türkçe yayımevinin sitesinde mi yazıyor Ayartılan diye? Sanmıyorum değildir ya öyle. :bekliyorum: Ay bu arada İkizler'in Easy-peasy sözü Kolay-olay diye çevrilmiş, dilbilgisi olarak doğru ama orijinalliği gidiyor kitabın.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yok ya bunlar fan çevirileri, yoksa bu kadar yontulmamış çeviriyi ne yayınevi ne ben çeviririm. Gece Evi Türkiye sitesinden alıntı. Hatta 6. kitabı çeviriye başlamışlar bile onlar. Bölüm bölüm ekliyorlar internete.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...

Umm... Arkadaşlar, galiba Tempted yani Baştan Çıkarılmış (Oha -_-") çıkmış. Yani, bir mağazada falan görmedim ama, şöyle bir kaynağım var:

http://www.netkitap.com/kitap-bastan-cikarilmis-on-siparis-kristin-cast-p-c-cast-pegasus-yayinlari.htm

Nerede UK kapakları, nerede TR kapakları.. Tamam, şu çocuk yakışıklı duruyor ama, yani o küpeli kızı 100 kere tercih ederdim. Ayrıca, Baştan Çıkarılmış nerede, Tempted nerede.. Neyse neyse, buna da şükür.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

"Baştan Çıkarılmış".. haha,harika çevirmişler ne diyeyim.Kapak pek önemli sayılmaz bana kalırsa ama elbette kitabın bir albenisi olmasını sağlıyor.Açıkçası bu kapak hiçbir merak uyandırmıyor.Zaten haftalardır 5.kitaba ısınamadım,kenarda öylece bekletiyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu herifi kimi kastederek koydular kapağa merak ediyorum? Herhalde bizim müthiş okçu kardeşimizdir. Kitabın isminin çevirisine de şükrediyorum. Biliyorsunuz halkımız çeviri konusunda çok yaratıcı. Bakınız film isimleri:

Fırlama ajanlar, müthiş çocuklar , şaşkın damat gelin, zoraki bilmem kim...

Neyse en azından yeni kitabın haberi geldi. Zaten 7. kitap için çok bekleyeceğiz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bari Ateşli, Çekici falan yapsalarmış. İngilizce okuyorum kaliteyi seviyorum. :D

(Zaten şu ana kadar bi LOTRda bi de HP'de düzgün Türkçe kullananı gördüm, terim çevirileri falan)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

En iyisini yapıyorsun Cynthia :D İlla sonuna -mış, -miş ekleyecekler, içleri rahat etmiyor başka türlü. Şükürler olsun ki İşaretlenmiş falan dememişler zamanında. D:

Kitabın kapağındaki oğlanımız Stark, arkadaki oğlanımız ise Heath ya da Erik'tir tahminimce.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?