Jump to content
  • Kayıt Ol

Gece Evi Serisi

eczmeltem

Önerilen İletiler

Zoey'den nefret edenler kulübü filan mı kursak acaba ?

stewe rae ve Rephaimle uyudukları bir sahne vardı sanırım bu sahne kitapdaki en sevdiğim sahne oldu :D

Sonuna kadar katılıyorum 2 cümlene de. Artı serinin devamında bu 2 karakterle ilgili daha çok sahne görmek istiyorum.

Beraber olma ihmallerinin düşük oluşu, birbirlerini sevmelerine rağmen bunun farkında olmaları son kitapta çok iyi yansıtılmıştı. O kadar iyi yansıtmışlardı ki bir anlığına bu ikili adına yazılmış sanki acıklı bir aşk hikayesi gibi geldi kitap

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 80
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• eczmeltem

23

• loykad

18

• Cynthia

12

• kanade

4

Belki sonradan bütün kitaplara o mor kapağı uygulayabilirler. Mesela Harry Potter'da yetişkinler için basımlar da yapılıyor, kapaklar farklı oluyor falan. (özellikle de son kitabın kapağı Slytherin madalyonuydu, süperdi) (HP'ye çocuk serisi diyenin alnını karışlarım)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 ay sonra...

Yanmış'tan sonra yeni kitap çıkmadı sanırım. Yanmış'ı almadım, almayacağım. Şöyle 2-3 kitap biriksin ve sinirlenerek bir çırpıda okuyayım istiyorum :neqoluyor: Hayır anlamıyorumda bu kadar uyuz olduğum bir seriyi niye okuyorum :/

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Yarın D&Rlara gelecek serinin yeni kitabı "Uyanmış".

Ayrıca aynı tarihte "Çaylak el kitabı 101" de satışa sunulacak. Hani şu Damien'ın ezbere bildiği.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...

Serinin ilk 4 kitabını okudum.Ve şunu kesin olarak söylüyorum ki berbat tek kelimeyle.

İlk kitabın başları iyiydi değişik bir vampir profili sunulmuş.İşaretlenme çaylaklık dönemleri , dövmeler neyse.Ama arkadaş grubu klasik.Birbiriyle kanka 2 kişi , inek,kibar aşırı derecede kibar biri ( tek farklılık gay'liği olsa gerek)Herşeyine koşan bir oda arkadaşı hafiften aptal falan filan.Bir eski düşman dost oluyor ayakları. (bknz afrodit şeysi )

Ana karakter tam anlamıyla rezil olmuş.Güçlü olmasına karşın salak her oturma organının sıkışmasında Nyx kurtar beni diye inliyor.Kendine güveni yok üstüne üstlük üst düzey kaşar.Her cümlesine 5 elementi içeren bir yeteneğim olması sayesinde diye başlaması , salak olması.Kısacası Twilight'taki Belladan tek farkı güçlü olması.

Serinin diğer kitaplarında olaylar güzelleşip karakterler adam akıllı değişim yaşıyorlarmı bilmiyorum ama benim devam edesim yok artık seriye.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Favorim olan, bol Stevie Rae - Afrodit'li, az Zoey'li 7. kitap Yanmış'tan sonra Uyanmış'ı okumak tam bir felaket oldu. Yani anlamıyorum, ana-kız yazarlar olarak "ne yapsak da okurların Zoey'den olabildiği kadar nefretmesini sağlasak" diye mi düşünüyorlar sürekli? Neyse, spoiler butonuna gireyim ben, ağzımı bozacaklar u_u

Savaş var diye arkadaşlarını falan bi kenara itip "ben bu adada mutluyum, biz sonsuza kadar buarada kalalım, hadi öp beni Stark" görüşü nedir yani? Düşünmüyor da değilim, Zoey'den nefret ettirip ettirip "aslında o iyi biri, bakın şimdi ne yapıcak" diye mi göstericekler sonraki kitaplarda acaba? Yani Afrodit için okunuyor kitap sadece. Herkes "Zoey ve Stark yaralı, biraz daha dinlensinler biz canavarlarla uğraşırız" derken aralarında bir tek Afrodit "Zoey'in o koca kıçını kaldırıp bebek gibi davranmaktan vazgeçip biraz sorumluluk alması gerek, sizi aptallar" gibi bi yorum yapmayı akıl edebiliyor. "Eskiden Afrodit'ten nefret ederken şimdi onun akıllı biri olduğunu, Zoey'in iyi biri derken (diyen var mıydı?) şimdi kötü biri olduğunu görüyoruz" dememizi falan mı istiyor yazar anlamıyorum.

Neyse efendim, Uyanmış'ın yarısındayım ve durumdan hiç hoşnut değilim. Ortalıkta azıcık bir Afrodit var, ikizlerin laf sokmalarından eser yok, Jack'in başına gelenleri saymıyorum bile. Neferet hala daimi favorim olarak devam ediyor. Nyx'in de bitchin teki olduğunu düşünmeden edemiyorum. Zoey totoşunu (hah!) büyütürken "aferin kızım doğru olanı yapıyorsun" gibi bi tepki verirse ben bu seriyi.. neyse. Stevie Rae'nin de Zoey'e benzemekle benzememek arasında kaldığı bariz ortada, ah be kızım sen böyle değildin.

Artı, Rephaim kısmı da kitabın ayrı ilgi çekici tarafı artık. Sadece Rephaim'in yapıcağı seçim bu senaryoya bi hareketlilik getirebilir artık.

Tüm hislerimi dökmüşüm yalnız, neyse artık kitabın sonunda bu sefer nası bi süpriz olucak ya da Zoey'in bu sefer neresinde dövme çıkacak bakalım. Ah Damien ah.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?